Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sicakta bekleyen motosikletin zor calismasi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    Arkadaslar selam,

Bajaj v15 motosikletim otoparkta sogukta tek marsta alir. Ancak dikkat ettim gun hoyu disarda gunesin altinda bekletip calistirinca hemen stop ediyor oksuruyor tiksiriyor.

calisitirip bi 30 sn ceyrek gaz verince normale donuyor. ama o gazi vermessem calisir calismaz stop ediyor.

Bu benzin pompasindaki yakit buharlasir mi? yada ne olabilir durum?

saygilar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Hocam motor bajaj boxer güncellenmiş versiyonu boxerda da aynı sorun var kullanmadan önce depo kapağını aç, 10sn kadar bekle düzelir.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tank havalandırmasında falan sorun mu var acaba? Sanki basınçtan karbüratöre fazla yakıt doluyor, motor boğuluyor gibi... Depo havalandırma borusunu kontrol edin belki bir yerinde ezik vardır?

Ekleme: Hah yukarıda biri yazmış bile, depo kapağını açın diyorlar. Düzeliyorsa havalandırmasında sorun var, boru ağzı (iki taraftan( ve boruyu (ezik vb. gibi durumlar için) kontrol edin.
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motor bajaj boxer güncellenmiş versiyonu boxerda da aynı sorun var kullanmadan önce depo kapağını aç, 10sn kadar bekle düzelir.
    Tamam hocam cok tesekkurler ilk firsatta deneyecegim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tank havalandırmasında falan sorun mu var acaba? Sanki basınçtan karbüratöre fazla yakıt doluyor, motor boğuluyor gibi... Depo havalandırma borusunu kontrol edin belki bir yerinde ezik vardır?

Ekleme: Hah yukarıda biri yazmış bile, depo kapağını açın diyorlar. Düzeliyorsa havalandırmasında sorun var, boru ağzı (iki taraftan( ve boruyu (ezik vb. gibi durumlar için) kontrol edin.
    Tamamdir Cyan hocam ona da bi bakayim tesekkueler.

İyi akşamlar sorun çözüldü mü acaba bende de aynı sorun var. Depo kapağını açarsam sorun olmuyor. Ancak sürekli depo kapağını açmadan nasıl halledilebilir. Karbüratörün altındaki borusunda sorun yok

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Şaban demir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar sorun çözüldü mü acaba bende de aynı sorun var. Depo kapağını açarsam sorun olmuyor. Ancak sürekli depo kapağını açmadan nasıl halledilebilir. Karbüratörün altındaki borusunda sorun yok
    Karbüratörün altındaki hortum tahliye hortumudur, onda bir sorun bulunmamakta. Depo girişinde su tahliye yerleri varsa onların tıkalı olmadığından emin olun.

İlginize teşekkür ederim. Depoda hava tahliye deliği bulunmamakta.bu arada bajaj boxer 150 kullanıyorum. Bu olduğunda motor gaz yemeyip stop ediyor 30 sn bekleyince çalışıyor.bir türlü sorunu anlayamadim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörün altındaki hortum tahliye hortumudur, onda bir sorun bulunmamakta. Depo girişinde su tahliye yerleri varsa onların tıkalı olmadığından emin olun.
    Şaban demir çevrimiçi
    İlginize teşekkür ederim. Depoda hava tahliye deliği bulunmamakta.bu arada bajaj boxer 150 kullanıyorum. Bu olduğunda motor gaz yemeyip stop ediyor 30 sn bekleyince çalışıyor.bir türlü sorunu anlayamadim

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Şaban demir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Şaban demir çevrimiçi
    Yakıt hattını baştan sona kontrol etmelisiniz, Musluk (her parçasına ayırıp temizlerseniz iyi olur) filtre (yoksa takmanızı tavsiye ederim 5 tllik parça karbüratör temizliğinden kurtarır) ve karbüratör. Karbüratörün temizliğinden ve hava ayarının düzgün olduğundan emin olun, ateşleme ekipmanlarının durumunu ve subap ayarının durumunu kontrol ediniz.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Arkadaşların dediği gibi ters vakkum yapıyordur depo veya çok sıcakta ve motorun sıcağından karbüratörde ki benzin uçabiliyor. çalıştırmadan önce eğer vakkumlu tip karbüratör ise bir kaç kez gaz verip deneyin sonra marş yapın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)