Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT-25 2021 Egzoz sesi için ne yapılabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sübap olmasa da haritalamanın kesinlikle değişmesi lazım, işin o tarafı bambaşka bir boyut.
    Performans kazandığını zanneden bir çok motosiklet kullanıcısı aslında daha düşük performansa sahip oluyor.

Bir güncel örnek mesela.
    RS660 için üretilen tek underbody egzoz MIVV'inki, Race Delta olarak geçiyor.
    Bu egzozu standart map ile kullanırsanız motora katkısı -5hp şeklinde. Evet eksi.
    https://mivv.com/wp-content/uploads/...014LDRB_01.jpg
    Hacıllı, Darlık vs o taraflarda gazlayan bir grup var. Grupta Rs 660, Tuono vs çok Aprilia var. Senin tayfa mı bu arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 senedir istanbulda araba kullanan öküz o sağdan motosiklet geçtiğini hala öğrenememişse kornayı soksan az da neyse.
    10 saniye motorlu araç kullanan birisi sağdan akan trafikte, öndeki aracın sağından geçilemeyeceğini öğrenememişse o sürücüye motosikleti sokmak gerekir.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı KROSNO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kurduğunuz cümlenin, Bunlarrrrr bilmez yeğenim eskiden tüp guyrukları vardı, ekmah guyrukları vardı, mayışları alamıyorduk. Lastih ayakkabıyla, yamalı pantullarla dolaşıyorduk yeğeniimmm. diyen siyasal islam savunucu bağnaz cahil sığ dayılardan başka hiç bir farkı yok. Affedersiniz ama siz kim oluyorsunuz da insanlara binmeyebilirsiniz diyorsunuz ?
    Oneri veriyorum anten. Tatavayi kes. Abzurt isteklerde bulunan sensin. Allaha sukur apkli değilim o kafada hic olmam. Dünyanın her yerinde standart olan sey burda yasak hala ustune tez yazıyorsunuz.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Sübap olmasa da haritalamanın kesinlikle değişmesi lazım, işin o tarafı bambaşka bir boyut.
    Performans kazandığını zanneden bir çok motosiklet kullanıcısı aslında daha düşük performansa sahip oluyor.

Bir güncel örnek mesela.
    RS660 için üretilen tek underbody egzoz MIVV'inki, Race Delta olarak geçiyor.
    Bu egzozu standart map ile kullanırsanız motora katkısı -5hp şeklinde. Evet eksi.
    https://mivv.com/wp-content/uploads/...014LDRB_01.jpg
    Bütün markalarda böyle mi bilmiyorum ama Mivv’in bazı egzozlarında ecu remap’e gerek yok. Egzoz sayfasında özellikle gerek olmadığı belirtiliyor. Her egzoz için geçerli değil bu söylediğiniz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacıllı, Darlık vs o taraflarda gazlayan bir grup var. Grupta Rs 660, Tuono vs çok Aprilia var. Senin tayfa mı bu arkadaşlar?
    Şimdi böyle söyleyince kim olduğunu bilemiyorum tabii ama bir çok Aprilia varsa mutlaka içinde tanıdıklarım vardır.
    be a racer Türkiye olarak bazen toplu şekilde ziyaret ediyoruz oraları, ben de onun dışında tek veya başka arkadaşlarımla da gidiyorum ara sıra.

Bu egzozlu arkadaşlar yüzünden Hacıllı'dan da olucaz bu gidişle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün markalarda böyle mi bilmiyorum ama Mivv’in bazı egzozlarında ecu remap’e gerek yok. Egzoz sayfasında özellikle gerek olmadığı belirtiliyor. Her egzoz için geçerli değil bu söylediğiniz.
    Egzozun nasıl çalıştığı tabii ki burada belirleyici olan şey.
    Ama bir aftermarket egzoz remap'e gerek yok diye satlııyorsa - ki bu olabilir, nasıl bir fark sunduğu konusunda da kafam karışır. Safi ses içinse ok, ama başka kazanç hesabı varsa mutlaka yazılım değişmeli çünkü en basitinden AFR bile inanılmaz şaşabiliyor egzoz değişiminde.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şimdi böyle söyleyince kim olduğunu bilemiyorum tabii ama bir çok Aprilia varsa mutlaka içinde tanıdıklarım vardır.
    be a racer Türkiye olarak bazen toplu şekilde ziyaret ediyoruz oraları, ben de onun dışında tek veya başka arkadaşlarımla da gidiyorum ara sıra.

Ben 1-2 defa denk geldim, aynı ekip olduğunu umuyorum. Grupta Lava Red renk ağırlıkta.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Farkedilmek için selektör kullanın arkadaşlar.

Asıl mevzu güvenlik için de: İster çok sesli egzozlu, milyon watt'lık led sis farlı, fosforlu sarı kıyafetli / kasklı olun veya olmayın hiç mi hiç önemli değil; trafikte muhatap olduğunuz tüm sürücülerin kör, sağır ve ağır gerizekalı olduğu varsayımı ile sürüş yapmaktan daha güvenli hiçbir şey olamaz...

Motosikleti
    MT-09 SP

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Egzozun nasıl çalıştığı tabii ki burada belirleyici olan şey.
    Ama bir aftermarket egzoz remap'e gerek yok diye satlııyorsa - ki bu olabilir, nasıl bir fark sunduğu konusunda da kafam karışır. Safi ses içinse ok, ama başka kazanç hesabı varsa mutlaka yazılım değişmeli çünkü en basitinden AFR bile inanılmaz şaşabiliyor egzoz değişiminde.
    Remapsiz +5 beygir verdiği yazıyor.
    https://mivv.com/en/exhaust/y-068-sc...09-fz-09-2021/

Motosikleti
    Mt09 gibi bir motosiklet icin normal rakamlar. Full sistem+bmc/kn filtre ve remapla cok rahat 10 civari alinir o zaman. Motosikletin kaderi degisir resmen.

Güzel ve mantıklı yorum yapan arkadaşlara teşekkürler. Egzoz olayını apaçiliğe yoranları ve motora hiç binmemiş gibi yorum yapan araba sürücüsü arkadaşlar var sanırım neden saldırdığınızı anlamadım, benim derdim egzoz takıp ara sokaklarda ara gaz verip kendime küfür ettirtmek değil, gittiğim şeritte farkedilir olmak. Korna ve diğer ekipmanları zaten kullanıyorum her motorcu gibi fakat duran trafikte veya filtering yaparken sessiz ilerlemek görünmemeyi arttırıyor diye düşünüyorum.

Yazılım olarak değişiklik yapmam gerekiyomuş onu öğrendim.
    Akrapovicin MT25 e özel tüp şeklinde egzozu var sanırım sesi de insanları rahatsız edecek derecede değil, susuturucusu vs de mevcut kullanan var mı?

Motosikleti
    Alıntı Coldriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel ve mantıklı yorum yapan arkadaşlara teşekkürler. Egzoz olayını apaçiliğe yoranları ve motora hiç binmemiş gibi yorum yapan araba sürücüsü arkadaşlar var sanırım neden saldırdığınızı anlamadım, benim derdim egzoz takıp ara sokaklarda ara gaz verip kendime küfür ettirtmek değil, gittiğim şeritte farkedilir olmak. Korna ve diğer ekipmanları zaten kullanıyorum her motorcu gibi fakat duran trafikte veya filtering yaparken sessiz ilerlemek görünmemeyi arttırıyor diye düşünüyorum.

Akrapovicin MT25 e özel tüp şeklinde egzozu var sanırım sesi de insanları rahatsız edecek derecede değil, susuturucusu vs de mevcut kullanan var mı?
    Boş yapanları sallama derim. Egzoz cezasinin iptal konusunda da böyle kafayı yediler. Orjinal akrepin 3 cesidi var mt/r25 icin. Slip on, racing line ve carbon line.

Slip on tam ayarında istediginiz karsilar ve ceza yeme ihtimalinizi cok ama cok dusurur. Muayneden de gecersiniz. Katalizoru iptal etmediginiz icin alev atmaz ve sesi hayvani yukseklikte olmaz.

Racing line ve carbon line ise full sistem olarak kullaniliyor. Db seviyeleri diger markalara gore daha uysal, ikiside alev atar, susturuculu ve susturucusuz sesleri arasinda daglar kadar fark var. Susturuculu halleri baya uysal, sehir ici siritmiyor. Ama tonaj olarak tabi ki farkli ve guzel bir sesi var. Fiyatları slip ona gore daha yüksek.

Ben her zaman full sistem takmaktan yanayim kendim oyle seviyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Korna ve diğer ekipmanları zaten kullanıyorum her motorcu gibi fakat duran trafikte veya filtering yaparken sessiz ilerlemek görünmemeyi arttırıyor diye düşünüyorum.
    Coldriver dostum gerçekten sis farı ve fosforlu reflektif bir yelek kullanıyor musun?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    MT-09 SP

Akrapovic’in tüp egzozunu geçen sene R25’e almıştım orijinalle ses farkı yok diyebilirim. Sadece Görüntüden ibaret.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1-2 defa denk geldim, aynı ekip olduğunu umuyorum. Grupta Lava Red renk ağırlıkta.
    Hmm.. Bilemedim ama 2-3 tane Ape varsa yan yana zaten bizim gruptandır birileri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

Aslında tam olarak öyle yazmıyor, map ile iligli yazan tek şey:
    "NOTICE: NOT APPROVED. ECU remapping is not required"

Not required ama, kazanım hangi şartlarda var? İki ihtimali de açık bırakmışlar gibi hissettim ben.
    09 bloğu pek aşırı sıkıştırılmış bir blok değil, o yüzden biraz daha payı vardır, ama headerstan egzoz yapıp standart yazılım ile kullanmak.. Yani herkesin tercihlerine saygımız var diyip bırakayım.

fb__Ömer
    Çok teşekkürler aradığım soruların cevabını vermişsiniz. Slip on u araştırmaya başlayacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Akrapovic’in tüp egzozunu geçen sene R25’e almıştım orijinalle ses farkı yok diyebilirim. Sadece Görüntüden ibaret.
    Hayda bu kısım kafamı karıştırdı, egzoz değişince ses neden değişmiyor katalizör çok mu etkilidir?

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 saniye motorlu araç kullanan birisi sağdan akan trafikte, öndeki aracın sağından geçilemeyeceğini öğrenememişse o sürücüye motosikleti sokmak gerekir.
    Sen de o sağdan geçmiyorsan Mt25'in fabrikasını komple bana soksunlar.

Akli melekeleri eksik arkadaş, altunizade-köprü bağlantı yolunda durmuş trafikte sağdaki boşluktan gitmek yerine bekliyor musun sen? Bekle de arkadan gelip uçan tekme atsın kafana diğer motosikletliler. Ya hayatında İstanbul'a gelmedin ya da kafa az çalışıyor harbiden. Bu yaşlara kadar nasıl geliyorsunuz çok şaşırıyorum. Tıp, özellikle nöroloji bilimi için yürüyen deneysiniz yemin ederim.

Motosikleti
    MT-09 SP
    fb__Ömer
    Çok teşekkürler aradığım soruların cevabını vermişsiniz. Slip on u araştırmaya başlayacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Hayda bu kısım kafamı karıştırdı, egzoz değişince ses neden değişmiyor katalizör çok mu etkilidir?
    Sesi kesen katalizör. Katalizör iptali olmadan ses alamazsın. Akrapovic slip ona o kadar para vereceğine katalizörden sonraki orijinal egzozu sök daha iyi. Öyle bile fazla ses çıkmıyor.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    hemen satın ve bir benelli 249-s alın. duyduğunuz sese inanamayacaksınız.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)