Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Uluslararası posta işleme merkezi (Yurtdışından Kargo)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    150 Euro üstü ticari işleme giriyor limiti düşürdüler o 150 Euro sipariş geçerken shipping ürüne katılırsa gene geçiyor olay diecast olması değil limiti aşmış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Model arabanın ticari şeyle ne ilgisi var? Ben de McLaren alacaktım. Bir hobilerimize el atmamışlardı, ona da attılar.
    Bedel 150eur üstünde olan her işlem “ticari ithalat” statüsünde artık. o yüzden ticari model araç ithalatının ne saçma bir prosedürü varsa artık, ona geçmişler.

geçenlerde çinden bir küçük bilgisayarımsı bir şey almıştı arkadaşım. ürün 5500tl civarındaydı, gümrük işlemleri toplam 7000tl’ye mal oldu. Gümrük işlemleriyle (birlikte) toplam maliyet değil, gümrük işlemleri, 7000tl.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Doğru, 154 avroymuş. Ben tanesi 77 avro olunca birden toplam tutarın esas alındığını unuttum, malın cinsinden dolayı ticari sayıldı sandım.
    Bu 150 avro kararını alan da 150 avroya muhtaç olur inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Bu arada, kargo basitleştirilmiş ithalatta toplama katılmaz.
    Yani prosedür olarak şöyle işlemesi lazım.
    149 avro ürün + 5 avro kargo.
    Paket gümrüğe girdi, 150 avro durumuna bakılacak. Ürün bedeline bakılacak, 149 avro. Hem 150 avro altı sayılıp 149 avro üzerinden işlem yapılacak. Ürün 151 olsaydı, o zaman 150 üstü sayılıp 156 avro üzerinden hesap yapılacaktı.
    Tabii burası Türkiye, işini bilmeyen birine de denk gelebilir paket.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Doğru, 154 avroymuş. Ben tanesi 77 avro olunca birden toplam tutarın esas alındığını unuttum, malın cinsinden dolayı ticari sayıldı sandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Paket gümrüğe girdi, 150 avro durumuna bakılacak. Ürün bedeline bakılacak, 149 avro. Hem 150 avro altı sayılıp 149 avro üzerinden işlem yapılacak. Ürün 151 olsaydı, o zaman 150 üstü sayılıp 156 avro üzerinden hesap yapılacaktı.
    İşine gelmeyenden ziyade karşı taraf bazı siteler özellikle eskiden ebay da çok olurdu genelde şahıs olduğu için shipping + ana para toplu belgeye yazıyorlar gümrükde faturadaki ana para üstünden vergi keser. Bazısı ana para + kargo ayrı yazar faturada onlarda gümrük ana parayı baz alır bu alış veriş yaptığın yerlede ilgili ..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    O doğru. Karşı taraf shipping'i ayrı belirtmemişse maalesef tüm tutar ürün değeri olarak alınır.
    Benim dediğim, faturaya kargo ücretinin eklenmediği durumlar için geçerli. Mesela bazı siteler var, shipping bedava deyip kargoyu fiyata bindiriyorlar. Vergiyi katmazsanız ikisini ayrı ayrı alan sitelerden ucuza geliyor ama daha fazla vergi ödüyorsunuz. Yeni düzenlemeyle bir üst dilime girip maliyetin katlanması riski çok fazla.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 Euro üstü ticari işleme giriyor limiti düşürdüler o 150 Euro sipariş geçerken shipping ürüne katılırsa gene geçiyor olay diecast olması değil limiti aşmış
    Müşavir, farkları olduğunu söyledi.. Motosiklet parçası olsaydı ekstra vergi, beyanname ve komisyonla alırdık, dedi.. Yüz tane getirmiş gibi külfeti var hiç uğraşma, dedi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

İş bilmediklerinden değil; hobisi olan adamı kıskandıklarını düşündürüyorlar bana.. Yetkim var, benim dediğim olur gibi pis bir havada bir kısmı.. Daha önce de hiçbir yerde yazmadığı halde, üç tane niye aldın, aç göster kaç para, vermiyorum, deyip bir miktar süründürdükten sonra yüksek vergi uydurarak, al ama bir daha vermem diye cinslik yapmıştı bir tanesi..

Her şeye cevapları var: Üçü de farklı yani ticari değil diyorum, şak diye '' senin için farklı, benim için aynı'' cevabını veriyor.. Hobi bu başka bir şey değil diyorum ''hobin varsa katlanacaksın'' diyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)