Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gözüme arı girdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tam bir kabus. Yeni bir fobi daha kazandım.

Peki arı gözümüze girse, soksa ilk olarak ne yapmak lazım? Hastaneye gidene kadar bir işlem yapmamız gerekir mi bilen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda vizör açık gitmek iyice alışkanlık haline gelmişti. Arıyı bir saniyeliğine mermi gibi gelirken gördüğüm İçin içgüdüsel olarak gözlerimi kırptım. O esnada Arı göz kapağımdan sekip kaskın içine sıkıştı. Gözümü kaybedebilirdim.
    Arı da bende iyiyiz. Bir kişi bile olsa Umarım birilerine ders olur diye yazıyorum
    Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız, benimde sol gözüme 70-80 km hızlardayken 30-40 metre ileriden giden kamyondan fırlayan taş çarpmıştı.
    15-20 dk boyunca gözümü açamadım, dedim kesin kör oldum açılmayacak. Allah'a şükür 2-3mm ile göz kenarıma çarpmış, göze gelse kesin kördüm.
    Hiç bir sağlık kusuru olmadan atlattım bu olayı, sonra bir daha kask vizörünü 1 veya 2 tık üstüne açmadım, gözümü her zaman korumaya alacağım şekilde havalandırıyorum, isterse 60 derecede kaskın içinde eriyim, o vizörü göz hizamdan yukarı asla açmam.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    geçmiş olsun. ama sadece vizörden değil kıyafetin açık bir noktasından bile girme durumu var. benim 2 kere toplamda 3 arı girmişti montumun içine. 2 tanesi sokmuştu. gerçekten hepimizin dikkat etmesi gereken bir durum.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı aliozgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. ama sadece vizörden değil kıyafetin açık bir noktasından bile girme durumu var. benim 2 kere toplamda 3 arı girmişti montumun içine. 2 tanesi sokmuştu. gerçekten hepimizin dikkat etmesi gereken bir durum.
    işte bundan da korktuğum için boynuma buf takıp montun boyun kısmını tam kapatıyorum, kol bileklerinden de girmesin diye cırtlarını tam kapatıyorum. Sıcakta zorluyor ama arı girmesinden iyidir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Arılar ölürse 4 yıl içinde insanlıkta bitiyormuş bir yerde okumuştum

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda vizör açık gitmek iyice alışkanlık haline gelmişti. Arıyı bir saniyeliğine mermi gibi gelirken gördüğüm İçin içgüdüsel olarak gözlerimi kırptım. O esnada Arı göz kapağımdan sekip kaskın içine sıkıştı. Gözümü kaybedebilirdim.
    Arı da bende iyiyiz. Bir kişi bile olsa Umarım birilerine ders olur diye yazıyorum
    En çok da arıların oğul verme döneminde bu tür riskler var. İyi bir elbise ve kask bu dönemde çok önemli. Öndeki araçtan sıçrayan taş parçası da sürücüye kaza yaptırır yada sakatlayabilir!
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)