Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik sigortasında yeni zam! Artık her ay otomatik zamlanacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zorunlu trafik sigortasında aylık prim artışına tekrar zam yapıldı. Şubat ayında yüzde 1'den yüzde 1.5'e yükseltilen prim artış oranı mayıstan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 2.25'e çıkartıldı. Buna göre, mayıs ayından itibaren trafik sigortalarına her ay otomatik olarak yüzde 2.25 zam yapılacak.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SED*DK), yayımladığı genelgeyle sigorta şirket*lerine prim*leri her ay yüzde 2.25 artırma yetkisi verdi. Söz konusu artış şubat ayından bu yana yüzde 1.5 olarak uygulanıyordu.

DÜZENLEME MAYISTAN İTİBAREN GEÇERLİ

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, 10/04/2017 tarihli ve 2017/1 sayılı Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Primlerine İlişkin Genelgede Değişiklik Yapılmasına Dair Genelge (2022/10) yayımlandığı bildirildi. Genelgeye göre, 6/1/2022 tarihli genelge yürürlükten kardırılarak, "İlgili branşta ruhsat sahibi sigorta şirketleri tarafından her bir araç türü bazında 4. basamak için belirlenecek azami prim tutarları 2022 yılı Mayıs ayından itibaren yüzde 2.25 olarak artırılacaktır" denildi.

2022'NİN BAŞINDA YÜZDE 1'Dİ

31 Aralık 2021'e kadar tavan fiyatlardaki bir önceki aya göre artış yüzde 1'di. Şubat 2022 itibarıyla artış katsayısı yüzde 1.50 olarak uygulanmaya başlamıştı. 1 Şubat 2022'den itibaren Zorunlu Trafik Sigortası tarifelerinde, enflasyon ve kurlardaki hızlı artış nedeniyle tek seferlik yüzde 20 artış yapılmıştı. Son düzenlemeyle aylık artış yüzde 2.25 oldu.

Kaynak: https://www.sondakika.com/ekonomi/ha...r-ay-14871976/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vatandaş kan ağlıyor, nereye kadar gidecek bu zamlar.
    bu kadar kötü hale hiç düşmemiştik. 50 cc alıp ona binecek millet ne yapsın artık.
    ülkenin içine ettiler

Motosikleti
    250r
    Her şeye zam. Maaşla çalışanlara kolaylıklar diliyorum. Halbuki Özgür hoca söylemişti.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigorta kagıtlarında yazan tutarlara da aynı şeyi yapsınlar.

araba sigortasında araç başı 44 binden toplam 88 bin
    motosiklet sigortasında araç başı 50 binden toplam 100 bin TL

e kadar ödeme yapacagı yazıyor. en b.ktan araba 350 bin tl. o arabaya sağlam girsen, ya da motora zaten daha fazla masraf cıkıyor.

sigorta bu kadar düşük tutara kadar karşılarken kademeli zam yapılması hainliktir.
    ozanturk, espresso, oquz55 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bugün 5.basamak 755tl çıktı. 400tl farkla 250bin tl IMM ve yol yardımlı poliçe yaptırdım. 1168tlye geldi. Pişman değilim :D Babamın arabaya trafik kasko toplam 3bin tutmuş 7nci basamak. Abimin arabanın sadece trafiği 5bin çıkmış, muhtemelen kazası vardır.

5. basamak %10 düz hesap yaparsak motosiklet için normalde 35yaş altı İstanbul 840tl civarı çıkacaktır.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta kagıtlarında yazan tutarlara da aynı şeyi yapsınlar.

araba sigortasında araç başı 44 binden toplam 88 bin
    motosiklet sigortasında araç başı 50 binden toplam 100 bin TL

e kadar ödeme yapacagı yazıyor. en b.ktan araba 350 bin tl. o arabaya sağlam girsen, ya da motora zaten daha fazla masraf cıkıyor.

sigorta bu kadar düşük tutara kadar karşılarken kademeli zam yapılması hainliktir.
    Bu taraf gerçekten çok göz ardı ediliyor.
    Motosikletin kaskosunda, geçtim dandik trafik sigortasını, kaskosunda İMM'yi 100bin ile falan limitliyorlar. Arkadaş ben seçerek mi kaza yapıyorum sanki, trafik 50 versin kasko 100 versin etti 150bin. Ee? Bırak Porsche'sini Ferrari'sini, yeni bir BMW'ye Mercedes'e kapıdan giriversem motorla ne olacak?

Kasko bile yetersiz, kimse ilgilenmiyor limitleriyle. Trafik sigortası zaten bir bok yaramayan rezalet bir şey.
    Thesinner83 ve arndiol bunu beğendiler.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Hep beraber mehter kursuna yazılalım sonrada ver mehteriiiiiiiiiiiiiii ver
    ozanturk bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    CBR125R'a 4 senedir Anadolu sigortadan trafik sigortası yaptırıyorum. Bu gün 589 TL ödedim sigortaya. önümüzdeki sene 700 tl öderiz

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep beraber mehter kursuna yazılalım sonrada ver mehteriiiiiiiiiiiiiii ver
    tommygun ve fz6_fazer bunu beğendiler.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    aracımın birine 2021 eylül de 500tl yaptırmışım, bugün diğer aracım için 2250tl vermek zorunda kaldım. hasarsızlı kademesi 7 olmasına rağmen. lanet olsun. bakalım scootere ne çıkacak.

Motosikleti
    250r
    Dün ben de yaptırdım. 495 tl. Birşey demiyorum.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şaşırdınız mı ki?

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu taraf gerçekten çok göz ardı ediliyor.
    Motosikletin kaskosunda, geçtim dandik trafik sigortasını, kaskosunda İMM'yi 100bin ile falan limitliyorlar. Arkadaş ben seçerek mi kaza yapıyorum sanki, trafik 50 versin kasko 100 versin etti 150bin. Ee? Bırak Porsche'sini Ferrari'sini, yeni bir BMW'ye Mercedes'e kapıdan giriversem motorla ne olacak?

Kasko bile yetersiz, kimse ilgilenmiyor limitleriyle. Trafik sigortası zaten bir bok yaramayan rezalet bir şey.
    işin ilginç yanı bu konu kımsenın başına gelmıyor mu bu forumda hıc duymadım bu konuya dıkkat eden bırısını

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    2021 benelli tnt249-s model motoruma yeni 817tl ye zorunlu trafik sigortası yaptırdım. emeği geçenlerin Allah belasını versin.
    2 ay önce 2014 aprilia caponord 1200tp motoruma 740 tl ye yaptırmıştım.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin ilginç yanı bu konu kımsenın başına gelmıyor mu bu forumda hıc duymadım bu konuya dıkkat eden bırısını
    Ben forumu geçtim hemen hemen kimseden duymadım bunun korkusuyla ilgili bişey, bi manyak biz miyiz?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabahtan akşama kadar herşeye söver oldum.

imm yi ben sınırsız yaptırdım 355 tlye trafik sigortasına kalsan adamın kölesi olursun. Arabanın ön radar tampon iki far kaput camı alsanız sınırlı immde bile karşılamayabilir.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben forumu geçtim hemen hemen kimseden duymadım bunun korkusuyla ilgili bişey, bi manyak biz miyiz?
    olabilir :D

Gerçi son 6 ayda araç fiyatları 2 katına cıktıgı için yaz dönemi tatsumo'lar meydana cıktıgında bu konu da canlanır.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Yetmez ama evet,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Kralların kralı
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAMAHA

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sigorta karşı tarafın hasarını karşılamakta yetersiz kaldıysa ufak bir prim artışıyla bu miktarı yükseltebilirsiniz. Ayrıca bir kazada tüm suçlu siz olursanız bu ödeme yapılır, ama bu pek de olası bir şey değil, kusur oranına göre ödeme yapar sigorta.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)