Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorcular Melek , Diğerleri Suçlu! (Tartışma)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosiklet kullanımı yaygınlaştıktan sonra ; birtakım kazalar daha da arttı!
    Kazalar sonucunda , yaralanmalar , kalıcı sakatlıklar ve ölüm bizleri daima üzdü!

Ama her kazada ; sadece diğer araç sürücüleri mi suçlu? Suçu biraz da kendimizde aramalı mıyız?
    Bindiğimiz aracın önemini , tehlikesini , hızını , kullanmamız gereken korumaları yeterince tanıyor muyuz?

Örn: Otomobille trafikte ilerliyorum.Arkamdan bir motosiklet yanaştı.
    Seyir esnasında bir önüme bir arkama geçiyor.Olmadık hareketler yapıyor.
    Şimdi bu herif kaza yaptığı zaman ; hemen diğer sürücüler öküz olur , hayvan olur , dikkatsiz olur.O da melek olur..

Bu konuda yorumlarınızı istiyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    dedigin gibi cok öküz war piyasada altlarında çin malı motor kask yok bişi yok kaza yapıncada sucu baskalarına atarlar wala motorsiklet tehlikeli bunu herkes bilio ama cogu kişiler nedense kask bile takmıo buna bi dur denilmesi lazım emniyetten bişiler bekliyoruz kasksız korunmasız motorculara HAYIRR!!

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Melek melektir, şeytanda şeytan . Kaç tekeri var ne fark eder
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

infernomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250 olcak yakında

haklısın dostum

senin konuna benzer bi konu da ben açtım köprüde ilerlemeye çalışırken şerit değiştirdim adam en sol şeridin solundan gidiyomuş (banketle şerit arasından yani) görmedim bile sol şeride geçtim sonra o motorsikletli arkadaş gelip "arkana baksana üstüme çıkacaktın" gibi laflar etti yani burda tek kurallara uymayan araç sürücülerimi?? diğer araçlar tarafından dikkate alınmak istiyorsak ozaman onlar gibi kullanmalıyız bence!!!

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Ne denebilir ki bu konuda. Kimi nasıl ne şekilde eğiticeksin neler vermen lazım insanlara, bu verdiklerini kim alır kimler almaz... En güzelini yine akalteke abim söylemiş..

En basit örnek, ben motora 2.5 ay oldu başlayalı başımdan neler geçti hiç kazam olmadı hep temkinli kullanmaktan yanayım hep otokontrol yaparım yeterli şekilde hızlanır yeteri kadar riskleri alırım.. Benden özenen abim daha hiç vitesli motor kullanmamış ama 250cc lik motorları beyenmeyip 600cc lik istiyor
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru bilinçli kullanan inanın azınlıktır...genelde motora binen hava peşinde koşan ...yok tek teker yapiiim ..yok eksozu deldiriim de f16 sesi çıksın ...Geçen saat 01:00 sularında eve gidiyorum yanımdan bi today geçti ...olmaz böle bi sürücü slalom yapıyo motoru sınırlarda yatırıyo..tam 1 km ilerde bir kavşak var oraya geldim motor bi yerde çocuk bi yerde yatıyor...
    muhtemelen baya kötü yaralandı...kazayı görmedim ama nasıl olduğu düşüş şeklinden çok açıktı....son sürat kavşağa girdi ve dönemedi motoru çok yatırdı .today o kadar yatmaya dayanamadı ..çocuk içerde motor dışarda olunca bu çıkıyo....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    igneyi kendimize cuvaldızı baskasına batıralım

trfik canavarı olmayalım

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Peki bu tarz gençleri yada bu mantıkta olan insanları nasıl eğitiriz? Belki olayı sosyalleştirmeliyiz ki bunu yapmalıyız bence. Eğitim vermek, seminerler yapmak tüm türkiyede, sponsorların yardımlarıyla bu gibi faaliyetleri yapabiliriz. Hem saygın bir iş yapar hem belki bu tip şeyleri bir nepze engelleriz. Ne var ya şehir şehir gezer halk eğitim merkezlerinde insanları bilgilendirir hem eğitim hem sitenin reklamı olur. İyi bir sponsor desteğiyle bu çokmu zor?
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bilinçli kullanan inanın azınlıktır...genelde motora binen hava peşinde koşan ...yok tek teker yapiiim ..yok eksozu deldiriim de f16 sesi çıksın ...Geçen saat 01:00 sularında eve gidiyorum yanımdan bi today geçti ...olmaz böle bi sürücü slalom yapıyo motoru sınırlarda yatırıyo..tam 1 km ilerde bir kavşak var oraya geldim motor bi yerde çocuk bi yerde yatıyor...
    muhtemelen baya kötü yaralandı...kazayı görmedim ama nasıl olduğu düşüş şeklinden çok açıktı....son sürat kavşağa girdi ve dönemedi motoru çok yatırdı .today o kadar yatmaya dayanamadı ..çocuk içerde motor dışarda olunca bu çıkıyo....
    Abi o tarz bi olay başıma gelse , durup yardım bile etmem...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Etmedim zaten ...başkalarının hayatını , yaşama hakkını hiçe sayan bu gibi hayvanlara yardım etmiyorum ...

Jazzbass

Dernekleşmekten kastımızda bu zaten haftada bir gün toplanıp piknik yapmak yerine ...kurallara uymayı ...nasıl motorcu olunur motor üstünde nasıl uzun yıllar yaşanırı vermeye çalışacaz ....toplumdamotorculara karşı oluşan negatif yaklaşım ne yazıkki
    haklıdır...bu gibi motorcuları görenler (kaldıki bunların sayısı azımsanmayacak kadar çok) haliyle motorcular serseridir diyor....örgütlenbirsek eğitime başlarız eğitim arttıkça toplumda motora olan bakış otomatik değişir siz hiç merak etmeyin
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mehmethan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    4-5 gün önce sakarya dörtyol mevkiinde (şehirler arası yoldan şehir içine giren 3 şeritli bir yolda) yoğun araçların arasında tam orta çizgiden 130-140 km. hızla giden bir motosiklet grubunun geçtiğini gördüm. bende elim de kaskım yol kenarında bekliyorum. kendilerini ve diğer araçları tehlikeye atacak şekilde ilerliyorlar ve şöförleri tedirgin ediyorlardı. olayı gören kalabalık yol kenarına gelip motorculara "inşallah geberir" şeklinde beddualar, küfürler etmeye başladı. bu arada elimde kaskımla aralarında kalmış ben motorculara söylenen laflardan mahcubiyet duydum. elimde kaskı gören bazıları küfür etmeyi hemen kestiler ama ben motorcu camiası adına üzüldüm.

bir müddet sonra şehir içinde o grubu gördüm. 2-3 tanesinde kask yoktu.

galiba grupla ilerlerken bazı motorcular kendilerini birbirlerine ispatlamaya çalışıyor. lütfen dikkat...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki bu ''hayvanlar'' aramızda değiller mi? Yazmıyorlar mı? Sadece yollarda başkalarının hayatlarını tehlikeye mi atar böyleleri? Tabi ki bence hayır! bu forumda açılan 'yaralandım, uçtum, kolum bacağım kırıldı, öldüler' tarzındaki bazı konuların bu tip trafik canavarları tarafından açıldığını biliyorum. Ve hep birlikte 'geçmiş olsun inşallah çabuk iyileşirsin' dediğimiz birinin potansiyel yataktan kalkıp can yakacak biri olması beni son derece rahatsız ediyor. Eğitim her şeyde çok önemli eğitimli insanlar arasından daha az şeytan çıkar.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Motosiklet.Net in artık bu misyonu üstlenme zamanı gelmiştir kanımca. Basın yayın yoluyla kulaktan kulağa internet aracılıyla artık eğitim verilmeli, insanları sadece internet yoluyla bu nacizhane forumda bilgilendirmek yerine onlara daha yakın daha real bi şekilde eğitmeli, bilinçlendirmelidir. Madem hepimizin en büyük hobisi bu bu sorunları sadece motor kullanarak " aman canım bana dokunmayan yılan.." direk geçiştiremeyiz.Umarım muaffak oluruz arkadaşlar. Sevgilerle

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Bu konunun sonu daha derin yerlere gider; eğitim, kültür seviyesi, insanların başka insanlara duyduğu saygı, yabancılaşma vs. vs. daha binlerce örnek sebep çıkar sanırım. Bi garip olduk ülke olarak, artık kimsenin kimseye 5 saniye bile tahammülü yok, tabi saygıdan hiç dem vurmayacağım...
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Alıntı Aytekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konunun sonu daha derin yerlere gider; eğitim, kültür seviyesi, insanların başka insanlara duyduğu saygı, yabancılaşma vs. vs. daha binlerce örnek sebep çıkar sanırım. Bi garip olduk ülke olarak, artık kimsenin kimseye 5 saniye bile tahammülü yok, tabi saygıdan hiç dem vurmayacağım...
    Sevgili aytekincim eğer bu ülkede yaşıyorsak bu insanlarla muhatap oluyorsak bi şekilde bunları bilinçlerdikmek bizim gibi insanlara düşer kanaatindeyim. Hep sorunlardan bahsetmek yerine çözüm bulmak uygulamak argo tabirle "yırtınmak" lazım. Ve ilerde birşeyleri halledersek de bunun zevkini ve gururunu yaşamak güzel olucak..

Neyse ben kaçar yarın sabah görüşürüz. Herkeze iyi sohbetler

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu ''hayvanlar'' aramızda değiller mi? Yazmıyorlar mı? Sadece yollarda başkalarının hayatlarını tehlikeye mi atar böyleleri? Tabi ki bence hayır! bu forumda açılan 'yaralandım, uçtum, kolum bacağım kırıldı, öldüler' tarzındaki bazı konuların bu tip trafik canavarları tarafından açıldığını biliyorum. Ve hep birlikte 'geçmiş olsun inşallah çabuk iyileşirsin' dediğimiz birinin potansiyel yataktan kalkıp can yakacak biri olması beni son derece rahatsız ediyor. Eğitim her şeyde çok önemli eğitimli insanlar arasından daha az şeytan çıkar.
    Evet abi. Ben de bu konudan yola çıkarak ; bu topiği açtım!
    Yani ister bizim sitede , ister diğer sitelerde olsun , kaza başlığı açanlar , bu arkadaşların hepsi melek değil! Onların arasında nice trafik canavarları var.

Aytekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZS200GS
    Alıntı Jazzbass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili aytekincim eğer bu ülkede yaşıyorsak bu insanlarla muhatap oluyorsak bi şekilde bunları bilinçlerdikmek bizim gibi insanlara düşer kanaatindeyim. Hep sorunlardan bahsetmek yerine çözüm bulmak uygulamak argo tabirle "yırtınmak" lazım. Ve ilerde birşeyleri halledersek de bunun zevkini ve gururunu yaşamak güzel olucak..

Neyse ben kaçar yarın sabah görüşürüz. Herkeze iyi sohbetler
    Selamlar JazzBass;

'94 senesinde aldığım ilk bass gitar da jazz bass idi, ondan ve nickinden dolayı sana garip bir sempatin var, meslekdaş gibi hissediyorum ben bass gitardan ekmek yemesemde

Neyse konuya döneyim; ben sorunlardan bahsederken motor-araba, motor-kamyon gibi belirli araçlar arasındaki anlaşmazlıklardan değil de tüm trafik içerisindeki hoşgörüsüzlük sabırsızlık vesair kötü durumlardan bahsetmiştim.

Peki ben bu konuda ne yapıyorum; başta motorcu imajını düzeltmek ve kendimize iyilik olarak gördüğüm ayrıca insani anlamda kendime yakıştırdığım hareketlerde bulunuyor tersinden kaçınıyorum. Araçlara yayalara yol veriyor, bana yol veren araçlara bir korna ya da el kaldırıp teşekkür ediyor, başkalarına saygı gösterip bana da saygı gösterilmesini bekliyor, ve yapılan jestlere aynı şekilde karşılık veriyorum. Hatta bir keresinde tek dıt korna çaldım diye bana silah çeken adama bile, bana yol verdikten sonra elimi kaldırıp teşekkür ediyorum. Kimbilir başka motorcular neler yaptı ki adama yakaladığında yıllarca hapis yatmak pahasına tüm hırsını benden almaya kalktı garibim.

Konunun ana başlığındaki gibi ne bizlerin tamamı melek ne de otomobil sürücülerinin tamamı şeytan. Akalteke'nin de dediği gibi :
    Melek melektir, şeytanda şeytan . Kaç tekeri var ne fark eder
    İyi Sürüşler, Kazalardan Irak...
    Bişnev in ney çün şikâyet mîküned, Ez cüdâyîhâ hikâyet mîküned...

Motosikleti
    Ramzey QM125T-10V
    Arkadaşlar ben ist-göztepe civarında oturuyorum kadıköy olsun bostancı olsun göztepe olsun bir çok motorcu war kasksız gezen ve motoru arabadan üstün görüpte her deliğe dalan heleki kasksız birini yakaladığımda arabada isem camı açıp bu motoru icad eden kaskı da icad etmiş demi diyorum veya adamı görürsem kenarda kasksız hareket edicek bi şekilde uyariyorum ama burda bir kaç arkadaşımızın dediği gibi bence şehir şehir semt semt dolaşıp sponsorlar eşiliğinde seminerler verilmeli insanların bilincinin yerine gelmesi için yardım edilmeli site yöneticileri ile konuşup bi ortak yol bulunabilir bence sponsorda bulunur bu tür bi işe bende yardımcı olabilirsem ne mutlu bana bana düşen herşeyi yapmaya hazırım

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Aytekin, benim için sempati beslemen beni onurlandırdı teşekkür ederim Bas gitarada devam etmen dileğiyle.. İyilik döner dolaşır bir gün karşına çıkar. Sonuçta siz İstanbul gibi bir mega şehirde 2 teker kullanıyorsunuz, ben edirnede yaşadığım şeyleri düşündükçe oralarda neler oluyordur kim bilir... Hep birbirimize selam verelim hoşgörülü olalım kaybetmeyiz sanırım bu tutumumuzdan

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    kafada kask yoksa düştüğü zaman beyninin yerlere dağılacağını önceden kestiremeyen birilerini eğitmek eminim çok zordur... ama yinede kolay gelsin hepimize.. kızmayın ama birazda çin motorları sebep oldu bunlara..2-3 ü bir araya getirebilen motor aldı felan...ehliyet hak getire zaten.. kask desen o ne yaa !!!!

ehliyetsiz, korumasız ve en önemlisi bilinçsiz motorcuya hayır arkadaş !!!!!
    [COLOR="Red"][B]vınnnnnnnnnn !!![/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler