Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Egzoz için yazılan ceza İppppppttttaaallllllll

Motovento
    REKLAM ALANI
    bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şubat Ayında Polislerin Kanun Bilmemesinden Dolayı Kestikleri Ceza İptal edildi..
    Polisler önüme atlayıp motorun gürültülü calışıyor diyerek Ceza Kesip ayrıca 32/3 den de men ettiler.
    AĞIZLARINA DOLADIKLARI TEK KELİME VARDI BU EGGSOZZZ VUORJINALL DEĞİL.VUOOORJİNAL NE DEMEKSE ORİJİNAL DİYEMEN MEMUR.
    NEYMİŞ EGZOZ ORİJİNAL OLACAKMIŞ.EGSOZ ORİJİNAL DEĞİLDİ.BEN TESPİT MUAYENESİNE GİRDİM TÜV TÜRK SES ÖLÇTÜ,BAKTILAR KESİP BİÇME YOK,
    MEVZUATA UYGUN RAPORU VERDİ.OYSA KANUN NİZAM BİLEN POLİSLER DEMİŞTİ Kİ MEVZUATA UYGUN DEĞİL.
    MOTOSİKLETLERİNİZE BİNERKEN SİZİ DURDURAN POLİSLERE NE İÇİN DURDURDUĞUNU SORMA HAKKINIZ OLDUĞUNU UNUTMAYIN.
    CEZA YAZMAK İSTEDİĞİNDE NE İÇİN CEZA YAZILDIĞINI ÖĞRENİN.İLGİLİ KANUNU BİLİYORSANIZ MÜDAHALE EDİN.

HAKKINIZI ARAYIN.SIRA O MEMURLARI MAHKEMEYE VERMEYE GELDİ.GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAK HA.
    HAKKIMIZI ARADIĞIMIZ İÇİN YOL YORDAM BİLDİĞİMİZ İÇİN BURADA LİNÇ EDENLERDE OLDU.BAŞINIZA GELMEZ UMARIM.
    EGZOZDAN MOTOSİKLETE 32/3 DEN CEZA YAZILAMAZ.ADANA TRAFİK MAHKEMEYE DİLEKCE SUNMUŞ DEMİŞ Kİ BİZ YAZDIK VATANDAŞ PAŞA PAŞA ÖDEMEK ZORUNDA DELİLE GEREK YOK.MAHKEMEDE NERDE SENİN DELİLİN İSPATIN...ADAMIN TÜV TÜRKTEN ALDIĞI RAPOR OYLE DEMİYOR AMA DEMİŞ VE PARA CEZASININ İPTALİNE KARAR VERMİŞ.
    Mr.wind, natijax, tommygun ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şubat Ayında Polislerin Kanun Bilmemesinden Dolayı Kestikleri Ceza İptal edildi..
    Polisler önüme atlayıp motorun gürültülü calışıyor diyerek Ceza Kesip ayrıca 32/3 den de men ettiler.
    AĞIZLARINA DOLADIKLARI TEK KELİME VARDI BU EGGSOZZZ VUORJINALL DEĞİL.VUOOORJİNAL NE DEMEKSE ORİJİNAL DİYEMEN MEMUR.
    NEYMİŞ EGZOZ ORİJİNAL OLACAKMIŞ.EGSOZ ORİJİNAL DEĞİLDİ.BEN TESPİT MUAYENESİNE GİRDİM TÜV TÜRK SES ÖLÇTÜ,BAKTILAR KESİP BİÇME YOK,
    MEVZUATA UYGUN RAPORU VERDİ.OYSA KANUN NİZAM BİLEN POLİSLER DEMİŞTİ Kİ MEVZUATA UYGUN DEĞİL.
    MOTOSİKLETLERİNİZE BİNERKEN SİZİ DURDURAN POLİSLERE NE İÇİN DURDURDUĞUNU SORMA HAKKINIZ OLDUĞUNU UNUTMAYIN.
    CEZA YAZMAK İSTEDİĞİNDE NE İÇİN CEZA YAZILDIĞINI ÖĞRENİN.İLGİLİ KANUNU BİLİYORSANIZ MÜDAHALE EDİN.

HAKKINIZI ARAYIN.SIRA O MEMURLARI MAHKEMEYE VERMEYE GELDİ.GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAK HA.
    HAKKIMIZI ARADIĞIMIZ İÇİN YOL YORDAM BİLDİĞİMİZ İÇİN BURADA LİNÇ EDENLERDE OLDU.BAŞINIZA GELMEZ UMARIM.
    EGZOZDAN MOTOSİKLETE 32/3 DEN CEZA YAZILAMAZ.ADANA TRAFİK MAHKEMEYE DİLEKCE SUNMUŞ DEMİŞ Kİ BİZ YAZDIK VATANDAŞ PAŞA PAŞA ÖDEMEK ZORUNDA DELİLE GEREK YOK.MAHKEMEDE NERDE SENİN DELİLİN İSPATIN...ADAMIN TÜV TÜRKTEN ALDIĞI RAPOR OYLE DEMİYOR AMA DEMİŞ VE PARA CEZASININ İPTALİNE KARAR VERMİŞ.
    https://resmim.net/cdn/2022/04/11/wvKhM.jpg
    tebrik ederim hocam, adaletti soke soke aldiniz.
    en son actiginiz konuyu hatirliyorum, o duruma istinaden kesilen cezamiydi bu?
    bsabora bunu beğendi.

evet o konuda kesilen ceza idi.dilekcemde eski iptal kararları nedenleri,tüvtürk kusur raporunda egsoz ile ilgili kusur olmadığı ve ceza yazılmasının hemen akabinde aldığım ıkıncı tespit tüv türk raporundaki mevzuata uygundur raporu ile 32/3 ten ceza kesilemeyeceğini belirtip iptalini istedim ve iptal edildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrik ederim hocam, adaletti soke soke aldiniz.
    en son actiginiz konuyu hatirliyorum, o duruma istinaden kesilen cezamiydi bu?
    evet o konuda kesilen ceza idi.dilekcemde eski iptal kararları nedenleri,tüvtürk kusur raporunda egsoz ile ilgili kusur olmadığı ve ceza yazılmasının hemen akabinde aldığım ıkıncı tespit tüv türk raporundaki mevzuata uygundur raporu ile 32/3 ten ceza kesilemeyeceğini belirtip iptalini istedim ve iptal edildi.
    Mr.wind bunu beğendi.
    www.jawa350cc.com

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Tebrikler. Milletimiz "Aman kim uğraşacak" mantığını bırakıp hakkını aramaya başladığında böyle keyfi dayanaksız uygulamalar tarihe karışacaktır.
    bsabora bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler. Milletimiz "Aman kim uğraşacak" mantığını bırakıp hakkını aramaya başladığında böyle keyfi dayanaksız uygulamalar tarihe karışacaktır.
    Keşke tüm kamu personelimiz işini layıkıyla yapsa da ihale vatandaşa kalmasa.Ama normal bir vatandaşı bile avukat kadar bilgi sahibi yapıyorlar.
    bsabora bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    senin cezayı iptal ettirmen bir yana
    adamları trafik polisi yapmışlar ama hiçbirinin kuraldan kanundan genelgeden haberi yok eminimki bunları mülakata sokan da aynı dır hiçbirşeyden bir haber öyle salla pati memur seçiyorlar
    şu memlekette doğru dürüst çalışan bir tane kurum var mı ? çok merak ediyorum
    bsabora bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Sana helal olsun polistapanlara da selam olsun
    bsabora bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Tebrikler Bora Hocam.
    Bu ülkede hakkın olanı almak ya da haksızlığa uğramamak için bile bu kadar zahmete girmek gerekiyor maalesef.
    Keşke adil ve gelişmiş bir ülke olabilsek.
    bsabora bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Tebrikler, güzel bir ikilemeyi uygulaya uygulaya aldınız.

Zaten iptal olacağını konuşmuştuk, hukuktan azıcık anlayan azıcık da beyni olan iptal olması gerektiğini bilir.

Egzoz sesi rahatsız edici demiyorum, kafa skiyor bazen ama madem öyle bunu kanunla kısıtlayacaksın. Cezası tanımlı olmayan bir şey suç olamaz. Hukuk= sorumluluk(borç)+ceza(tazminat)
    Hukuk fakültesine girerken daha kapıda öğretilir bu.
    bsabora ve espresso bunu beğendiler.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ben decibel olcer getirtemedim tuvturk calisanlarina. Onu nasıl yapicaz?
    cenkito ve Kerem34_ bunu beğendiler.

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben decibel olcer getirtemedim tuvturk calisanlarina. Onu nasıl yapicaz?
    Bir avukatın olacak.Sonra seve seve getirecekler.Hepsi bu kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:20 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler, güzel bir ikilemeyi uygulaya uygulaya aldınız.

Zaten iptal olacağını konuşmuştuk, hukuktan azıcık anlayan azıcık da beyni olan iptal olması gerektiğini bilir.

Egzoz sesi rahatsız edici demiyorum, kafa skiyor bazen ama madem öyle bunu kanunla kısıtlayacaksın. Cezası tanımlı olmayan bir şey suç olamaz. Hukuk= sorumluluk(borç)+ceza(tazminat)
    Hukuk fakültesine girerken daha kapıda öğretilir bu.
    Linç eden arkadaslar vardı beni alllll mevzuat buuuuuu diyorlardı.yapamannnn edemen,ben polisin yerinde olsam sana şunu yaparim bunu yaparım diyorlardı.Beni sucluyorlardi.Simdi kimde beyin var yok hepimiz anladık

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:24 ----------

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler Bora Hocam.
    Bu ülkede hakkın olanı almak ya da haksızlığa uğramamak için bile bu kadar zahmete girmek gerekiyor maalesef.
    Keşke adil ve gelişmiş bir ülke olabilsek.
    Kişisel olarak gelisirsek gerisi gelecek,sen gormesende ben gormesende Ceylan Gözlü çocuklarımız görecek bunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:26 ----------

Alıntı tarikbaba02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana helal olsun polistapanlara da selam olsun
    Teşekkürler herkes için emsal karar lazım olunca kullanabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:27 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin cezayı iptal ettirmen bir yana
    adamları trafik polisi yapmışlar ama hiçbirinin kuraldan kanundan genelgeden haberi yok eminimki bunları mülakata sokan da aynı dır hiçbirşeyden bir haber öyle salla pati memur seçiyorlar
    şu memlekette doğru dürüst çalışan bir tane kurum var mı ? çok merak ediyorum
    Öyle bir kurum henüz yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:28 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke tüm kamu personelimiz işini layıkıyla yapsa da ihale vatandaşa kalmasa.Ama normal bir vatandaşı bile avukat kadar bilgi sahibi yapıyorlar.
    Polisin benden iyi mi biliyorsun sorusuna evet senden iyi biliyorum cevabını verebiliyoruz bu sayede

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:30 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet polisler kuzu kuzu cezayı sineye çekenler sayesinde bu şekilde tavır icerisindeler.
    www.jawa350cc.com

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tebrikler hocam, sisteme güzel cevap vermişsiniz de neden caps lock acık

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Burada biraz keyfi ceza var. Desibel ölçer ile gelip egzost sesini ölçerse ceza yazabilir. Bu başlıktan, "egzost serbest bırakıldı" sonucu çıkmasın.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Konu okumuştum, orda ki yorumları okuyunca acayip sinir olup, cevap yazmamıştım, seni tebrik ederim, bu kararla çok güzel bir cevap verdin arkadaşlara, insanlarımız biraz kanun nizam öğrenmesi lazım.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada biraz keyfi ceza var. Desibel ölçer ile gelip egzost sesini ölçerse ceza yazabilir. Bu başlıktan, "egzost serbest bırakıldı" sonucu çıkmasın.
    Konuyu biliyormusunuz ? Bilmediğiniz belli.onceki konuları biliyormusunuz ? O konularında bilmiyorsunuz.Bu kadar milletin basliktan egzoz serbest sonucunu çıkaracağını nasıl düşünüyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrikler hocam, sisteme güzel cevap vermişsiniz de neden caps lock acık
    Arkadaşlarada caps açık cevap vermiş olduk artık kusura bakmayin ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Alıntı Italian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu okumuştum, orda ki yorumları okuyunca acayip sinir olup, cevap yazmamıştım, seni tebrik ederim, bu kararla çok güzel bir cevap verdin arkadaşlara, insanlarımız biraz kanun nizam öğrenmesi lazım.
    Teşekkür ederim hocam.
    www.jawa350cc.com

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Geldiğimiz nokta bu işte.
    Yaptığı işten bihaber liyakatsiz bir polisin eylemiyle mücadele edip, hakkını söke söke alan @bsabora'yı tebrik eder hale geldik.
    Güzel bir mücadele örneği oldu.

Öğrendiklerimize gelirsek,

Öyle iki köfte bir piyaz "bu egsoz orjinal değil" demekle ceza kesilemiyormuş.
    Aracımızda illaki orjinal egsoz kullanmak zorunda değilmişiz.
    Egsozumuz ne marka model olursa olsun, standartları karşılıyorsa kullanma hakkına sahipmişiz.

Öyle "ben gördüm, ben duydum" demekle kolluk güçleri ceza kesemiyormuş,
    Kolluk gücü olması, o rozeti takması, onları kimseden üstün kılmıyormuş,
    Kolluk güçleri bile iddiasını ispatla yükümlüymüş.

Hayatımızın her alanında sustuğumuz müddetçe başımıza bu tür salaklıkların gelmesi kaçınılmazmış.
    Hatta bu salaklıklar bir zaman sonra olağan karşılanıyormuş.

Yakında "şahsına" hesap sorma zamanı gelecek. Dört gözle o günü bekliyorum...
    bsabora ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geldiğimiz nokta bu işte.
    Yaptığı işten bihaber liyakatsiz bir polisin eylemiyle mücadele edip, hakkını söke söke alan @bsabora'yı tebrik eder hale geldik.
    Güzel bir mücadele örneği oldu.

Öğrendiklerimize gelirsek,

Öyle iki köfte bir piyaz "bu egsoz orjinal değil" demekle ceza kesilemiyormuş.
    Aracımızda illaki orjinal egsoz kullanmak zorunda değilmişiz.
    Egsozumuz ne marka model olursa olsun, standartları karşılıyorsa kullanma hakkına sahipmişiz.

Öyle "ben gördüm, ben duydum" demekle kolluk güçleri ceza kesemiyormuş,
    Kolluk gücü olması, o rozeti takması, onları kimseden üstün kılmıyormuş,
    Kolluk güçleri bile iddiasını ispatla yükümlüymüş.

Hayatımızın her alanında sustuğumuz müddetçe başımıza bu tür salaklıkların gelmesi kaçınılmazmış.
    Hatta bu salaklıklar bir zaman sonra olağan karşılanıyormuş.

Yakında "şahsına" hesap sorma zamanı gelecek. Dört gözle o günü bekliyorum...
    Yazın çok güzel açıklayıcı ; Kolluk kuvveti olması her şeyi yapacağı anlamına gelmiyor çok doğru.Egzoz Sistemi orijinal olmasına gerek yok.Bunu bahane ederek ceza kesmek istemesi gorevi kötüye kullanmaktan başka bir şey değil.Evrak işleri ve adliye işleri çok ağır ilerliyor şahsi mesele işleri uzun sürede çözülecek.Hepsini aktaracağım.Video ve resim yüklemesi yapamıyorum sonuç çıkmadan.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    herif resmen sistemin açığını bulmuş çoluk çocuk herkesin kafasını s......
    siz de biz de hepiniz de gayet iyi biliyorsunuz muayeneye giderken sessiz egsoz takıp öyle geçtiklerini.
    egzost gürültüsü konusunda tavrım nettir asla değişmez.
    polisin tavrı veya mevzunun ne olduğunun hiç bir önemi yok.
    benim evimde çoluk çocuğumla rahat rahat huzur içinde oturamayacaksam veya sokakta huzurlu bir şekilde dolaşamayacaksam kolluk kuvvetlerini suçlarım.

Bu konuda bana itiraz etmeden önce konuyu açan şahsın daha önce açığı başlıklara ve sosyal medya hesaplarında paylaşımlarına bakın.

hiç biriniz kusura bakmayın kanunda açık var diye günün herhangi bir vaktinde insanların huzurunu bozamazsınız.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....siz de biz de hepiniz de gayet iyi biliyorsunuz muayeneye giderken sessiz egsoz takıp öyle geçtiklerini....
    burada adama tebrikler yazan arkadaşların tamamı bunu adı gibi biliyor , sanırım polislerle çeşitli zamanlarda yaşanan absürt diyalogların etkisiyle hep beraber zafer sarhoşluğu yaşıyorlar
    sonuçta aksini savunan birkaç kişide polis sevici diye yaftalanır ve hemfikir olmanın hazzı yaşanır..
    otopsici bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Benzer olay başıma geldi ama ben biraz sert çıkışınca polis amca geri vites yaptı. Böyle durumlarda şu cümleyi kurmakta fayda var ve ben öyle yaptım. Ben motorumdan eminim. Gider paşa paşa muayneye girer o cezayı iptal de ettiririm ama o arada geçen zamanı, işimden mahrum kaldıgım için karsı dava açar sizden hakkım oldugu için talep ederim dedim. Orda kitlendi kaldı bişey diyemedi bu seferlik bişey demiyorum dedi. Bende bir sonraki seferlerde de diyemezsiniz dedim ve ayrıldık. Tavsiyem odur ki böyle durumlarda diklenmeyin. Polis amcaların 5 dk öncesinde ne stres yaşadıgını bilemeyiz
    zaten iyi polis yansıtmaz da bunu size. Ama bir polis hırsız kovalamışsa bir katili veya uyusturucu bagımlısı ile ugrasmıs olabilir. Diklenmeyin kesinlikle resmiyeti koruyun derim her zaman. Haklarınızı bilmenizde de fayda var tabi.
    Mallaca ve kryeck bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)