Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Rico 50 Varyatör Kayış Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

RKS Rico 50 (80cc) motoruma kayış değişimi yapacağım.
    Performansı düştü motorun ve varyatör kısmını açıp ön arka varyatörü söküp temizleyip bakımlarını yaptım
    Speed up performans bagası takmıştım 1.5 yıl kullandım haliyle aşınmış bende orjinal bagaları geri taktım
    Asıl konuya gelirsek kayışın tırtıklı kısmında çatlamalar vardı bu performansı etkiler mi? Motor titrmede yapıyor bakımdan sonra titreme gitti ama 20km sonra tekrar başladı böyle giderse motorda civata kalmayacak çoğu kaporta, koruma demiri ve egzoz vidalarını sıkmam gerekiyor haftada bir artık sinir etmeye başladı.

Kısaca güzel performans verecek kayış önerisi lazım.

Kayışlardaki 669-18-30 ibareleri neyi belirtiyor acaba oradaki 18 genişliği ise 20 olanlardan almayı planlıyorum geniş olan daha iyi performans verir gibime geliyor mantıken varyatörleri 2mm daha erken ve fazla açacağı için

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:18 ----------

Ek olarak bu kayış 19.000 küsür km kullanıldı ne yazıkki 2018 model motorum 33.000de 😓

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Kayış ile performans alamazsınız(699 mm uzunluk, 18 mm genişlik, 30 derece dişlerin kasnaklara oturma açısı).. Speed up kopya üründür; belki hepsi aynı ağırlıkta bile değildir.. Varyatörde titreşimin bir kısmını debriyaj tası yapar; motorunuz için kalitelisinin üretilip üretilmediğini araştırın ama fiyatı yüksek olacaktır.

Kayış performansa etkilemez durumuna katılmıyorum sadece baga ve kayışla inanışmaz sonuçlar alınıyor videoları falan var ki daha önce yaptığım işlem
    Bugün kayış değişimi yaptırttım ne taktıklarını bilmiyorum ama motor düzeldi titreşimde gitti
    Baga olarak tekrar alacağım aynısından ve bu sefer burç da değişeceğim onlarda gevşemiş

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    E süpermiş.. O halde kendi sorularınızı da cevapladınız..

Kendi sorunuma çözümden ziyade artık motor iyice sıkıntılıydı yaptırmam gerekti başında duramadım iş dolayısıyla ne taktılar bilmiyorum
    Konuyu açmamdaki sebep sağlam iyi performanslı 1 kere alıp adam gibi sağlam almakdı neyse taktılar artık baga alınca bakarım ne taktıklarına
    Top speedim eski performansında değil hala

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    33k kmde 80cc motor için artık bazı parçaların değişmesi iyi olur.
    Debriyaj balatasının ve yayların ömrünü tamamlamış olması ve varyatör burcunun boşluk yapmış olması muhtemel. Titreşim bunlar kaynaklıdır.

Ön varyatör set
    Debriyaj balata set
    Continental ya da bando kayış

Bence kafadan bunları değiştirmekte fayda var. Ben de şuan RKS Azure 80cc kullanıcısıyım. Speed up 6.5gr baga, Continental kayıştan memnunum.Araştırdığım kadarıyla 80cc'ye alınabilecek en iyi kayış. Kayışı mutlaka 669-18-30 alın, Continentalde 669*18-255388 olarak geçiyor. Etli güzel bir kayış, ölçü değişerek heyecan aramayın.

Haklısınız şuanlık kayış değişimi yaptım baya farketti burç ve baga değişimi de yapacağım yavaş yavaş yapmayı planlıyorum sonrki ay arka varyatörü değişicem falan çok pahalı parçalar çünkü
    Kayıştan sonra kavrama arttı top speed denedim gösterge 80in altına biraz iniyordu şuan 75lerde falan bi 6-7km lik kayıp var eskiye nazaran

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)