Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağmurluk Bakımı Hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Arkadaşlar kış mevsimi sonrasında kirlenen yağmurluklarınızın temizliğini nasıl yapıyorsunuz? Malum yağmurluklar makinada yıkanmaya pek elverişli değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Konu Dışı daha uygun yer gibi bu konu için

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Yağmurluğu elbise askısına asıp duşun altında bebe şampuanı ile yıkayıp balkona asıp kurutup kaldırmıştımm.

Motosiklet montumu da yine bu şekilde elbise askısı ile duşun altında şampuanla yıkadım. beyaz yerlerindeki grilikler çıkmadı ama benze yeterince temiz olmuştu. çamaşır kaninasına atmaya kıyamadım. Mont hadi neyse de yağmurluklarda dikişlerin üzerinde su geçirmezliği sağlamak için yapıştırma da kullanılıyor makinada su geçirmezliği gider.

Tabi çok da titiz olmamak lazım. üzerinden tozu çamuru gitsin varsın biraz kirli görünsün.

Benim titizlik seviyem mesela evde cam silmek için, dışarı baktığımda dışarısını görebiliyorsam camlar temizdir düzeyinde olduğu için bu kadar temizlik yeterli geliyor. Pırıl pırıl görünüm yalnızca yepyeni malzemede kısa bir süre için olabilir. Yormayın kendinizi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yagmurluk bakimi mi ? 4 senedir ayni yagmurlugu kullaniyorum hic bakim yapmadim

Bakim yapacak olsam, yagmurlugu giyip dusa girerim, yikaninca da asar kuruturum herhalde. Yagmurlukla dusa girmek, hmmmmm, ben bile sasirdim bunu yazdigima
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben de yıkamıyorum yağmurlukları.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Benim yağmurluktada üzerinde yerden kalkıp gelen yağ lekeleri oluyor. Senede bir çamaşır tozu eritilmiş suya basıyorum.
    Tamamen çıkmasada nispeten temizleniyor.

O yağları tamamen çıkarmanın yolu yokmu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)