Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bildiğiniz Gibi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Değerli büyüklerim, küçüklerim ve çok sayın romalılar. Nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Yağmurlu bir pazar gününden sizlere yazıyorum. Adım Alper mart itibariyle 23 yaşına girmiş bulunuyorum ve İstanbul Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden çok uzun olmayan bir süre önce mezun oldum. Mezun olduktan sonra bir süre iş arama sonrası bulduğum işlerde insanların yani iş verenlerin içinde yaşayacak kişilerden ziyade sadece kendi çıkarlarını gözetmesine dayanamayıp motosikletli kurye olma kararı aldım. Çok şükür bir sorun yaşamadan da neredeyse iki senedir esnaf kurye olarak çalışmaktayım. Bu pazar evde durmak biraz nefes almak istedim. Lise yıllarından bu yana temel arzum kendime güzel bir motosiklet satın alabilmektir. Bu yüzden çoğu zaman kendime zaman ayırmak yerine çalıştım. Virüs demedim, soğuk demedim, müşteri zor benzin pahalı demedim, full olarak hep çalıştım. Sorun şu ki ben çalışıp para biriktirdikçe satın almak istediğim motosiklet benim birikimimden çok daha hızlı yükseliyor. Triumph trident 660 çok güzel değil mi? Aprilia rs 660 çok güzel değil mi? Ben her ay kenara 5.000 TL koyuyorum ve inanın bunu bile yemeye içmeye koyabiliyorum. 100.000 TL biriktiririm iki senede ve kendime Triumph trident 660 alırım, yanına güzel bir mont eldiven kask alırım dedim. Ben 100.000 TL olunca motosiklet 160.000 TL oldu. 60.000 TL daha dayan dedim madem öyle Aprilia rs 660 alırsın. O da oldu 250.000 TL. Yani akıntıya karşı kürek çekiyor olmak, havalar ısındıkça insanları görmek, üzülüyorum. Yılları mı sadece bir motosiklete harcamak her ne kadar çok güzel bir şey olsa da yine de üzülüyorum. Düzgün bir mont bir kask'ın bedeli bile neredeyse 40.000 TL oldu ülkemizde. Ben 250.000 TL' e ulaşınca motosiklet 400.000 TL olacak gibi geliyor artık. Kimisi diyor merak etme bu devran böyle dönmez, kimisi diyor hayallerle yaşayanları gerçekler ... Neyse, bir yazmak istedim evdeyim diye, başınızı ağrıttıysam özür dilerim. Herkese sevgiler saygılar, güzel pazarlar.
    ❤️Honda❤️ ve arican bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Güzel para kazanıyorsun eyvallah ama mesleğine ilgin varsa bir an önce ufak ufak kendi sektörüne kaymaya çalış bence. Ömür boyu kuryelik yapmayacaksın sonuç olarak. Ne iç mimarlar var, tek projeyle alıyorlar saydığın motorları.

Kendi işinde 2 3 sene ezilirsin, işi öğrendikten sonra belin doğrulur hep böyle bu.
    cıbılduck, espresso, Bisnev99 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel para kazanıyorsun eyvallah ama mesleğine ilgin varsa bir an önce ufak ufak kendi sektörüne kaymaya çalış bence. Ömür boyu kuryelik yapmayacaksın sonuç olarak. Ne iç mimarlar var, tek projeyle alıyorlar saydığın motorları.

Kendi işinde 2 3 sene ezilirsin, işi öğrendikten sonra belin doğrulur hep böyle bu.
    Haklisin,hele hele 3 5 sene ara verdikten sonra tekrar meslegini yapmak zor olacaktir.

Asgari ucret falan demeyip calismak lazim
    KuryeciOlduk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şuan ne yazık ki böyle bir şey yapmam mümkün değil. Çünkü İstanbul da yaşıyorum ve 3.000 TL' den aşağı kira söz konusu değil. Aidat diğer ve diğer giderler ile 5.000 TL 6.000 TL minimum sabit gider demek. Söz konusu maaşlar ise 6.000 TL bir ihtimal 7.000 TL civarı. 7.000 TL bile maaş alsam ay sonunu getirmek zor gözüküyor. Tabi ki hayalim ve gelecek planım sürekli kurye olmak değil ama hayat şartları işte, şuan kurye olarak verilen maaşın çok üstünde kazanıp bir asgari ücret kenara koyabiliyorum. Bir süre böyle devam ettikten sonra, belki seçimler belki ülke şartları kurlar artık iyiye ne giderse yeni bir iş modeli veya mesleğime döneceğim. Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim, inan bende farkındayım ama dediğim gibi şartlar işte. Benim konuda ki isyanım aslında motosiklet fiyatlarına yönelikti. Her şeyin fiyatı yükseldi hepimiz farkındayız ama aruz ettiğin şey senden uzaklaştıkça biraz daha mutsuz oluyor insan.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Bilgisayar mühendisiyim fakat meslegımle ılgılı çalışmıyorum seni çok iyi anlıyorum aylık 10bin lira maaşla ne bi adım ötöye gidebilirsin ne de sevdıgın hayatı yaşayabılırsın. Hayallerin için yaşıyorsan doğru yoldasın herkesle bir olmana gerek yok aykırı olmak cesur olmak başarıya ulaşmana yardımcı olacaktır. Unutma rulette kırmızıya oynayacaksın yokmu bi 160k lık bi ruletın Hayat cesurları sever kardeşim devam et
    KuryeciOlduk ve tommygun bunu beğendiler.

muyurekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Motivasyon konuşması vs yapmaya gerek yok. Bu devran dönmezse bu neslin gençleri olarak boşuna yaşamış olacağız. Hayal kurmak bile lüks oldu artık bizim için. Kurduğumuz hayal de motor lan motor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisayar mühendisiyim fakat meslegımle ılgılı çalışmıyorum seni çok iyi anlıyorum aylık 10bin lira maaşla ne bi adım ötöye gidebilirsin ne de sevdıgın hayatı yaşayabılırsın. Hayallerin için yaşıyorsan doğru yoldasın herkesle bir olmana gerek yok aykırı olmak cesur olmak başarıya ulaşmana yardımcı olacaktır. Unutma rulette kırmızıya oynayacaksın yokmu bi 160k lık bi ruletın Hayat cesurları sever kardeşim devam et
    Bir aksilik olmazsa veya fiyatlar yeniden uçup gitmezse Triumph trident 660'a 2023'ün ilk çeyreğinde ulaşabiliyorum. Ulaşabildiğim gün mermi var mı yok mu diye bile bakmayı düşünmüyorum. Rus ruletine dahi varım o gün yani. Ama... Ama motokabin almam lazım. Kask almam lazım. Mont almam lazım. Mümkünse eldiven ve belki bir kaç şey daha derken 160.000 TL kırmızı kurtarmıyor işte. 350 €' luk bir kask bile = 5.000 TL olduğu için masada daha oturmam gerekiyor. Bakalım, inandık başaracağız.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bence haybeye üzülüyorsunuz. Memlekette 23 yaşında olup da sizin kazandığınız parayı kazanan kişi sayısı gerçekten çok az. Esnaf kuryelik yapıp da ayda 5000 TL biriktirebilmeniz de örnek olacak cinsten bir olay. Eğer ayda 5000 TL kenara atma şansınız varsa ve belli birikiminiz olduğunu da tahmin ederek size önerim; yapıştırın ve çekin krediyi alın Trident'i. Sizin durumunuzda çok zor olmasa gerek. Öteki türlü bekle bekle, ömür geçiyor ve motosiklet fiyatları katlanıyor. Bana "toplam ödeme çok fazla oluyor" diyebilirsiniz, ben de o zaman "yıllarca bekleyin" derim.
    KuryeciOlduk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    tavsiye vermeyi sevmem ama nacizane düşüncem zaman geçtikçe sorumluluk arttıkça bu işler daha da zorlaşıyor. vasifsız bir iş kuryecilik. şimdi bunu kötü manada demiyorum tüm mesleklere saygım sonsuz ancak gel gelelim benim hayata bakış açım bir işe bakarım bir de getirisine. baktığımda limitsiz bir imkan göremediğim işi ben de yapmak istemiyorum. ben de mühendislik okuyorum ancak gel gelelim o işi yaptığım süre boyunca benim kazanacağım mitkar ne kadar artacak?
    sonu az çok belli. kazanılan paralar belli. herkes sonuçta bir instagram tarzı bir girişim kurarak paraları ağlatmıyor. genel anlamda ortada kazanılabilecek paralar.

gel gelelim belli bir yaşı geçmiş sorumluluğu artmış ailesine bakan, çocukları olan bir insanın cesaret edip de sıfırdan iş kurma cesareti göstermesi çok daha zor genç yaşa göre. yaşın genç sorumluluğun az diye varsyıyorum mantıken böyle olunca ileride planın nedir bilmem ama yapacağın motor yatırımı ileride sana iş sermayesi olarak bile dönebilir. bir işe sıfır destekle girdiğinde en azından seni 6 ay maaşsız götürebilecek bir sermayen olması lazım iş giderleri dışında. ki bunun kazanamadan geçen her ayı artan depresyon olarak geri dönecek.

yani kuryecilik yaptığın her an aslında vasıfsız bir işe hayatın boyunca bağlanma ihtimalini arttırıyor. para biriktirmez boş boş harcarsan.
    o yüzden motora yapacağın yatırım velev ki ileride iş kuracaksın kendine sermaye olarak yapacağın yatırım olarak da eş değer.
    ticaretin benim bu kadar hoşuma giden noktası kazanabileceğin paranın limiti yok ama hiç de kolay değil. büyük çaba gerektiren bir şey. umarım şu forumdaki hepimiz bir gün istediğimiz motorları rahat şekilde alabiliriz ne diyeyim. fantazi gibi gerçekten. sadece bir motor oysa

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Türkiyede alım işleri kovalamaca oyunu.o kaçar sen kovalarsın sonsuz döngü.adamlarin 10 yılı bizim 1 yıllık enfalsyonumza denk.hatta artik aylik olarak diyebiliriz.su köşeye para biriktiriyimde birikince alirim diyen biri altın dolar euro dışında bir şey biriktirmemesi lazım.borca girip alınan her şey 3 5 ay sonra ciddi kar ettiriyor.1 sene sonra ödediğin o tutar komik bir rakam oluyor.senin sorunun tl biriktirip piyasayı ölçememiş olman.130a satildigini biliyorsun o motorun atlasana hemenn
    espresso ve KuryeciOlduk bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Gençlerin işi cidden zor.

Benim size verebileceğim tek tavsiye yazarken ara sıra satır başı yapın yoksa okumak zor oluyor.
    DickName, KuryeciOlduk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT25 2016
    kredi çek al motoru. türkiyede biriktirerek bir şey alamazsın.

Motosikleti
    falcon flash 100

Bende çadırımı yenileyeyim dedim, az daha günaha giriyordum ramazan mübarek günde.

Bir de üste tebrikler 100 TL indirimle alabilirsin diyor tövbe tövbe.
    KuryeciOlduk, M.balibey ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir de üste tebrikler 100 TL indirimle alabilirsin diyor tövbe tövbe.
    On sene önce, on çadır fiyatına bir daire alınıyormuş.
    On sene sonra çadır fiyatına plastik tabure alabilecek miyiz acaba?
    Veya market poşeti?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hepinize değerli görüş ve yorumlarınız adına çok teşekkür ederim. Kredi ile satın almaya zihniyet olarak pek sıcak bakmıyorum. Bir de fiyatlar gerçekten yükselerek devam mı edecek yoksa biraz biraz, da olsa aşağı çekilir mi emin değilim. Benim yaşım yetmez belki ama çıkan fiyatların ineceğine tarihsel olarak inanmasam da belki seçim belki değişiklik çok büyük ölçüde olmasa da geri dönüş olabilir diye umuyorum, umut ediyorum. Ülke ve tümümüz adına umarım daha güzel günler görürüz, sevgiler.

Motosikleti
    xmax250
    kardeşim dicem yaşca kücük oldugun icin yanlıs ama kardeşim cidden paranı tl de tutup birikim yapıyorsan hiç biriktirme daha iyi en azından ye iç gez eğlen... sonunda en kötü iyi yedim ama hee dersin...

öncelikli birikimini tl de biriktirmekten vazgecerek baslayabilirsin bazı şeylere..
    espresso ve KuryeciOlduk bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim dicem yaşca kücük oldugun icin yanlıs ama kardeşim cidden paranı tl de tutup birikim yapıyorsan hiç biriktirme daha iyi en azından ye iç gez eğlen... sonunda en kötü iyi yedim ama hee dersin...

öncelikli birikimini tl de biriktirmekten vazgecerek baslayabilirsin bazı şeylere..
    Estağfurullah hepinize yorum ve öneriler adına tüm içtenliğimle teşekkür ederim. Ben kısaca üzüntümü dile getirmek istedim sadece çünkü evdeydim ve yeniden bir fiyatlara bakınca üzüldüm. Para mı TL de tutmuyorum ama şu kadar kazanıyorum şurada şöyle yapıyorum da motosiklet formunda konu dışı olduğu için yazmak istemedim. Biraz ben biriktiriyorum biraz kendi artıyor derken ufak ufak, da olsa alacağım güzel bir motosiklet bende. Yani hedef ve vaz geçmemek ile alakalı benim açımdan biraz da, zira belki üç ay veya beş ay geç olacak ama istedikten sonra neden olmasın. Tekrar size ve tüm yorum yapan büyük küçük motosiklet sever insanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılarımla.
    nvrmnd bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Enflasyonun düşmesi fiyatların düşmesi anlamına gelmiyor, fiyatlardaki artış hızının düşmesi anlamına geliyor. Yani enflasyon düşecek motor fiyatları ucuzluyacak diye bir beklentin olmasın...

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Maalesef bu fiyatlar hayalleri yıkıyor, bakın ben 45 yaşında neredeyse istediğim motoru aldım, tabi daha erken de alabilme şansım vardı çünkü fiyatlar çok daha ugundu, şuan ise gerçekten imkansız gibi, yalnız ben istediğim motora ulaşmak için madden bir sıkıntım olmasa da deneyim açısından kestirme yol kullanmadım, 23 yaş çok genç bir yaş, altına güçlü bir makina aldığında çok sıkıntılı bir işe girme ihtimalin var, naçizane sakın ss alma, kuryerlik güzel bir deneyim hele de istanbul'da, ancak bil ki altına güçlü bir makina alınca o kuryelikte kullandığın tarzın ve deneyimle gençliğin verdiği hormonel heyecan seni çok riskli işlere de atabilir, paranı mülayim ama havalı bir makinaya harcamanı, yeteneğine göre de ileride daha güçlüsüne geçmeni tavsiye ederim, yazdığın makinalar bana göre asıl üçüncü makinan olmalı, bu araya daha mülayim bir makina alıp 2-3 sene bolca km yapmalısın, çünkü 17 senedir çeşitli motosikletlerle sürekli trafikteyim belki sana bu dediğim bir anlam ifade etmiştir. Etmemişse para senin, seçim senin kendi seçimini yapmakta tabi ki özgürsün.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef bu fiyatlar hayalleri yıkıyor, bakın ben 45 yaşında neredeyse istediğim motoru aldım, tabi daha erken de alabilme şansım vardı çünkü fiyatlar çok daha ugundu, şuan ise gerçekten imkansız gibi, yalnız ben istediğim motora ulaşmak için madden bir sıkıntım olmasa da deneyim açısından kestirme yol kullanmadım, 23 yaş çok genç bir yaş, altına güçlü bir makina aldığında çok sıkıntılı bir işe girme ihtimalin var, naçizane sakın ss alma, kuryerlik güzel bir deneyim hele de istanbul'da, ancak bil ki altına güçlü bir makina alınca o kuryelikte kullandığın tarzın ve deneyimle gençliğin verdiği hormonel heyecan seni çok riskli işlere de atabilir, paranı mülayim ama havalı bir makinaya harcamanı, yeteneğine göre de ileride daha güçlüsüne geçmeni tavsiye ederim, yazdığın makinalar bana göre asıl üçüncü makinan olmalı, bu araya daha mülayim bir makina alıp 2-3 sene bolca km yapmalısın, çünkü 17 senedir çeşitli motosikletlerle sürekli trafikteyim belki sana bu dediğim bir anlam ifade etmiştir. Etmemişse para senin, seçim senin kendi seçimini yapmakta tabi ki özgürsün.
    Merhaba, yamaha riding academy de tüm eğitimleri aldım ve motosiklet geçmişim; Deer 152 - CBF 250 - RS 125 - Monster 696 - GSX-R 600 - YZF R1 ve şuan kurye olarak MSX 125 kullanmaktayım. Bu modellerle Karadeniz Ege, Akdeniz turları yaptım. Psikoloji ve düzgün tutmak adına her ne kadar yoğun çalışsam da fırsat buldukça gezerek görerek öğrenmek ve deneyimlemekle geçiyor hayatım. Yorumunuzu iyi niyet ve içtenlikle yaptığınızı biliyorum ama bilgilendirme olması amacı ile tecrübemi de yanlış anlaşılmamak adına dile getireyim. Lise döneminden bu yana karlı havalarda dahil motosiklet kullanıyor, doğru ve bilinçli olmak adına çaba gösteriyorum. Şuan almak için birikim yaptığım modeller de hızlı gibi dursa da önceki motosiklet türlerine oranla hem uysal hem de güvenli gözümde. Değerli düşünceleriniz adına çok teşekkür ederim. Emin olun amacım hız yapmak değil, bu tutkuyu mümkünse hayatım boyunca yapmak istiyorum. Ve tabi ki motosiklet tercihi biraz da zevk meselesi. Gerek teknolojileri gerek kaliteleri ile şuan trident 660 ve rs 660 tercih yapma nedenim. Umarım bir sorun olmaz ve sahip olurum. Dilerim bu tutkuya sahip tüm insanlar, sorunsuzca uzun yıllar keyifle hayal ettikleri motosikletleri kullanır. Saygılar, sevgiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)