Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Yazlık Mont Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Revit Eclipse ve Airwave kullanıyorum.Revit Airwave çok kaliteli ve serin tutan mont ama korumaları bana güvensiz geldi almayı düşünenler dikkat etsin.

Ayrıca revit Eclipse'de bej renginin kalıbı diğer renklere göre daha bol,yani regular.Ayrıca uzun süre motosiklet kullanacaklara açık rengi tavsiye etmiyorum.Dizel araç cumhuriyeti ve şantiye sahası gibi olan istdaysanız çabuk siyahlaşıyor.He koyu renklerde güneşte soluyor orası da başka bir sorun.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    electroma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Bu arada korumaları sas-tec marka. Dün yıkayayım diye korumaları çıkardım. İki koruma ortadan yarılmış.

Alıntı muam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da Rider Denim alınamıyor. İki üç defa mont ve pantolon almaya çalıştım Hasanpaşa'daki mağazasından. Her seferinde içerdeki eleman başını telefonundan kaldırmadı, montların yerini bile göstermedi, beden sorduğumuzda neyin bedenini sorduğumuza bile bakmadan "yok" dedi ve dükkana girişte "hoş geldiniz" demediği gibi ayrılırken de "İyi günler" dilemedi. Yerinden bile kalkmad, ıelinde parayla içeri giren ve malı almaya kararlı müşteriye ürün satamadı. Nasıl ayakta duruyor bu firma hayret. Herhalde internet satışları sayesinde.
    Kahramanlar mağazasındaki eleman ilgiliydi. İstanbul'u yada diğer mağazalarını bilemicem. Ancak ekipman mağazalarında sık sık yaşadığım ve gözlemlediğim bir durum; fakir tiplisen yüzüne bile bakmıyorlar. Kendiminkini internetten aldım daha ucuzdu.
    muam ve CRF bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bende ixon hacker game kullanıyorum.tabi o zaman bedavaya almıştık ama diğer ithal markalara göre ciddi fiyat farkı vardı.ixon markasına da bir göz at tabi hala getirtiliyorsa.bugün açtım yazlık mont sezonunu antalyada kullanıyorum o yüzden yazlık monttan anlarım
    atalayalper bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    İxon mont daha önce kullandım hacker game geçen senelerin en iyi f/p yazlık file montlarından biriydi. Ama artık yok maalesef.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revit Eclipse ve Airwave kullanıyorum.Revit Airwave çok kaliteli ve serin tutan mont ama korumaları bana güvensiz geldi almayı düşünenler dikkat etsin.

Ayrıca revit Eclipse'de bej renginin kalıbı diğer renklere göre daha bol,yani regular.Ayrıca uzun süre motosiklet kullanacaklara açık rengi tavsiye etmiyorum.Dizel araç cumhuriyeti ve şantiye sahası gibi olan istdaysanız çabuk siyahlaşıyor.He koyu renklerde güneşte soluyor orası da başka bir sorun.
    Hazır revit eclipse mont kullanan yakalamışken sorayım:

Ben de revit eclipse almayı düşünüyordum. şu anki montum revit safari. Eclipse montun da sırt koruması ayrıca mı satılıyor? Öyleyse eski montun korumasını çıkarıp ona takma imkanı var mı? Şimdiki montumda içindeki katmanı çıkartıp da giysem de yazın sıcakta sırt korumasına denk gelen yerde sırtı fena terletiyor, eclipse montta durum nasıl?
    xmax kullanıyorum, scooter kullanınca zaten rüzgar alma durumu yok, scooter ile havalandırması nasıl?

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Keşke dolar bu kadar artmamış olsaydı da revit alabilseydik
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke dolar bu kadar artmamış olsaydı da revit alabilseydik
    Ben taksitle falan bir şekilde bütçemi fena zorlamış olucam. Keşke dolar düşük kalsaydı da rahat rahat alabilseydik.

Alıntı electroma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Ancak ekipman mağazalarında sık sık yaşadığım ve gözlemlediğim bir durum; fakir tiplisen yüzüne bile bakmıyorlar. ...
    Ha, haaa... Öyleyim galiba. Fakir tipli...

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Sırt korumasıyla kullanmadım ne söylesem yanlış olur.Uzun süre body armorla scooter kullandım.(Icon Stryker Vest) kışın tamamda,yazları perişan ediyor sıcaklarda...

Şuanki fiyatlar çok fazla,ben Ecilipse'ı geçen sene aldım.Alternatif olarak championhelmets'den alışveriş yapmanızı tavsiye ederim.Revit airwave 2500'e geliyor,TR'de 5000 civarında.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırt korumasıyla kullanmadım ne söylesem yanlış olur.Uzun süre body armorla scooter kullandım.(Icon Stryker Vest) kışın tamamda,yazları perişan ediyor sıcaklarda...

Şuanki fiyatlar çok fazla,ben Ecilipse'ı geçen sene aldım.Alternatif olarak championhelmets'den alışveriş yapmanızı tavsiye ederim.Revit airwave 2500'e geliyor,TR'de 5000 civarında.
    Yurtdışından getirtsem peşin para lazım, burada en azından kredi kartına taksit yaptırma ve de mağazada üzerime deneme imkanım var. Yoksa yurtdışına gidip gelen birine getirtmek en mantıklısı olur.

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prosev-6291 hakiki deri yazlık eldiven. ikinci kez aynı eldiveni alıp kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim. 350tl civarında fiyatı.

https://r.resimlink.com/eqiXkp0.jpg
    Ben asla bir uzvumu koruyacak bir giysiye bu kadar az para vermem. Ama sen ikinci kez alıyorum diye söyleyince sana güvendim gittim aldım.

Deneyimlerim şunlar;

*Ben bu eldivenin sadece elini serin tutmaktan ve olurda eline nohut tanesinden küçük bir taş zerresi çarparsa onu koruyacağından başka bir amaca hizmet ettiğine inanmıyorum o seviyede koruma seviyesi yetersiz.

*2 saatlik sürüşün sonrasında işçilik kalitesizliğinden dolayı ve bazı dikiş bölgelerinde oluşan potlaşmalardan elimin çeşitli yerlerinde yaralar oluştu. Gazı çeviremez hale geldim. Eve kendimi zor attım.

Ucuz mal alacak kadar zengin değilim bundan sonra. Söylediğin tekstil ceketi de almayı düşünmüştüm hocam. Deri ceketle yazın pişiyorum. Ama artık ona da şüpheyle bakmaya başladım.
    espresso ve CRF bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ShipShaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben asla bir uzvumu koruyacak bir giysiye bu kadar az para vermem. Ama sen ikinci kez alıyorum diye söyleyince sana güvendim gittim aldım.

Deneyimlerim şunlar;

*Ben bu eldivenin sadece elini serin tutmaktan ve olurda eline nohut tanesinden küçük bir taş zerresi çarparsa onu koruyacağından başka bir amaca hizmet ettiğine inanmıyorum o seviyede koruma seviyesi yetersiz.

*2 saatlik sürüşün sonrasında işçilik kalitesizliğinden dolayı ve bazı dikiş bölgelerinde oluşan potlaşmalardan elimin çeşitli yerlerinde yaralar oluştu. Gazı çeviremez hale geldim. Eve kendimi zor attım.

Ucuz mal alacak kadar zengin değilim bundan sonra. Söylediğin tekstil ceketi de almayı düşünmüştüm hocam. Deri ceketle yazın pişiyorum. Ama artık ona da şüpheyle bakmaya başladım.
    "ucuz mal alacak kadar zengin değilim." bu söz çok doğru. özellikle bizi korumasını beklediğimiz ekipmanlarda doğru düzgün mal alırsak ilk başta çok para versek bile daha uzun süre dayanacağı için toplamda daha ucuza geliyor hem de güvenli ve daha yüksek korumalı oluyorlar.
    ShipShaq bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben taksitle falan bir şekilde bütçemi fena zorlamış olucam. Keşke dolar düşük kalsaydı da rahat rahat alabilseydik.
    Bu gidişle daha da artacak gibi duruyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu gidişle daha da artacak gibi duruyor.
    aybaşını bekliyorum maaş yatsın da kredi kartı ekstresi de çıksın, ödeme yapayım da limit açılsın diye. Haftaya falan alırım sanırım.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Ben bu eldiven için koruma seviyesi çok iyi dediğimi hatırlamıyorum? Bu eldiven Revitin muadili olarak kopya çekilerek üretilmiş bir model. Korumaları mevcut. Potlaşma olduysa zaten ya yanlış beden aldın ya da aldığın üründe sorun var. Çünkü böyle bir potlaşma bollaşma bu üründe doğru beden alındığında olamaz ele cuk diye oturması lazım doğru beden seçimi ile eldivenin.

Gelelim yazlık Hevik monta. O fiyat seviyesinde istediğin modeli araştırıp almakta özgürsün nasıl ki bitcoin yorumu yapanlar yatırım tavsiyesi değildir diye belirtiyorlarsa ben de o zaman şöyle mi deseydim mont f/p olarak çok iyi ama satın alma tavsiyesi değildir? İtalyada üretilmiş kumaşı fermuarları ve korumaları fiyatına göre iyi bir model. Benim söylediklerimden yola çıkıp bir şeyi alıp almamak sana kalmış beni bağlayan bir durum yok internette yorumlar mevcut zaten.

ShipShaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple R (2021)
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu eldiven için koruma seviyesi çok iyi dediğimi hatırlamıyorum? Bu eldiven Revitin muadili olarak kopya çekilerek üretilmiş bir model. Korumaları mevcut. Potlaşma olduysa zaten ya yanlış beden aldın ya da aldığın üründe sorun var. Çünkü böyle bir potlaşma bollaşma bu üründe doğru beden alındığında olamaz ele cuk diye oturması lazım doğru beden seçimi ile eldivenin.

Gelelim yazlık Hevik monta. O fiyat seviyesinde istediğin modeli araştırıp almakta özgürsün nasıl ki bitcoin yorumu yapanlar yatırım tavsiyesi değildir diye belirtiyorlarsa ben de o zaman şöyle mi deseydim mont f/p olarak çok iyi ama satın alma tavsiyesi değildir? İtalyada üretilmiş kumaşı fermuarları ve korumaları fiyatına göre iyi bir model. Benim söylediklerimden yola çıkıp bir şeyi alıp almamak sana kalmış beni bağlayan bir durum yok internette yorumlar mevcut zaten.
    E koruma olayı iyi değilse eldiven neden öneriliyor o zaman? Olay makul seviyede elleri korumak değil mi?
    Potlaşma tamamen iki dikişin üst üste olmasından kaynaklı sivrilme yapıyor yoksa tam oturdu elime. Motosiklet gibi ellerin "Hayat" anlamına geldiği bir araçta böyle bir hata ürünün kalitesizliginden, araştırma geliştirmenin yoksunluğundan başka bir şey değildir. Yani ben bunu 2 saat kullanmayla farkedebiliyorsam bir insan nasıl birini eskitip bir daha aynisindan alabiliyor? Neyse para benim değil nasıl olsa, güle güle kullanın.

Bu kadar gerilmeye gerek yok. Bir ürün önerilmiş ben de bahsedilmemis olan şeyleri ürünü tecrübe edip anlatıp bu kadar övülmeye ihtiyaç olmadığını aksine yerilmesi gerektigini belirttim.

İyi forumlar.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Alıntı ShipShaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E koruma olayı iyi değilse eldiven neden öneriliyor o zaman? Olay makul seviyede elleri korumak değil mi?
    Potlaşma tamamen iki dikişin üst üste olmasından kaynaklı sivrilme yapıyor yoksa tam oturdu elime. Motosiklet gibi ellerin "Hayat" anlamına geldiği bir araçta böyle bir hata ürünün kalitesizliginden, araştırma geliştirmenin yoksunluğundan başka bir şey değildir. Yani ben bunu 2 saat kullanmayla farkedebiliyorsam bir insan nasıl birini eskitip bir daha aynisindan alabiliyor? Neyse para benim değil nasıl olsa, güle güle kullanın.

Bu kadar gerilmeye gerek yok. Bir ürün önerilmiş ben de bahsedilmemis olan şeyleri ürünü tecrübe edip anlatıp bu kadar övülmeye ihtiyaç olmadığını aksine yerilmesi gerektigini belirttim.

İyi forumlar.
    Sevgili hobidaşım gerilen yok merak etme, o eldiveni kime ve neden tavsiye ettiğimi okumuşsundur illa ki ama gözünden kaçtıysa tekrar hatırlatayım bu eldiven %100 deri malzemeden üretilmiş yazlık bir eldiven ve 350-400 lira gibi bir fiyatı var ve tavsiye isteyen arkadaş da 600 liraya kadar yazlık eldiven tavsiyesi istemişti. Buna göre değerlendirip yorum yapsan itirazım olmazdı zaten. Yani 2000 lira bütçem var diyen kişiye tavsiye etmedik bu eldiveni. Ayrıca ben ilk kez satın alıp kullandığımda özellikle yazın yeterince konfor sağlayıp işimi de görmüştü Şekil olarak da çok hoşuma gittiği için ikinci kez satın aldım. Senin eldivende bu şekilde olumsuz bir tecrübe yaşamana da üzüldüm açıkçası. Bu kadar yeni bir ürün bu kadar kısa sürede deforme olamaz aldığın yerle iletişime geçmeni tavsiye ederim mallarının arkasında durmak zorundalar keza.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aybaşını bekliyorum maaş yatsın da kredi kartı ekstresi de çıksın, ödeme yapayım da limit açılsın diye. Haftaya falan alırım sanırım.
    Ben kaza yaptım işe dönünce alıcam artık ayağı kırdık evde yatıyoruz . 15 haziranda teller çıkacak inşallah 1 haftaya filan basabilirim üstüne.
    espresso, GoGi ve atalayalper bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben kaza yaptım işe dönünce alıcam artık ayağı kırdık evde yatıyoruz . 15 haziranda teller çıkacak inşallah 1 haftaya filan basabilirim üstüne.
    Geçmiş olsun.

Ben kaza yaptığımda basit bir köprücük kemiği kırığı yüzünden 1 ay evde yatmıştım da tam iyileşmesi 3-4 ayı bulmuştu. Tekrar motora binmeye başlayana kadar 2 sene geçti. Tam iyileşmeden tekrar binmemeye çalışın.
    GoGi ve atalayalper bunu beğendiler.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Geçmiş olsun, tez zamanda iyileşmeni dilerim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)