Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafikte Akıllı Olmak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazla söze gerek yok. Aşağıdaki video "trafikte öfkeliyim" diyenlere gelsin.
    https://www.youtube.com/watch?v=wf7lZgswiFs
    1996furkan ve natijax bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    domicik 400 ug
    normalde insanın canını acıtan her durumda aşırı üzülürüm ama bu videoda iki cins koduğumun çocuğunu görünce zerre üzülmedim. vallah çok pis küfürler edesim var da ban yememek için yazmıyorum. ikisi de ayrı çocuğu..

karşındakinin canını acıtmak için çabalayan hiçbir insana saygım yok. ayriyetten karşındakini de tanımadan dayılanabilen tüm aptallara gelsin dicem de hiçbir zaman anlamayacaklar. bu şanssız olanmış. bunun dayılanıp karşındakinin dövüş sporlarıyla ilgileniyor olma ihtimali de çok fazla var ancak görüyoruz ki dayılanıp dayak yeseler şanslılarmış.
    espresso bunu beğendi.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla söze gerek yok. Aşağıdaki video "trafikte öfkeliyim" diyenlere gelsin.
    https://www.youtube.com/watch?v=wf7lZgswiFs
    Sabah çıkarken acaba akşam eve dönebilecek miyiz diye çıkıyoruz bir de bunlara hiç gerek yok bizim ülkemizde herkesin psikolojisi bozuk zaten millet birbirini parçalamak için bahane arıyor herkes kabadayı, akşam evime sağ salim dönüyorsam şükrediyorum. Bir kere kaza anında çok sinirlendim sinyal vermeden bir anda park halinden çıkan araç yere düştüğümde sinyalini açmıştı üzerine yürümüştüm tuttular oda kaza oldu diye değil düştükten sonra sinyal yakmasıydı onun haricinde diyaloğa bile girmeye gerek yok beş dakika sonra herşey normale dönüyor zaten trafikte birine artislik yapmak ego tatminidir yaptın ne oldu kendini daha mı mafya daha mı yenilmez hissettin ? Sonra biri çıkar aynı videoda ki gibi harcar adamı işte.
    ozanturk ve espresso bunu beğendiler.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Nefsi müdafaa sayılıyor mu acaba bu durum

Sonuçta kırmızılı önünü kesip beyzbol sopası sallıyor

Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nefsi müdafaa sayılıyor mu acaba bu durum

Sonuçta kırmızılı önünü kesip beyzbol sopası sallıyor
    Öldürme kastı ile yaralama veya cinayet suçu işlenmiş. Tahrik ve fiziki saldırı nedeniyle ceza indirimi istenir.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öldürme kastı ile yaralama veya cinayet suçu işlenmiş. Tahrik ve fiziki saldırı nedeniyle ceza indirimi istenir.
    Adam düştükten sonra ateş ediyor olması sanırım öldürdüğünden zevk aldığı için sıkıntılı durum

Ama aynı bu durumu yaşayıp korkutma amacı yada basit yaralama ile 1 el ateş edilse nefsi müdafaa olur mu ?

Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam düştükten sonra ateş ediyor olması sanırım öldürdüğünden zevk aldığı için sıkıntılı durum

Ama aynı bu durumu yaşayıp korkutma amacı yada basit yaralama ile 1 el ateş edilse nefsi müdafaa olur mu ?
    Hukukçu değilim. Nefsi müdafanın şartları nelerdir bilmiyorum. Bildiğim bir şey varsa bizim şartlarımızda takım elbise bile ceza indirimi alır. Af ilan edilir. Serbest kalır. Bu yakınlarda filmi yapılan Bergen'in katilinin bir kaç yıl yattığını herkes biliyor.
    f0cus bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ortada nefsi müdafa diye bir durum yok. Beysbol sopası kaldıran adama ateş etmek nedir?

Kazanın öncesini bilmiyoruz, vuran adam ciddi bir sıkıştırma, tehdit vs. insanı cıldırtacak bir noktaya getirmiş olabilir.

Bu nedenle haklı haksız tartısmasına gerek yok bence. (videonun öncesı varsa ben goremedım affola)

Nefsi müdafa mı? Değil mi? Önemli değil bence. Önemli olan trafikte münakaşa, fiziki saldırının yarattığı vahim sonuçlar. Bunu anlayamayan sürücülerimiz az değil.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Beyzbol sopası ile saldıran adama, korkutmak amacı ile havaya ateş açabilirsiniz. Nefsi müdafaa da adil olmalıdır. Adam sana sapanla taş attı diye bıçaklayamazsın. Sopalı adamda da silah olsa ve diğer adama doğrultsa idi ilk tepki nefsi müdafaa olabilirdi.

Ayrıca adam etkisiz hale geldiğinde bile kafasına sıkmaya devam ediyor. Her ne kadar haksız tahrikten indirim alsa da yabancı ülkede baya yatırırlar adamı.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    14 yaşımdan beri dövüş sporları ile uğraşıyorum 15 16 sene ediyor.
    trafikte en son yani baktım ki darbe alacağım o zaman müdahale ederim.
    yanında kadın varsa çocuğu varsa karşılık vermem
    zaten antreman da yiyoruz ki Millet olarak çok kavga etmeyi bilenimiz yok
    irlandalı turisti düşünün
    kesinlikle kavgadan kaçının
    birini döverseniz bıçağı varsa bıçak çıkarır ki (silahtan daha tehlikelidir)
    sopa yanlış vuruşta adam öldürür.
    içinizden sövüp devam edin
    kimseye bulaşmayalım.
    geçen bir kurye kaldırımda yürürken korna çaldı yol ver geçeyim diye
    sever misin sabaha mı bırakırsın ?
    Bu arada bu video da sopada silah olarak nitelendirilebilir kafaya gelen darbede öldürme riski var
    tabi karşı tarafta ki caninin yaptığını örtmez
    düşen adama sıkmakta ne bileyim..
    tekeriniz düz bassın kimseye bulaşmayalım..
    espresso bunu beğendi.

U dönüşü yapmanın dayanılmaz rezilliği.
    M.balibey ve tommygun bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortada nefsi müdafa diye bir durum yok. Beysbol sopası kaldıran adama ateş etmek nedir?

Kazanın öncesini bilmiyoruz, vuran adam ciddi bir sıkıştırma, tehdit vs. insanı cıldırtacak bir noktaya getirmiş olabilir.

Bu nedenle haklı haksız tartısmasına gerek yok bence. (videonun öncesı varsa ben goremedım affola)
    Hayır birader öyle olmuyor.
    bu aralık ayının 15 inde aynı olay başıma geldi.
    hanımla bir yere gidiyorduk yavşağın biri aynı bu şekil makas atıp önümü kesti elinde sopayla indi
    150-160 boylarında 20 li yaşlarında bildiğiniz sokak iti indim sopayı elinden aldım gırtlağından tutup arabasına yapıştırdım. Elimden aldılar.
    Kesinlikle elimde silah olsa çeker vururum.
    beni tanıyan herkes bilir ben trafikte asla hızlı ve tehlikeli araç kullanmam asla kurallara aykırı davranmam.
    önüme makas atıp yolu kesecek bişey yapmış olmam imkansız.
    Neyse ne oluyo lan diye sordular çocuğa beni tutmuşlar bıraksalar parçalayacam ipneyi
    bu lavuk sağda park halinde camı açıkmış yanından geçerken su sıçramış ağaya
    su sıçramış derken gözünüze bu komik full ıslanma sahnesi gelmesin sadece bir iki damla su damlamış o kadar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Trafikte akıllı olmak gerekiyor. Sadece akıllı olmak yetmez. Karakterli de olmak gerekiyor.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır birader öyle olmuyor.
    bu aralık ayının 15 inde aynı olay başıma geldi.
    hanımla bir yere gidiyorduk yavşağın biri aynı bu şekil makas atıp önümü kesti elinde sopayla indi
    150-160 boylarında 20 li yaşlarında bildiğiniz sokak iti indim sopayı elinden aldım gırtlağından tutup arabasına yapıştırdım. Elimden aldılar.
    Kesinlikle elimde silah olsa çeker vururum.
    beni tanıyan herkes bilir ben trafikte asla hızlı ve tehlikeli araç kullanmam asla kurallara aykırı davranmam.
    önüme makas atıp yolu kesecek bişey yapmış olmam imkansız.
    Neyse ne oluyo lan diye sordular çocuğa beni tutmuşlar bıraksalar parçalayacam ipneyi
    bu lavuk sağda park halinde camı açıkmış yanından geçerken su sıçramış ağaya
    su sıçramış derken gözünüze bu komik full ıslanma sahnesi gelmesin sadece bir iki damla su damlamış o kadar

Böyleleri hep çıkacak karşımıza
    Silah olsa vursan ne olacak beyinsiz biri için yenge sensiz mi kalacak?
    Sevdiklerimizi düşünmemiz lazım önce
    cahille cahil olmaya gerek yok.
    Yoksa adım başı birini vurmamız lazım
    Allah kötü insanlardan korusun hepimizi..
    Gofretcocuk5 ve otopsici bunu beğendiler.
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Saldırıdan savunma yapmadan başka bir şekilde kurtulmak mümkünse, fail meşru müdafaa hükümlerinden yararlanamaz. Failin içinde bulunduğu durum ve şartlarda, savunma yapmak saldırıdan kurtulmak için gerekli olmalıdır. Ceza hukukunun uygulamada en tartışma yaratan konularından biri savunma ile saldırı arasında orantılılık ilkesine uyulup uyulmadığı hususudur. Saldırı ile savunma orantılı olmadığı takdirde meşru müdafaa hükümleri uygulanmaz. Savunmada aşırıya kaçılması halinde fail ya haksız tahrik hükümlerinden ya da meşru savunmada sınırın aşılması hükümlerinden yararlanabilir. Örneğin, kendisine yumruk atan birini silahla vurup öldüren kişi meşru müdafaa şartları gerçekleşmediği için yalnızca haksız tahrik indiriminden yararlanabilir.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk videodaki arabanın yanındaki ilk iki el nefsi müdafa olabilir ama gidip yere düşen adamın arkasından vurmak öldürmeye teşebbüse giriyor.

3. videodaki 34 utk 80 plakalı aracın sahibi yakalnamış pişmanım demiş. Haberlerde vardı

5 yıl önce kurban bayramı arifesinde biber gazına güvenip önümü keseni aşağı almıştım. İnsanlar nedense sessiz ve kendini bazı şeylerden uzak tutmak isteyenleri karşındakiler seni zayıf sanıyor. Hele birde benim gibi boyu kısaysa pislik herifler daha çok üzerine geliyor.

Elininkini görmeyen kendininkini bazuka sanarmış dertler bunlarındakide o misal.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)