Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 sınıfı mı A sınıfı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA PCX
    24 yaşındayım motor hevesi başladı daha önce artçı olarak bindim.Fakat hiç kullanmadım. A2 ehliyet mi almalıyım A mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A tabi ki...
    espresso bunu beğendi.

compaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    A tabi ki, sonra benim hesap, 700 lük sana bakar sen sınav tarihi beklersin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Ben zamanında 24 ü doldurmama 3-4 ay kalmasına rağmen A2 almıştım. Sonradan A ya dönüştürmek hem zaman kaybı hem de sıfırdan ehliyet alıyormuş gibi ücret ödüyorsunuz. Bence imkan varken A alın kafanız rahat olsun.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Yeni sistemi tam bilmiyorum ama benim bildiğim bana söylenen direk A vermiyorlar illa önce A2 Alman lazım sonra A ya geçiş yapıyorsun diye biliyorum…

A2 alsanda A geçmek için sadece direksiyona giriyorsun yani A2 den A ya geçmek kolaydır yeniden yazılı sınava falan girmiyorsun sadece direksiyon en azından ben öyle biliyorum..

sadece cebinden ekstra gene evrak masrafı kurs parası falan çıkar yani para kaybın olur..
    ama tabiki A alabilecekken A2 gereği yok ..

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni sistemi tam bilmiyorum ama benim bildiğim bana söylenen direk A vermiyorlar illa önce A2 Alman lazım sonra A ya geçiş yapıyorsun diye biliyorum…

A2 alsanda A geçmek için sadece direksiyona giriyorsun yani A2 den A ya geçmek kolaydır yeniden yazılı sınava falan girmiyorsun sadece direksiyon en azından ben öyle biliyorum..

sadece cebinden ekstra gene evrak masrafı kurs parası falan çıkar yani para kaybın olur..
    ama tabiki A alabilecekken A2 gereği yok ..
    A2 icin ;

18 yaşını doldurmuş olmak

A icin ;

24 yaşını doldurmuş olmak veya 20 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıllık A2 sınıfı ehliyete sahip olmak.
    -Black- bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Artık Yok...
    O zaman A al niye A2 alıcaksın ki..

Gerçi A alsanda çok zengin değilsen şu ekonomik sıkıntı yakıt fiyatları parçaların pahalı olması bakım fiyatlarının pahalı olması böyle giderse uzun bir süre kimse 250cc üstünü alamıycak gibi..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben 45 yaşında A ehliyeti alırken xmax 250 aldım a2 bana yeter dedim ama herkes direkt A al dedi ben de sınava honda cbf500 ile girip direkt A almıştım.

Motosikleti
    250r
    A sınıfı alın. Ama mutlaka bütün direksiyon eğitimlerine gidin. Arada bir miktar fiyat farkı var ama tekrar kurs, sınav vb. zaman kaybına değecektir.

Motosikleti
    HONDA PCX
    değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Ben de a2 ehliyet yeter büyük makinaya ihtiyacım yok diye a2 ehliyet almıştım. Ta ki arkadaşın 4 silindir motorunu kullanana kadar. Sonraki gün evrak toplamaya başladım A sınıfı ehliyet için. 24 yaşını doldurmuş olmak ve en az 2 sene a2 ehliyetinin olması gerekiyor A için. Ama ben ilk kursa yazıldığımda kurstaki görevli 24 yaşından büyük olduğum ve B sınıfı ehliyetim olduğu için direkt A sınıfı ehliyet alabileceğimi söylemişti. Alabiliyorsan A al A2 alıp sonra tekrardan uğraşma.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de a2 ehliyet yeter büyük makinaya ihtiyacım yok diye a2 ehliyet almıştım. Ta ki arkadaşın 4 silindir motorunu kullanana kadar. Sonraki gün evrak toplamaya başladım A sınıfı ehliyet için. 24 yaşını doldurmuş olmak ve en az 2 sene a2 ehliyetinin olması gerekiyor A için. Ama ben ilk kursa yazıldığımda kurstaki görevli 24 yaşından büyük olduğum ve B sınıfı ehliyetim olduğu için direkt A sınıfı ehliyet alabileceğimi söylemişti. Alabiliyorsan A al A2 alıp sonra tekrardan uğraşma.
    Bende öyle biliyorum direk A vermiyorlar diye önce A2 sonra A diye diye biliyorum..

Çünkü geçenlerde bir muhabbet oldu bir kardeş önce A2 alıyorsun abi sonra A alabiliyorsun demişdi ama A da bir şey yok sadece direksiyona giriyorsun demişdi kendide A ya geçmiş ama ilginç şekilde yıllardır mt25 sürüyordu şimdi sıfır nmax almış ..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende direk A aldım A2 den A ya geçme diye bir şey yok yaşın 24 ün üzerindeyse.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende direk A aldım A2 den A ya geçme diye bir şey yok yaşın 24 ün üzerindeyse.
    O zaman hiç gerek yok direk A al geç ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)