Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yıkamadan sonra marş problemi yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    Selamlar herkese,
    Bugün motorumu (Tenere 700) bahçede bahçe hortumu ile yıkadım, kuruladım, bekledim, bindim, marşa bastım, fakat marş almadı biraz uzun basıp gaz verme hatasında bulundum ve ramazan topu misali selenin altından bir patlama sesi ve eşliğinde ani bir duman çıktı. Hemen kontağı kapatıp seleyi söktüm… ilk kontrollerimde aküye su kaçtığı düşüncesiyle aküyü kontrol ettim akü sağlamdı ne yapacağımı bilemedim eş dost arkadaşı aradım kimisi bujilere su kaçmıştır dedi, kimisi sigorta dedi, kimisi kalan fazlalık benzin aniden patlamıştır dedi, kimisi bekle geçer dedi vs vs 15 dk kadar bekledim tekrar denedim yine marş almadı bir sigara yaktım son kez denedim biraz zorlanarak gıy gıy aldı bindim üstüne yoluma devam ettim 5-6 saat durdum kalktım herhangi bir sıkıntı yoktu sizce neden olmuştur ve birşeyler zarar görmüş müdür ne yapmalıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Büyük ihtimal bujilere su kaçmıştır ve bundan dolayıda yakılamayan ve sıkışan benzin emme girişinden patlama şeklinde halinde çıkmıştır, patlamaya en büyük olan etken ise gaz açmanızdır, küçük süreli bir boğulma yaşamışsınız, zarar görücek birşey yoktur birşey de yapmanıza gerek yok içiniz rahat bir şekilde sürüşlerinize devam edebilirsiniz. Genelde bu çoğu zaman karbüratör sistemli araçların başına daha çok geliyor hatta arabanın karbüratöründen marşta sıkıştırarak 30 cm yakın alev çıkarttığımı bilirim .

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    ne olduğunu bilmyor ve tahminde edemedim ama yıkama işleminde daha öncekilerden farklı ne yaptığınızı düşünün sorunu belki çözersiniz.
    birde tekrar ederse mutlaka araştırmayı genişletin.

Normal çalışır haldeyken yan ayaklığı açınca stop etme özelliği varmı ?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava filtresini yada bujiye su kaçmış olabilir.

Motosikleti
    N/A
    Benim anlamadığım nokta nasıl oluyor da su kaçabiliyor millet bu motorlarla yarıya kadar suya giriyor çıkıyor
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım nokta nasıl oluyor da su kaçabiliyor millet bu motorlarla yarıya kadar suya giriyor çıkıyor
    Su girmesinden kastım buji kablosunun ilettiği elektriğin suyun bir miktar çekmesidir (pipolarınızın durumu burda işe yarıyor), arkadaşımın r25 inde soğukken gaz kolunu aniden çevirdiğim zaman (sonuna kadar) çok küçük bir patlama yapıyor sizin durumunuzda buna benzer bir durum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)