Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet turlarını nereden görebiliriz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    örneğin yaz döneminde muğla, antalya vs sürmek isteyip grup sürüşüyle gitmek istersek bunlara nereden ulaşabiliriz?

şöyle bir facebook grubu da araştırdım ama birşey bulamadım. yapanlar nasıl organize oluyor? yaz döneminde gitmek istiyorum da tekrar.

teşekkürler
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Muhtemelen ya kulüp olarak ya da insanlar kendi yakın arkadaşlarıyla sürüyor olabilirler.
    levend84, cbr1100 xx ve espresso bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    örneğin yaz döneminde muğla, antalya vs sürmek isteyip grup sürüşüyle gitmek istersek bunlara nereden ulaşabiliriz?

şöyle bir facebook grubu da araştırdım ama birşey bulamadım. yapanlar nasıl organize oluyor? yaz döneminde gitmek istiyorum da tekrar.

teşekkürler
    Nerede çokluk orda boktuk diye bi laf bilir msiin...

Tanımadığın insanlarla uzun yol eziyet olabilir. Herkesin sürüşü zevki farklıdır, sana uymaya bilir. Uzun yolda kalabalık olamak tanıdık olsa bile sorunlara sebep olabilir. O yüzden ya tek git ya da 2-3 ufak grup şeklinde. Onu da Tommygun abimizin üstte dediği gibi olur.

Mesala bak koskoca MT ailesi bile bırak böyle uzun turları hafta sonu mini gezi bile düzenleyemiyor...
    Thesinner83, levend84 ve espresso bunu beğendiler.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerede çokluk orda boktuk diye bi laf bilir msiin...

Tanımadığın insanlarla uzun yol eziyet olabilir. Herkesin sürüşü zevki farklıdır, sana uymaya bilir. Uzun yolda kalabalık olamak tanıdık olsa bile sorunlara sebep olabilir. O yüzden ya tek git ya da 2-3 ufak grup şeklinde. Onu da Tommygun abimizin üstte dediği gibi olur.

Mesala bak koskoca MT ailesi bile bırak böyle uzun turları hafta sonu mini gezi bile düzenleyemiyor...
    Uzun zaman önce,xmax kullanirken,

izmirde arkadasimin yanina gitmistim,maxiscooter grubunun suruş etkinligi vardi,israrla birak grubu falan,gel ikimiz gezelim dememe ragmen,inat etti katildik gruba.

Izmir den dikili ve ayvalik yapacagiz.

Yanilmiyorsam

3 tane xmax250
    2 tane xmax 400
    1 burgman 400
    3 forza 300

9 motor ciktik yola

Forza ile xmax kullanan elemanlar,sacma sapan surus yapiyor,en son mola verdik,baktim eleman topcaseden bira cikartti genis genis iciyor.

Sordum,arkadas hayirdir? Iki bira sallamadan motor suremiyormus,cakir keyfi iyiymis falan,

Dedim,senin arkandaydim,daha viraja bile giremiyorsun.

Arkadasimida fircaladim,bastik geri döndük.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Motosiklete yeni başladığım dönemde grubun birine girmiştim. Bir gün yola çıktık. 20 motosiklet fermuar düzeniyle gidiyor 80-90la. Tır solluyor bizi anasını satayım. Arabalar sollayamıyor bazen çünkü 20 motor dizilmişiz. Arada boşluk yok. Ufak bir kazada hepimiz birbirimize gireriz. Ayna kontrolü istemsiz sıfıra iniyor.

O gün dediydim, bu grup işi güzel değil diye. Max 3-4 arkadaş sürerim ben. Grup suruslerine bulaşma.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Grup sürüşü o kadar da cazip değildir. Farklı karakterde makinalar ve sürücülerin uyum sağlaması mümkün değildir. Bir iki yakın arkadaşın varsa fazlasına gerek yoktur aslında.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Onlarca kulüp le sürdüm 29 ekim Çanakkale kortejlerine katıldım ..
    Grup gezileri eğer o işin adamıysan zevklidir ben değilmişim katıldığımda anladım ..

Benim için ideali kafa dengi iki üç kişi ile gezmek …

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grup sürüşü o kadar da cazip değildir. Farklı karakterde makinalar ve sürücülerin uyum sağlaması mümkün değildir. Bir iki yakın arkadaşın varsa fazlasına gerek yoktur aslında.
    O iş öyle değil gruplar önden toplanır grup başı olur ismleri vardı o grubu organize eder hacimlere göre hatta insanların mizacına göre falan hız ortalama belirlenir zaten o hızı yapamıycak motorlar bazı klüpler şu hacmin altı bizim grup gezimize gelemez der ayak uyduramıycağı için … bazıları Çin malı falan gelmesini istemez arıza potansiyelleri yüksek diye..

Bunun dışında motorlar arası sürüş mesafesi belirlenir grup başı el hareketleri olur onları gösterir insanlara öğretir hani şöyle yaparsam şuraya sapıcaz şöyle yaparsam ilerde mola vericez gibi birde gezi sırasında grup denetleyiciler vardır onlar grupda ki genel kontrol ederler hani sorunu olan varmı aradaki mesafe korunuyormu korumayan varsa uyarılır ..

Birde en büyük hakaret off sıkıldım ben deyip grupdan ayrılıp gazlayıp gidersen o klüpe göre değişir bazısı seni bir daha asla grup gezilerine almaz bazıları eğer o klupe üyeysen üyelikten çıkartır bazısı mesela festivale gidiyorsanız seni festivalde kendi kulüp alanlarına sokmazlar kendi aktivitelerine katmazlar dışlarlar..

Motosikleti
    falcon flash 100
    En iyi yol kazasız, belasız tek gidilen yoldur.
    espresso bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Calimoto uygulamasına bir göz atabilirsiniz.Birebir grup sürüşü düzenlenmiyor ama yola çıkmış yada yol yapacak kişileri bulup görüşme imkanınız olabilir.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Kendi adıma grup sürüşü çok denedim, sonra yalnız gezmeye karar verdim. Yalnız veya en fazla iki veya üç kafa dengi arkadaş olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler