Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda dio şehirler arası otobüse sığar mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Merhaba arkadaşlar ben honda diomu yanımda şehir dışına götürmek istiyorum soru şu
    Bu honda dio otobüs bagajına herhangi bi yeri sökülmeden sığar mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok rahat sığar. Dio ufak bi skuter, sadece aynaları gevşetip içeri katla ki sağa sola sürtmesin, başka bir şeyi sökmeye gerek olmaz.

Otobüs firmaları bagaj kısmında motosiklet taşırken genellikle güvenlik için benzini boşaltmanı istiyorlar. Depondaki benzini boşaltman gerekebilir, buna hazırlıklı ol. (bitmeye yakın depoyla gidip yanında bidon ve hortum vs bulundurursan işin kolaylaşır.)

Aslında tüm bunlarla uğraşmak yerine hazır havaların da ısındığı şu zamanlarda motorla geze geze gitmek çok daha keyifli olur ama tercih sizin tabii ki.

Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok rahat sığar. Dio ufak bi skuter, sadece aynaları gevşetip içeri katla ki sağa sola sürtmesin, başka bir şeyi sökmeye gerek olmaz.

Otobüs firmaları bagaj kısmında motosiklet taşırken genellikle güvenlik için benzini boşaltmanı istiyorlar. Depondaki benzini boşaltman gerekebilir, buna hazırlıklı ol. (bitmeye yakın depoyla gidip yanında bidon ve hortum vs bulundurursan işin kolaylaşır.)
    Hortumla benzini nasıl bosaltabilirim ki bir de 600km uzaga gitcem acaba sürerek mi gitsem

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortumla benzini nasıl bosaltabilirim ki bir de 600km uzaga gitcem acaba sürerek mi gitsem
    Sizin için vakit problem değil ise ve çok tecrübesiz değilseniz geze geze gidin.
    Otobüs şöförü ve muavinlerle uğraşmak bazen çok can sıkıcı olabiliyor.

Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin için vakit problem değil ise ve çok tecrübesiz değilseniz geze geze gidin.
    Otobüs şöförü ve muavinlerle uğraşmak bazen çok can sıkıcı olabiliyor.
    Sabah 5 te cıkcam yola dinlene dikene 12 14 saatte gitmeyi planlıyorum aslında. Bilemiyorum yapan var mı bu kadar uzun km yi tek günde

Motosikleti
    Hocam hortumla benzin boşaltma işi çok basit de 600 km için bu güzel havalarda hiç otobüsle uğraşmaya değmez. Ekipmanınızı güzelce giyinin, sabahın ilk ışıklarında marşa basıp çıkın yola. Sağdan sağdan hiç acele etmeden, risk almadan, sakince, keyifle geze geze gidin. Sık sık benzinliklerde veya yol üstü güzel tesislerde mola verin, çay kahve için. Kamyoncu lokantalarında mola verip yemek yiyin, rahat rahat istediğiniz yere ulaşırsınız.

Hem ileride anlatacak güzel bir anınız olur.
    ozanturk bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Sabah 5 te cıkcam yola dinlene dikene 12 14 saatte gitmeyi planlıyorum aslında. Bilemiyorum yapan var mı bu kadar uzun km yi tek günde
    Bu kadar küçük motosikletle bir günde 600km zor. MSX'le bursa'ya gittim bir iki kere. Küçük motor zaten yorucu bir de yolculuk uzun sürünce iyice yorucu oluyor. Motor da sürekli tapa gaz gitmekten yoruluyor. Geze geze bir kaç günde gitmeyecekseniz bence otobüsle götürün.

Motosikleti
    Hocam 600km nedir ki? Ben gençliğimde çin malı motorumla tek marş 1300km lik bir yolculuk yapmıştım, hey gidi gençlik Ha şimdi o yolu hele hele o çin malı motorla tek marş gitmeye hayatta gözüm yemez. 600km çok abartı bir mesafe değil, gidilir bence.
    ozanturk bunu beğendi.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    o km den fazlalarını çin malı motorlarla tek günde yapanlar var (bende çin malı kullanıyorum) bence sizde yapabilirsiniz güzel bir mola yakıt yol planlaması ile (dionun yakıt menzili hakkında bilgim yok )sakin yollardan güzel müzikler eşliğinde çok rahat yapılır 600km dio ile bence[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Hocam 600km nedir ki? Ben gençliğimde çin malı motorumla tek marş 1300km lik bir yolculuk yapmıştım, hey gidi gençlik Ha şimdi o yolu hele hele o çin malı motorla tek marş gitmeye hayatta gözüm yemez. 600km çok abartı bir mesafe değil, gidilir bence.
    senin gençlik zamanını ben şimdi yaşıyor olabilirim abi

Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Otobüs firması ile anlaşamazsam sanırım sürerek gideceğim

Motosikleti
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o km den fazlalarını çin malı motorlarla tek günde yapanlar var (bende çin malı kullanıyorum) bence sizde yapabilirsiniz güzel bir mola yakıt yol planlaması ile (dionun yakıt menzili hakkında bilgim yok )sakin yollardan güzel müzikler eşliğinde çok rahat yapılır 600km dio ile bence[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

senin gençlik zamanını ben şimdi yaşıyor olabilirim abi
    İmkan varken gençken gez bol bol. Ama kendini fazla zorlama aman diyeyim, tek marş o kadar uzun yolculuklar hiç sağlıklı değil. Şimdiki aklım olsa o yolu 2-3 güne yayar, geceleri güzelce uyuyup dinlenir, yavaş yavaş, geze geze giderdim. Benzin, yemek , çay vb molalar hariç başka büyük bir mola vermeden 1300km lik yolculuğum totalde 23 saate yakın sürmüştü. Arkadaşlar arasında motor muhabbeti yaparken arada konusu açılınca hala bu gibi çılgınlıklarımıza gülüyoruz

Gençken insanda nasıl bir enerji oluyorsa artık, şimdi tracerla aynı yolu tek marş git deseler gitmem

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Otobüs firması ile anlaşamazsam sanırım sürerek gideceğim
    Hocam otobüsle götürecekseniz firmadan ziyade direkt seferi yapan şöför ve muavinle konuşmanız lazım. Genelde firmalar taşımıyoruz deyip geçiştiriyor. Ayrıca 1 bilet size, 1 veya 2 bilet parası da motora isterler.

Her firma da taşımaz, ufak çaplı firmalar bu konularda daha esnek oluyorlar ve kabul etmeleri daha büyük olasılık ama dediğim gibi direkt şöförle muahtap olursanız işiniz garanti olur.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    vallah o tamamen karakterle alakalı. yazmaktan galiba bıkmicam ama böyle başlık görünce her seferinde yazıyorum. 600 gerçekten çok fazla. ben 100 km yaptım ybr ile en az 4-5 kez petrol ofislerinde durup dinlenmişimdir. 600kmyi düşünemiyorum ama şöyle olabilir. sabah çok erken başlanırsa dinlene dinlene küfür ede ede de olsa bir şekil varılabilir en azından fazla sabırsız biri değilse başlığı açan kişi ama benim kafamdaki biri için 600km adama kaza yaptırır bunalımdan diyeyim. ki belki de full tapa gaz gidecek sinirden böyle olunca belki motor dayanamayıp dur ben bozuluyorum da diyebilir bilemem. moral bozmak gibi amacım yok sadece sabırsız biri değilsen düşünebilirsin bol bol dinlenerek en azından bir 10-15 kez dinlenilir o yolda. sabah erkenden çıkar varılabilir altına minder falan al ya da pantolonla gotununa rasına pamuk sıkıştır. çok pis acıyacak

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Sığar da her firma taşımaz, söylediklerine göre kaza durumunda sigorta geçerli olmuyormuş, benzini dedikleri gibi boşatlmanı isteyecekler ayrıca kurumsal firma taşımaz, yerel firma taşır.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben 37 yaşımdayken Rks Titanic ile İstanbul-Bodrum yapmıştım. Yanılmıyorsam 800 km gidiş, 2 gün sonra da yine 800 km dönüş. 13 saatte gidip 12 saatte dönmüştüm. Saat başı mola vermeme rağmen çok yorucuydu.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallah o tamamen karakterle alakalı. yazmaktan galiba bıkmicam ama böyle başlık görünce her seferinde yazıyorum. 600 gerçekten çok fazla. ben 100 km yaptım ybr ile en az 4-5 kez petrol ofislerinde durup dinlenmişimdir. 600kmyi düşünemiyorum ama şöyle olabilir. sabah çok erken başlanırsa dinlene dinlene küfür ede ede de olsa bir şekil varılabilir en azından fazla sabırsız biri değilse başlığı açan kişi ama benim kafamdaki biri için 600km adama kaza yaptırır bunalımdan diyeyim. ki belki de full tapa gaz gidecek sinirden böyle olunca belki motor dayanamayıp dur ben bozuluyorum da diyebilir bilemem. moral bozmak gibi amacım yok sadece sabırsız biri değilsen düşünebilirsin bol bol dinlenerek en azından bir 10-15 kez dinlenilir o yolda. sabah erkenden çıkar varılabilir altına minder falan al ya da pantolonla gotununa rasına pamuk sıkıştır. çok pis acıyacak
    Nokta virgül?
    May the Force be with McLaren Mercedes

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 sene evvel
    o zaman 75 yaşında olan annemle
    150 cc PCX LE
    Ayvalık - istanbul yaptık.
    Gıkını çıkarmadı kadın 😊

Utanın lan 😅😅

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı trattataa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 sene evvel
    o zaman 75 yaşında olan annemle
    150 cc PCX LE
    Ayvalık - istanbul yaptık.
    Gıkını çıkarmadı kadın ��

Utanın lan ����
    Bandırma feribotuna kadar ise 3 saat sürer. Yok İzmit Körfezi'nden dolandıysanız helal olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)