Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aranıza, Yeni geldim ben :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar iyi forumlar!

İsmim can, 26 yaşındayım ve CBF150 ile aranıza yeni katıldım hem forum anlamında hem camia Yaptığım bütün işlerde işin erbaplarından alabildiğim kadar öneri tavsiye ve nasihat alırım ki kötü tecrübe ile öğrenmeyeyim. Bütün öneri tavsiye ekipman zırt vırt cart curt heeepsine açığım. Motor tutkum 12 yaşımdan bu yana geliyor ehliyetsiz olduğum için çok fazla olmasa da motor tecrübem oldu fakat almak şimdiye nasipmiş. Ana amacım işe gidip gelmek (taşındığım için işyerimin servis güzergahından çıktım) diğer amacım ise yakışıklı bit motor haline getirerek eşimle oraya buraya gezmek diyebiliriz. Tekerinize taş değmesin şimdiden vereceğiniz tavsiyeler için teşekkürler

[IMG][/IMG]

https://www.hizliresim.com/dmwfmbk
    ShipShaq, mavellen, Jeansque ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    awitrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim

Çok teşekkür ederim çok daha iyileri herkesin başına inşallah

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Ekipman zırt vırt cart curt deyişinden fazla dikkate almayacagını hissetsem de.. Tavsiyem butcenin el verdigi en pahalı kaskı alman olur.

En pahalısı en iyisi midir ? Evet, kask icin oyledir.
    GoGi, espresso ve atalayalper bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

sedattemiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT249-S
    Hayırlı olsun kazasız sürüşler diliyorum.

Motosiklete bakış açınızı genişletmek açısından boş zamanlarınızda Zafer Akçay hocamızın videoları ve rahmetli Altın Elbiseli Adamın videolarını izlemenizi tavsiye ediyorum.

Temel soru kaportası olmayan bir arabaya biner miyim?

Binmem diyorsanız motosikletin kaportası siz olduğunuzu unutmayın ve tüm ekipmanlarınızı eksiksiz alın giyin. Tabi eşinizle binmek istiyorsanız aynı durum eşiniz için de geçerli.
    GoGi ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hayırlı olsun.

Ekipman'ı ihmal etmeyin.
    Kask en önemlisi, olabildiğince iyisini alın, testlerden geçmiş sertifikaları olan bir model olsun. Ama yalnızca bir tek ekipmanı en pahalısından alıp diğer ekipmanları ihmal etmeyin. 100m ötedeki bakkala kadar bile sürecek olsanız ekipmanlarınızı tam giyin.
    Tam ekipman derken de en az şunlar olsun:
    kask,
    kafada kask içinde buff (kaskı giyerken kulakların katlanmasını önler, rahat ettirir, kafa teri kaskı kokutmaz)
    boyunda buff (kışın rüzgarı keser, yazın boyundan arı, böcek vb. girmesini engeller)
    eldiven,
    korumalı mont (bütçe varsa yazlık ve kış için ayrı, benim gibi bütçe yoksa 4 mevsim montun içliğini çıkarıp yazın terleye terleye de idare edebilirsiniz)
    montun sırtına ayrıca takılan sırt koruma yeri varsa sırt koruması
    Korumalı pantalon,
    korumalı bot (uzun olanı tavsiye edilir) kask kadar önemlidir, ayak bilek kemikleir kırılırsa çok uzun ameliyatlarla düzeliyor ve eski haline dönmesi çok zor, botu ihmal etmemek lazım.

Tabi eşinizi artçı olarak taşıyacaksanız aynı ekipmanlar onda da olmalı.
    sedattemiz ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Kask olarak Caberg Duke II modelini tavsiye ediyorum. Sharp testlerinden 5 yıldız almış, güvenilir sayılabilecek bir kask olduğunu düşünüyorum. Çene açılır bir kask ama mekanizmasının güvenilir olduğunu kullanan arkadaşlardan çok kez işittim.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hayırlı olsun. Motosikleti aldıktan sonra aslında dikkate almanız gereken her şeyi arkadaşlar yukarıda belirtmişler.

İki kelam da ben edeyim. Bu işin olmazsa olmazı eğitimdir. Çünkü sürücü kurslarında verilen, eğitim değildir. Tavsiye almak güzel ama burada hiç kimse senin 2 teker üzerindeki reaksiyonlarını bilemez, acil durumda neyi nasıl yaptığını ve hatalarını söyleyemez, virajlarda bakışın nereye kaçıyor söyleyemez. Bunları söyleyebilecek tek bir yer var o da profesyonel bir eğitimdir. Ayrıca artçı ile sürüşler çok büyük sorumluluk. Bu sorumluluğu yerine getirmen için yapılması gereken ne varsa yapmalısın. Ekipmanlarını sakın ha ihmal etme. Son olarak Sedattemiz arkadaşımızın yazdığı youtube videoları mutlaka izlemelisin. Bu arada ben de henüz çaylak olduğum için seni çok iyi anlayabiliyorum.
    sedattemiz ve espresso bunu beğendiler.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı mAydonoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask olarak Caberg Duke II modelini tavsiye ediyorum. Sharp testlerinden 5 yıldız almış, güvenilir sayılabilecek bir kask olduğunu düşünüyorum. Çene açılır bir kask ama mekanizmasının güvenilir olduğunu kullanan arkadaşlardan çok kez işittim.
    Geçen yaz Ağustos ayında Feyizoğluna gidip deneyip beğenip 2.000 liraya almadığım kask. Şimdi 3.500 TL.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Hayirli ugurlu olsun, tekerine tas degmesin.

kamu spotu:

-kask olmekten kurtarir
    -pantolon, mont, bot eldiven sakat kalmaktan kurtarir
    xtrafrozen, atalayalper ve espresso bunu beğendiler.

Bugün 3.5k, yarın 5, 6... Bugün ne istediysek hemen almanın yolunu bulmak lazım hocam. Geçen ay 88'den dominar 400'ü aldım, bugün 103'e çıktı fiyatımız. O gün acabalarım vardı, bugün çok şükürlerim.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipman zırt vırt cart curt deyişinden fazla dikkate almayacagını hissetsem de.. Tavsiyem butcenin el verdigi en pahalı kaskı alman olur.

En pahalısı en iyisi midir ? Evet, kask icin oyledir.
    Zamanla öğrenir üslubu inşallah. Hoşgeldin can. İlk tavsiyem Allah aşkına o battaniye gibi olan diz örtülerinden almaman olur. Gerçekten çok çirkin görünüyor. Bütçeni bilmiyorum ama kaskta mümkün mertebe kabuk kalitesi yüksek ve kafa yapına uygun bir model al. Montta pahalı birşey almasan da olur dışarıdan koruma alıp takılır onlara. Ama sırt koruma kesinlikle al.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Aramıza hoşgeldiniz.
    Motosikletinizi keyifle kullanmanızı dilerim.
    Ekipman ve güvenli sürüş için arkadaşlar gerekenleri yazmışlar. Dikkate almanızı tavsiye ederim
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Kazasız belasız sürüşler dilerim, hayırlı uğurlu olsun. Yukarıda bahsedilenler gibi ekipmanınız alabildiğinizin en iyisi olsun tabi en önemli unsurlardan biride artçınıza alacağınız ekipmanlar sizin alacağınız kalitede olmalıdır. Benim için artçılı sürüşlerde en önemli şeyden biri artçının size oluşturucak dengesizliği (virajın tersine yatmak vb.). Normal veya artçılı sürüşlerde ise motosiklette düşük hızda hakim olmak, yokuşta kalkmak ve artan ağırlık sebebiyle uzayan fren mesafesini dengelemek, bu bahsettiklerimin çoğu hatta hepsi yaptığınız kilometre arttıkça size birer alışkanlık haline gelecektir. Bana kalırsa arka çantalar artçının konforunu da arttırıyor.

Hayırlı olsun

Merhaba
    Herkes güzel konulara değindi.
    Benim nacizane önerilerim ; Mümkünse eğitim al. İyi bir kask ve iyi bir takım lastik al , sürerken kendini eğitmeye çalış , gereksiz risk alma...
    İyi akşamlar.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hayırlı olsun. Sağlıkla sürün.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)