Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Az yaktirip çok kilometre VS çok yaktirip az kilometre tercihi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kriz hepimizi zorluyor arkadaslar,bir iki istisna vardir ama cogunluk boyle..

Niki bile 70 80 90 kilometre hizla gidince hic yorulmadigini,hizli gitmenin kendisini yordugunu soylemeye basladi ahahaa

Tommy nin de eskisi gibi tost yemek icin kolay kolay ayvalik a yapacagini sanmiyorum.

Neyse...sahsen cok yaktirip yakit masrafimi ikiyle carpacagima,az yaktiririm cok gezerim abiiii.

Biliyosunuz freni limon sikar gibi sikiyoruz ya,gazi da boyle milim milim cevirin,mumkunse fren kullmayin.fren demek plansiz programsiz is demek(onunuze atlayanar haric)

Az gezerim ama hakkini veriririm diyenler de zaten bence motorcu falan degil dsddfasa

Ekonomim cok iyi diyip, hem gazlarim hem cok gezerim diyenleri de allah bildigi gibi yapsin..hayat size guzel haminakyim.
    espresso, M.balibey ve Voltaren bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Olm biz 150 cc sukuterle 70-80 gidiyoruz senin gibi 1000 lik motorla değil bu hafta vitesliyle Şile yolunda virajlarda yine 160-170 yardırdım , uzun yolda sürekli böyle sürmek hakkatten yoruyor mesele tüketimin artması değil..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    herkes i kendi gibi fakir sanıyor bu arkadaş
    çevremde kimse az yaksın çok gezeyim kafasında değil adam 1000 cc motosiklet kullanıp ekonomi yapmaz ekonomi yapacak adam 1000 cc alamaz zaten
    ha ekonomi yapayım 1000 cc kullanayım diyen 70 le gideyim oda çok dayanamaz satar cbf 150 alır bu sene olmasa 1 yıl sonra alır
    xtrafrozen bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes i kendi gibi fakir sanıyor bu arkadaş
    çevremde kimse az yaksın çok gezeyim kafasında değil adam 1000 cc motosiklet kullanıp ekonomi yapmaz ekonomi yapacak adam 1000 cc alamaz zaten
    ha ekonomi yapayım 1000 cc kullanayım diyen 70 le gideyim oda çok dayanamaz satar cbf 150 alır bu sene olmasa 1 yıl sonra alır
    Yaaa birakkk allasen sen ve cevren vs nin ikinci secenegini tercih ediyosun..dert etmiyorum yakit masrafini tavirlariniz hic inandiri degil.

F54,africa buyuk geliyor,sehir ici de yoruyordu satip nmax aldim..alirum bir hayirlisi olsun dedigin o aci gunununde kahkahayi basacam..unutma bunu.

Artisler yaa,yakiti dert etmiyorlarmisslsss.kimsiniz olm siz faaa.beni mi yiyonuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:02 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olm biz 150 cc sukuterle 70-80 gidiyoruz senin gibi 1000 lik motorla değil bu hafta vitesliyle Şile yolunda virajlarda yine 160-170 yardırdım , uzun yolda sürekli böyle sürmek hakkatten yoruyor mesele tüketimin artması değil..
    Olm niki,surekli skuter kullananip ayda bir gazlayarak akuyu doldurdugunu biliyoruz.hakkini ver makinanin hakkiniiii..yilda 3000 5000 km yakisiyor mu gs ?

Bizim ramazan can nin da africanin yaninda kucuk motoru var.africa yi sadece ozel gunlerde kullandigini soyledi

Buyuk motoru olup km yapamayan adam yuzde 95.7 ikinci senenege giriyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kriz hepimizi zorluyor arkadaslar,bir iki istisna vardir ama cogunluk boyle..

Niki bile 70 80 90 kilometre hizla gidince hic yorulmadigini,hizli gitmenin kendisini yordugunu soylemeye basladi ahahaa

Tommy nin de eskisi gibi tost yemek icin kolay kolay ayvalik a yapacagini sanmiyorum.

Neyse...sahsen cok yaktirip yakit masrafimi ikiyle carpacagima,az yaktiririm cok gezerim abiiii.

Biliyosunuz freni limon sikar gibi sikiyoruz ya,gazi da boyle milim milim cevirin,mumkunse fren kullmayin.fren demek plansiz programsiz is demek(onunuze atlayanar haric)

Az gezerim ama hakkini veriririm diyenler de zaten bence motorcu falan degil dsddfasa

Ekonomim cok iyi diyip, hem gazlarim hem cok gezerim diyenleri de allah bildigi gibi yapsin..hayat size guzel haminakyim.
    Biz de uzun yola çıktığımızda 80-90 olmasa da 110-120 sakin gidiyoruz. Benim motor tırt, o yüzden bu hızlarda da 5 lt'nin altına nadiren iniyor. Benim motorda 3 lt görebilmem için motoru çalıştırmamam, elde itmem falan gerekiyor.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla hacı en çok sen kafaya takıyormuşsun gibi geldi. Çok merak ediyorum motorun bakımlarını zamanında yaptırıyor musun diye? Çünkü bu kadar yakıt düşünüp yüksek hacime binen bir tanıdığım bakımdan da kaçıyordu. Tek paradan kaçmadığı pasta cila idi.

Ekonomi buradaki hemen hemen herkesi zorluyordur. Herkes elbet az yaksın vs ister ancak bir yerden sonra film kopuyor. Ondan kıs bundan kıs ebeyn yani.. Ben artık araba kullanırken kasmıyorum. Çünkü artık keyif alacağım bir şey kalmadı. Dün basa basa gezdim. 2.0 atmosferik bir aracım var. 9-10lt ortalama ile günü kapadım.

Motosikleti
    Yaaa birakkk allasen sen ve cevren vs nin ikinci secenegini tercih ediyosun..dert etmiyorum yakit masrafini tavirlariniz hic inandiri degil.

F54,africa buyuk geliyor,sehir ici de yoruyordu satip nmax aldim..alirum bir hayirlisi olsun dedigin o aci gunununde kahkahayi basacam..unutma bunu.

Artisler yaa,yakiti dert etmiyorlarmisslsss.kimsiniz olm siz faaa.beni mi yiyonuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:02 ----------

Olm niki,surekli skuter kullananip ayda bir gazlayarak akuyu doldurdugunu biliyoruz.hakkini ver makinanin hakkiniiii..yilda 3000 5000 km yakisiyor mu gs ?

Bizim ramazan can nin da africanin yaninda kucuk motoru var.africa yi sadece ozel gunlerde kullandigini soyledi

Buyuk motoru olup km yapamayan adam yuzde 95.7 ikinci senenege giriyor.
    ben gs i alalı bir sene oldu pandemiye rağmen 19.000 km yol yaptım ;)

önceki Vstromu da 2013 sonunda sıfır aldım 105.000 de sattım , bu arada 2014 xmax la 27.000 , 2017 Piaggio Medley le 85.000 yaptım , Hırboo senin yaz sezonunda yaptığın yolu ben kışın yapıyorum
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben bugün yine çıtırdan bir 300-350 km yapıp döndüm eve. Motor şu an 80.000'de, sağlığımız sıhhatimiz yerinde olduğu müddetçe motor da bir gundilik yapmazsa yaz sonu 100.000'e ulaşma hedefim var.

F54, Cyan, Voltaren ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bugün yine çıtırdan bir 300-350 km yapıp döndüm eve. Motor şu an 80.000'de, sağlığımız sıhhatimiz yerinde olduğu müddetçe motor da bir gundilik yapmazsa yaz sonu 100.000'e ulaşma hedefim var.

https://i.hizliresim.com/lburvzk.JPG
    Şimdi oğlak zamanı tam yerine gitmişsin Tommy , geçen yaz orada Nerdeyiz Murat'ın düzenlediği festivale gitmiştik , festivalden sonra Kıyıköy'de sahilde kamp attık , Kıyıköy e gitmeyen varsa tavsiye ederim virajları aynı Uçmakdere gibi ama asfaltı nefis..
    Voltaren ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şimdi oğlak zamanı tam yerine gitmişsin Tommy , geçen yaz orada Nerdeyiz Murat'ın düzenlediği festivale gitmiştik , festivalden sonra Kıyıköy'de sahilde kamp attık , Kıyıköy e gitmeyen varsa tavsiye ederim virajları aynı Uçmakdere gibi ama asfaltı nefis..
    Kıyıköy'e bir defa gittim, müthiş manzarası vardı. Balık yemiş ve dönmüştüm geçmişte. Biz genelde Kıyıköy'e sapmadan Vize üzerinden İğneada'ya gidiyoruz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıyıköy'e bir defa gittim, müthiş manzarası vardı. Balık yemiş ve dönmüştüm geçmişte. Biz genelde Kıyıköy'e sapmadan Vize üzerinden İğneada'ya gidiyoruz.
    Aradaki virajlar güzel vallahi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaki virajlar güzel vallahi.
    Aslında bir haftasonu dolu dolu vakit varken bizim tayfa Kapıdağ yarımadası'na gidelim, orası da çok beğeneceğiniz bir bölge.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ulen niki ulen niki.Bebek lan o yedigin hayvan.vallahi yakistiramadim.
    Bu oglak sevenleri kiniyorum.

Yazik,yenecek.baska birsey kalmadinda sevimli bebek hayvanlara mi goz diktik ,?

Simdi biri gelip duyar kasma diyebilir ama gercek bu yani..

Kofte iyidir..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Başlıkta niye "ve saire" var?

Motosikleti
    Ulen niki ulen niki.Bebek lan o yedigin hayvan.vallahi yakistiramadim.
    Bu oglak sevenleri kiniyorum.

Yazik,yenecek.baska birsey kalmadinda sevimli bebek hayvanlara mi goz diktik ,?

Simdi biri gelip duyar kasma diyebilir ama gercek bu yani..

Kofte iyidir..
    Hırbo sen hiç tavuk eti yemedin mi ? markette satılanların hepsi bir aylık piliçdir..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hırbo sen hiç tavuk eti yemedin mi ? markette satılanların hepsi bir aylık piliçdir..
    Danalar da kuzular da bebek ya da çocuk. Çok düşünmemek lazım yoksa yol pesketaryenlik veya vejetaryenliğe çıkıyor.
    espresso ve Voltaren bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Litrelik makinam olsa duşunecegim en son mevzu yakit tüketimi olur,

Gerekirse sigarayi,akşamlari kokoreç,mangal ortamini birakir veya azaltir motoru doyurur gazlardim..

Otobonda kuş serisi 130 la seni sollayacak sen bakacaksin?o işleri geçeceksin..
    espresso ve Voltaren bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Danalar da kuzular da bebek ya da çocuk. Çok düşünmemek lazım yoksa yol pesketaryenlik veya vejetaryenliğe çıkıyor.
    Adam oğlak etinin tadını bilmiyor , bilse giderseniz bende gelirim yazar kesin :D
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Adam oğlak etinin tadını bilmiyor , bilse giderseniz bende gelirim yazar kesin :D
    Ben de severim, tam mevsimi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Olaya bir yerden yaklaşmışsın ama bana göre ters istikametten yan yola bağlanmışsın ..

Mevzu şudur Yüksek hacim motor kaldımı temiz.. doğal sirkülasyonla motorlar bir bir çöp oluyor çünkü kimse eskisi gibi toplayamıyor artık..
    adam motoru revize edicek servisi arıyor bir krank ,biyel kolu, segman,üst kapak ,conta seti fiyatı alıyor bildiğin ikinci elden bir doğan Şahin parası tutuyor… hurdaya ayıyrıyor yada parçalayıp parça parça satıyor motoru….

Yüksek hacim motorların sarf tamir fiyatları artık 50-60 bin tl lerden işçiliği orjinal sıfır malzemesi tutuyor ortalamalarda…. R25 mt25 dediğin güncel motorun bile komple alt üst revizesi orjinal parça işçilik 30 bin tl leri buluyor..

Yüksek hacim motorlar şu anda ikinci eldekiler heleki 5 yaş üstü olanlar tamamen saatli bomba birinin kucağında er yada geç patlar geçmişi bilinmeyen kimlerin elinden geçtiği bilinmeyen piyasada motor kaynıyor ..

İnsanların çoğu bir şekilde istediği hayalindeki motoru alabilir harley ducati indian triumph v.b … arabasını satar , tarlası arsası vardır onu satar , kredi çeker bir şekilde alır … ikinci el alır ama alır ..
    Aldığı motorun işletim giderlerini karşılayamadıkdan sonra tüm gün karate kid deki gibi parlat cilala şeklinde oturur uğraşır deponun üstüne dantel koyar çay hanımeller kurabiye koyar içer..

Şu anda yüksek hacim motorların bakımları bile 250cc lik akranlarına göre iki misli daha pahalı ..
    Sürmiyceğin motor körerir karıncalanma yapar metal aksam sonra ayar tutmaz .. scooter için demiyorum onları istersen 10 yıl yatır onların sistemi çok farklı..

Kısaca ben şahsen bütün bir hafta yatırıp yada ayda bir kaç kez çıkıp geziceğim motor alıcağıma üstünden inmiyceğim tepe tepe geziceğim motoru tercih ederim ..

Tabiki az yakan bir motor yok stabil litre bazında yakıt değeri var şu anda bana göre sürdürülebilir litre değeri 100km ortalamada 2-3.5 litre arası…

En önemlisi yakıt fiyatları artık kuruş kuruş artmıyor pompada tl tl artıyor daha geçen gün 1.33 tl zam geldi … be ekonomistleri takip ederseniz dünya genelinde petrolün varil fiyatının artacağını söylüyorlar haliyle geleceğe yönelik ortalamalarda az yakan bir şey almak şahsi fikrim en doğrusu olucaktır..

Üç adımlı sistem ikinci eli olmalı, yedek parçası çok rahat bulunmalı ve fiyatları makul olmalı , yakıtı uygun ekonomik yakmalı… şu anda bana göre Türkiye’nin motoru bu üç şeyi destekleyen motorlar dır…
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)