Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Km'de Kaç Kuruş Ve 100 Km'de Kaç Tl Yakıyorsunuz Güncel Benzin Fiyatıyla

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahaha,sonunu cok guzel getirmisin

Ben 4 lt ortalama,
    Digerleri ayni motorla 5.5 lt

100 km de 1.5 lt ,yani 30 tl
    1000 km de 300 tl
    10000 km de 3000 tl
    15000 km de 4500 tl,bu yillik yaptigim km.

Yaniii,kasko bedavaya geldi.İsin kotusu(belki de iyidir) gaz kolunu cok cevirmezsen kaskoyla da isin olmuyor..bi hirsizlik olsunda su kaskoyu bi kullanalim himinskyum.

Kac yildir oduyorum kek gibi,bakalim bu sene suriyeli kardeslerimizden umutluyum :p
    Kardeşim seni çok severim , Honda'nın da yakıt tüketiminde ne kadar başarılı olduğunu Nc, Cb500f,At biliyorum. Acaba diyorum imkanın var ama acaba senin önceliklerin mi değişti zaman içinde? Şekil şukul güzel de mesela At'nin aynı kasa ama daha da az yakan 250 cc'si çıksa? Sanki senin amaca göre biraz daha iyi değil mi?
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu sıralar ekranda 2,8 lt. gösteriyor. Hesap yapmaktansa ekranda yazan değere bakıyorum.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahahaha,sonunu cok guzel getirmisin

Ben 4 lt ortalama,
    Digerleri ayni motorla 5.5 lt

100 km de 1.5 lt ,yani 30 tl
    1000 km de 300 tl
    10000 km de 3000 tl
    15000 km de 4500 tl,bu yillik yaptigim km.

Yaniii,kasko bedavaya geldi.İsin kotusu(belki de iyidir) gaz kolunu cok cevirmezsen kaskoyla da isin olmuyor..bi hirsizlik olsunda su kaskoyu bi kullanalim himinskyum.

Kac yildir oduyorum kek gibi,bakalim bu sene suriyeli kardeslerimizden umutluyum :p
    O kadar kasıyorsun ediyorsun bir arabanın yakıt verimliliğine yaklaşamıyorsun dahi. Onun için çok kasma. Keyif almaya bak.

Hesabım doğru ise 40 TL’ye 2 Lt alıp 138 km gittim 0,29 kuruş yakıyor
    Tvs Apache rtr 150
    100 km de ise sanırım 1.5litre

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Yıl 2050 olsa bile,bu başlıklar açılır
    100 Kmde,sen ne bilecen,onu benimle motosikletim bilir

Yaz 100 kmde XXX lt yakar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar kasıyorsun ediyorsun bir arabanın yakıt verimliliğine yaklaşamıyorsun dahi. Onun için çok kasma. Keyif almaya bak.
    Nere verimli degil yaaaa.İstanbuldan ayvaliga 3.6 lt ortalama ile gelebilen araba var mi ? yok.. ayrica kasarsam 3.3 lt ye dusuyorr.

Ama sizlerin anlamadigi bir nokta var.Ben zaten bundan keyif aliyorum.Amerikada 1500 cc ustu motor kullanan choppercilar uzun yolda nasil keyifli suruyorsa ben de aynisini yapiyorum.

Bi de bende bu bagimlilik oldu galiba.her konuda boyleyim biraz.

bi ara Sopranos izliyodum her yemekte guzel saraplar icilmesine ozenerek yemeklerimi sarapla esliginde yemeye basladim.İki ay icinde alkolik oluyodum hibkoyum.

Bi ara inanmayacaksiz belki, hizli gitmeye basladim,

140 150 ile vapur dahil ayvaliga 4 saatte geliyodum.bu da aliskanlik yapti,istanhul a gelip ise giderken ayni hizda kullanmaya basladim.neyseki ondan da hizla uzaklastim.

Bence iyi boyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim seni çok severim , Honda'nın da yakıt tüketiminde ne kadar başarılı olduğunu Nc, Cb500f,At biliyorum. Acaba diyorum imkanın var ama acaba senin önceliklerin mi değişti zaman içinde? Şekil şukul güzel de mesela At'nin aynı kasa ama daha da az yakan 250 cc'si çıksa? Sanki senin amaca göre biraz daha iyi değil mi?
    Tommy zaten crf250 rally var.Bi ara cok niyet ettim ona.Az yakmasi degil de hafiflik,pratiklik cok cezbetti.

rally fiyarlari arşa cikinca vazgectim.Ama iyi oldu ya, benim kreta valla cok guzel,cok da uzun yol yapiyorum..varsin olsun 1 lt fazla yaksin,degiyor bence.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rahmetli Martin Luther King Jr'nin 1963 senesinde yaptığı "i have a dream - benim bir hayalim var.." diye bir konuşması vardır, tarihe geçmiştir. 3,3 lt / 100 km 2008 model içinden geçilmiş bir Kawa kullanan sürücü olarak benim için de "i have a dream" anlamına gelmektedir.

Durumumu daha da dramatize edersek "John Lennon - Imagine" diyebiliriz.
    ❤️Honda❤️, espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ....Nere verimli degil yaaaa.İstanbuldan ayvaliga 3.6 lt ortalama ile gelebilen araba var mi ? yok.. ayrica kasarsam 3.3 ltda uzun yol yapiyorum....
    Hırbo otomobillerdeki teknoloji motosikletlerden 50 yıl ileride onun için hiç mukayese etme bence , biraderin araba 1,3 dizel uzun yolda 90-100 gittiğinde 3,5 lt yakıyor , üstelik motosiklet gibi iki değil beş kişi taşırken , ha diyeceksin o dizel , en son satın aldığım benzinli otomobil Wv cc idi uzun yolda insan gibi kullanırsan 4,5 lt şehir içi 7-8 lt lerde geziniyordu..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbo otomobillerdeki teknoloji motosikletlerden 50 yıl ileride onun için hiç mukayese etme bence , biraderin araba 1,3 dizel uzun yolda 90-100 gittiğinde 3,5 lt yakıyor , üstelik motosiklet gibi iki değil beş kişi taşırken , ha diyeceksin o dizel , en son satın aldığım benzinli otomobil Wv cc idi uzun yolda insan gibi kullanırsan 4,5 lt şehir içi 7-8 lt lerde geziniyordu..
    Tabi oyle de otobus 50 kisiyi tasidigini dusunursek en verimli o galiba ehehe, saka saka

Honda direct injection li africa twin in patentlerini almis,supercharged li patentlerde hazir..hayata gecerse 2.5 lt yakar.. gerci elektrikli araclar geldi artik :/

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    benzin 20 lira olmuş kuruş hesabımı yapıyorsunuz iyimişş

Motosikleti
    Tabi oyle de otobus 50 kisiyi tasidigini dusunursek en verimli o galiba ehehe, saka saka

Honda direct injection li africa twin in patentlerini almis,supercharged li patentlerde hazir..hayata gecerse 2.5 lt yakar.. gerci elektrikli araclar geldi artik :/
    Honda otomobil dersen eyvallah teknoloji diğerlerinden yüksek ama motosikletde az tüketmesi yüksek teknolojiden kaynaklanmıyor , performanstan ödün vererek bunu gerçekleştiriyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli Martin Luther King Jr'nin 1963 senesinde yaptığı "i have a dream - benim bir hayalim var.." diye bir konuşması vardır, tarihe geçmiştir. 3,3 lt / 100 km 2008 model içinden geçilmiş bir Kawa kullanan sürücü olarak benim için de "i have a dream" anlamına gelmektedir.

Durumumu daha da dramatize edersek "John Lennon - Imagine" diyebiliriz.
    Bu arada İmagine denince benim aklima hep bu cover geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=QRDw...lancholicVirus

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Honda otomobil dersen eyvallah teknoloji diğerlerinden yüksek ama motosikletde az tüketmesi yüksek teknolojiden kaynaklanmıyor , performanstan ödün vererek bunu gerçekleştiriyor..
    Dur sen dur,,dogrudsn enjeksiyonlu superchardli ayni anda hayata gecirirlerse gorecem o dukatiyi bmw yi..tum dunya şoook

https://www.cycleworld.com/honda-dev...d-africa-twin/

Honda, as the only motorcycle firm to be making a modern F1 engine, is perfectly placed to take advantage of that knowledge. The new Africa Twin patent clearly shows that much thought has gone into getting enough fuel pressure for the DI system, with a mechanical fuel pump added on top of the cylinder head and driven from the exhaust camshaft. It works alongside the conventional electric fuel pump mounted inside the fuel tank to provide the massive pressure needed to make DI work properly.

Kimdi lan o f1 basarisini neden ovuyorsun honda nin, ne isine yariyor yol motorlarinda diyen amator
    tommygun bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Başkan,

2014 c elysee 1.6 hdi

Ile uzun yolda 100-110 km/h da 3.8 lt yaktim.

Ara ara 130 lara ciktim 4.5 lt gosteriyordu.

Sen africa ile 3.6lt litreyi yakalamak için gittiğin hizi belirt.

Yukarida yazmissin 140-150 kmh diye,o hizlarda africa min 6lt yakar.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    2021 Dominar 400 UG
    Şehir içi 4.4 litre

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Xmax 250, yakıt ortalamam 2.4 litre.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Birde depocular var..
    bir depoyla 400 km gittim derler ,
    yakıt deposunu hepsi 19 lt olan damacana gibi birşey zannediyorlar
    500 gidenler var,, şşişşşşşt. Mesela ben

Motosikleti
    Bu arada İmagine denince benim aklima hep bu cover geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=QRDw...lancholicVirus

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Dur sen dur,,dogrudsn enjeksiyonlu superchardli ayni anda hayata gecirirlerse gorecem o dukatiyi bmw yi..tum dunya şoook

https://www.cycleworld.com/honda-dev...d-africa-twin/

Honda, as the only motorcycle firm to be making a modern F1 engine, is perfectly placed to take advantage of that knowledge. The new Africa Twin patent clearly shows that much thought has gone into getting enough fuel pressure for the DI system, with a mechanical fuel pump added on top of the cylinder head and driven from the exhaust camshaft. It works alongside the conventional electric fuel pump mounted inside the fuel tank to provide the massive pressure needed to make DI work properly.

Kimdi lan o f1 basarisini neden ovuyorsun honda nin, ne isine yariyor yol motorlarinda diyen amator

Olmadı Hırboo sana yakışmadı Honda yı çok geriden takip ediyorsun , iki sene olmuştur Africa Twin başlığına yazmıştım aşırı besleme bir motor takacağını , direkt enjeksiyonu şimdi senden öğrendim ama Honda amca yine ucuza kaçmış , eski nesil Vw dizellerdeki gibi mekanik enjeksiyondan bahsediyor yazı , bu sistem yüksek devirli motorlara pekde uygun değildir , eğer yanılmıyorsam mevcut Africa dan daha düşük devirli , max torkunu 2500-3000 devirde veren yine az tüketen keçi gibi tırmanan ama pekde sportif tat veremeyen kamyon gibi birşey ortaya çıkacaktır..

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Suzuki vstrom dl 650 sakin kullanımda (100-110) 4.5 litre biraz gazlarsam (140-150) 5 litre yakıyor.

650 cc ye göre tasarruflu bir tüketimi var aslında ama paraya vurunca insanın canını yakıyor

Motosikleti
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 gidenler var,, şşişşşşşt. Mesela ben
    Adv duruyormu , ee sende iki damacanalık depo var tabi ;)

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Adv duruyormu , ee sende iki damacanalık depo var tabi ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)