Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dısk kilidi 2022

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2022 fiyatlarına göre en uygun f/p disk kilidi öneriniz nedir?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    ABUS 8077 GRANIT DETECTO alabilirsiniz. Koruma seviyesi 18/20

https://www.feyizoglu.com/Granit-Det...idi_49420.html

Sadece örnek olsun diye site ismi veriyorum. Başka yerlere de bakabilirsiniz.

Bütçeyi doğrudan verseydiniz daha net arama yapılabilir. Yıl 2022 olduğu için fiyata bakmadım. Zira neyi kaça aldığımızı artık anlayamıyorum. Ama performansı iyi.
    espresso bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Bu kilit konusu hep bir muamma olmuştur benim için.

Şöyle ifade edeyim;

Önceden abus kilidim vardı. Kalitesi tartışılmaz. öyle kolayla kırılıp, kesilecek bir şey olmadığı belli. Disk kilitlerinde sesten ziyade kolay kırılmaması caydırıyor. Çarşıda kilidi kurup bırakmıştım. Hırsız kilidi kırmak için levye ile uğraşırken yaklaşık 30 sn ye alarm car car çaldı. Kimse bakmadı bile. (Kamera görüntülerinden tespitli)

ABUSU sattım. Çin malı gibi dandik olmayan fakat ABUS lar kadar da pahalı olmayan en az 3-5 dk uğraştıracak disk kildi aldım.

Ayrıca hassasiyet derecesi mükemmel olan ucuz bir alarm aldım. (Kablosuz, pilli, şu an fiyatı 200TL civarı) Alarmın caydırıcılığı, disk kildi olarak da 3-4 dk uğraştıran hemen levye ile tık diye kırılmayan orta kalite (güncel fiyatı 290 TL) disk kilidinin caydırıcılığı birleşti. Şu anki piyasaya göre ikisinin fiyatı 500TL civarı. Abuslar 7000 serisi 2.500-3.000 arası, 8077 serisi 4.000TL civarı. Benim takım ile aralarında işlevsellik olarak bana göre fark yok.

Disk kilidi alıp götürmeye engel değil ama. Arkadaşın XMax 250 sini kamyon kasasına atmaları 10 sn sürmemişti. Çalan alarmı da kimse ırgalamıyor. Gece karanlık ve ıssız bir yerde ses dikkat çeker. Ama sahibi veya başkası kalkana kadar motor gidiyor zaten.

Bana göre kesilmez zincir çok büyük caydırıcı. Kesmeyi kimse göze almaz. Hele çin malı 100Tl lik bir alarm olup da öterse çok caydırıcı olur. Kamyona da yükleyemez. Ama bana göre tek ve en büyük handikapı çok ağır olması. Hele uzun yolculuklarda o kadar yükün yanında 8-10Kg daha yük gerçekten sıkıntı oluyor. Evim kapalı otoparklı. eğer açıkta olsaydı zincir, alarm, disk kildi ne varsa alırdım. Ancak üçü bir araya gelirse etkili olabiliyor.
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Fp dediniz,

Bundan 2 adet alacaksiniz,ön ve arka diske takacaksiniz.(90mm olacak)

xmax motorum varken kapali garajim yoktu,110mm olandan almistim,1 sene bu sekilde kilitli parkettim bir sorun yaşamadim.

pea ve tommygun bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Abus 8008 gayet iyi

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben zinciri sağlamından alayım deyip abus granit extreme zincir almıştım. Evin önünde arka tekerden ağaca bağlıyorum, ağacı kesmeleri daha kolay olur ancak. disk kilidi de önde varsın dursun, kurcalayan olursa ses çıkarsın diye securage marka bir alarmlı disk kilidi almıştım. sağlamlığını bilmiyorum ama sıra gelince sırf belki markası da hırsızı caydırır da uğraşmaz ihtimaline karşı abus disk kilidi alma niyetim var.

zincir kilit çok ağır ama benim scooterda sele altı bagajda taşımak sorun olmuyor. yine de kısa gezilerde zinciri ağaçta bağlı bırakıp bir tek disk kilidini yanıma aldığım oluyor. bir tane de U kilit denen kilitlerden alıcam.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Ben 200 lira civarı satılanlardan aldım. Hırsızı uzun süre durduramaz herhalde ama yine de hiç yoktan iyidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)