Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Piyasa Çakal Dolu! Temiz motor bulmak sıkıntı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda motor arayışında olduğumu paylaşımlarla belli etmişimdir. Dün üç tane R25'e baktım.

1) Gittim, motora baktım ve ilandaki fotoğrafları hiçbir alakası yok. Birçok sorunu vardı. Sözde yazılana göre sorun yoktu. KOCA BİR YALAN

2) Esenler'de yine başka bir motora baktım. Muhtemelen çalıntıydı. Plaka falan yok, verdikleri plaka sistemde yok. Enteresan sohbetler yaşandı.

3) Başka bir yere gittik. Adam motoru övdü övdü bitiremedi. İstediğin ustaya, ekspere göster dedi. Neyse, ekspere soktum; Disk, ön ve arka balata bitmiş. Yağ değişimi gerekli. Zincir orijinal değil.

Piyasada herkes çıkarcı olmuş. Dün işe gitmedim motor alacağım diye. Alamadan döndüm. Kimse sözünün eri değil anlayacağınız. Kim kimden ne koparırsam kafasında satış yapıyor. Yazık günah yahu.

Baktığım motorlar, piyasasın altındaki fiyatta motorlarda değil. Bütçeyi biraz arttırdım ki, sorunlu motor almamak için.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Gectigimiz gün xmax baktim 2015 model,uzaktan resimlerde gayet guzel duruyor(cila,parlatma vs.)ehh fiyatta ortalamalarda,dedim yakindan video atarmisin,kem kum etti,neyse atti,motor resmen abi beni sakin alma diye bagiriyor,motorun ekmeği yenmis,okeye dönüyor..
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yolda insan gibi R25 sürene denk gelmedim , ya redline a sokuyorlar yada yanlamaya çalışıyorlar , bir keresinde Anadolu Kavağı'ndaki 15Temmuz Meydanı na gitmiştim , sanırsın R25 cup yarışına geldik , meydanda teker yapanlar , lastik yakanlar , stoppi deneyenler , ikinci el R25 almak tam anlamıyla kumar..

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk ikisine diyecek bir şey yok ancak 3.motor için yağ değişimi balata değişimi olağan şeyler, onları eksper söylemese bile kendin yaptıracaktın nasıl olsa. En fazla disk parasını düşerdin pazarlık niyetine
    ferhatkars bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gectigimiz gün xmax baktim 2015 model,uzaktan resimlerde gayet guzel duruyor(cila,parlatma vs.)ehh fiyatta ortalamalarda,dedim yakindan video atarmisin,kem kum etti,neyse atti,motor resmen abi beni sakin alma diye bagiriyor,motorun ekmeği yenmis,okeye dönüyor..
    nasıl yani ekmeği yenmiş derken krank sesi filan mi vardı

Motosikleti
    ......
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yani ekmeği yenmiş derken krank sesi filan mi vardı
    Karenajlarin tirnaklari kirik,emanet takilmis,blok tarafi yağ terletmis,egzozun alti çurumuş,gaz verince garip bir zırıltı geliyor.buyuk ihtimal gecmisi taklaci guvercin misali.

Fotoda hile yapilir ama video da hersey kabak gibi gorunur.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3. maddede bir problem göremedim. bunlar basit şeyler. o kadar kusursuzunu arıyorsan sıfır motor alman lazım hocam

Motosikleti
    Xmax
    Karenajlarin tirnaklari kirik,emanet takilmis,blok tarafi yağ terletmis,egzozun alti çurumuş,gaz verince garip bir zırıltı geliyor.buyuk ihtimal gecmisi taklaci guvercin misali.

Fotoda hile yapilir ama video da hersey kabak gibi gorunur.
    anladım bu devirde 2. el alınmaz alıcaksan sıfır alıcaksın

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Sana bahsettiğim olay bu.r25 zaten 2.elde belalı motor.motordan çok satıcısına bak dedim.2.el r25 almak imkansıza yakın.

Motosikleti
    ......
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım bu devirde 2. el alınmaz alıcaksan sıfır alıcaksın
    2.el alinir neden alinmasin,onemli olan model ve tarz secimi.

Örnek,

Mt25

Kawasaki z250 sl

bu ikiside naked makina

Ninja 250

R25 bunlarda dusuk hacim ss makina

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim xmax 250'ye aslında çok iyi bakıyormuşum. Şimdiye kadar bütün bakımmları daha km'si gelmeden hep yetkili serviste yaptırdım. Hemen satma niyetim yok, binerken sorun çıkarmasın canımı emanet ediyorum dyip olabildiğince iyi bakıyorum. Ama piyasadaki bu çakallar yüzünden satıp model yükseltmek zamanı geldiğinde ben de sorun yaşayacağım.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim xmax 250'ye aslında çok iyi bakıyormuşum. Şimdiye kadar bütün bakımmları daha km'si gelmeden hep yetkili serviste yaptırdım. Hemen satma niyetim yok, binerken sorun çıkarmasın canımı emanet ediyorum dyip olabildiğince iyi bakıyorum. Ama piyasadaki bu çakallar yüzünden satıp model yükseltmek zamanı geldiğinde ben de sorun yaşayacağım.
    Abi hemen satma,yurutebildigin kadar yurut..

Illa cc yukseltme durumunda,cevrende bildigin guvendigin kisiler araciligi ile ya takasa git,ya da nakit al.

Hee olur ya,vatandasin integrasi vardir,burgman 650 si vardir,cc dusurmek istiyordur,eline de nakit sicak para kalsin istiyordur,o zaman yapiştir geç.

Tabi yine de sen bilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Senin xmax 65-70 bin eder ortalama.

Orta halli burgman 650 yi 130-140 arasi bulursun.

Ustune 70 bin daha bayilir,çicek gibi kullanirsin.
    espresso bunu beğendi.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Aga ikinci el motor alıyorsan diski bitmiş olacak balataları bitmiş olacak yağ değişimi yapıldı denilse bile yapacaksın baskı balatası bitmiş olacak lastikler kötü olacak en kötü hava filtresini bujisinde bunlarda sıkıntı çıkacak ben aldım geçen sene 150 nk 18 çıkışlı 16 model akü artık Allaha emanet oksijen sensörü değişti ön amortisör keçesi gitti balata dediğin olayı 2 3 ayda bir değiştiriyorum disk dediğin 500 600 lira balata dediğin 80 - 150 lira ikinci el alırken ne kadar temiz olursa olsun kenarına yine 2 3 bin pay bırakacaksın bence.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga ikinci el motor alıyorsan diski bitmiş olacak balataları bitmiş olacak yağ değişimi yapıldı denilse bile yapacaksın baskı balatası bitmiş olacak lastikler kötü olacak en kötü hava filtresini bujisinde bunlarda sıkıntı çıkacak ben aldım geçen sene 150 nk 18 çıkışlı 16 model akü artık Allaha emanet oksijen sensörü değişti ön amortisör keçesi gitti balata dediğin olayı 2 3 ayda bir değiştiriyorum disk dediğin 500 600 lira balata dediğin 80 - 150 lira ikinci el alırken ne kadar temiz olursa olsun kenarına yine 2 3 bin pay bırakacaksın bence.
    Konuyu açan kardeşin sitemi,adamin eksik motoru övüp piyasadaki eşdeger modellerin bedelini istemesi.

Hee,aldigin/alacagin motorun elbet eksikleri,degismesi gereken parcalari olur amenna.

Saticida durust ise,konusursun,masraflari fiyattan duşersin paşa paşa notere gider,hellaleşir ayrilirsin.

Kalkipta,3bin 5 bin masrafli motoru allaya pullaya yalan dolanla,piyasa fiyatini ister karşindakini keriz yerine koyarsan adama ağir söverler...

Ben yillar once xmax motorumu alirken,sag arka kuyruk karenajinda çatlak vardi hatta çok ta goze batmiyordu,saticiyla gittik yamaha bayisine fiyatini ogrendik,abi sagolsun mert biriydi,bayi gecmis zaman 500-600 tl gibi rakam verdi,bende bu durustlukten dolayi,yarisi senden yarisi benden dedim,fiyatta anlastik,aradan yillar gecti halen gorusuruz,ticaret gecici insanlik kalicidir.
    tommygun, espresso ve 1996furkan bunu beğendiler.

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Konuyu açan kardeşin sitemi,adamin eksik motoru övüp piyasadaki eşdeger modellerin bedelini istemesi.

Hee,aldigin/alacagin motorun elbet eksikleri,degismesi gereken parcalari olur amenna.

Saticida durust ise,konusursun,masraflari fiyattan duşersin paşa paşa notere gider,hellaleşir ayrilirsin.

Kalkipta,3bin 5 bin masrafli motoru allaya pullaya yalan dolanla,piyasa fiyatini ister karşindakini keriz yerine koyarsan adama ağir söverler...
    Hak veriyorum hocam zaten ama ufak tefek parçalar çok göze batacak şeyler değil fakat arkadaşında sinek küçükte olsa mide bulandırır misali soğumuş galiba bunun tam tersi versiyonu bana denk geldi herşeyini anlattığım görüp test edip beğenen arkadaş noter önünde 5.000 tl lik motara 2.500 tl masraf çıkarmıştı komple motor parası şuan o sattığım motorun sahibiyle çok yakın arkadaş olduk motor takır takır çalışıyor yeni aldığım motorum da bende sıkıntılar yaşadım oksijen sensörü bozuldu 1.000 tl girdi akü gitti balata bakım derken beni de yordu ama bunlar illaki olacak ikinci el araçlarda arkadaş bütce arttırcam demiş ama bunlarla yine karşılaşabilir bunu anlatmak istemiştim
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Abi hemen satma,yurutebildigin kadar yurut..

Illa cc yukseltme durumunda,cevrende bildigin guvendigin kisiler araciligi ile ya takasa git,ya da nakit al.

Hee olur ya,vatandasin integrasi vardir,burgman 650 si vardir,cc dusurmek istiyordur,eline de nakit sicak para kalsin istiyordur,o zaman yapiştir geç.

Tabi yine de sen bilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Senin xmax 65-70 bin eder ortalama.

Orta halli burgman 650 yi 130-140 arasi bulursun.

Ustune 70 bin daha bayilir,çicek gibi kullanirsin.
    Ben motorumdan memnunum. Uzun süre değiştirmeden binmeyi düşünüyorum. Anca sıfır xadv ya da tmax alacak param olursa dğeiştiririm ama o da bu ekonomik ortamda çok zor bu aralar.
    levend84 bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    R25 deler lafı boşa çıkmadı. Normal şekilde r25 kullanan neredeyse yok, kullandığı motora düzgün bakım yapan da pek yok. Kusura bakmasın motorunu düzgün kullanan r25 kullanıcıları onlar istisnalar. Gsx250r kullanıcıları böyle değiller mesela çünkü aklında sadece hız yapmak olan genç arkadaşlarımız gsx250r almıyorlar. Ben ikinci el motosiklet alım / satım işinde şu maddelere özellikle bakıyorum bir tanesinde bile eksik varsa o motoru eliyorum alınacak aday motorlar listesinden;

1) Belirtilen km ile sorgudan gelen km örtüşüyor mu?
    2) Ruhsattaki tüm bilgiler ile motorun bilgileri örtüşüyor mu? (şasi no - renk - motor modeli)
    3) Tramer sorgusunda anormal / ağır hasarlı kaza var mı? Değişen parça varsa da eğer Gösterge paneli veya kontak değişmiş ise eliyorum.
    4) Zincirin durumu nasıl? Çok berbat durumda üstü artık topak topak kurumuş yağ birikmiş bir zincire sahip motorun makinesinin de bakımlı olma ihtimali düşüktür.
    5) Hepsi bir arada olduğunda aksesuar değil de apaçilik unsuru olarak gördüğüm; sanayi tipi çakma egzoz, koyu cam, janta şerit, aşırı güçlü xenon far, çakar stop mevcut mu?
    6) Gidonda bulunan butonların, buton üstü yazıların silinme yıpranma durumu nasıl, kontak, kontak anahtarının durumu nasıl ve yedeği var mı. Bu alanlardaki yazıların aşırı silik yıpranmış olmaları motorun diğer emsallerinden daha sık kullanıldığını gösterdiği için önemli.
    7) MOTOR DURDUĞU YERDE DÜŞMÜŞ MÜ? BU OLAY GERÇEKTEN YAŞANMIŞ OLSA BİLE BENİM İÇİN NAFİLE KURUNUN YANINDA YAŞ DA YANIYOR.

Bunların hepsi ok ise motosikletin makinası da muhtemelen düzgün oluyor keza sadece bunlara bakıp karar vermek doğru değil, sürüş testi yapıp ustamıza detaylıca gösterip ondan ok aldıktan sonra satın almamız en doğrusu. Haa bir de arkadaşlar bu işlerde biraz insan sarrafı olmak gerekiyor o da yılların vermiş olduğu tecrübe ve yaş ile doğru orantılı. Motoru görüp sahibi ile bir kaç cümle etmek motorun hikayesini anlamak için çoğu zaman yetiyor.
    levend84, maktama ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    @atalayalper

8- Sorgulama da ``Bedelsiz çarpma``var ise,arkaniza bakmadan söve söve satisi iptal edip yolunuza bakin
    espresso, maktama ve atalayalper bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin detaylı bakım işi vardı bi ara hidrolikler filan ne oldu serviste yaptırdınız mı
    espresso bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkedeki r25 piyasası ve kullanıcı grubu ile alakalı bir şeyler yazınca bazıları topa tutmuştu bizi.
    Bu ülkede, 10-15k ve üzeri 1,2,3 yaşında r25 alacağıma, 15-16 yaşında Kle500, Ybr250, Cbf500 alırım.
    espresso, atalayalper ve Thracian bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)