Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasıtlı bir şekilde düşürüldüm

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Merhaba. Bugün yoğun trafikte önümde motosikletli bir arkadaşla ilerliyorduk. Sola doğru dönüş vardı ve yeşil yandı araçlarla birlikte ağır ağır ilerlemeye başladık. Önümde motosikletli onun da twş çatlasın 5 metre önünde de araçlar. Benim arkamdaki araç çılgınlar gibi kornaya basmaya başladı sonra dayanamayıp sağa girdi ve tam biz dönerken sıkıştırarak önümüze kırdı. Az ilerde de araçla yan yana geldik indirdi camı "Niye tin tin gidiyorsunuz?" diye bağırdı. "Napalım 100le mi gidelim?" der demez direkt olarak üstüme kırdı ve beni düşürdü. Ardında da bastı gitti. Çevredekiler sağ olsunlar yardım ettiler kalktım. Ufak bir ezikle atlattım. Hastaneden rapor aldım. Karakola gittim. Olayın yaşandığı yolda bir mobese var numarasını karakoldaki ifademde verdim. Aynı zamanda belediyeye ait bir bina ve koskaya ait bir mağaza da var. Yani görüntü istenirse bulunur. Polis arkadaşlarda artık iş.

Peki bu tarz durumlar sadece "kaza" olarak mı değerlendiriliyor? Direkt yaralamaya/öldürmeye teşebbüs değil midir? Eminim birçoğunuz benzer durumlar yaşamışsınızdır.
    ozanturk ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Geçmiş olsun.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Temelin fıkrasındaki gibi bu kadar orman çocuğunun içinde ne işimiz var diye bağırasım geliyor.
    levend84 bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Yaralanmalı trafik kazası olarak nitelendirilir,
    Rapor aldığınız için kovuşturmaya gerek görülür ise davaya dönüşür
    Yanılmıyorsam davayı sonrasında genişletebilirsiniz öldürmeye teşebbüs vb gibisinden

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    geçmiş olsun avukat değilşm tabi ama adamı tesipt ettikten sonra zaten bilerek yapmış ona göre tutanak tutucak adacın zararını değer kaybını ödeticeksin.extradan yaralmaya teşşebüs öldürmeye teşebbüs artık hangi dava açılıyorsa onu SÜSLEYEREK aç.malum adamı tabancayla vursan 10 arabayla ezer öldürürsen 1 2 sene yatıyorsun.süslemeyi yap yapıştır anama sövdü tehtid etti vs vs süslemeli

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Sana çarparken reise sövüp, 15 temmuz milli şehitler ve demokrasi günümüz hakkında kötü bir laf etti mi? Ya da seni düşürme sebebi önceki ışıklarda Allah reise uzun ömürler versin, ne güzel asfalt yol yapmış demen olabilir mi bu şahsa? Böyle insanlar genelde bunları yaparlar çünkü, sadece merak ettim.
    Lucas ve espresso bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Geçmiş olsun şikayetçi olduysanız zaten olay savcılığa intikal eder ve savcı kasıt olup olmadığına bakar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Kasten adam yaralamaya tesebbus hali.en az yatari kac aydir bilemiyorum.maddi ve manevi tazminat davasi acabilirsiniz

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    tsk nın bile adam edemediği adamlar var bu ülkede. hepsi birer sorunlu karaktersiz gayri meşru beyine sahip, vicdansız akılsız insanlar. Geçmiş olsun, avukatınız olur ise davanız yürür yoksa uğraşmazlar.

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun, magandalardan kurtulamadı bu ülke, bu gidişle de kurtulamayacak. Her çocuğa aile içi ve okuldayken hem toplum içinde yaşama adabı-etiği hem de trafik kültürü dersi vermeden biz bu işleri atlatamayız.

yoksa bu magandalar ya aracınıza zara verir ya aracın altına alır size zarar verir, olay yargıya taşınmış ama yargı da öyle bozuk ki,, neyse, umuyorum ki bunu yapanlar hak ettiği cezayı alırlar...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sacma da olsa trafık kazası olarak degerlendırılıyor. Ölürsen "kasıtlı öldürme" oluyor.

Hukuk sisteminin b.klugu.

Sana tavsiyem arkadaş tespit edildiği zaman telefounnu ve adresini bir kenara not alman ve 6 ay beklemen.

Sonrasında o arabayı bir ziyaret etmen.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    geçmiş olsun mesajlarınız için teşekkür ederim. Bir avukatla işleri yürütmek daha sağlıklı sanırım. her türlü bu işin peşinden gitmeye niyetliyim. herkes böyle uğraşsa -ki bürokratik işlemlerden dolayı uğraşmamakta da biraz haklılar- bence bu tarz magandalar azalarak yok olur.
    espresso bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tsk nın bile adam edemediği adamlar var bu ülkede. hepsi birer sorunlu karaktersiz gayri meşru beyine sahip, vicdansız akılsız insanlar. Geçmiş olsun, avukatınız olur ise davanız yürür yoksa uğraşmazlar.
    Böyle davarları adam olmasın diye askerlik süresini düşürdüler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vakdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun mesajlarınız için teşekkür ederim. Bir avukatla işleri yürütmek daha sağlıklı sanırım. her türlü bu işin peşinden gitmeye niyetliyim. herkes böyle uğraşsa -ki bürokratik işlemlerden dolayı uğraşmamakta da biraz haklılar- bence bu tarz magandalar azalarak yok olur.
    Bu gibi durumlarda cezalandırılan suçlu değil, mağdur oluyor genellikle. Cezalandırmaktan kasıt, işi gücü bırakıp bir sürü masrafa girip mahkemeye başvuruyorsunuz, karşı taraf çok komik cezalar alıp aldığı ceza da erteleniyor. Siz kaybettiğiniz zamanla kalıyorsunuz. Hukuk sistemi tamamen değişmeli.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Sağlam bir avukatınız olsun. Yoksa hiç bir şey çıkmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)