Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250 cc scooter hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Selam dostlar,

Alternatif motosiklet modellerine bakarken şu model dikkatimi çekti,

Rks vieste 250

Blok yapisi piaggio serilerine benziyor.

Fiyati biraz daha makul olsa 50 bin bandinda alinabilirligi olabilir.

Ayrica 250cc su sogutmali maxiscooter olarak gayet hafif 147kg

Yakit deposu dezavantaj olabilir 6lt.

Fotolardan malzeme kalitesi,plastikler fena durmuyor.

https://www.ucarmotor.com.tr/urun/rks-vieste-249

https://youtu.be/AmK_OXg8puE
    tommygun, espresso ve GoGi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Motor iyidir kötüdür birşey diyemem ama fiyatına baktım sarı site 79 bin tl diyor, bence bu paraya çok satmaz.

Şimdi o paraya da sıfır 250cc japon skuter yok ama 2. el japolar bile sıfır çinlilerden daha fazla güven veriyor.

Keşke alım gücümüz ecnebiler gibi yüksek olsa da 2. elde değeri ne olur düşünmeden istediğimiz motorları alsak, keyifle denesek, sıkılınca 3-5 zararına bakmadan satsak. ama bu ekonomik şartlarda çok zor...

Söylemeden olmaz motor şekil olarak güzel duruyor, bu çinliler grenaj ve tasarım işini baya baya başarmışlar
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Selamlar Levend, fuarda bu modeli görünce olumsuz anlamda çok şaşırmıştım. Çünkü 250 cc olup 125cc gibi gözüken kasası oldukça küçük bir model.
    Rks Freccia 150 var şu Honda x-adv'nin klonu olan o mesela çok daha kalıplı ve oturaklı duruyor. Parça ve işçilik kalitesi Vieste'de iç güveysinden hallice gibi geldi bana. Bir de Piaggio motorlarını artık kendi bünyesindeki markalar dışında başka bir markaya vermiyor (Grup markası olmayan italjet ve Peugeot'ya veriyor onlar hariç) İç bünyede de zaten Piaggio haricinde Vespa, Aprilia ve Gilera'nın scooter modellerinin hepsinde kullanıyorlar ve inanılmaz çekişi ve gidişi olan makinalar. Ben hala x-evo 250'nin o ilk hızlanma zevkini başka 250cc motorda alamadım 0-80 km hızlanması 7 saniye. Polini Varyatör ile de 160 km hız yapıyor x-evo 250. Bir de hazır konu açılmışken Piaggio Beverly Sport Touring 350i.e. eğer imkan olursa bir deneyin veya düşünün derim tek kelime nefis bir maxi scooter 0-100 hızlanması 6,5 saniye, 34 beygir, 33nm tork, Islak debriyaj vs..vs..
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Üstad zamanında bu markanın PCX'e çok benzeyen ve motor bloğu Benelli olan City Blade modelini almıştım fiyatı uygun olduğu için.
    Allah belamı verdi Bedava olsa bu markaya bir daha yaklaşmam.
    volkan190, levend84, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Yuki markasının T11 Explorer modeli de var 250cc aynı fiyata yakın ve su soğutmalı.
    Taro markasının üretimi aslında, Ayrıca T9, Imola da Taro üretimi YKS motorları.

Sanıyorum RKS Smotorları da Keeway üretimi.

Hem Taro hem de Keeway ispanya gibi ülkelerde başarılı addediliyor. Ancak İspanyada motorlara bakış biraz farklı. Bizdeki gibi japon - çin olarak ayırmak yerine g6 ve diğer bloklar şeklinde yaklaşıyorlar. Blokların serisi işçiliği ve kalitesine göre motora bir kalite biçiliyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Piaggio motorundaki kalite Japon dahil hiç birinde yok .. piaggio nun şahsen bu tip konularda ismini bile anmazdım .. arkadaşımda 2004 beverly 500 var motor hala ilk günkü gibi adamlar bir grenaj yapmış kaya gibi motoru hala ilk günkü kondisyonunda kaldıki arkadaş çok titizlenmiyor ikinci motoru ona rağmen ok gibi gidiyor makine…

Piaggio scooter da ayrı bir dünya diğerleri ayrı..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlginç bir skuter 125cc bedene 250cc motor bloğu koymuşlar. Küçük gövdesi ve hafifliği çeviklik olarak geri dönmüyorsa tırt. Xmax'a göre 25 cm. kısa. Sele altı tam kask almıyor. Depo hacmi 6 lt. Şehirlerarası yol için sıkıntı. Bunu alacak kobay var mıydı?

Hem RKS'nin hem de YUKI'nin bu yeni motorları kısa zamanda doğru düzgün incelemelerle netleştirilemezse bu sezonu kaçıracaklar. Diğer yandan bir rm5 faciası varken kim buna cesaret eder bilinmez. Yoksa ben de bu incelemeleri bekliyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bir motorun bu modellere özel değil hangi marka model olursa olsun 10 bin km testini görmeden şahsi fikrim almayın …
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motorun bu modellere özel değil hangi marka model olursa olsun 10 bin km testini görmeden şahsi fikrim almayın …
    Müdur nasilsin?

Forumda yoktun epeydir.

Yokluğunun acisini çikartmissin

Motosikleti
    Artık Yok...
    Motoru sattım mı geliyorum ) sağol iyiyim sen nasılsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)