Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dominar 400 vs 250NK

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Merhaba.Yaz öncesi şuan nmax 155 olan motorumu bu yukarıda ki iki modelden birine yükseltmek istiyorum.Ancak kafam çok karışık,d400 un ilk 2 vitesteki torku beni gerçekten cezbediyor ancak işçilik olarak 250nk çok daha iyi gibi geliyor nedense,d400 u 2 gün boyunca sürdüm titreşim biraz fazla gibi geldi bana,şuan 250nk surmedigim için kararsızlık yaşıyorum.D400 alırsam bütün paramı vermiş olcam ancak 250nk alırsam tahmini bir 6-7 kenara atmış olcam.Bu iki model arasında sizlerin fikri nedir acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.Yaz öncesi şuan nmax 155 olan motorumu bu yukarıda ki iki modelden birine yükseltmek istiyorum.Ancak kafam çok karışık,d400 un ilk 2 vitesteki torku beni gerçekten cezbediyor ancak işçilik olarak 250nk çok daha iyi gibi geliyor nedense,d400 u 2 gün boyunca sürdüm titreşim biraz fazla gibi geldi bana,şuan 250nk surmedigim için kararsızlık yaşıyorum.D400 alırsam bütün paramı vermiş olcam ancak 250nk alırsam tahmini bir 6-7 kenara atmış olcam.Bu iki model arasında sizlerin fikri nedir acaba?
    250 lik bir motosiklet seni yükseltmiş gibi hissettirmeyebilir. Dominar tavsiye etmem. Titreşim o motorda yaşayacağın sıkıntıların en hafifi olabilir. Hareket halinde stop edip sürücüsünün kaza yapmasına sebep olduğu videolar var. Biraz daha ekleyebilirsen 400nk düşünebilirsin. 400cc 2 silindir, dominara göre bariz düşük titreşim. Bütçem yeterli değil dersen 250nk alman daha mantıklı olur. Henüz bir kronik sorun yaşayana denk gelmedim ve kullanan kişiler son derece memnun.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Açıkçası bende güç farkı olmasa,nk250 diyeceğim gönül rahatlığıyla ama dominar400 de gerçekten biraz sıkıntılı gibi parça kalitesi olarak örneğin ayak pedleri,motorun ayaklığı elcik gibi basit şeylerde bile cfmoto sanki çok daha kaliteli üretmiş gibi,peki d250 hakkında ne dersiniz? Sanırım şuan kullanan herkes çoğunlukla memnun bir kroniği yokmuş galiba

Motosikleti
    cb250r
    Dominar250 ve 250nk daha adil bir karsilastirma olur sanki.

cfmoto nun takdir ettigim yani, geri donusleri dikkate alip kronik sorunlara cozum uretmesi. 2021 model var komsumda, suana kadar eski kasalardaki meshur kronikleri yasamadi.

250nk cok keyifli, narin bir sehirli. Sekil muthis, performans guzel. radyotor kagit gibi gidonu zorlasan yamulcak gibi. Yani boyle nazli bir guzel.

Dominar250 surmedim ama yakindan inceledim malzeme kalitesi 250nk dan kesinlikle daha iyi. Motor "rahat ol moruk oram buram yamulmaz tas gibiyim" hissi veriyor.

400nk kullanicisi var tanidigim, yakinda motora benzin dokup yakacak. Hic tavsiye etmiyor, aldigim gune lanet olsun diyor. Yapabilecek her arizayi yapti diyor.

Velhasil bilemiyorum kolay gelsin

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Evet zor bir seçim keşke az daha bütçe olsa da mt-25 alıp sorunun içinden direkt cikilsa ��

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    açık ötesi dominar 400 tartışılcak bir konu yok.ha dersen tipi kötü rengi kötü bilemem ki bence iyi.250d ile kıyaslasaydında yine dominar 250 derdim.nk250 nın üstün bir yönü yok dominar karşısında.pulsar ile kıyaslarsan o zaman işler eksi artı değişir tabi.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    arkadaşım da dominar 400 var sürerken gerçekten zevk veriyor o yüksek torkuyla ancak yinede emin olamıyorum,üzerindeki herşey çok eğreti duruyormuş gibi geliyor nednese

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Dominar 400 ün eski kasasından mı bahsediyoruz yoksa ug modelinden mi? Bildiğim kadarıyla ug modelinde titreşim epey azaltıldı.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Titreşim manyağı olmak, 40 km sürüş sonrası el parmak uçlarını hissetmemek istiyorsan benim gibi NK250 tercih edebilirsin. İmkanım olsa ilk fırsatta 2 silindir motora geçiş yapacağım.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    17 model olanlardan bahsediyorum

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dominarın yanına 250nk yazmak bile hakaret.

cf moto nedir ya.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bütçe ne kadar belirtilmemiş ama ben CB 500F öneriyorum.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Pulsar 200 ns desen hadi neyse, yine pulsar derdim ancak dominar o siklette değil bajajin en kaliteli segmenti ve problemsiz bir bloğu var. Ben aşırı memnunum. Cf moto nedir Allah aşkına yapmayın etmeyin.
    arndiol bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe ne kadar belirtilmemiş ama ben CB 500F öneriyorum.
    Hocam bütün forumu 500f sahibi yapmaya kararlısın galiba. Şaka bir yana bütçe uygunsa kesinlikle 500f almaya bak. Konudaki herkes kendi bajaj motosikletini övmeyi bitirdiyse dominar kullanıcıları başlığını oku. "SORUNSUZ BLOK" virajın ortasında stop eden, kaydırmalı debriyaja rağmen kafasına göre arka tekeri kitleyen muhteşem bir motora sahip olmak istiyorsan d400 harika bir motordur. D250 hakkında bilgim yok ama onun da kullanıcı konusuna bak forumdan.

Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Cb500f bütçenin yaklaşık bir 25 bin üstünde kalıyor maalesef en uygun tercih yine d400 galiba

Motosikleti
    ......
    Dominar butcesine kawasaki z250sl de alabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Siyah rengide çok zalım duruyor,

Bitter çikolata gibi

Benim bile alasim geldi fiyatida uygun..

Malum sitede 19 ilandan bir kaçi hariç alayi stok egzozlu bu durum herşeyi açikliyor.

Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar butcesine kawasaki z250sl de alabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Siyah rengide çok zalım duruyor,

Bitter çikolata gibi

Benim bile alasim geldi fiyatida uygun..

Malum sitede 19 ilandan bir kaçi hariç alayi stok egzozlu bu durum herşeyi açikliyor.

https://i.hizliresim.com/rq7cs38.png
    Harbi 250 lik kawasaki de vardı dimi? Hintli ve çinlinin kronik sorunlarıyla uğraşmaktansa z250 çok daha mantıklı olur. Kaza yapmadığın sürece üzmez. Yağını suyunu eksik etmezsen sürpriz yaşatmaz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kawasakinin performans motoru oldugunu unutmayalım.

Honda - yamaha - suzuki kadar uzun ömürlü değil diye biliyorum.

Motosikleti
    ......
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasakinin performans motoru oldugunu unutmayalım.

Honda - yamaha - suzuki kadar uzun ömürlü değil diye biliyorum.
    Yanlış bilgi

Zx6 ve sonrasi performans serisi,bakimlari aksatilmazsa yillarca yürürü var.

Kawasaki ağir sanayii tabiri boşa söylenmiş tanim değil.

Hele hele 250 tek silindir z serisinin bloğunu bozamazsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbi 250 lik kawasaki de vardı dimi? Hintli ve çinlinin kronik sorunlarıyla uğraşmaktansa z250 çok daha mantıklı olur. Kaza yapmadığın sürece üzmez. Yağını suyunu eksik etmezsen sürpriz yaşatmaz.
    Düzgün kullanimda üzmez,

Ayrica diğer japon markalarinda yedek parça fiyatlari az buz değil.

Kawanin tek handikapi,bazi modellerinde yan sanayii yedek parça bulunmama sorunu.

Motosikleti
    NAKED
    ben nk 250 almak isterken satanların dominar 400 e yönelme hevesi beni d400 yönlendirdi. NK gösterişli ama kullanışlı değil, artçıya yer yok gibi çanta takacağım desen komik duruyor, 400 nk 250 den az yakıyor 17000 km kullandım devirli kullan titreşim yormuyor, gidon yükselt rüzgarlık tak keyifle sür

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)