Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CC yükseltmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yahya0047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 - Benelli 125-s
    Merhabalar abilerim ben 18 yaşındayım ve 1 yıldır ilk motorumu kullanıyorum okula vs gitmek için ve 3000km oldu ve motordan artık sıkıldım. Sıfır Mt 25 almak istiyorum sıkıntı çeker miyim acemilik yaşar mıyım çok fazla diye sormak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sürüşünüzü ve ekonomik durumunuzu siz bizden daha iyi bilirsiniz.

*Mt25'in işletme giderleri Benelli 125-S'e göre daha yüksek olacağından o giderleri karşılayabileceksiniz alın tabi.
    *Mt25, Benelli 125-S'e göre daha kuvvetli bir motor. Siz de haliyle alır almaz daha riskli ve hızlı sürüşler yapmayı planlayacaksınız. Özellikle ilk zamanlar için aman dikkat. 3000 km tecrübe öyle yüksek bir tecrübe değil. Mt25 aldığınızda adapte olma sürenizin kısalması için hakimiyet eğitimi almayı unutmayın.
    espresso ve -Black- bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Maddi kısmından bağımsız konuşuyorum, 3bin km normalde az, 5-10 bin km yapmak normalde daha sağlıklı oluyor ama motor sürüş dinamiklerine hakim olduğunu varsayıyorum, yaşının verdiği heyecanı ve gazlama isteğini de bastırabilirsen alınır.

MT-25 ilk 7 bin devire kadar gayet sakin karakterlidir, ancak bu seni yanıltmasın, 7 bin devirden sonra coşar, bambaşka bir motora dönüşür aman dikkat. Yüksek devir çevirdiği zaman acemi sayılacak arkadaşlar için gayet tehlikeli bir alete dönüşüyor. 250cc makineler içindeki en güçlü aletlerden biri, kendine hakim olup efendi efendi kullandığın sürece başın ağrımaz.

Birde yamaha yedek parça fiyatları tuzludur baya, bir kaza durumunda sağlam masraf açar, bunu da bilerek düzgünce kullanmanı öneririm.
    Zaten halihazırda motosiklet kullandığına göre ekipmanın da tamdır, tam değilse mutlaka önce ekipmanını tamamla.

Şimdiden motorun hayırlı olsun.
    espresso bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru sürmemişsin ki tecrübe kazanasın.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    mt 25 sana yetmez mt 7 al tam senlik

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Benelli 249s den devam et bence. 2 silindir motordan 4 silindir sesi almış adamlar helal olsun valla. Mt25 o paraları hak etmiyor. Birkaç kez ışıklarda denk geldim ses benim motorun aynısı neredeyse.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Yahya0047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar abilerim ben 18 yaşındayım ve 1 yıldır ilk motorumu kullanıyorum okula vs gitmek için ve 3000km oldu ve motordan artık sıkıldım. Sıfır Mt 25 almak istiyorum sıkıntı çeker miyim acemilik yaşar mıyım çok fazla diye sormak istedim.
    Yaşın daha çok küçük ve şu anda kullandığın motorun bile acemisi sayılırsın. Acele etme. Senden çok daha yaşlı abilerin dahi 125-150cc motorlar ile geziyorlar.
    Daha büyük cc motor ulaşım amaçlı olarak İstanbul'da sana daha fazla fayda sağlamayacak. Ekonomik açıdan da gereksiz masraflar yapmış olacaksın.
    Daha büyük ve güçlü bir motor seni başa çıkamayacağın problemlerle karşı karşıya da bırakabilir. Bunun sonucunda sevdiğini tahmin ettiğim motosiklete ara vermek zorunda bile kalabilirsin.

Acele etme. Hayalindeki motorlara binmek için önünde çok uzun bir zaman var.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Yahya0047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 - Benelli 125-s
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maddi kısmından bağımsız konuşuyorum, 3bin km normalde az, 5-10 bin km yapmak normalde daha sağlıklı oluyor ama motor sürüş dinamiklerine hakim olduğunu varsayıyorum, yaşının verdiği heyecanı ve gazlama isteğini de bastırabilirsen alınır.

MT-25 ilk 7 bin devire kadar gayet sakin karakterlidir, ancak bu seni yanıltmasın, 7 bin devirden sonra coşar, bambaşka bir motora dönüşür aman dikkat. Yüksek devir çevirdiği zaman acemi sayılacak arkadaşlar için gayet tehlikeli bir alete dönüşüyor. 250cc makineler içindeki en güçlü aletlerden biri, kendine hakim olup efendi efendi kullandığın sürece başın ağrımaz.

Birde yamaha yedek parça fiyatları tuzludur baya, bir kaza durumunda sağlam masraf açar, bunu da bilerek düzgünce kullanmanı öneririm.
    Zaten halihazırda motosiklet kullandığına göre ekipmanın da tamdır, tam değilse mutlaka önce ekipmanını tamamla.

Şimdiden motorun hayırlı olsun.
    Çok sağ olun abilerim zaten ekipmansız gezmeyen bir insanım ve aşırı apaçi sayılmam ama dediğiniz gibi yaşımın verdiği bir heyecan var bu yüzden biraz daha motorumu kullanıp tecrübeleneceğim düzgün cevap veren tüm abilerime teşekkür ederim
    SuleymanE bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)