Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Polisin dur ihtarına uymama cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polislerin kestiği cezadan prim aldığını ispatlayabilir misin bize?
    Ayrıca ceza kotası diye bir şey yok, sorgulama kotası mevcut.
    Biz enayiyiz zaten, yıllardır eksiksiz, kusursuz motor kullandığımız için.
    DickName ve Bisnev99 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Türk Polisi ile gerekeni yaptıgı için bir kez daha gurur duydum. Size geçmiş olsun demek isterdim ama hem kaçıp hemde yurdumun polisine haysiyetsiz diyen birine iyi dilek temennisi etmek içimden gelmez.
    erensel ve Bisnev99 bunu beğendiler.

awitrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Cimerden şikayetimi gerçekleştirdim (: Arkadaş kolluk kuvvetlerine yaptığı iftiraların savunmasını versin bakalım.
    harun27, erensel, Green Arrow ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Aslında polis de hatalı. Dur ihtarına uymayanı takip edip veya ettirip sorgulamalıydı. Dediğiniz gibi, katil olabilir kaçan ve ceza yazmak çok etkisiz onu yakalamaya kıyasla.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    "Tahir Efendi bana kelp demiş. İtikatımca kelp tahirdir." demiş şair. Ayrıca ben bu yaşıma kadar polisle adam gibi konuşupta, adam gibi muamele görmediğimi hiç hatırlamıyorum. Gençken rahmetli pederle tartışınca evden kaçardım, gidip karakolda yatardım.
    otopsici ve Bisnev99 bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Ortada bir adet haysiyetsiz olduğu doğru ama bu polis değil sensin. Keşke takip edip ihtara uymadığın için 2 tane de sıksaymış arkandan. Kask yok, ruhsat yok muhtemelen tipin de at hırsızına benziyor. Seni çevirmeyecek de kimi çevirecek?
    awitrus bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Böyle polisten kaçan şahsiyetsizlere en ağır cezayı vermek lazım.

Motosikleti
    cb250r
    bu konu, "skandal basliklar listesine" giris yapsa da, ust siralari zorlamasi mumkun degil gibi.

"Devletin arazisine nasil cokerim" isimli bi baslik vardi, o konu acik ara favorim.

Gerci o baslikta, diger insanlarin vatandasin devletin arazisine nasil cokebilecegi ile ilgili taktikler vermesi, konunun listenin tepesine oturmasina etkisi olmustu.

Olsun konu sahibi uzulme; boyle devam edip daha skandal suclar islersen, belki birgun "devletin arazisine cokmek icin taktik isteyen arkadasi" tahtindan edebilirsin.
    espresso, erensel, maktama ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Elli tane şey yazdım sildim.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Kaçıyorsan demek bir eksiğin ya da suçun var..
    Sonra da gelen cezaya ağlıyorsun..
    Madem uçmayı bilmiyorsun niye i..nalık yapıyorsun ?..
    2500 değil 12.500 gelmeliydi aslında..
    yaşlıveacemi ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı awitrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cimerden şikayetimi gerçekleştirdim (: Arkadaş kolluk kuvvetlerine yaptığı iftiraların savunmasını versin bakalım.
    Şimdi ister misin bir zaman sonra şerefiz cimer memura hakaret ettim diye bana ceza yazmış konusu açsın.
    DickName ve Bisnev99 bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ister misin bir zaman sonra şerefiz cimer memura hakaret ettim diye bana ceza yazmış konusu açsın.
    ahahhah abi uzun zamandır bu forumda yazılan birşey gülmemiştim, teşekkürler
    F54 ve Bisnev99 bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Şu tipleri gördükçe iyi ki polis olmamışım diyorum. Keşke 20 bin yazsalarmış 2400 TL çok az bence...
    1996furkan ve maktama bunu beğendiler.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Hayatımda 3 defa çevirmeye girdim 2 sini sorunsuz geçtim her şeyim tamdı 3. de cüzdanı arkadaşta unutmuştum almaya giderken çevirdi ehliyet üstümde değildi durumu izah ettim ruhsatım yanımda dedim TCKN istedi yolun açık olsun dedi uğurladı istese motoru bağlayıp cezayı yapıştırırmıydı yapıştırırdı burada ki haysiyetsiz görevi yapan polis memuru değil bence. Ben o cezayı yemiş olsaydım gelip burada ağlamazdım bile sineye çeker cezama katlanırdım. Geçen ki konularda ki gibi egzostan keyfi ceza yazarlar hakkını ararsın tamam da senin haklı olduğun bir taraf yok ki. Evet birde o polis memuru seni yakalamış olsa ki birde yunus polisi karşısında da böyle konuşabilir miydin merak ediyorum açıkcası
    Bisnev99 bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sığır sen misin yoksa?

Siz anlamakta idrak edemiyorsunuz olayı sanırım. Ben yediğim cezaya sinirlenmiyorum veya esip gürlemiyorum bana yazılan cezanın maddelerin hepsini tek tek toplayıpta bulduğum miktarın neredeyse iki katı bunun neden sonucunu öğrenmek istiyorum bana yapılan yarın bir gün başkasınada yapılırsa oda gitsin hakkını savunsun onun derdindeyim şimdi olayı idrak edebildinizmi çok bilgili üst düzey her konuda fikri zikrin olan vatandaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Ben değilim ama o sığırı yakın çevrende arayabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Bir çok polisin ağzından duydum onların yalancısıyım doğru yanlış net birşey diyemem.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çok iyiydi

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İşin teknik tarafında yazılan ceza maddelerinden fazla turar olması garip.Yani polis ceza tutanağına ilgili maddeyi yazıp altına povyondaki gibi hesabı şişirebilirmi.
    Cezayı ödersinde bence buna itiraz edersen belki değin gibi caza tutarı düşebilir.
    Benimde tavsiyem polisten kaçmak doğru bir davranış değil.Varsa eksiğin belki söyleseydin polise anlayışlı davranabilirdi.Böyle kaçınca daha kötü olmuş senin için.Belki kaçmasaydın daha az ceza yiyecektin.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Cezalarda hesap hatası varsa tabii ki itiraz edeceksiniz. Aksini düşünmek bile abes.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)