Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

300 KM Hızda Motorun Kol Çıkarması

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Epey bir aradıktan sonra Hero ile ilgili komple motor değişim teşekkür yazısını buldum.
    .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kerem sen okuduğuna emin misin?
    Kullanıcı hatası iması anlamayın diye ayrıca üstüne basa basa yazmışım... Videodaki gibi değil falan demiyorum, ama ben ne yazsam okumuyorsun artık nasıl istersen öyle olsun.

Bindiğin marka hatta direkt bindiğin model motosiklette bir çok kol çıkartan motor oldu, kimse kimseye yeni motor vermedi.
    Mevzu kol çıkması değil killing, mevzu yarım milyonluk, markanın ürettiği en üst model motosikletin daha rodajı yeni bitmişken açabileceği en büyük masrafı en riskli şekilde açması. Milyonluk gemi motorları bozuluyor, jet motorları eskiyor. Kimseden ölümsüz blok yapmasını beklemiyoruz ama ürettiğin en kaliteli mal alalı 1 ay olmadan böyle bir sorun yaratıyorsa mal ayıplıdır. Değişimi gerekir.

Evet 25 serisinin eski modellerinde de yağ pompası bozulduğundan bir ton sorun yaşandı. Çoğunluk recall aldı düzeltildi, sonraki modellerde fixlediler.
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hala aradığım cevabı bulamadım.

İster saatte 300, ister 40km ile gidiyor olalım.

Motor birden çekişten düştüğünde aşağıdakilerden hangisini yapmalıyız?
    (başlıktaki örnekte teker kilitlemiyor ama çekişten düşüyor).

1. Hiçbir şey yapmadan motorun yavaşlamasını bekle. Arka frene dokunma. Yavaşlamaya yakın ön fren kullan.

2. Var gücünle debriyaja asıl. Arka veya ön fren dokunma. Yavaşlamaya yakın ön fren kullan.
    Bu motor icin konusursak,

ATC sistemi oldugu icin(motor acil ariza kodu vererek aktarma organi ile ilişkiyi kesiyor,zaten motor kompresyona bile binmiyor),ariza durumunda motor ve şanzuman kendini guvene almiş.videoda debriyaja dokunmadan kontrollu bir sekilde durdu.

Bu olay,karaduzen litrelik makina ile olsa muhtemelen ciddi bir problem olurdu.
    tommygun, ufoz, maktama ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor icin konusursak,

ATC sistemi oldugu icin(motor acil ariza kodu vererek aktarma organi ile ilişkiyi kesiyor,zaten motor kompresyona bile binmiyor),ariza durumunda motor ve şanzuman kendini guvene almiş.videoda debriyaja dokunmadan kontrollu bir sekilde durdu.

Bu olay,karaduzen litrelik makina ile olsa muhtemelen ciddi bir problem olurdu.
    Levend bilgi için sağol,

Takmıştım kafaya "ulan nasıl oluyorda oluyor" diye...
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levend bilgi için sağol,

Takmıştım kafaya "ulan nasıl oluyorda oluyor" diye...
    Rica ederim

Ekranda,6.vites de oldugu gorunuyor,sanirim blok ve şanzuman ikilisi bir kontrol sagladi.qs da etkisi olabilir.surucu direksiyon sertlesti dedi bu da bir guvenlik sistemi olabilir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevzu kol çıkması değil killing, mevzu yarım milyonluk, markanın ürettiği en üst model motosikletin daha rodajı yeni bitmişken açabileceği en büyük masrafı en riskli şekilde açması. Milyonluk gemi motorları bozuluyor, jet motorları eskiyor. Kimseden ölümsüz blok yapmasını beklemiyoruz ama ürettiğin en kaliteli mal alalı 1 ay olmadan böyle bir sorun yaratıyorsa mal ayıplıdır. Değişimi gerekir.

Evet 25 serisinin eski modellerinde de yağ pompası bozulduğundan bir ton sorun yaşandı. Çoğunluk recall aldı düzeltildi, sonraki modellerde fixlediler.
    Abi alalı 1 ay olmadığını nereden çıkarıyorsun? Önceki mesajda da iki haftalık demişsin, olay olalı iki hafta oldu, motor alınalı değil. Ama bunun bir önemi yok, daha önce de yazdım, bu 3000km'de de kabul edilebilecek bir şey değil, 5000km'de de kabul edilebilecek bişey değil, 10bin km'de de.

Malın ayıplı olmasını buna dayandırarak söylüyorsan, motor 1 aylık 2 aylık falan değil ki.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    300 km hız nedir arkadaş hayır motor bozulmasa bir yeri bile çıkmasa zıplamasa 300 nedir arkadaş,
    Alman_ bunu beğendi.
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aramaya üşendim ama s1000rr ilk çıktığında rahmetli Halis abimiz almıştı ilk haftadan kol çıkartmıştı,bol resimli bir başlığı vardı. Borusan'a gitti,sandık motor takıldı devam edildi.

kol çıkarma, kol boşaltma vb hemen her motorda olabilir, özellikle yeni çıkan kasaların ilk model yılında karşılaşılabilir. Önemli olan firmanın nasıl yaklaştığı.

2008'de 1000RR ölümüne yağ yakma problemi vardı, önce 0km ile motorları değiştirdiler, baktılar başa çıkamıyorlar sandık motora döndüler, yine olmadı her yağ yakanı kullanıcı hatası diyerek reddettiler. Benim avukat arkadaşım 5 kere dava etti,her birinde yeni motor aldı, eski motorunu da ölü fiyattan geri aldı.

Zira garanti süresince zx10'lar direkt sıfırı ile değişim ya da para iadesi yapıldı 10 sene önce bol bol kol yatak yorgan çıkarırdı 636 ile beraber.

firmanın yaklaşımı kendi insiyatifidir, eğer avukat ordusu var ve kötü niyetli ise don lastiği gibi oynar müşteri ile (hukuk kuralları çerçevesinde)
    haber linkini bulamadım ama mercedes bir müşterisi ile zıtlaşıp 8 sene davayı uzattırıp,takipsizlik kararı aldırmıştı. Araba 8 sene boyunca serviste yattı

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Allah korumuş. Videoda ki arkadaş ölümü hissetmiş. Ses ten öyle anlıyorum. Umarım birdaha böyle yapmaz. 2. konu ise hakikatten motorun sıkıntısı. Bu sorunu pistte de yapabilirdi. Orada hız sınırı mı var ? Kesinlikle üreticiden kaynaklı.. Ölseydi de öldüğü ile kalırdı arkadaş... Dikkat lütfen.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Fortnine kanalından Ryan F9 bugün yayınladığı (bir başka efsane) videosunda kağıt, metal ve fiberglass yağ filtrelerini çeşitli testlere tabii tutarak karşılaştırdı. Videonun 03:58'inci dakikasında (...n itibaren) şu ifadeyi kullandı:

"Our second test is capacity. Say your engine is circulating clean oil at 5 liters per minute, but it’s an Aprilia so there’s a steady stream of metal shavings, too.

Yani...

"İkinci testimiz kapasite. Diyelim ki motorunuz dakikada 5 litre temiz yağ dolaştırıyor, ancak bu bir Aprilia, dolayısıyla sürekli bir metal talaşı akışı da var."

Hiç bildiğim ya da takip ettiğim bir marka değil ama anlaşılan Aprilia zaten mimliymiş.

https://www.youtube.com/watch?v=4rgi9B8BKUE

eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    2005 modele biniyoz bizdekide ne casaret yada neye bincez ki aga para yok bu saaten sonra 240 km geçmicem

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    ulan videoyu izlerken ben gerildim koptum yerimden çıktım. benim motorun başına gelse şu olay hurdadan satarız yaptıramayız.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)