Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Son düzlükteyim SYM Wolf 250 Yamaha X-city 250 Benelli BN251

Motovento
    REKLAM ALANI
    BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    3 motosiklette bütçen dahilinde
    SYM:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-sym-wolf-250-cc-dusuk-km-sahibinden-1020272352/detay
    Yamaha:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-xcity-kapali-garaj-motoru-1013388526/detay
    Benelli:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-benelli-bn251-acil-satilik-250cc-2019model-18.500km-1011314562/detay/

Hangisini almalıyım Benelli elektrik tesisatı dandik Xcity nin 2. eli nazlı Wolf ise parçası pahalı hangisini tavsiye edersiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Selamlar neden sadece bu üç model ile son düzlüğe girdiniz? Bütçe ne kadar? Kullanım amacı nedir,hangi şehirde ne için kullanılacak?
    8 yaşında 44.000 km'de abs'siz x-city'ye 46.000 lira vermeyi ciddi ciddi düşünmüyorsunuz değil mi?
    satoyama bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Sym wolf iyi güzel motor ama bence vadesi doldu yedek parça sorunuz bu önemli
    Benelli tarafsızım internete bolca stop etme ,statör, elektrik arızaları konuları var…

Ben Japon fanatiği değilim ama şöyle bir kıyaslamada gerek malzeme kalitesi gerek işçilik kalites Yamaha mühendisliği yedek parçasının olması ikinci elinin olması. Yamaha yı tek geçerdim..
    satoyama bunu beğendi.

Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    40 45 arası bütçem var xcity 16 jant olması benim için çok güzel yamahyı 40 a alırım sıkıntı yok

Motosikleti
    Dominar D400
    Bunlar tamamen benim kıllıklarımdır:

SYM ilanının açıklamasında "Motor Hacmi 251 - 650 cm3, Motor Gücü 251 hp ve üzeri, Zamanlama Tipi 2 Zamanlı" olarak girilmiş. Bunları bilerek mi yoksa bilmeden mi böyle girmek daha kötü bilemedim. Bilgiler doğru olmadığı için( ilana özen gösterilmediği için) direkt eledim.

xcity ilanında; Başlık "kapalı garaj motoru.", açıklama "Solma ve çiziklerden dolayı keyfi olarak komple fırın boya yapılmıştır." Kapalı garajdaki motor solmuş ve keyfe keder boyanmış. Belki gerçekten de öyledir ancak ben şahsen o riski almam, Türkiye burası. Ha fiyat diğer ilanlara göre düşük, bu artı yönü.

Benelli ilanında ise motor üstüne yapıştırılan yeşil sticker'ların aşırı cırt renk ve bana göre zevksiz olmasından başka olumlu ya da olumsuz bir şey diyemem.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    bende yamahaya yakınım şehir içi acaip rahat olur bunu biliyorum

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    4 ay kadar X-City kullandım.
    Gerçekten seri bir scooter ancak amortisörleri çok sert.
    2.eli çok yavaş değil. Neticede X-Max ile aynı motor bloğuna sahip bir Yamaha.
    Maxiscooter tarzını çok sevemediğim için kısa süre kullandım.
    Yazdığınız üç model içinde gönlüm SYM Wolf'tan yana olurdu.

Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    Bende tam tersi maxiscooter seviyorum ama ilerde 600 1000 lik makina kullanmak istediğim için motosiklet eğitmenim vitesli al diyor bu yüzden vitesli bakıyorum

Yamahanın boyanmadan önce fotoları geldi rengi matlaşmış boyamışlar çizik kırık bişey göremedim

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı BUGR4H4N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Yamahanın boyanmadan önce fotoları geldi rengi matlaşmış boyamışlar çizik kırık bişey göremedim
    "öncesi" "sonrası" olması ve bunu rahatça paylaşması olumlu bir detay işte. Akla takılan 1 ? eksilmiş oluyor hiç olmazsa.

Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    aynen bugün benim motorla anlaşırsak yarın alırım yada pazartesi

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Boyalı 44.000 de bir motora o parayı vermezdim.
    Temiz ise SYM alırdım.Parça fiyatları yamahada daha pahalı
    Benellinin yüzüne dahi bakmam,20 bin bile vermezdim.
    Şahsi seçimlerimi yazdım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sym'de size lastik, akü ve debriyaj balatası gol yedirtecektir. Lastikler Maxxis ise 7 senelik tırt lastiktir değişmesi gerekir, akü orijinal aküyse 7 seneliktir değişmesi gerekir, değişmişse de 10 amper mi değil mi öğrenin, 10 amper değilse yine akü masrafınız olacaktır. Debriyaj balatası değişmiş mi öğrenin, değişmişse daha kötü çünkü Wolf balatası 6+1'dir, o 1 değişmez diğerleri değişirse muhtemelen 10000 km dolmadan yeni balataya ihtiyacınız olabilir. Bana özelden email adresinizi verirseniz size sarf malzemeleri konusunda muadil bazı çözümleri içeren dosyamı yollarım.
    chcts1 ve yec bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tnt25 in statör şöhreti markaya fena yapışmış.
    chcts1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Göreceli şeyler scooter keyfi çok başkadır vitesli başka scooter büyük rahatlık konfor veriyor vites sürüş keyfi ile ilgili ..

İmkanım olsa kapıya bir scooter bir vitesli alırdım misal uygun yollu bir beverly 500 yanına 250cc vitesli güzel denge olurdu..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 yıl 50 bin km. kullandım. XCity250 çok güzeldir. Şehirlerarası yolda da keyiflidir. İlandaki motoru gözüm tutmadı. Alacaksan mutlaka ekspertiz raporu ile al.
    Ekstradan üzebilecek yerleri:
    - Arka jant göbekten yamuksa( Jantı Xmax tan pahalı )Bende kaza-darbe olmaksızın göbekten yamulmuştu.
    - Radyatör fanı bozuksa(pahalı)

Motosikleti
    2021 Cf Moto 250 Nk
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-altay-dan-2013-yamaha-xcity-250-1023310567/detay

arkdaşlar bide bunu buldum 30 a tamam dedi hatta 30 altına bile alırım

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı BUGR4H4N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-altay-dan-2013-yamaha-xcity-250-1023310567/detay

arkdaşlar bide bunu buldum 30 a tamam dedi hatta 30 altına bile alırım
    yazmadan duramadım, bu motor seni çok üzer kardeşim baya kötü mazisi var belli, yağ filtresi olmayan 25sene önce ki teknolojiye ait bir motor var üzerinde. 16" teker olduğu için xmaxlerde yok ama bunlarda kalkışlarda varyatör sesi de meşhurdur, tabi bu en güzel senaryo. xcity alma demiyorum ama temiziniz almazsan çok uğraşırsın

alternatif olarak xevo250 bakmanı öneririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Selam
    Bende aynı durumda kalmıştım. Ya xcity alacaktım ya Sym Wolf. Tercihimi Sym wolften yana kullandım. Çokta memnunun.Özellikle yakıt tüketimi ve gücü beni fazlasıyla memnun ediyor.Benellinin o modeli sorunlu. Çift silindir modelleri problemsiz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    x-city i diğerleri ile aynı kefeye koymak bile ayıp

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    x-city i diğerleri ile aynı kefeye koymak bile ayıp
    +1. Sym wolf parçası pahalı. Yamaha varken benelli kim?

Xcity test edin, ağırlık merkezi aşağıda. Frenlemede özellikle ani frenlemede kayıp gidiyor, tek sevmediğim sürüş dinamiği buydu. Dışında bulgur pilavı gibidir. İyi bir ustanız da varsa binlerce km yaparsınız.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)