Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

allah ybrnin belasını versin

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    yazmadım ama 3-4 haftadır motorsuzum. yine o malum vardı ya geçen yıl götürmüştüm motoru birçok kez para alıp motorda sıkıntı yok diyip üstüne 100 kez yolda kaldığım en son götürdüğümde motorun beyninde sıkıntı var diyen adam. ve onu duyunca yeter artık deyip yamaha götürdüğümde beyinlik durum olmadığı karbüratörde sıkıntı olduğu ortaya çıkmıştı..

gel gelelim bu geçen ay tekrar motoru götürmek zorunda kaldım çünkü arka fren çalışmıyordu götüreyim dedim yakın diye. dedi ön de bitik. ön balatayı da değişicem. eyvallah dedim tamam ama o sırada ablama telefondan şu mesajı yazdım "bak yine motoru bırakıyorum bak motor yine patlayacak"

dedim gülerek. demez olaydım.

1) motor o hafta mahvoldu yolda kaldım deli gibi bağırmaya başladı ve hiç çalışmamaya başladı. 3 hafta sinirden otoparkta yatırdım. gerçekten soğudum motordan. bu hafta da ybr verdim ve ybr sadece motoru açıp bakmaya 2500 tl dedi

2) daha bitmedi. yamaha aramadan önce bir önceki kağıtlara bakayım dedim ve ne göreyim. yamaha bayisinde ön balatayı değişeli 1 yıl olmamış. internetten baktım balata binlerce kilometre gidiyor. benim değiştirdikten sonra yaptığım km en fazla 6-7 bin kmdir.

kısaca çok ciddiyim çok pis ağzını burnunu kırasım var ama yok alakası öyle böyle diyerek beni bok gibi duruma sokacağı için dövemiyorum.

yamaha ile konuştum 1.5 ay kafadan beklersiniz dedi. 1 aydır zaten yatıyor. 1.5 ay da oradan beklicez.
    para da 4-5 tutar diyordum ama sadece motor bakmasına 2500 dediklerine göre daha bile fazla tutabilir. ne diyeyim ki 1 yıl boyunca götürmediğim adama anlık boşluğuma geldi götürdüm. yine olanlar olanlar. içinden parça mı çalıyor ne yapıyorsa artık.

daha ilk motoru aldığımda bundan sıfır lastik almıştım allah bilir o da 2. eldir. neyse olabildiğnice küfürsüz yazdım. ban atan atar. bu yazının hakkında küfür olması gerekirdi ben de yazmam gerekeni yazdım.
    ya dövecem ya da içimi böyle ısındırcam. hadi eyvallah

edit: ybrye laf ettik ama bendeki ybrnin ve benim şansıma aslında o küfür veya aptallığıma veya bahtsızlığıma bilemiyorum artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Hocam büyük geçmiş olsun, durumunuzu az çok anlıyorum ben böylelerine inat motosikleti hep kendim tamir ederim ve şuana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım, yaptıklarımda bana öğreterek tecrübe sahibi olmuş oluyorum bunlardan ayrı vereceğim para ile parça-ekipman-yakıt alarak devam ediyorum. Siz sorunu Youtube platformundaki videolara bakarak çözebilir ve böyle insanlıktan nasibini almamış insanlardan uzak durmuş olursunuz.
    Voltaren bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ön balatanız organikse kullanım sıklığınıza bağlı olarak 10.000 km içinde bitebilir. Eski motorum Sym Wolf'te 10.000 ve çok az öncesi 2 defa Ebc Sfa 627 organik balata bitirmiştim. Daha kısa sürede balata bitiren de duydum.
    Voltaren ve espresso bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    neden tracer alacakken çinli motosiklet aldım konulu soruya hoşgeldiniz.

1000'lik motosiklet kullanıp anlayabilmenin minik adımları. 125'te yaşadınız bir de, 900 cc kullanıp sorun yaşasam servis'e tapardım bu böyle gitmez diye dönmüştüm 1 yıl evvel. hiçbirşey bilmiyormuşum.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Çok geçmiş olsun olmasına da e be mübarek ne diye tekrar o haysiyetsiz hırsızın dükkanına gidersin? Etraftan sor soruştur düzgün bir usta ona götür. Yoksa yamaha servisine götür varsın 3 kuruş fazla tutsun ama böyle sinir krizi geçirmemiş olursun sana da yazık.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Adam da sıkıntı yasadiktan sonra direk yamaha servisine gitseniz ve baska bir yere gitmeseniz. Hem ayni para cebinizden cikar hemde psikolojiniz bozulmamis olurdu.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    herkese düşünceleri için teşekkür ederim. balata öncesinde bitiyorsa en azından o konuda içimi rahat tutabilirim ama yine de adam belli nihayetinde.
    neden gittim olayına gelirsek 1 yıldır gitmiyordum arka fren de çalışmayınca riske atmayayım dedim boşluğuma geldi ne yalan söyleyeyim. yapacak bir şey yok. fiyat bu hafta belli olur dediler yazarım bakalım.

2500 zaten cepte motoru açma olarak. servis için ise ben 5000-7500 arası olarak düşünüyorum kendimi kötüye alıştırayım hesabı ama 15 bin örneği de verdi bakalım çok meraklı gözlerle bekliyorum ybryi 9a almıştım.

hadi 2500 + 5000 diyelim tahmini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam büyük geçmiş olsun, durumunuzu az çok anlıyorum ben böylelerine inat motosikleti hep kendim tamir ederim ve şuana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım, yaptıklarımda bana öğreterek tecrübe sahibi olmuş oluyorum bunlardan ayrı vereceğim para ile parça-ekipman-yakıt alarak devam ediyorum. Siz sorunu Youtube platformundaki videolara bakarak çözebilir ve böyle insanlıktan nasibini almamış insanlardan uzak durmuş olursunuz.
    vallah kardeşim çok haklısın. kendime güvenmediğim için girişemedim. bir de uğraşmayayım yaptırayım kafasındayım hep ama güvenilir usta yok. ne diyim bakalım bundan sonra bir deneyelim dediğin gibi video vs bakarak umarım halledebilirim buradan da yardım alarak. neyse 2 ay sürer gibi sonrasında düşünürüz

Motosikleti
    Dominar D400
    Servisler genelde motorun yanında durdurmuyor ancak başka herhangi bir tamirciye gittiğinizde "Gittiğiniz şey dışında başka bir işlem YAP-TIR-MA-YIN". "ön balata da bitmiş, bujiler de su koyvermiş, beyni arızalanış, statör gitmiş, kuş kaçmış, karga düşmüş, şu da lazım, bu da bitmiş... vs " derseler "Sonra bakarız" deyin ve o tamirci dışında başka bir bilene de mutlaka danışın. Yoksa illaki taklaya gelirsiniz.

Telefonunuzla falan ilgilenMEyin, motorunuzun başında durun, ne yapıldı, ne söküldü, nhe takıldı, nasıl takıldı bakın/öğrenin.
    Bu ustalar beni usta yaptı, ev alet edevat doldu, ustalara vereceğim parayı vermişimdir yine ama hem gönül rahatlığıyla yapıyorum bakımlarımı hem de alet edevatlar bir sürü işte işime yarıyor.

Ankara'da koskoca ATA hyundai servisi 18000 km'deki garantisi devam eden otomaik vites i10'umu bakıma götürdüğümde "balataları da bitmiş, 1000km ya gider ya gitmez, diski çizersin" diyerek değişecekti geçen yıl 700 küsür tl'ye, hem benimle ilgilenen müşteri temsilcimden hem de bakımı yapan ustanın yanına gidip ondan duydum aynı cümleyi. "Param yok, kalsın, motoru kullanırım dedim", ki param da yoktu. 3-4 gün sonra balataları arka bosch ve ön delphi marka toplam 350tl civarına kendim alıp kendi ustama gittim. Ön balataları söktü, aldığım yeni delphi balatadan farksızdı kalınlığı, değil 1000km, en az 10000(onbin)km gider daha, yanyana fotoğraflarını çektim. Sökmüşken değiştik önü, arkayı hiç değişmedim bile. Çıkan ön balata ve yeni arka balata yedek olarak duruyor şimdi. Taktığım delphi 25bin km'dir aracımda, demek 10bin km değil 25bin km gidermiş en az.
    Otomobil için O servise ve herhangi bir resmi servise ilk ve son gidişim oldu. Arabayı da garantiden çıkarttım.

5-6 sene önce motosikletimin lastiğini değiştirirken km tahrik mekanizmasının tırnaklarını kıran ve sonra hiç ilgilenmeyip hatta "belki de geldiğinde böyleydi"ye getiren ustayı ve işyerindeki hatunlarla arabasına binip bir yerlere giden şerefli işyeri sahibinin olduğu gayet büyük bir lastikçi ile 300m mesafede işyerim, halen motosiklet lastiğimi değiştirtmek için onlara gitmem, 30 km yapar düzgün bildiğime giderim.

Siz size zaten yamuk yapmış, saç baş yoldurtmuş birinin sözüne "iş yeri yakın diye" tekrar nasıl güvendiniz de tekrar motorunuzu teslim ettiniz bilemedim. Sizin yapacağınız kendi işinizi kendiniz yapmak, bilmiyorsanız da öğrenmek. En azından ben çareyi öyle yapmakta buldum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisler genelde motorun yanında durdurmuyor ancak başka herhangi bir tamirciye gittiğinizde "Gittiğiniz şey dışında başka bir işlem YAP-TIR-MA-YIN". "ön balata da bitmiş, bujiler de su koyvermiş, beyni arızalanış, statör gitmiş, kuş kaçmış, karga düşmüş, şu da lazım, bu da bitmiş... vs " derseler "Sonra bakarız" deyin ve o tamirci dışında başka bir bilene de mutlaka danışın. Yoksa illaki taklaya gelirsiniz.

Telefonunuzla falan ilgilenMEyin, motorunuzun başında durun, ne yapıldı, ne söküldü, nhe takıldı, nasıl takıldı bakın/öğrenin.
    Bu ustalar beni usta yaptı, ev alet edevat doldu, ustalara vereceğim parayı vermişimdir yine ama hem gönül rahatlığıyla yapıyorum bakımlarımı hem de alet edevatlar bir sürü işte işime yarıyor.

Ankara'da koskoca ATA hyundai servisi 18000 km'deki garantisi devam eden otomaik vites i10'umu bakıma götürdüğümde "balataları da bitmiş, 1000km ya gider ya gitmez, diski çizersin" diyerek değişecekti geçen yıl 700 küsür tl'ye, hem benimle ilgilenen müşteri temsilcimden hem de bakımı yapan ustanın yanına gidip ondan duydum aynı cümleyi. "Param yok, kalsın, motoru kullanırım dedim", ki param da yoktu. 3-4 gün sonra balataları arka bosch ve ön delphi marka toplam 350tl civarına kendim alıp kendi ustama gittim. Ön balataları söktü, aldığım yeni delphi balatadan farksızdı kalınlığı, değil 1000km, en az 10000(onbin)km gider daha, yanyana fotoğraflarını çektim. Sökmüşken değiştik önü, arkayı hiç değişmedim bile. Çıkan ön balata ve yeni arka balata yedek olarak duruyor şimdi. Taktığım delphi 25bin km'dir aracımda, demek 10bin km değil 25bin km gidermiş en az.
    Otomobil için O servise ve herhangi bir resmi servise ilk ve son gidişim oldu. Arabayı da garantiden çıkarttım.

5-6 sene önce motosikletimin lastiğini değiştirirken km tahrik mekanizmasının tırnaklarını kıran ve sonra hiç ilgilenmeyip hatta "belki de geldiğinde böyleydi"ye getiren ustayı ve işyerindeki hatunlarla arabasına binip bir yerlere giden şerefli işyeri sahibinin olduğu gayet büyük bir lastikçi ile 300m mesafede işyerim, halen motosiklet lastiğimi değiştirtmek için onlara gitmem, 30 km yapar düzgün bildiğime giderim.

Siz size zaten yamuk yapmış, saç baş yoldurtmuş birinin sözüne "iş yeri yakın diye" tekrar nasıl güvendiniz de tekrar motorunuzu teslim ettiniz bilemedim. Sizin yapacağınız kendi işinizi kendiniz yapmak, bilmiyorsanız da öğrenmek. En azından ben çareyi öyle yapmakta buldum.
    cevaplayayım. "mallık"
    teşekkür ederim bildiğim şeyleri tekrar konuşmak gibi ama hata 1 olur 2 olur. daha olmayacak. zaten geçen yıldan sonra hiç motoru bırakmadım bir yerde. güvenmediğim için hep izledim ama işte taaa ki 3 hafta öncesine kadar. başıma dert gelmeyince kontrolümdenmiş o gelmemesi. ne zaman kontrolü bıraktık anında patladık.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Nasrettin hocanın lafını tersine okuyalım. Tamam, hırsız suçlu ama senin hiç mi kabahatin yok. Balata aşınma kontrolü yapamayan ve değiştiremeyen motosiklet almamalı. Değiştirdiğin zaman ilk göreceğin şu. Bir çok motorda 20 nm tork civarı sıkılması gereken cıvataları en az 2-3 katı daha fazla sıkıyorlar servislerde. Bir keresinde sökememiştim. Yazık günah. Artık ucuz motor yok.
    Seninki gibi bir hırsıza gitmiştim. Saat gibi çalışan motoruma "Abi bunda sibop sesi var. Motoru bırak. Ben bir bakayım" demişti. Yersem diye şansını denemişti. Uzun lafın kısası zaman kötü...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, insanın parasıyla rezil olması can sıkıcı bir durum. Ama bunda Ybr nin günahı ne onu anlamadım. Hayatım boyunca Jawa dan sonra belki de en itinasız ve hor kullandığım motor Ybr idi, 70 bin km de sattığımda hala saat gibi çalışıyordu. Mekanikte zamana bağlı sıkıntılara eyvallah ta, motor kısmında sorun yaşanacak nadir modellerden biridir. Fren falan erken bitebilir, diskin eskimiştir, balata kalitesizdir. vs.
    Hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum, Antalya da olsa bir iki usta önerirdim.
    Bir de Japon-Çin olayına giren arkadaşa soruyorum, hangi markanın (hint,çin,kore) yetkili servisi, hangi modelin motorunu açmak için 2500 den daha aşağı ister?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motosiklet iyi kötü yürür durumda ve çok uzakta değilseniz, -"Üsküdar tarafına gelir giderim, en kötü ihtimal bir çay içmiş olurum" da derseniz, isterseniz, müsaitseniz... bir getirin bir de beraber bakalım. Ne dersiniz?
    Mr.wind, natijax, maktama ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Az daha koy, YBR al.

Yok yok.

Buraya gitmedi şimdi.

Geçmiş olsun.

5 bin km kadar kullandım YBR'yi.

Keşke satmasaydım dediğim motorlarımdandır.

Umarım sıkıntısı çözülür sizin küheylanın.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İzmirdeysen sorununu halledelim.. YBR cefakar motordur..

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazmadım ama 3-4 haftadır motorsuzum. yine o malum vardı ya geçen yıl götürmüştüm motoru birçok kez para alıp motorda sıkıntı yok diyip üstüne 100 kez yolda kaldığım en son götürdüğümde motorun beyninde sıkıntı var diyen adam. ve onu duyunca yeter artık deyip yamaha götürdüğümde beyinlik durum olmadığı karbüratörde sıkıntı olduğu ortaya çıkmıştı..

gel gelelim bu geçen ay tekrar motoru götürmek zorunda kaldım çünkü arka fren çalışmıyordu götüreyim dedim yakın diye. dedi ön de bitik. ön balatayı da değişicem. eyvallah dedim tamam ama o sırada ablama telefondan şu mesajı yazdım "bak yine motoru bırakıyorum bak motor yine patlayacak"

dedim gülerek. demez olaydım.

1) motor o hafta mahvoldu yolda kaldım deli gibi bağırmaya başladı ve hiç çalışmamaya başladı. 3 hafta sinirden otoparkta yatırdım. gerçekten soğudum motordan. bu hafta da ybr verdim ve ybr sadece motoru açıp bakmaya 2500 tl dedi

2) daha bitmedi. yamaha aramadan önce bir önceki kağıtlara bakayım dedim ve ne göreyim. yamaha bayisinde ön balatayı değişeli 1 yıl olmamış. internetten baktım balata binlerce kilometre gidiyor. benim değiştirdikten sonra yaptığım km en fazla 6-7 bin kmdir.

kısaca çok ciddiyim çok pis ağzını burnunu kırasım var ama yok alakası öyle böyle diyerek beni bok gibi duruma sokacağı için dövemiyorum.

yamaha ile konuştum 1.5 ay kafadan beklersiniz dedi. 1 aydır zaten yatıyor. 1.5 ay da oradan beklicez.
    para da 4-5 tutar diyordum ama sadece motor bakmasına 2500 dediklerine göre daha bile fazla tutabilir. ne diyeyim ki 1 yıl boyunca götürmediğim adama anlık boşluğuma geldi götürdüm. yine olanlar olanlar. içinden parça mı çalıyor ne yapıyorsa artık.

daha ilk motoru aldığımda bundan sıfır lastik almıştım allah bilir o da 2. eldir. neyse olabildiğnice küfürsüz yazdım. ban atan atar. bu yazının hakkında küfür olması gerekirdi ben de yazmam gerekeni yazdım.
    ya dövecem ya da içimi böyle ısındırcam. hadi eyvallah

edit: ybrye laf ettik ama bendeki ybrnin ve benim şansıma aslında o küfür veya aptallığıma veya bahtsızlığıma bilemiyorum artık.
    İyide anasının günahı ne? Madem derdin adamla neden burada küfretmek yerine gidip adamla hesaplaşmıyorsun da arkasından sallıyorsun? Bu arada ne sizi nede bahsettiğiniz kişiyi tanımıyorum, ben alanen ve özellikle klavye arkasından küfür edilmesini anlayamıyorum.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    öncelikler herkese çok teşekkür ediyorum. kanun z ve alp tunaya gelirsek düşünceniz yeter ama 2500 ile motoru açıp bakmalarına onay verdim. baktıktan sonra sorunu söyleyip fiyat biçecekler. ha derseniz daha güvenilir biri var ona o paraya yaptırma şuraya getir. ben varım. yeter ki bir fiyat belli olsun bu hafta söylicekler. ki motor hiç çalışmıyordu çekici ile götürttüm yamahaya

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Alıntı 19051919 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide anasının günahı ne? Madem derdin adamla neden burada küfretmek yerine gidip adamla hesaplaşmıyorsun da arkasından sallıyorsun? Bu arada ne sizi nede bahsettiğiniz kişiyi tanımıyorum, ben alanen ve özellikle klavye arkasından küfür edilmesini anlayamıyorum.
    şahsen kimseye ne söverim ne de laf atarım hiç alakam yoktur. tamamen yapıcı bir insanım ama derim. birinin hakkına giren adamı anası babası yetiştiremediyse küfür ederim. ki patlamışım. ne yapayım adamı mı döveyim? kanıtlayabilsem gider laf yaparım zaten ama olacakları söyleyeyim gidip laf yapıcam dicek sen bana nasıl iftira atıyorsun öyle böyle bağırış çağırış sonuç? bir bok olmayacak.

ne olacak boş yere tekme tokat mı dalayım minancık adam. bana ne katacak?
    eee sinirlenmişim küfür etmişim. klavye delikanlısı biriyle atışırsan olur arkasından sadece sinirimi çıkarmak için yazmışım. kimseyle tartışıp ana bacı yapmamışım. pek delikanlılık yok sanıyorum burada.

ve şu yaptığımı eminim siz de yapıyorsunuz. evinizde veya arada sırada birinin arkasından ana bacı yapmadınız mı anlık olaylarda? istemsiz bir küfürdür direkt anasını düşünüp edilen bir şeyden ziyade siniri çıkarmak içindir. yapıyorsunuz değil mi? aha aynı o hesap benimki.
    ama gidip de burada biriyle tartışıp ana bacı yapsam dediklerinize katılıyorum. ki öyle bir şey şu yaşıma kadar yapmadım yapmam.
    benimki hepinizin yaptığı arkadan küfrederek rahatlama meditasyonu.

edit: son olarak belirteyim benim şu hayatta tilt olduğum en büyük şey hakka girmek. bu adam hakka giren bir adam. benim annem hakka girilmemesi gerektiğini daha bana ilkokulda öğretmişti. ben güngörenden fatihe yaz tatilinde ilkokuldayken o zamanın parasıyla 250 bini arkadıma götürmüştüm çocuk bana sen gerizekalı mısın demişti o kadar yol bunun için mi geldin diye.
    hakka giren adamın gözümde değeri yok. hakka giren adama o terbiyeyi anası babası verememişse ben de çok sinirliysem arkasından sövüyorum böyle. misal hırsıza da söverim. gözümde. katile de, tecavüzcüsüne de.
    hepsi . illah analarını bilmeme veya düşünmeme gerek yok. sadece bir küfür fazla takılmayın derim

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Bu tür dayanıklı motosiklet lerin bakım larinin büyük kısmı nı kullanıcı yapabilmeli commutter motosiklet lerin felsefesidir bence

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı faz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür dayanıklı motosiklet lerin bakım larinin büyük kısmı nı kullanıcı yapabilmeli commutter motosiklet lerin felsefesidir bence
    vallah düşünüyordum baya güzel kaynaklar da bulmuştum ama üşendim maalesef. bakalım yav denicem en kötü burada çok tecrübeli insanlar var. sorarım nasıl yaparım diye elbet yardım da alırım.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Üye 3 gün uzaklaştırılmıştır.

Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:   Kimse kimsenin haklı/haksız öfkesinin mağduru olmak zorunda değil, burası kamuya açık bir alan ve hiç kimse gelip burada küfür ederek deşarj olamaz.. Biraz adap.. Derdinizi paylaşmak istiyorsanız, buna kimsenin itirazı olmaz, ama ahlak kuralları dahilinde..
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    19051919 ve natijax bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)