Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fatih sultan mehmet köprüsünde ilerlerken

Motovento
    REKLAM ALANI
    infernomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250 olcak yakında
    ya arkadaşlar ben 1-2 aydır motorsiklet sevdasına tutulmuş bir insanım.yakında alıcam inşallah. trafikdede motorsikletli arkadaşlara özellikle dikkat ederim. bugün fatih sultan mehmet köprüsü girişinde arabamla ilerlemeye çalışırken sağ taraftan bi araba sıkıştırdı bende en sol şeride geçtim (sıkışık trafikte) en sol şeridin solundan (yani şeritte deil banketle şerit arasından) da bir motorsikletli geliyomuş görmedim bile!!sonra bu adam yanıma gelip "biraz arkana baksana üstüme çıkacaktın" gibi laflar etti.şimdi arkadaşlar bu forumda habire otomobil kullanıcılarının motosikletlileri araç kategorisine(yani dikkate almadıklarını) almadıklarını söylüyosunuz.iyide ozaman neden motosikletliler de şeridinden gidip kurallara uymuyo yani burda tek suç otomobil sürücülerininmi??diğer araçlar gibi gitmeyip sonra sürücülerden motosikletlilere özellikle özen gösterilmesini istemek bence biraz saçma oluyo.
    görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Oluyor işte ne yapıcaksın viper_1 de senin yazdıklarına yakın bi topik açmış. Bence en güvenlisi ve mantıklısı motorları araba gibi kullanmak. Yani kırmızı ışıkta milletin arasına girmemek normal trafik akışını seyretmek. Hoş böyle yapıncada "Hadi be kardeşim acelemiz var motorlusun git uza trafikte" derler ya.. Zor valla zorr
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafik kazalarında hata 8/8olarak ifade edilir bilindiği gibi kaza anında sizde hiç bir suç olmasa bile trafiğe cıkmanın 2/8 oldugunu biliyormuydunuz

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Medeni ülkelerin çoğunda trafikte 2 araç arasındaki mesafe oldukça açıktır ve buradan motosikletler gider...
    Tabiki bizim için geçerli bir durum d eğil bu bizim ülkemizde ise aynadan bakılır ve motosiklet geliyorsa aradaki mesafe dahada daraltılır...
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    Alıntı SAVASXXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Medeni ülkelerin çoğunda trafikte 2 araç arasındaki mesafe oldukça açıktır ve buradan motosikletler gider...
    Tabiki bizim için geçerli bir durum d eğil bu bizim ülkemizde ise aynadan bakılır ve motosiklet geliyorsa aradaki mesafe dahada daraltılır...
    aynen katılıyorum o yüzden avrupada kazalar daha az oluyor bizde oto sürücünün kafası kıyaksa kaçacak delik ara

fener1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway KW250-H SUPERSHADOW
    Alıntı deer_152 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik kazalarında hata 8/8olarak ifade edilir bilindiği gibi kaza anında sizde hiç bir suç olmasa bile trafiğe cıkmanın 2/8 oldugunu biliyormuydunuz
    Arkadaşım artık böye bir kural yok.Eskiden kaza yapınca suclu olanada,olmayanada ceza kesilirdi.Şimdi bu uygulama kalktı.

ferring - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-max 250
    Arkadaşlar 5 parmağın 5'i birbirine benzemez derler.Tabiki araç kullanan
    herkes aynı dikkati gösterse sanıyorum hiç kaza olmaz.Birileri devamlı trafikte
    macera arıyor.Araba yada motor kullanıcısı fark etmez, işte bu maceracı
    arkadaşlar bazen başkalarına sıkıntı çektiriyor bazende kendileri sıkıntı çekiyor.
    Ama olaya genel bakarsak sıkıntı bu maceracı tiplerin ta kendisi.
    Çözüm : bilen varsa söylesin
    FERRİNG ZOR GELİYORSA BANA KISACA [B]FATİH [/B]DEYİN :P

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Pardon ama ışıklarda şeritin ortasında durup beklediğimiz zaman arkamıza yapışıp korna çalınarak "Yana geçsene kardeşş, şeriti tıkama" gibisinden laflarla, yolda öndeki aracın lastik izinden giderken artık ne tarafımız daha boş görünüyorsa oraya girmeye çalışan arabalarla uğraştığımız bir ülkede bu tarz bir eleştirinin veya önerinin hiç yakışık almadığını sanıyorum. İnşalah kısa zamanda motor sahibi olursunuz da ne demek istediğimi trafik içerisinde tecrübe ederek anlarsınız. Tabi bu söylediklerimden sizi hariç tutarım
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

Motosikleti
    Alıntı Aytekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon ama ışıklarda şeritin ortasında durup beklediğimiz zaman arkamıza yapışıp korna çalınarak "Yana geçsene kardeşş, şeriti tıkama" gibisinden laflarla, yolda öndeki aracın lastik izinden giderken artık ne tarafımız daha boş görünüyorsa oraya girmeye çalışan arabalarla uğraştığımız bir ülkede bu tarz bir eleştirinin veya önerinin hiç yakışık almadığını sanıyorum. İnşalah kısa zamanda motor sahibi olursunuz da ne demek istediğimi trafik içerisinde tecrübe ederek anlarsınız. Tabi bu söylediklerimden sizi hariç tutarım
    yani sen şimdi banket ile şerit arasından giden motorsikletli arkadaşlarımıza ordan gitmeye devam edin diyosun yoksa benmi yanlış anladım

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Alıntı infernomer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani sen şimdi banket ile şerit arasından giden motorsikletli arkadaşlarımıza ordan gitmeye devam edin diyosun yoksa benmi yanlış anladım
    Aslında kısır döngü bu biraz, şöyle ki; sıkışık trafikte bizler motorcu olarak geçebileceğimiz tüm boşlukları kullanıyoruz ve diğer otomobil kullanıcılarına da sanki bizler hep buradan gitmek durumundaymışız gibi bir mesaj veriyoruz. Ee o zaman nooluyor? her gördüğünde yanında arkasında şerit arasında şerit-banket arasında gördüğü motorcu önünde, yani aslında gitmesi gerektiği yerde gidince de adam haliyle "Geç bahiyim yerine!!" deyip basıyor kornaya. Yani bizi şerit aralarında gitmeye asıl zorlayanlar otomobil sürücüleri diyorum, sebebi biraz biz olsak da

Yanlış anlaşılmasın sakın, bende şerit aralarını banketi falan çok sık kullanırım, trafikte o kadar takılmaya meraklı olsam biner arabaya giderim (gitmeye çalışırım). Bak al motorunu acemiliğini biraz at sen de gideceksin
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

Motosikleti
    bencede tam bir kısır döngü olayın varacağı yer ise türkiyede hızla artan motorsiklet alımı sonrası 100lerce ölü motosiklet kullanan arkadaştan sonra basın kuruluşlarının durumun ciddiyetini anlayıp kamuyu bilinçlendirecek yayınlar yapması olucak.
    ama olan o motosiklet kulanırken ölen arkadaşlara olucak

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    arkadaş bu motorlarda araba gibi giderse motorların bi özelligi kalmaz bu motorlar niye alınıyo niye kuryeler motoru seçiyo trafik derdi yok diye dimi bak bende sabahtan akşama kadar araba kullanıyorum motorlara dikkat ediyorum ben motorumu almadan önce böyle bişey yapmıyordum yani dikkat etmiyordum ama motor alınca anladım nası oldugunu şimdi bi motor görsem durup yol veriyorum ama motordada arabadada trafik kurallarına uyuyorum yani şerit kuralları hariç mesala emniyet şeridinde motorla gidiyorum araba ile degil
    yani ben motorla giderken biri bana dese şeridinde git kardeşim dese çok biliyosan sen gel derim buraya
    yani motor kurallarını motor kullanan arkadaşlar bilir ....
    98 Beygir.....

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Dostlar acıkcası anayollarda ben araba gibi şeridin ortasından gitmeye korkuyorum nedeni; aynaya bakınca adamların sanki arac sollamıyacakmış gibi üstüne üstüne gelmesi bu yüzden ben sag şeridin en sagından giderimm hep

Evet , bu konuda ben de çok düşündüm...

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=21219

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Alıntı Aytekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw aytekin yine en baba cevaplardan birini vermişsin... fazla söze hacet yok..
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    aynen bende katılıyorum benzın almak ıcın pompa onune yanasıyorum ve arkamdan kornaa -heyy hopp cıkta benzın alalım gardaş die bi ses bölelerinin azını dikicen ki bişey diemesiler
    [B][COLOR="Red"]HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR:pr: [/COLOR][/B]5562:P

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    yolda öndeki aracın lastik izinden giderken artık ne tarafımız daha boş görünüyorsa oraya girmeye çalışan arabalarla uğraştığımız bir ülkede bu tarz bir eleştirinin veya önerinin hiç yakışık almadığını sanıyorum
    aynen katılıyorum....
    aynı serıt ıcerısınde sıkıstırıp sollamaya çalısan soforlerle ugrasıyoruz...
    ____it's my life_1982____

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler