Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şok! Suzuki MotoGp den ayriliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Haber bu

https://tr.motorsport.com/motogp/new...iyor/10268448/

Suzuki bence donusu olmayan bir gerileme donemine girdi.

En son hangi motosikleti sizde heyecan uyandirdi ?

Yok abii.bitik..motosiklet bolumu 5 sene icinde satilir ,demedi demeyin.İnsaalh triumph veya ktm ye satilmaz.

Bence honda alsin bunlari,konu japonya icinde cozulsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    alakası yok ayrılma sebebi sadecw ekonomik olarak olmak zorunda değil.kaldıki son şampiyonluklarından sonra gayet güzel kapışıyorlar.kawasaki motogpde yok batmışmı oldu.suzuki hayranlığım yok ama gözüm kapalı tercih edeceğim markalardan biri.son dönemde yeni hayabusa gsx1000r ve bunun tur modeli güzel beğeni topladı.gerçekten ayrılıyorlarsa büyük yazık gerçekten üzücü umarım ayrılmazlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alakası yok ayrılma sebebi sadecw ekonomik olarak olmak zorunda değil.kaldıki son şampiyonluklarından sonra gayet güzel kapışıyorlar.kawasaki motogpde yok batmışmı oldu.suzuki hayranlığım yok ama gözüm kapalı tercih edeceğim markalardan biri.son dönemde yeni hayabusa gsx1000r ve bunun tur modeli güzel beğeni topladı.gerçekten ayrılıyorlarsa büyük yazık gerçekten üzücü umarım ayrılmazlar
    Kawasaki en azindan wsbk da falan var.MotoGp de yok,wsbk de yok,dakar da yok neyde varsin abicim..

Nerde eskiii suzukler..satilir bu,boyle gitmez.

B king in yenisi geliyormus bayildim ben o makineye.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ayrılma sebepleri tamamen ekonomi ve bir de vizyonsuz köpekler olmasından kaynaklanıyor..
    Bir gerileme falan da yok. MotoGP'den çekilmesi demek bilançolarının eşşek gibi artı yazması demek. İlk kez bir büyük üretici MotoGP'den ayrılmıyor. Kawasaki 2009'da Suzuki bizat 2011 sonunda ayrılmışlardı MotoGP'den.

Da, çareyi Honda'da aramak da. Honda'nın son 5 yılda heyecan yaratan neyi var? Otomatik vites falan. Başka?
    Yarış takımı olmak ayrı bir şey. Suzuki EWC'ye falan ağırlık verecek olabilir, çok daha az maliyetli yerler.
    Honda Repsol ile kurduğu çeteyi dağıtsın bakalım iki gün kalmak ister mi GP'de.
    oialdemir bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrılma sebepleri tamamen ekonomi ve bir de vizyonsuz köpekler olmasından kaynaklanıyor..
    Bir gerileme falan da yok. MotoGP'den çekilmesi demek bilançolarının eşşek gibi artı yazması demek. İlk kez bir büyük üretici MotoGP'den ayrılmıyor. Kawasaki 2009'da Suzuki bizat 2011 sonunda ayrılmışlardı MotoGP'den.

Da, çareyi Honda'da aramak da. Honda'nın son 5 yılda heyecan yaratan neyi var? Otomatik vites falan. Başka?
    Yarış takımı olmak ayrı bir şey. Suzuki EWC'ye falan ağırlık verecek olabilir, çok daha az maliyetli yerler.
    Honda Repsol ile kurduğu çeteyi dağıtsın bakalım iki gün kalmak ister mi GP'de.
    "Vizyonsuz köpekler"

İlginc bir aciklama, neyse .

Ohoo simdi her modeli kendi alaninda alemin krali olan Honda modellerini anlatmaya kalkarsam yarim saatimi alir.,su an anlatacak gucu kendimde bulamiyorum..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Vizyonsuz köpekler"

İlginc bir aciklama, neyse .

Ohoo simdi her modeli kendi alaninda alemin krali olan Honda modellerini anlatmaya kalkarsam yarim saatimi alir.,su an anlatacak gucu kendimde bulamiyorum..
    Niye? Güç üniteni Honda mı sağlıyor senin de?
    ero__ bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Niye? Güç üniteni Honda mı sağlıyor senin de?
    Cok ust duzey bir espri yaptin tebrik ediyorum.

Yarim saatt diyorum,tek tek modellerin üstünden gecerdim ama sonuc ne olacak ?

Suzuki nin bu kararini, "vizyonsuz kopekler" olarak degerlendirecek kadar ozguven sahibi,ustad bir kisiden biraz da cekindim dogrusu..

Ne desem bosa cikar,

Saygilarimla..
    Alpbatur bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Cok ust duzey bir espri yaptin tebrik ediyorum.

Yarim saatt diyorum,tek tek modellerin üstünden gecerdim ama sonuc ne olacak ?

Suzuki nin bu kararini, "vizyonsuz kopekler" olarak degerlendirecek kadar ozguven sahibi,ustad bir kisiden biraz da cekindim dogrusu..

Ne desem bosa cikar,

Saygilarimla..
    Doğru düşünmüşsün.
    Suzuki'nin MotoGP'den ekonomik sebeple ayrıldığını göremeyecek kadar analiz yeteneğine sahip bir hondo fanatiği fazla özgüvene sahip olmamalı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Doğru düşünmüşsün.
    Suzuki'nin MotoGP'den ekonomik sebeple ayrıldığını göremeyecek kadar analiz yeteneğine sahip bir hondo fanatiği fazla özgüvene sahip olmamalı.
    Ustadim,"vizyonsuz kopeklerrr" girisinden sonra biraz cekinmistim senden ama bunun yersiz oldugunu simdi anladim,amatorlukler seziyorum.

Ben suzuki icin ne demisim ? Gerileme donemin girdi demisim degil mi ?

Sen bundan ne anladin ? 2 sene once moto gp sampiyonu olmus bir uretici bu,25 30 yilda bir oluyor ama oluyor yani,yaris kazaniyor falan.

Suzuki motor yapamiyor artik demedim,gucu boyle bir seride yarismak icin yetmiyor herhalde.

O zaman ayrilma nedeni ekonomik olsa gerek tabii,baska ne olacak ?

Bir sirkette isler iyi gitmediginde, kapatmalar veya satilmalar en karsiz gordugu bolumlerden baslar.

Suzuki nin global satislari iyi olsa,keyifleri yerinde olsa boyle bir karar alir miydi ?

Sanmiyorum..

Hayir bi de honda yi begenmiyirsun da diyelim ki bahsettigim durum oldu, kime satilir ?

Cücük kadar boyuyla bu ise aprilia veya triumph girmez herhalde.

Ya ktm ye gider ya honda ya.Dukati zaten wv grubunda daha dune kadar musteri ariyolardi,simdi ne dusunuyolar bilmiyorum.

Ulen yine 10 15 dk gitti :(

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Haber bu

https://tr.motorsport.com/motogp/new...iyor/10268448/

Suzuki bence donusu olmayan bir gerileme donemine girdi.

En son hangi motosikleti sizde heyecan uyandirdi ?

Yok abii.bitik..motosiklet bolumu 5 sene icinde satilir ,demedi demeyin.İnsaalh triumph veya ktm ye satilmaz.

Bence honda alsin bunlari,konu japonya icinde cozulsun.
    Motosikletlerinin bizim için heyecan yaratmaması firmanın doğru yolda olduğunu da gösterebilir. Bizim motosiklet tercih krterlerimiz tip (illa SS olacak), güç ve son hızdan ibaret olduğundan bana göre bu açıdan ciddiye alınacak bir ülke değiliz. Bu forumun bile yarısından fazlası R25'i V-Strom 650'ye tercih edecektir.

Suzuki yapmışsa vardır bir bildiği. Belki de elektrikli modeller üzerine odaklanacaklar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki yapmışsa vardır bir bildiği. Belki de elektrikli modeller üzerine odaklanacaklar.
    Kuskusuz..

Nerde okudum bilmiyorum,ss modeller dunyada surekli pazar kaybediyomus ..millet artik daha cok adv tarzi makinalara yonelmis.

Ama iste suzi abi orda da yok maalesf..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kuskusuz..

Nerde okudum bilmiyorum,ss modeller dunyada surekli pazar kaybediyomus ..millet artik daha cok adv tarzi makinalara yonelmis.

Ama iste suzi abi orda da yok maalesf..
    Rahmetli Aea da bundan bahsetmişti bir programında. Her ne kadar sapık gibi hızlı giden Avrupalı Adv.ler olsa da dünyada Super Sport'tan Adv türü motorlara inanılmaz bir geçiş varmış. Bizim içimizde bile var, adam motor önerisi istiyor, herkes dili döndüğünce birşey söylüyor, adam illa 3'lü çanta setli Çinliye yöneliyor. Neymiş seyahat edecekmiş, titreşimden çişini tutabilirsen seyahat et tabi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonuçta bir şirket. Gerekirse alır satma kararını satar. Her halukarda suzuki markası olur.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yeni döneme biraz sert bir bakış atmışlar gibi görünüyor Suzuki. EWC dahil bütün yarışlardan çekilmesi söz konusu sanırım.
    Herhangi bir şekilde "racing" aktivitesinde bulunmayacaklar gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)