Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mt 25 mi inazuma 250 mi almaliyim? Tavsiyelerinzii beklerim

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim inazumada takımlar bölgesinde bir titreşim hissediliyordu yahu. Hafif ama yinede vardı.
    Özet geçmek gerekirse, çok konforlu bir motor. Güç ve hız tarafına yorum yapamıyorum çünkü ben ihtiyaç duymuyorum
    Senin motorda bir ayarsizlik olabilir,

Yakit deposu ile şasi arasindaki baglanti rezonans yapiyordur,somun,civata,pul hafif boşluk yapmistir,depo altindaki lastik takoz bolarmistir,eskimistir,vs.

Sele altindaki plastik kulak kirilmisitir..boyle uzar gider..

Yahu o değilde

Icinde mt25 olan konular açildikca,malum sitedeki fiyatlar artmaya başliyor.

Şu an 68 bin tl olan motor muhtemelen sabah 70bin olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmişte "Gsx 400 Inazuma" diye de gayet tatlı bir motor yapmış Suzuki, hem de 4 silindir. "Bu mu Mt25 mi?" diye sorsalar "budur hocam" diyebilirim.

levend84, Cyan, yec ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Suzuki GS500E

şu motorun kondisyonu düzgünu olsa,0-100 de Mt07 nin eline verir,iki tur da boynuna dolar..

11.000rpm çeviriyor.

Ah ulan zamaninda ne makinalar vardi...

Cyan, espresso, yec ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cogunluk uzun yol ise : inazuma

Karısık ve dengeli ise mt 25

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Mt 25 ama en az 2018 .. Abs siz almayın.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    250r
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki GS500E

şu motorun kondisyonu düzgünu olsa,0-100 de Mt07 nin eline verir,iki tur da boynuna dolar..

11.000rpm çeviriyor.

Ah ulan zamaninda ne makinalar vardi...

https://i.hizliresim.com/t6sho75.jpg
    Bu makinalar da hoşuma gidiyor.

levend84 ve tommygun bunu beğendiler.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    MT25 alırsan nakit ihtiyacında motoru 1 haftada satarsın çok rahat.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Eğer bu motosiklet alınıp 1-2 veya 3 sene sonra daha büyük bir motora geçilecekse, bu esnada da çok fazla uzun yol ağırlıklı olmayan bir karışık kullanım olacaksa MT-25 daha iyi bir tercih. Ben de zamanında bu ayrımda kalmıştım ve düşünmeden MT-25 ile devam etmiştim.

Eğer maddi veya keyfi bir sebepten bu alınacak motor uzun vadeli kullanılacaksa, gelişip büyütme gibi bir niyet yoksa, bol bol uzun yol yapılacaksa, Inazuma daha güzel bir tercih olacaktır.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Oturuş pozisyonu açısından şehir içi kullanılacaksa mt25, uzun yol yapılacaksa inazuma.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Cevap bende.

Niye?

Inazuma aldım, kullandım. İşsiz kaldım sattım. Yılmadım çalıştım biriktidim, MT 25 aldım.

1- Tek bineceksen MT. Artçı olacaksa Inazuma
    2- 2017 MT de abs var. Tercih sebebi
    3- Bende MT var. MT kullanıcıları apaçi, motor torkunu 10 bin devirde veriyor. Adam aptalca 13 bin devire çıkartıyor motoru. MT alacaksan motordan ziyade sahibine "ekspertiz" yap. Dallamanın bir olma ihtimali var. Motoru da ona göre sürecek. Uzak dur.
    4- Inazuma akıllı adam motoru. Sahibi akıllıdır. Ama motor kul yapısı mutlaka espertiz yaptır.
    5- Inazuma da katalizör sorunu oluyor. Gaz verince zırnnn diye ses gelir egzosun altından. Ustaya söyle iyi baksın.
    6- Hangi inazuma, hangi MT. Ne inazumalar gördüm üstünde adam yok, ne adamlar gördüm altında MT yok. HEr ikisine de dikkatli baktır.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Artık Yok...
    Suzukinin işçiliği malzeme kalitesi mt25 ile kıyaslanmaz üstüne oturdunmu iki tur ikisiylede attın mı motordan biraz anlıyorsan anlarsın..

Bana sorsan inazuma derim ama mt25 Piyasa aleti cumhuriyet altını anında ilana koy bir iki güne satarsın hatta şanslıysan bir kaç saatte satarsın..

İnazuma bakımlı alırsan kolay kolay bozamazsın zaten motorda koruma var 145 km üstüne çıkamazsın 155 yaptım diyenlerde bar anlık yokuş aşağı falan gören olmuştur Suzuki istese o motordan Yamaha daki gibi 180-190 lara tırmandırırdı ama adamların derdi naked makinada sürat değil dayanıklılık sorunsuzluk uzun ömürlü kullanım o yüzden motoru yapılan inazuma şu anda bile çok azdır çoğunun motoruna hala anahtar değmemiştir …

Eski mt25 ler çok yakıyor inazuma o konuda avantajlı inazumanın sele müthiş çık Türkiye turuna gram rahatsız etmez yolda kaymak gibi akar ama ağır motordur ilk motor sürecek insana gelmez ciddi bir ağırlığı var yeni kullanıcı illa altında devirir tutamaz dengesini kaybeder falan..

Bana sorsan inazuma hatta 250f modeli derim ama Türkiye gerçekleri adama mt25 aldırır

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Bu versus un kazananı muhtemelen alım-satım hızı ve performansı ile MT-25 olacaktır diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)