Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 motorum arasında kaldım.Bi akıl verir misiniz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar Merhaba Herkese Hayırlı Ramazanlar.Yol ayrımına geldiğim için sizlere de danışmak istedim.
    2 tane motorum var.Bir tanesi 2020 Model 9000Km'de Tracer 900 bir tanesi de 2005 Model TDM 900 100bin km de.
    Tdm'yi eskiden uygun fiyata aldığım için hep garajda sakladım.Çok ilgilenmedim.100 bin km'de olmasına rağmen sıfır ayarında gibi süper bir performansı var çok temiz bakmışlar.Bu sene komple en iyi parçalarla bakım yapacağım diye söz vermiştim.
    Brembo Disk ve Brembo Balata-Sıfır EBC Debriyaj balatası yayları,amörtisor keçesi,Philips Ampülü,Kn yağ filtresi Tr'de olmayan Givi'nin yan çanta demirini yine hepsini İtalyadan getirttim.Ortalama bu aldıklarım gümrük vs fln toplam 8bin lira civarında bir şey tuttu.
    Gelgelelim Tracer 900'e ona aksesuar almadım.
    Sormak istediğim esas soru şudur;
    Şimdi Tdm ne kadar sağlam olsada eski teknoloji Abs'si fln istediğim gibi değil.Zamanla grenajları aşınmış vida sıkmaya korkuyorsun fln.
    Abartmak gibi olmasın Tracer'da aldığım o zevki torkun lezzetini hiç bir motorda alamadım.
    Tdm'yi satıp Tracer'a çanta seti alıp devam etmek mi ?Tracer'ı satıp Tdm ile gözü kapalı yola devam etmek mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elbette tracer, yeni, teknolojisi, guvenlik seviyesi, konforu, yedek parca, 2. El piyasasi vs hersey ile avantajli.
    TDM yerine eski ve yeni harley kiyas ediyor olsan, hadi meraklisi vardir, eski harley alir derim ama bu durumda dusunmeye bile gerek yok.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Her ikisini de satılığa koyun. Alıcısı hangisine istediğiniz fiyata erken çıkarsa onu satarsınız. Madem ki kararsızsınız bu da bir seçenek Sonuçta Biri fiyatı çok artmış ve satışı donuklaşmış, diğeri ise marka ve yaşı+kilometresi yüzünden satışında zorlanılacak modeller. Bu şekilde ilandayken de kararınızı kesinleştirmeniz kolay olacaktır, satmak istemediğinizi ilandan silmek çok daha basit oluyor

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    TDM’yi satın bence.
    Tracerı daha çok sevdiğiniz belli
    Hem duygusal hem mantıksal olarak Traver’ı kullanmak daha önde duruyor.

Motosikleti
    Tdm'nin tek avantajı hani ne biliyim düşse kalksa içim acımaz.Tracer'ı bir yeri çizilse uyuyamam.Tdm'yi kafama göre boyatıyorum en iyi parçaları alıyorum uğraşıyorum fln hoşuma gidiyor.Tracer'a el sürdürmüyorum birşey olacak diye.Yazın da Tracer 900'le karadeniz turu yaptım.Yani o yükle o yokuşlarda ki o çekişi geriye tepmesi pürüzsüzlüğü beni mest ediyor.
    Süren var mı bilmiyorum.Tdm acayip bir motor Mt-07 ile Mt-07 Tracer arasında Naked-Sport Touring karışımı.Ne alçak ne çok yüksek.Harika virajı var.
    Ama motorumda Abs problemim de çıktı.Sıfır ünitesi 1500€ yaptırmak da istemiyorum açıkcası.Tracerla yoluma devam gibi gözüküyor.
    Fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yunanistan'da bol bol Tdm kullanılıyormuş, orada popülermiş hala. Ben Fb.da Tdm grubuna üyeyim, takip ediyorum orada yazılanları. Hatta geçen sene İstanbul'da bir arkadaş neredeyse baştan yarattı motoru, abartmadan çok güzel bir modifikasyon yapıp satmıştı diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    Yunanistandakileri takip ediyorum.İmkanları çok iyi.Adamlar R1 amörtisörü takıyor çünkü uyumlu ve çok güzel gösteriyor.Ama burda 2005 R1 amortisörü temiz bulmak çok zor.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistandakileri takip ediyorum.İmkanları çok iyi.Adamlar R1 amörtisörü takıyor çünkü uyumlu ve çok güzel gösteriyor.Ama burda 2005 R1 amortisörü temiz bulmak çok zor.
    5-6 senedir çalışmak için Kos adasına gidiyorum , küçücük ada bile Tdm ve Vstrom dolu..

Motosikleti
    MT-09 SP
    İkisini de sat yeni Tracer 9 al

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    O kadar masraf edip bakmissiniz tdm ye,maddi açidan,mtv,sigorta,muayene vb.bütçenizi zorlamiyorsa bence kenarda dursun.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anılarım depreşti. 90'lı yılların ortasına doğru yanılmıyorsam Motoran dergisinde görmüştüm ilk TDM'i (850).
    Böyle gri-sarı renklerde, hep hayal ederdim, bununla ne uzun yola gidilir diye.
    Şöyle bir de sloganı vardı; Tutku-Doğa-Macera

Ben olsam tracer ı satar, altına çevirir, tdm e vururdum kırbacı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)