Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Polisin dur ihtarına uymama cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugün öğlen saatlerinde kaskım ve motorun ruhsatı yanımda olmadığı için yolda yunus polisin beni görüp durdurmaya çalışması üzerine arabaların kenarından kaçtım plakam açık ceza keseceği aşikardı fakat gelen ceza miktarı 2440 tl bu haysiyetsiz neye göre bu cezayı kesti adam mı öldürdüm hırsızlıkmı yaptım sanki internette yazan tutar 250 tl neye göre bu cezayı kesiyor üstüne sürmedim birşey yapmadım yardımcı olabilecek varmı ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    250 tl 2022 cezası mı ona iyi bakmak lazım
    tabi sana sadece polis ten kaçma cezası yazmamışlar anlaşılan
    birde ehliyetin yanında yok kask yok ruhsat yok neden kaçıyorsun arkadaş dur durumu izah et belki bu kadar ceza yazmayacaktı
    devletin polisinden kaçılmaz makul şüheli durumuna düşüyorsun o daha sakat durumlar ortaya çıkarabilir
    mitmuallim, cbr1100 xx ve ferhatkars bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaş kusura bakma hem kaskın, hem ruhsatın yanında yok hem de polisten kaçıyorsun ve ceza kesen polis bir de haysiyetsiz mi oluyor? Giderken peşine takılıp sana kaza yaptırmadığı için çok şanslısın. Bence erken ödeme indiriminden yararlan.
    mitmuallim, XGAMER, gerivites ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

Hocam ehliyetim var hatta kendi kaskım değil ama arkadaşın kaskı kolumdaydı kask küçük olduğu için takmadım olmuyor yani ardarda şerit değiştirmekten kasktan dur ihtarına uymama cezalarını toplasan bile 850 1000 tl yapıyor bu karaktersiz prim alabilmek için nasıl fazladan bol keseden cezabiliyor ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Neyine kaza yaptıracak kardeşim üstünemi sürdüm yayayamı çarptım silah mı çektim kamu malınamı vurdum da gelip üstüme kırıp düşürecekmiş sen bu kafayla devam et ben hatalı olduğum yerlerin altını çiziyorum zaten hesapladığın zaman çarpı iki çıkıyor onu sorguluyorum idrak edemiyorsun sanırım. Deri ceketim kask var ama olmuyor kolumdaydı herşey tam sadece ruhsatım yoktu diyebilirim ama kaçmam beni haklı yapmaz aksine suçluyum fakat bu ceza neyin bedeli niye üç kuruş fazla alacak diye ben cezayı neden 1000 değilde 2500 ödüyorum onuda izah etsene

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Mortalxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ehliyetim var hatta kendi kaskım değil ama arkadaşın kaskı kolumdaydı kask küçük olduğu için takmadım olmuyor yani ardarda şerit değiştirmekten kasktan dur ihtarına uymama cezalarını toplasan bile 850 1000 tl yapıyor bu karaktersiz prim alabilmek için nasıl fazladan bol keseden cezabiliyor ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Neyine kaza yaptıracak kardeşim üstünemi sürdüm yayayamı çarptım silah mı çektim kamu malınamı vurdum da gelip üstüme kırıp düşürecekmiş sen bu kafayla devam et ben hatalı olduğum yerlerin altını çiziyorum zaten hesapladığın zaman çarpı iki çıkıyor onu sorguluyorum idrak edemiyorsun sanırım. Deri ceketim kask var ama olmuyor kolumdaydı herşey tam sadece ruhsatım yoktu diyebilirim ama kaçmam beni haklı yapmaz aksine suçluyum fakat bu ceza neyin bedeli niye üç kuruş fazla alacak diye ben cezayı neden 1000 değilde 2500 ödüyorum onuda izah etsene
    Bu tarz kaçma vakalarında caydırıcı olsun diye tam ismini hatırlamıyorum ama "Trafiği tehlikeye düşürmek" tarzı bir maddeyi de işin içine katıp ceza tutarını yükseltiyorlardı.
    espresso bunu beğendi.

47/1-A / 46-2G / 78-1B
    Üç suçtan kesmiş şerit değiştirmeyi makastan göstermiş ve o sadece 1000 tl yatıcak yeri yok ya gece gece sinirden gülüyorum sağlık olsun suçuma eyvallah neyse son kuruşuna kadar vereyim ama bu kanı bozukluktan başka birişey değil kendime yapıldığı için demiyorum X kişisinede aynı muamele yapılsaydı onunda yanında dururdum kimse yapmadığı şeyleri yapmış gibi gösteremez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Yedikleri rüşvetin haddi hesabı yok bize caydırıcılıktan bahsediyorlar muz cumhuriyeti öderiz ödemesine sadece zoruma giden ben ve diğer insanlara yapmadıkları şeyin cezalarını kesmek adaleti hukuğu sağlıyamıyorlar diye motorsiklet hırsızlarını araba hırsızlarını tecavüzcüleri serbest bırakıyorlar diye bizde onlara halk olarak ayar çekelim belki caydırıcılık anlamına kendilerine gelirler neyse sitemimi maruz görün hocam kalp kırdıysam kusura bakmayın.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ceza makbuzunu bekleyin.

Erken ödemeyle 1800 tl yapıyor ahahaha hırsızlık veyahut dilencilik yapsaydım daha az ceza alırdım 😁😁

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Devir nasıl değişti hiç fark etmeden… Eskiden bu hareketi yapmaktan çekinen insanlar vardı. Polisten kaçmaktan bahsediyorum. Sen hem bu hareketi yapmaktan çekinmiyorsun, hem de buraya gelip yazıyorsun. Biraz olsun utanmıyor musun?
    infernus, espresso, maktama ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

İdrak etme ve algılama sorunun var sanırım en kısa sürede doktora gitmelisin.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    boşa tartışmaya ve mod düşürmeye gerek yok. sen bu cezayı hak ettin mi hak etmedin mi bilemem ama kaçarak bunları düşünme hakkını da kaçırdığını düşünüyorum. tasvip edilecek bir şey değil yaptığın ama nacizane tavsiyem; olan olduysa kabullenmek lazım. fazla takılma, üzerine düşünme. öde cezanı yoluna bak. her şekil ödeyeceğin para için mutsuz olmaya gerek yok

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yardımcı olayım sana kardeşim.
    Çevirmeden kaçmandan dolayı haysiyetsiz polisi bulup amiri olarak gerekeni yapacağım.
    Özelden numaranı plakanı ilet.
    Nasıl böyle bir haysiyetsizlik yapmış soracağım ona.
    Foruma bak ..
    Ehliyetin sistemde zaten çıkar iki dk dur derdini anlat
    uyuşturucu satıcısı veya terörist olmadığın alnında mı yazıyor.
    Utanmaz arlanmazsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:07 ----------

Adam o kadar saf ki tecavüzcüyü polis serbest bırakıyor biliyor.
    Ülkeye bak ne hale gelmiş.
    Kaskı evrak sorunu olan şu forumda biri var mı sorun yaşayan ?
    olursa alsın görüntü sicil sizin için uğraşacağım.
    Çoğu motorcuya destek oluyor.
    Green Arrow, DickName, Jeansque ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Insallah bahsetigin miktar ile kalmaz,burada defalarca yazdığın haysiyetsiz laflarına istinaden hakkında soruşturma da başlatılır.
    Sadece birinin ihbarı yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:24 ----------

Yazmadan edemedim yine..
    Senin o polisten kaçmadan önce..
    Dükkandaki kasiyerin boğazını kesmedigini...
    İlk yada ortaokul çocuğuna Esrar eroin vermediğini...
    Zavallı bir kadını kızı öldürmediğini...
    Bir polis aracının altına bomba koyup kacmadigini...
    Yol kenarına parkeden araçları kundaklamadigini...
    V.s v.s v.s gibi cogaltilabilecek örnekleri bilmeyen polis haysiyetsiz karaktersiz öyle mi?
    Ama sen haklısın. Arkandan bakarak senin ne olduğunu bilmeliydi değil mi?
    Enteresan yahu.. polis nasil böyle bir.hata yapar da zatialilerinizi tanıyamaz.. esefle kinayacagim ama esef buna yanaşmıyor...
    Vargath, Onur34 ve Birkannn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 7 2022
    Hem suçlu, hem güçlü olmaya çalışmak bu olsa gerek.
    Kaskının kolunda olması kaskın doğru yerde olduğu anlamına gelmiyor,kaskın küçük olması ya da takmaman polis arkadaşların problemi değil sonuç itibariyle kural ihlali.

Diğer bir konuya gelecek olursak emniyet güçlerinden kaçman daha büyük bir sorun, belki aranan bir şahıssın, teröristsin vs. polis arkadaş bunu nereden bilsin, aracın plakası var görünen ama senin kim olduğunu gösteren belge sadece kimliğin, sende onu ibraz etmeden kaçıyorsun.

Yat kalk dua et polis herhangi bir terör vs şeyden şüphelenmemiş, yoksa seni takip edip, hatta dur ihtarına uymadığın için belirli bölgelere ateş ederek seni durdurma hakkını kullanabilirdi.

Ayrıca hiç tanımadığın, ceza almamak için kaçtığın gözönüne alınarak birileri hakkında haysiyetsiz demek yerine önce kendini haysiyetini sorgulamanı tavsiye ederim.

Ceza konusuna gelince 2 üst paragraftaki yazımı tekrar oku, vurulmadığın ya da başka şekilde durdurulmadığın için şanslısın. seninde dediğin gibi bir yasa var uygulanmak zorunda, sende bu yasaya uymak zorundasın.
    Bisnev99 ve Onur34 bunu beğendiler.

salih?????

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saka gibisiniz, bir de haysiyetsiz demişsiniz.

kaçan araçlardan yakalanan ne uyuşturucular ne kacırılan insanlar var bu ülkede.

Bana kalsa polisten kaçana ateş etme yetkisi bile verilmeli. Kuralları ihlal et, polisten kaç bir de cezaya ağla.
    Onur34 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hem suçlu hem güçlü olmadın diye ağlamaya gelmişsin. Memur gerekeni yapmış, sen dua et o çok özendiğiniz conilerin memleketinde değilsin. Kuşunu o kasksız kafana sokuverirlerdi.
    Onur34 bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Bunlar işte hep "Motorla nasıl kız tavlanır" videoları yüzünden ..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    forum yine formunda ateş ediyor
    HRider bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Polisten kaçıp illegal davranan sen haysiyetlisin ama işini yapıp sana olabilecek en üst seviyeden ceza kesen polis haysiyetsiz öyle mi? Anlık bir korku ile muhtemelen kaçtın polisten ama kaçma arkadaşım polisten kaçmak bir gün başına daha büyük dertler açabilir peşine takılırlar sen de o adrenalin ile yapmayacağın hareketler yapar sonunda da kaza yaparsın. Youtube'a polisten motorla kaçma videosu yazıp çıkan sonuçları izle özellikle de Brezilya'da çekilmiş olanları.
    Onur34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)