Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

VESPA 946 - 615.000 TL!!! Bu nasıl bir piyasa bu nasıl bir fiyat??

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Bu scooter ilk çıktığında ben 2013 de sıfır scarabeo aldım mağazadan, bu da vitrindeydi, o zaman 30-40k fiyatı vardı yanlış hatırlıyor da olabilirim, ben scarabeo yu 6750tl ye almıştım. o zaman dedim ki, bunu alacaklar 10-20 sene sonra çok değerli olacak, o kadar bile sürmedi, sınırlı sayıda üretilen plak gibi 30-40 kat olmuş. şaka gibi :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sukuterin farkını vede fiyatını bilip tanıyan kadın varsa gelsin ben enayisi olmaktan mutlu olurum , yalnız o mutlu olurmu bilemem bizde para yoh :D
    Üstat seni havaya kaldırıp sallasak cebinden en az 2-3 Milyon Usd düşer.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Adamlar inşaat yapıp satabilmek için 50.000 liralık motosikletin 500.000 olmasına sebep oldular. Evleri de Türkiye vatandaşlarına finanse ettirip İstanbul'da Araplara Muğla'da Ruslara satıyor.

Bu muhtemelen dünyanın en büyük soygunu. 1. değilse 2., o da değilse 3.
    ozanturk bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    xmaxların 0 ları 24 30 bin bandıydayken bu motosiklet 100 bin tl idi ilk piyasaya 96 bin den girdi normal o fiyat o zamanlarda 96 bine panigale vs alınabiliyordu aynı gidiyorlar spezyal diye düdükleme modu kısaca altın kaplı olsa da etmez tabi orası ayrı

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    USD

Tommy sen beni Haşmet'le karıştırdın

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bunu pahalılıkla ne alakası var ? Bu köylü kurnazlığıdır, fırsatçılıktır. İş bana kalsa ilan sahiplerine para cezası ceza kesip, üzerine kısa süreli hapis cezası bile veririm. Serbest ekonominin cahil bir toplum tarafından yorumu, görgüsüz İstanbul zengini ile birleşince sonucu bu oluyor.

Bu arada motorun yurt dışı fiyatı 10.000 €.

Bu ülkede ekonomi, kâr marjı limitleri, aşırı zenginleşmeye aşırı vergiler, etik kurallara uymama cezası vb. kanunlarla sınırlı hale getirilmelidir. Yoksa yarın dolar 1 TL olsun bu fiyatlar yine düşmeyecektir.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    USD

Tommy sen beni Haşmet'le karıştırdın
    Üstat para dediğimiz olay bize lazım hasmet'e değil. Hasmet işin uhrevi tarafına konsantre olduğu için öteki dünyaya çalışıyor.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat para dediğimiz olay bize lazım hasmet'e değil. Hasmet işin uhrevi tarafına konsantre olduğu için öteki dünyaya çalışıyor.
    Haşmet'e lazımdı değildi bilemem , bu arada adı geçti Haşmet e selam olsun okuyorsa , yıllardır şurada karşılıklı yazdık tanışmasakda hatırı var , umarım o da döner siteye..valla Tommy'cim benim para hakkında düsturum şudur ; "herkes para kazanır ama herkes para harcamayı bilmez"
    sitede bir kaç moderator beni şahsen tanır , çalkantılı özel hayatım olsun , gezmek dolaşmak olsun , para harcamayı bilenlerdenim diyebilirim
    Cyan, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu pahalılıkla ne alakası var ? Bu köylü kurnazlığıdır, fırsatçılıktır. İş bana kalsa ilan sahiplerine para cezası ceza kesip, üzerine kısa süreli hapis cezası bile veririm. Serbest ekonominin cahil bir toplum tarafından yorumu, görgüsüz İstanbul zengini ile birleşince sonucu bu oluyor.

Bu ülkede ekonomi, kâr marjı limitleri, aşırı zenginleşmeye aşırı vergiler, etik kurallara uymama cezası vb. kanunlarla sınırlı hale getirilmelidir. Yoksa yarın dolar 1 TL olsun bu fiyatlar yine düşmeyecektir.

https://www.theparking-motorcycle.eu...espa-dior.html

Ahaga yaavv bu nasil bir anlayistir.Ben malima istedigim fiyati bicerim,isinize gelirse.

Almayin yavv,almayin..ulen sanki kanser ilaci aliyosunuz.

Yok yav,bu ulkenin okumusu da cahil.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O normal 946 olabilir.
    Fransa'da bir sitede buldumşimdi 946 Dior için €30.000 demişler.
    Bana bir anlam ifade etmiyor, paçalarımdan saf altın aksa kalkıp 946 Dior almam. Ama buradaki fiyat fırsatçılık o bu konusu değil, bu zaten böyle eblek fiyatlı bir özel koleksiyon zamazingosu.

Avustralya'ya ilk gittiğinde 36bin Aus dolara satılmış, o da $26bin civarında ediyor.

Biraz daha baktım. Almanya'da en düşük €27bin'e var, çantalı falan olanarl €47bin falan yazmışlar.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Klasik olmuş ne varki bunda.arkadaşm aprila 300luk maxiscooter ile takasa vermiştişu an kafasını duvarlara vuruyor.bu paraya tabi kimse almaz sadece rakamlardan ibaret.bu arada rezil bir motor bakkala ekmek almaya gidemezsiniz en sert motoru hayal edin 3 le çarpın onu.tasarıma kaliteye söylenicek bir şey yok efsane

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Arkadaşlar istediği kadar Christian Dior serisi olsun bu ben 2 ay önce bu fiyattan daha aşağı bir fiyata 2021 model sıfır km Citroen C4 Suv aldım.
    615.000 lira fiyat etiketli bir vespa manyaklık kusura bakmayın. Yerim öyle christian dior'u ben. Louis Vuitton versiyonu da var ama neyse ki o ülkemizde yok!
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar istediği kadar Christian Dior serisi olsun bu ben 2 ay önce bu fiyattan daha aşağı bir fiyata 2021 model sıfır km Citroen C4 Suv aldım.
    615.000 lira fiyat etiketli bir vespa manyaklık kusura bakmayın. Yerim öyle christian dior'u ben. Louis Vuitton versiyonu da var ama neyse ki o ülkemizde yok!
    Şimdi bu özel sukutere 600 küsür bin tl verecek mantalitedeki adama , abi boşver onu gel sana C4 Suv alak desek adam bize münasip bi tarafıyla güler
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bunun piyasa ile ilgisi yok, marka ile var. Tum dunyada ozel tasarim urunler (hedehodo edition gordugunuz cogu urun) daha fazla fiyata satiliyor, neden nasil buralarina karismam, anlamam, satin da almam. Ama tum dunya kabul ediyorken fakir edebiyati yapmanin da anlami yok, satin almazsiniz olur biter.

Yoksa Casio F-91W 'de ayni isi yapiyor Patek Philippe 'in herhangi bir modeli de. Gidip eeeyyy Patek niye saatleriniz pahali, Casio da saati gosteriyor diyor musunuz?

Ya da forumdan bir ornek vereyim, Honda'nin HRC renkli modelleri niye daha fazla tutuluyor? Diger renklerinden ne farki var ki daha fazla verilebiliyor? Biri cikip anlatsin mesela.
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fiyatlar tabi ki manyaklık ama manyaklık derecesinde böyle ürünlere bu fiyatları verip kendini bizim gibi fakirlerden farklı hissetmek isteyenler için satılıyor bunlar, yani bizi ilgilendiren bir şey yok. Buna bu fiyatı veren kişi kendini iyi hissediyorsa verir.

Biz fakirlerin bütçesi de anca cuma çıkışı camiye yardım derneğine 3-5 bağış yapmaya yeter, kendimizi öyle rahatlatırız. Benzer hisler.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Şimdi bu özel sukutere 600 küsür bin tl verecek mantalitedeki adama , abi boşver onu gel sana C4 Suv alak desek adam bize münasip bi tarafıyla güler
    Alir ama kendine değil,

Getir götür işlerini yapan yardimcisina alir
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alir ama kendine değil,

Getir götür işlerini yapan yardimcisina alir
    Adama bu şekil bir akıl verdiğimiz için güler demek istedim , yoksa C4 veya herhangi sıradan bir taşıtı çeşitli nedenlerle satın almıştır muhakkak..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Baaligi acan arkadas ulus yani besiktas ta oturuyor.Fiyatlar 615 ile 495 arasinda degisiyor ama ne hikmetse en ucuz olan iki vespa da besiktas ta !?

Bence burda motor reklami yapildi..495 bin benim bile dikkatimi cekti.alinir yaniii.

Porche taycan i olan adam sehir icinde kullanmak icin pcx mi alsin ?

Pelinsu,keremcan a hakaret resmen

Not: esmagul(muhafazakar zengin kiz ismi aklima gelmiyor) de olabilir
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu pazarlama çok ilginç bir konu, adeta bilim. Normalde birbiriyle alakası olmayan 2 marka anlaşıp "hede hodo edition" diye dürrük bir ürün ortaya koyup bunu kallavi fiyattan satışa sunuyor ve birileri alıyor. Gerçekten çok ilginç..

Umarım Christian Dior da "Christian Dior Px200 edition" diye bir parfüm çıkartır da herkes 2 zamanlı motor egzozu gibi kokar.
    atalayalper, espresso, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Öyle bir şey dersen güler sana tabi. Bence deme. Ayrıca vespa 946 almak isteyen adama C4 al de diye mi o örneği verdim ben? Bir tarafta eşşek kadar araba diğer tarafta göt kadar scooter. Sadece CD versiyonu diye bu fiyat çok anlamsız. Size çok normal geliyorsa bende demek ki bir anormallik var. Limited edition, özel seri, samanlıktan çıkma, nadir, ender, dünyada sayılı, Türkiye'de tek.... Bu tabirlerin hepsine hakimim cidden forumlardan insanların koşarak uzaklaşması demek ki bu sebeplerden oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Cidden bu açıklamayı yapmasaydınız ben konuyu anlamayacaktım ve geceleri uykusuz kalıp dert edecektim kendime özellikle saat örneği mükemmel oldu ben nasıl da düşünemedim bunu! Fakir edebiyatı yapan yok "hedehödö edition" olunca illa ki fiyat farkı olur bunu herkes biliyor buradaki fiyat farkı standart versiyona göre anlamsız derecede fazla.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler