Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz için yazılan ceza İppppppttttaaallllllll

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herif resmen sistemin açığını bulmuş çoluk çocuk herkesin kafasını s......
    siz de biz de hepiniz de gayet iyi biliyorsunuz muayeneye giderken sessiz egsoz takıp öyle geçtiklerini.
    egzost gürültüsü konusunda tavrım nettir asla değişmez.
    polisin tavrı veya mevzunun ne olduğunun hiç bir önemi yok.
    benim evimde çoluk çocuğumla rahat rahat huzur içinde oturamayacaksam veya sokakta huzurlu bir şekilde dolaşamayacaksam kolluk kuvvetlerini suçlarım.

Bu konuda bana itiraz etmeden önce konuyu açan şahsın daha önce açığı başlıklara ve sosyal medya hesaplarında paylaşımlarına bakın.

hiç biriniz kusura bakmayın kanunda açık var diye günün herhangi bir vaktinde insanların huzurunu bozamazsınız.
    Sizin dediğiniz zaten suç. Buradaki olayda -yanlış hatırlamıyorsam- polis gürültülü gidiyor diye ceza yazmıyor, motoru durdurup gaz kolu u kendi çevirip redline'a sokuyordu. İkisi tamamen farklı şey.
    Ayrıca, kanunda bir boşluk veya eksiklik olduğunu düşünüyorsanız bunu kanun koyuculara iletmeniz, eğer sizin için çok önemli ise de bir daha onları seçmemeniz gerekir.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siz de biz de hepiniz de gayet iyi biliyorsunuz muayeneye giderken sessiz egsoz takıp öyle geçtiklerini.
    benim evimde çoluk çocuğumla rahat rahat huzur içinde oturamayacaksam veya sokakta huzurlu bir şekilde dolaşamayacaksam kolluk kuvvetlerini suçlarım.

Bu konuda bana itiraz etmeden önce konuyu açan şahsın daha önce açığı başlıklara ve sosyal medya hesaplarında paylaşımlarına bakın.

hiç biriniz kusura bakmayın kanunda açık var diye günün herhangi bir vaktinde insanların huzurunu bozamazsınız.

Ne oldu zoruna gitmesin aynı egzozla o muayeneye girdim aynı egzozla geçtim...kim benim hakkımda yukarda yazdığını iddia eder ispat etmezse o Namussuz adamdır. sosyal medya hesabı neki sor burda soyleyim.Sosyal medya paylaşımlarım beni bağlar seni baglamaz..Ayrıca sen cevabini diğer konularda almıştın.evinde kulağına pamuk tıka kardas.gelmissin burda tatava yapıyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada adama tebrikler yazan arkadaşların tamamı bunu adı gibi biliyor , sanırım polislerle çeşitli zamanlarda yaşanan absürt diyalogların etkisiyle hep beraber zafer sarhoşluğu yaşıyorlar
    sonuçta aksini savunan birkaç kişide polis sevici diye yaftalanır ve hemfikir olmanın hazzı yaşanır..
    Sende burada kadrolu SACMALAYİCİ sin...Zoruna gitmesin bu mücadeleyi hakli olan kazandı güçlü olan değil.Her konuya sacmalayan biri gerek buyrun meydan sizin.
    www.jawa350cc.com

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K

Haklısınız hocam eminim dediğiniz gibi kurnazlık yapma çoktur.Lakin Konuyu açan arkadaşın başına gelen tip olaylarda gerçekten egzozun yasalara uygun olduğu durumlarda var.Her egzoz yasa dışı olmayabiliyor.Örnek vermek gerekirse Almanya’da motovloger abimiz @tektekercokseker var aynı olay almanyada başına geliyor ve videoda anlatıyor.Bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer olay başıma geldi ama ben biraz sert çıkışınca polis amca geri vites yaptı. Böyle durumlarda şu cümleyi kurmakta fayda var ve ben öyle yaptım. Ben motorumdan eminim. Gider paşa paşa muayneye girer o cezayı iptal de ettiririm ama o arada geçen zamanı, işimden mahrum kaldıgım için karsı dava açar sizden hakkım oldugu için talep ederim dedim. Orda kitlendi kaldı bişey diyemedi bu seferlik bişey demiyorum dedi. Bende bir sonraki seferlerde de diyemezsiniz dedim ve ayrıldık. Tavsiyem odur ki böyle durumlarda diklenmeyin. Polis amcaların 5 dk öncesinde ne stres yaşadıgını bilemeyiz
    zaten iyi polis yansıtmaz da bunu size. Ama bir polis hırsız kovalamışsa bir katili veya uyusturucu bagımlısı ile ugrasmıs olabilir. Diklenmeyin kesinlikle resmiyeti koruyun derim her zaman. Haklarınızı bilmenizde de fayda var tabi.
    Aynen katılıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız hocam eminim dediğiniz gibi kurnazlık yapma çoktur.Lakin Konuyu açan arkadaşın başına gelen tip olaylarda gerçekten egzozun yasalara uygun olduğu durumlarda var.Her egzoz yasa dışı olmayabiliyor.Örnek vermek gerekirse Almanya’da motovloger abimiz @tektekercokseker var aynı olay almanyada başına geliyor ve videoda anlatıyor.Bir göz atmanızı tavsiye ederim.
    O yazı yazan kişinin kuyruk acısı var.Biz onun bildiklerini bilmeyiz.Herkesi kendi gibi bilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin dediğiniz zaten suç. Buradaki olayda -yanlış hatırlamıyorsam- polis gürültülü gidiyor diye ceza yazmıyor, motoru durdurup gaz kolu u kendi çevirip redline'a sokuyordu. İkisi tamamen farklı şey.
    Ayrıca, kanunda bir boşluk veya eksiklik olduğunu düşünüyorsanız bunu kanun koyuculara iletmeniz, eğer sizin için çok önemli ise de bir daha onları seçmemeniz gerekir.
    Bende olay anının video kaydı var boşuna ağlamasın Otopsici..ben kayıtsız ispatsiz hiç bir şey yapmam.Bos boş konuşuyor.Kuyruk acısı var onda.Bas edemediği herkesi internetten araştırıyor acaba bir şey bulurmuyum diye.Kanun önünde hesap veremeyeceğimiz sorumlulugunu alamayacağınız hiç bir eylemde bulunmayız.Kadrolu Sataşmaci,Kadrolu sacmalayicilarla diyalog sonuca varmaz.Hakkini ararsın başka egzoz taktın der ispat edemez.İftira iyi bir şey değildir.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konuyu açan şahsın daha önce de açtığı konularda paylaştığı bir mahkeme evrağı var orda aleni şekilde aslında sistemin açığından net yararlandığını görüyorsunuz.
    Bizim buralarda birkaç egzos bağırtan it kopuk var sürekli aynı yöntemle sıyırıyorlardı bu işten.
    Polis yazıyor cezayı ağa egzosu değişip tüvtürkten geçiyor.
    En son hakimin birinin gece yarısı çocuğunu uykudan zıplattı diye öttürdüler elemanı.
    Yani egzos sesine destek verenlere şunu sorarım,
    Sizin çocuğunuzu uykudan fırlatıp korkutan zirzopa sizin tepkiniz ne olurdu?
    İşte buna samimi cevap verin ondan sonra konuşalım.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Hocam konuyu açan şahsın daha önce de açtığı konularda paylaştığı bir mahkeme evrağı var orda aleni şekilde aslında sistemin açığından net yararlandığını görüyorsunuz.
    Bizim buralarda birkaç egzos bağırtan it kopuk var sürekli aynı yöntemle sıyırıyorlardı bu işten.
    Polis yazıyor cezayı ağa egzosu değişip tüvtürkten geçiyor.
    En son hakimin birinin gece yarısı çocuğunu uykudan zıplattı diye öttürdüler elemanı.
    Yani egzos sesine destek verenlere şunu sorarım,
    Sizin çocuğunuzu uykudan fırlatıp korkutan zirzopa sizin tepkiniz ne olurdu?
    İşte buna samimi cevap verin ondan sonra konuşalım.
    Ağlama burada iddiasını ispat etmeyen adam değildir.Biz senin bildiğin yolları bilmeyiz.
    Herkesi kendin zannetme.Elimde video kaydı var benim.Senin var mı yok.O zaman buralarda konuyu manipüle etmeye çalışırken zirvalamaya başladığını söyleyeyim sana...O mahkeme kağıdı 2017 yılından ve polisin keyfi uygulaması idi.Varsa açık söyle hiç uğraşmayım .BEN KANUN İLE KONUŞUYORUM,Sen çeneni yorma buralarda..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Polis size sormadan izin almadan kafasına göre gaz koluna elini atıp gazı sonuna kadar çevirdi diye de ceza alacak mı? Küçük bir detay ama bu da önemli. Öyle kafalarına göre elleri oynamaması lazım.
    bsabora ve DickName bunu beğendiler.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis size sormadan izin almadan kafasına göre gaz koluna elini atıp gazı sonuna kadar çevirdi diye de ceza alacak mı? Küçük bir detay ama bu da önemli. Öyle kafalarına göre elleri oynamaması lazım.
    Bu konu ayrı bir konu.görev kötüye kullanma vs suç duyurusunda bulunduk.Simdi polis bana ceza yazdı ya kafasına göre sonra tartışma yaşandı.konu nerden tartışmaya döndü motoruma el atmadan ve kanuni dayanaksız ceza yazmaktan.bu ceza iptal edildi ne oldu sonuçta benim dediğime geldi.Su an elimde hakimin kararı var.Yargilama sürecinde bu belge işe yarayacak..konu yargıda artık.İsler uzun sürecek anlayacağınız.
    espresso bunu beğendi.
    www.jawa350cc.com

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben decibel olcer getirtemedim tuvturk calisanlarina. Onu nasıl yapicaz?
    Beni arasan getirtirdik yavrum, hiç dinlemiyorsun bu kardeşini. Bulaşık teli doldurup Şile'den geçirelim dedim ben sana egzozu.

Farklı egzozla geçmeye gerek yok. R25 için akrapovic slip-on'u katalizör iptal etmeden takınca çok güzel tok bir ses veriyor. Daha gürültülü değil sadece daha tok daha homurdanan bir egzoz. E adamlar buna da ceza kesiyor? Desibel ölçsek akrep egzoz daha düşük çıkacak.

Avrupa'da cam filmi olduğunu bildikleri halde tint-meter olmadan ağızlarını açamıyor polisler vatandaşa. Burada var mı yok mu emin olmadan sökmek için cama saldırıyorlar.

Bir şeyin bir standartı, bir prosedürü olur. Olmazsa istersem çığlık çığlığa bağıran egzoz takarım motosikletime herkesi uyandırırım. Bana da kimse ağzını açamaz, dövmekle falan tehdit edeceklere de söyleyeyim şimdiden, gece ansızın karşınıza çıksam uykunuz kaçar. Düşündüğünüzü yapmaya çalışma durumunda birkaç ay pipetle beslenir, tuvalete bile yardımsız gidemezsiniz.

Ömer beni tanır, gram egzoz sevmediğimi de bilir. Çevrem benim modelle dolu motosiklet dolu, bir tek bende egzoz yoktur. Bana bile kurduruyonuz şu cümleleri, biraz kanundan nizamdan haberiniz olsun.
    bsabora bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni arasan getirtirdik yavrum, hiç dinlemiyorsun bu kardeşini. Bulaşık teli doldurup Şile'den geçirelim dedim ben sana egzozu.

Farklı egzozla geçmeye gerek yok. R25 için akrapovic slip-on'u katalizör iptal etmeden takınca çok güzel tok bir ses veriyor. Daha gürültülü değil sadece daha tok daha homurdanan bir egzoz. E adamlar buna da ceza kesiyor? Desibel ölçsek akrep egzoz daha düşük çıkacak.

Avrupa'da cam filmi olduğunu bildikleri halde tint-meter olmadan ağızlarını açamıyor polisler vatandaşa. Burada var mı yok mu emin olmadan sökmek için cama saldırıyorlar.

Bir şeyin bir standartı, bir prosedürü olur. Olmazsa istersem çığlık çığlığa bağıran egzoz takarım motosikletime herkesi uyandırırım. Bana da kimse ağzını açamaz, dövmekle falan tehdit edeceklere de söyleyeyim şimdiden, gece ansızın karşınıza çıksam uykunuz kaçar. Düşündüğünüzü yapmaya çalışma durumunda birkaç ay pipetle beslenir, tuvalete bile yardımsız gidemezsiniz.

Ömer beni tanır, gram egzoz sevmediğimi de bilir. Çevrem benim modelle dolu motosiklet dolu, bir tek bende egzoz yoktur. Bana bile kurduruyonuz şu cümleleri, biraz kanundan nizamdan haberiniz olsun.
    Keremcim sen de yukarıda ne yazdığımı gayet iyi anlıyorsun.
    Yukarıda ilk yazdığım mesajda aynı şeyi yazmışım.
    Kanunda bu konu ile ilgili açık var.
    Araçların çıkardığı desibel ile ilgili kural var ama motosiklet ile ilgili bişey yazmamış.
    Kesinlikle standart konusunda haklısın fakat bu işin standardı yok diye üç beş zibidinin tüm halkın kulaklarını s... egzozlarla huzuru bozmasının hiç bir savunulacak tarafı yok.
    Yok kardeş ben illa egzozu takacam tüm halka kendime küfrettirecem diyorsanız o da sizin seçiminiz.

Araçların çıkardığı desibel ile ilgili kural var ama motosiklet ile ilgili bişey yazmamış.
    Kesinlikle standart konusunda haklısın fakat bu işin standardı yok diye üç beş zibidinin tüm halkın kulaklarını s... egzozlarla huzuru bozmasının hiç bir savunulacak tarafı yok.
    Yok kardeş ben illa egzozu takacam tüm halka kendime küfrettirecem diyorsanız o da sizin seçiminiz.
    Tatava yapma burada Otopsici.Kuyruk acin var senin.Biz açık egzoz gezmiyoruz.Motorumuzdaki egzoz mevzuata uygun.Kanun var nizam var seni kim takar.Bizim her şeyimiz kanun önünde ispatli.Bir ara ona buna egzoz monte edip ağız burun kiriyordun ya bak Kerem ne demiş karşınıza çıksam gece korkarsiniz.sen Montaja giderken karşıdakinin eli armut toplamayacak.Polisin yerinde olsam demiştin desibel ölçer indirrim 1800 u yazardım demiştin al polis kibrinden yazdı ne oldu Sayfa sayfa mevzuat Linki attın ne oldu.senin şimdi okuduğun mevzuatlari biz hatim ettiydik.Sen giderken Ben geliyordum.Benim elimde video kayıtları var sende ne var ? Çene var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Tatava yapma burada Otopsici.Kuyruk acin var senin.Biz açık egzoz gezmiyoruz.Motorumuzdaki egzoz mevzuata uygun.Kanun var nizam var seni kim takar.Bizim her şeyimiz kanun önünde ispatli.Bir ara ona buna egzoz monte edip ağız burun kiriyordun ya bak Kerem ne demiş karşınıza çıksam gece korkarsiniz.sen Montaja giderken karşıdakinin eli armut toplamayacak.Polisin yerinde olsam demiştin desibel ölçer indirrim 1800 u yazardım demiştin al polis kibrinden yazdı ne oldu Sayfa sayfa mevzuat Linki attın ne oldu.senin şimdi okuduğun mevzuatlari biz hatim ettiydik.Sen giderken Ben geliyordum.Benim elimde video kayıtları var sende ne var ? Çene var.Kanunda açık var mış mış...Zaten kanun açık Diyor ki ; Karayolları mevzuatına uygun her egzoz kullanılabilir...Haydi şimdi başka Topiclerde takil.Bu konu sana yaramaz.
    www.jawa350cc.com

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Baylar,
    Kişilerle ilgili problemlerinizi lütfen başka başlıkta tartışın.
    Konu ilk açıldığında da başka yerlere çekmek için elinizden geleni yapmıştınız.

Konu belli... Alet, edavat, ölçüm yapılmadan kimse kafasına göre "bu egsoz orjinal değil" diyerek ceza yazamıyormuş. Öğrenmiş olduk.

Adam kapı gibi mahkeme kağıdınıda paylaşmış.

Benim bir arabada problem vardı.
    Ve bu mahkeme sonucu çok bilgilendirici oldu.

Daha neyin kavgasındasınız.
    Bahsettiğiniz konu başka bir konu.
    Lütfen farklı bir başlıkta atışın...
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baylar,

Konu belli... Alet, edavat, ölçüm yapılmadan kimse kafasına göre "bu egsoz orjinal değil" diyerek ceza yazamıyormuş. Öğrenmiş olduk.

Mahkemelık bir konu ise bu mahkeme Kararını EmsaL Olarak Kullanabilirsiniz.Gayet net cevaplanmış Bir karar.

Bu otopsici Nickli Kişiyi tanımam.Gelip konuları sulandırdığı,istismar ettiği yönünde bir çok mesajı var.Diğer konulardada aynını yaptı.
    Bilgisi yok ama Çene var.
    Otopsici bak öğren hayatta lazım olur.Dilekçe böyle yazılıyor ve Dayanakları anlatılıyor.Kanunda açık yok senin gibi bilgisiz adam var.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baylar,

Sevgili abim bak konu farklı zaten
    konuyu açan şahsı hiç it yerine koyup cevap dahi yazmama rağmen sayfalarca destan döşemiş.
    o yüzden çok da sallamamak lazım bu tipleri
    işin kötü tarafı bu sitede şahsı engelleyemiyorsun.
    burnunda çıkan sivilce gibiler her tarafta görünüyor.

ben konudan uzak kendini otoban mafyası diye tabir eden İTLERİN insanları rahatsız etmeye hakkı olmadığını savunuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Bu arada açık açık yazayım
    tekrar tekrar yazayım
    gecenin bir yarısı beni evimde rahatsız edene o egzozu sıcak sıcak monte ederim

Sevgili abim bak konu farklı zaten
    konuyu açan şahsı hiç it yerine koyup cevap dahi yazmama rağmen sayfalarca destan döşemiş.
    o yüzden çok da sallamamak lazım bu tipleri
    işin kötü tarafı bu sitede şahsı engelleyemiyorsun.
    burnunda çıkan sivilce gibiler her tarafta görünüyor.

ben konudan uzak kendini otoban mafyası diye tabir eden İTLERİN insanları rahatsız etmeye hakkı olmadığını savunuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Bu arada açık açık yazayım
    tekrar tekrar yazayım
    gecenin bir yarısı beni evimde rahatsız edene o egzozu sıcak sıcak monte ederim
    Demişsin ki bunlar egzoz değiştirip muayeneden geçip burda konuşur herkes de bilir...Kim iddia eder ispat etmezse o kainatın en Namussuz adamıdır.Madem it yerine koymuyorum ayağı yapıyorsun itlik yapıp ne burada bulunuyorsun..Haydi iddiani ispat et.Montaja gidene montaj yaparlar.yok onu savunuyormusda bunu savunuyormusda lan sen kimsin Mahkeme den Adliyeden buyukmusun.

Motosikleti
    dansöz gibi kıvırıp cevap vermeyen şahsa bişeyler ıspatlamak zorunda değilim.
    kuyruk acın kötü belli
    yoksa sayfalarca bana destan yazıp cevap vermeye uğraşmazdın.
    Herkes kimin ne mal olduğunu biliyor. yorma kendini cevap yetiştirecem diye.
    Açık açık tekrar yazıyorum evimde gecenin köründe rahatsız edene egzosu sıcak sıcak monte ederim
    bağırtmıyorsan egzozu zoruna gitmesin
    otoban mafyası güvercin

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bidahikine artık canım benim

dansöz gibi kıvırıp cevap vermeyen şahsa bişeyler ıspatlamak zorunda değilim.
    kuyruk acın kötü belli
    yoksa sayfalarca bana destan yazıp cevap vermeye uğraşmazdın.
    Herkes kimin ne mal olduğunu biliyor. yorma kendini cevap yetiştirecem diye.
    Açık açık tekrar yazıyorum evimde gecenin köründe rahatsız edene egzosu sıcak sıcak monte ederim
    bağırtmıyorsan egzozu zoruna gitmesin
    otoban mafyası güvercin
    Lan seni kim takar Yalova kaymakamı..
    Hakkimizda konuşup İddiasını ispat etmeyen namussuzdur

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Sevim koş, otopsici ile bsabora yine kapışmış..

bir suru tartışma yapılmış merak ettim bu egzoz un görüntüsü ve sesini gösteren bir video var mı ?
    neymiş ne uğruna bu kadar tartışılmış merak ettim doğrusu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)