Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor tavsiyenize ihtiyacim var

Motovento
    REKLAM ALANI
    cda95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese iyi forumlar dilerim.
    Konuyu yanlis yere acmamisimdir umarim.
    Bu gun itibariyle forza250 mi cc buyutmek icin satmis bulunmaktayim, daha önce mt25 kullaniyordum.

Naked veya enduro motora gecmek istiyorum fakat henuz tam karar veremedim.

Şuanki motor fiyatlarina hakim arkadaslarim abilerim,

Maksimum 160.000 tl olacak sekilde yuksek model yilina sahip f/p acisindan mantikli ikinci eli uzmeyecek motor tavsiye edebilirmisiniz?

Suana kadar baktigim motorlar
    Triumph trident 660
    Ktm adv390
    Mt07

Bu motorlar hakkindaki yorumlariniz veya diger onerileriniz benim icin kiymetli.
    Tesekkurler simdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sawtelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şansen aynı araştırmayı ben de yapan biri olarak, net Trident 660 diyebilirim bu soruya. İçlerinde en güvenli ve donanım olarak da dolu olan model odur.

Süren tecrübe eden arkadaşların da görüşlerini merak ediyorum.
    cda95 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Suzuki vstrom dl650 sosyal medya gruplarından da takip ederseniz kolay kolay sorun yaşamadan kullandıklarını görebilirsiniz bence çok güzel bir enduro
    espresso ve cda95 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Saydıkların arasından Trident, ama enduro veya naked demişsin. Orada bir karar vermek lazım sanki önce.
    cda95 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ikinci eli üzmeyecek dediğiniz için MT07
    cda95 bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Boyun 180 kilon 80'in altındaysa trident660 al geç ama ikinci el biraz üzer. Aralarında mt07 hariç endurolar da dahil olmak üzere hepsinin ikinci eli üzer. 250cc üstü pazarı GS ve birkaç model dışında bitti. Bari keyifli bir şey kullanalım.
    cda95 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    net 660trindent bana görede 1,sıradadır.fp oranı en iyi motor yok satıyor alacak kadar şanslıysan kaçırma bence.farklı modeller yazmışsın aklıma gelenler mesela ducati scramble 800 var 168 bin idi en son onada bir göz at tabi 2.eli daha zorlayıcı olur.mt07 alırsan en sağlam piyasaya sahip motor alırsın ama 0km yok fiyatları çok şişik.ktm yi geç ufak cc sıkar.param cebimdede kalsa olur dersen dominar 400 al 88k idi oda şu an fiyatı çok iyi.
    cda95 bunu beğendi.

Sizin yerinizde olsam 07 yerine 09'u eklerdim listeye.
    cda95 bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Benim önerim Mt07 olacak.
    cda95 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selam, Triumph trident 660' ın şuan piyasada ki en iyi model olduğuna inanmaktayım. Tabi ki MT 07 satmak için de almak için de kullanım maliyeti açısından da daha makul ve sürücüsünü yormayacak bir modeldir ama Trident 660' la kıyaslamak hiç bir açıdan bana doğru gelmiyor. Bana göre Triumph trident 660 rakibi Yamaha da MT 07 değil Xsr 700 dür ki bu da alt yapı olarak MT 07 anlamı taşıdığı için gerek donanım gerek performans ve bence görsel açıdan kullanım zevki olarak da Yamaha Triumph' nin çok gerisinde kalıyor. Ağırlıklı olarak şehir içi kullanacak nadir olarak uzun yol ve kamp yapacaksanız naked motosiklet doğru tercih olacaktır ve ben konu fiyat performans ise hatta konu bu bile olmasa her açıdan triumph trident 660 derim. Enduro dan kastınız sanırım yol endurosu? Büyüklerimizin de dediği gibi herkes bir gün endurocu olacak belki ama enduro almak için gerekli nedenlere sahip misiniz onu sorgulamanız lazım ilk olarak. Ben enduro motosikletleri çok yönlü olmalarından kaynaklı severim. Africa Twin mesela harika bir motosiklet. Keza Tiger 1200 ve GS modelleri de ortada ama işte fiyatlar? Fiyatları hem çok pahalandı hem de bütçenizin üstünde kalıyor. 650 Versys veya biraz zorlanıp Tenere 700 olmazsa Tenere 660 bir ihtimal. Yine de bunların hepsi 2. el olacak ve size 0 güven hissiyatını sunamayacak. Bu yüzden gerçekten bir enduro ihtiyacı yok ise ben net olarak Trident 660 alır mutlu mutlu, binerdim. Tabi benim ki sadece bir fikir ve yorumdan ibaret. Her şey gönlünüzce olsun, sevgiler.
    cda95 bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Naked ya da enduro demişsiniz, birbirinden baya ayrı tarzlar, bence siz biraz kararsızsınız, tam anlamasam da herhalde hem şehir içinde kıvrak hem de uzun yola gidecek bir motor arıyorsunuz, Tracer 700 bu iş için en ideal makina, sizin bence bizlere anlatmaya çalıştığınız sport touring, 3 sene kullandım harika bir motor hiçbir yönü ile pişman etmez. Zaten ben yine tracer serisinden devam ettim, çünkü harika modeller.
    cda95 bunu beğendi.

cda95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görüşleriniz çok değerli yorum yapan fikir veren herkese teşekkür ederim.

Trident660 ın suan bulunmaması en erken 3 ay demeleri ve kız arkadaşımın motorda rahat seyahat etmesi adına
    nakedleri elemek zorunda kaldık.

Şuanki seçeneklerim
    Versys 650
    Tracer 700
    Ktm Adv390

Bu modeller için araştırmalarımı devam ettiriyorum.
    Ktm nin avantajı sıfır alabilecek olmam
    Diğer seçeneklerdeki 30.000-40.000 km ler beni korkutuyor nasıl kullanıldıklarını bilemiyoruz çünkü.
    Birde siz tecrübeli kullanıcılara sorayım 1.80 boy bu modeller için yeterlimidir?
    Yüksek modelli düşük km li bu tarz motor tavsiyeleriniz zevkle okumaya devam edeceğim.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı cda95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Trident660 ın suan bulunmaması en erken 3 ay demeleri ve kız arkadaşımın motorda rahat seyahat etmesi adına

Şuanki seçeneklerim
    Versys 650
    Tracer 700
    Ktm Adv390

Diğer seçeneklerdeki 30.000-40.000 km ler beni korkutuyor nasıl kullanıldıklarını bilemiyoruz çünkü.
    Birde siz tecrübeli kullanıcılara sorayım 1.80 boy bu modeller için yeterlimidir?
    Yüksek modelli düşük km li bu tarz motor tavsiyeleriniz zevkle okumaya devam edeceğim.
    180 boy piyasadaki tüm motosikletler için yeterli hard enduro yapmayacaksan. Hard enduroyu da iyi yapanlar yere ayak koyma ihtiyacı hissetmiyor orası başka konu.

Aralarındaki en dolu motosiklet 390adv ama ben olsam tracer 700 alırdım, hem ikinci eli hızlı hem keyifli motosiklet.

Tiger sport 660 var bir de, aynı blokla enduro-sport touring karışık bir şey yapmış adamlar. Bir de onun için konuş istersen, tam isteyebileceğin bir şey gibi duruyor.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı cda95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şuanki seçeneklerim
    Versys 650
    Tracer 700
    Ktm Adv390

hocam istanbuldaysanız şu yeni gelen cfmoto 650 turing modeline bi bakın.çantalı full set 148k.o segmentte en yakın rakipten 50 60 bin tl uygun fiyatı çok çok iyi.ayrıca dominar 400de de ısrar ediyorum.şu dönemde dediğinz gibi 3 4 5 yıllık 30 40bin kmde 3 4 el değiştirmiş akü zincir lastik masrafı olan bir motora bence yatırım yapılmaz yada gerçekten uygun olucaksa alınır tabi.o tür motorların kullanıcı tipi genel olarak iyidir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yukarıda ki arkadaşım v strom dediği için ben tekrar dile getirmedim ama kararınız bir yol endurosu ise v strom da versys kadar radarınız da olmalı. 180 CM ideal bir uzunluk tüm modeller için, boy olarak sorun yaşamazsınız. KTM 0 da olsa ki çok KTM seven bir insanımdır, diğer modeller hacim olarak daha uygun. Kawasaki ve Suzuki artçı için rahat bir yolculuk sunuyor. Yamaha deneyimleme fırsatım olmadı ama kötü olduğunu sanmam. Üç aşağı beş yukarı tüm söz konusu modeller birbirine denk ve kendini ispatlamış, bu yüzden bütçe dahilinde en temiz olanı tercih etmek mantıklı olacaktır. Ben şahsen biraz daha versys' a yakınım. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...58415163/detay

Verdiğim ilan örnektir sadece. Bu tarz ve seri BMW ile yapamayacağınız seyahat yok Karenajlı ST ile hemen her yola girdim. (Kar, aşırı yağmur, patika yol vb.) BMW kalitesi zaten malum. Bu seri ile ilgili bilgi dilerseniz cevaplamaya çalışırım.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Çok amaçlı bir motor olarak KTM 390 Adv. öneririm. Elektronik donanımları ise, o fiyatta bir motor için harika.
    390 cc bir motor için yüksek beygir gücü de dikkat çekici.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sık sık motosiklet değiştiren bir arkadaşım tracer 700 ü takasa Bursa'dan Ankara'ya takas için götürüp 390 adv ile aynı yolu ayı gün geri gelmişti. ( aynı arkadaş africa twin, xsr 700 , trident, ktm 890 adv de aldı; hepsini de kullandım) Söylediği şey Tracer ile çok yoruldum 390 ile rahat ettim. KTM'in selesi sert, rüzgar koruması zayıf olsa da Tracerin arka süspansiyonu bir Yamaha klasiği olarak çok sert. Biraz bozuk yollarda ardçınız için bu büyük sorun olabilir. Tracerin hızı viraji çok güzel ama KTM daha çok yönlü bir motosiklet. KTM frenleri çok daha iyi, viraj ABS mevcut ki yamahada çelik fren hortumu var mı ona bile emin değilim. KTM'in ikinci eli ve servisi zayıf, biraz titreşimli. Bulunduğunuz yerde iyi bir servis varsa iyi bir tercih olur ama Tracer ikinci el ve servis açısından çok daha üstün.

Aslında sizin ihtiyacınızı tam karşılayan şey bence v-strom 650

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    vstrom dl 650 isteklerinizin tam karşılığı,her açıdan siz ve artçınız memnun kalırsınız.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Honda Cb serisini tavsiye ederim,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)