Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda X-ADV 350 maalesef bu sene de gelmiyor. Kesin bilgi :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    İstanbul'daki en güvenilir 3-4 bayi ile görüştüm ve kesin bilgi olarak bu sene de x-adv 350'nin gelmeyeceğini, fiyatının neredeyse X-ADV 750'nin fiyatına yakın bir fiyat çıktığını ve bu yüzden de Honda Türkiye'nin bu modeli 2022 yılı için getirmeyeceğini bildirdiler.
    Fakat iyi bir fiyat yakalanması halinde 2023 yılında getirmek istediklerini de belirttiler.

Millet Avrupa pazarında bu motoru geçen sene 2021 yılında aldı kullandı keyfini sürdü hatta belki de sattı bile. Bazen cebinizde paranız olsa bile istediğiniz arzu ettiğiniz şeylere ulaşamazsınız. Bu da acı bir örneği maalesef.

R25 deler, XMAX uçar, NC750 benzini koklar, PCX şehir içinde çok mantıklı.... Bir süre daha bu bıkkınlık veren cümleleri duymaya devam edeceğiz.

espresso, CRF, Dxsec ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    750 fiyatına yakın olması saçma değil mi ? Arada 400 cc fark var. 750 yi getirip 350 yi getirmemek de ayrı bir durum.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Yakından takip ettiğim bir modeldi. Siteye de yazmıştım.
    Fiyatı öyle 750'nin fiyatına falan çıkmaz.
    Ama X-max 400 ile kapışma "noktasında" "tabii" eksiklikler yaşanmış olabilir. "Onun da talimatını verdim."

Pardon konu kaydı.

Adv 350 linkte:

https://dengeliyorum.com/honda-adv350/
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    200 bin lira olarak gelir zaten niye bekliyorsunuzki 200mü vereceksiniz şu motora ?? şahsen kymco dt 360 galiba modeli 110 120 bin tl idi hiç beklemeyip gider onu paşa paşa alırdım o paraya güzel cihaz.bu tarz olarak bu 2 motor dışında seçenek yok sanırım

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Üzüldüm yaa.
    Bu sene gelir, alan alır, 2 sene sonra da güzel fiyata fazla hırpalanmamış 2. elini bulur da xmax'den buna geçerim belki diyordum.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim anlamadığım bir husus var, bu motoru ADV yapan, yani sıradan bir maxi-msi scooter dan ayıran özellikler nedir?

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Tüm ön-arka süspansiyon yapısı, lastikleri, yerden yüksekliği, geniş gidon yapısı vs.. Zaten bu motosikletin safkan adventure bike olduğunu iddia eden kimse yok Honda da iddia etmiyor bunu. Adventure bike benzeri bir üretim anlayışı ve tasarımı var,sıradan bir maxi-scooter değil yukarıda saydığım sebeplerden ötürü.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakından takip ettiğim bir modeldi. Siteye de yazmıştım.
    Fiyatı öyle 750'nin fiyatına falan çıkmaz.
    Ama X-max 400 ile kapışma "noktasında" "tabii" eksiklikler yaşanmış olabilir. "Onun da talimatını verdim."

Pardon konu kaydı.

Adv 350 linkte:

https://dengeliyorum.com/honda-adv350/
    Belki 750nin fiyatına çıkmaz ama ekstra yüzde 37 vergi bu motosikletlerin fiyatını büyük motorlara yaklaştırıyor. Kafadan bir hesap yaptım 140bin üzeri tahmin ettim fiyatini. Honda getirse, o fiyata o alınır bu alınır muhabbetinden dolayı satmayacagini düşünüyor demekki. Haksız da değiller bence.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Xmax 250’nin sıfır km fiyatı ortada. 350cc çok daha yeni ve donanımlı bir motosikletin kaça satılacağını da az çok tahmin edebiliyoruz aynen. Bu motosiklet 150-160 bin liradan aşağı satılmazdı eğer bu sene gelseydi. Neredeyse 0 km mt-07 fiyatına yani.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm ön-arka süspansiyon yapısı, lastikleri, yerden yüksekliği, geniş gidon yapısı vs.. Zaten bu motosikletin safkan adventure bike olduğunu iddia eden kimse yok Honda da iddia etmiyor bunu. Adventure bike benzeri bir üretim anlayışı ve tasarımı var,sıradan bir maxi-scooter değil yukarıda saydığım sebeplerden ötürü.
    Şimdi, motoru canlı görmedik, %100 öyledir diyemem. Yurtdışından 2 siteden karşılaştırmasını buldum Forza ile, aralarında bu motora adv denecek fark sadece üzerinde gelen lastikte gördüm. Hepsini geçtim ben de ne bileyim, bir scooter'a adv demek saçma geliyor bana.
    Bu arada İngiltere de misal satış fiyatı bizim para ile 105 in üzerinde. Ekstra gümrük vergisi,ötv si v.s. ne olur artık hesaplayın. Amaç adv bir motorsa bir kaç sene eski, daha harbi adv ler mevcut.

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Fiyat konusuna katılmıyorum X-Adv ile aynı paraya satmamaları gerekiyor. Sebep bu olmamalı.
    X-Adv 12900 euro
    Adv 350 6700 euro

Bu fiyatlara kdv ekli ama bize gelirken gümrük vergisi ekleneceği için vergisiz fiyatı bu kabul edebiliriz.
    Ötv ve kdv eklenince fiyatlara;
    X-Adv: 20800 Euro
    Adv 350: 11000 Euro

Eder 18,5'tan hesaplarsak kuru

X-Adv 385.000 TL Şuan liste fiyatı 369.900
    Adv 350: 200.000 TL

Örnek teşkil edebilecek motorlardan Kymco DT X360 181.900, X Citing 400 214.900 TL

Tabi şu da olabilir, bu motosikleti piyasaya getirmenin opresyonel maliyeti o motora eklediklerinde saçma bi fiyat çıkıyor olabilir yada biz bunu 200'e satamayız hiç getirmeyelim demiş olabilirler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Gelse muhtemelen alirim. Kafasina ettigimin Honda'si. Bizim ulke kadar sacma sapan bi ulke yok cidden.

Yamaha anca MT satsin, Honda anca Dio satsin, NC satsin. Aman niche urun getirmeyin, aman ha, incileriniz dokulur.
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Tel jant dahi yokken adv ibaresi biraz boş olmuş, xadv 750 tel jantlı en azından.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Gelmemesine çok üzüldüm, ama kendi açımdan bakacak olursak aklımın kalacağı ve satın almak için tekrar borçlanacağım bir durum doğacaktı. Ayrıca bulmak da zor olacaktı, iyice sinirlenecektim. Şimdi kafam rahat. Muhtemelen bu motor geldiğinde değiştiririm motorumu.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Gelmemesi doğal adamlar neticede duygusal değil mantıksal ticari hareket ediyorlar gelse belki 10 bin tane satar millet peynir ekmek gibi sattı der ama firma operasyonel olarak ciddi bir kar elde etmez yani attığı taş ürküttüğü kurbaya değmez haliyle getirtmeyi durdurur ..

Tarihte böyle bir sürü model örnekleri vardır ..peynir ekmek gibi satmıştır ama bir anda getirtilmesi durdurulmuştur .. ticaret erbabı kendi hesap kitap bakiyesinden motorcu adam kendi sürüş dünyasından bakıyor herkes haklı ..

Nc deniyor Nc bile bence sembolik listede duruyor varmı kaç tane var misal sahibinden e girin nc750x dct işaretleyin 2022 minumum yapın en son 2 ay önce baktığımda 20 ilan falan vardı toplamda Nc 750 kategorisinde 23-24 tane falan vardı .. satılmayanlarla beraber deki toplam 50 tane 60 tane koca bir yılda satmış olsun.. bir rakam değil ..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Güç ve bagaj hacmi konularında denk değil ama böyle sportif / daha az yol seçen scooter olarak Aprilia SR-GT 200 de hoş bir seçenek olabilir...

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güç ve bagaj hacmi konularında denk değil ama böyle sportif / daha az yol seçen scooter olarak Aprilia SR-GT 200 de hoş bir seçenek olabilir...
    Uzun yola gelse dusunurdum de ihhhhh olmaz bana
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yola gelse dusunurdum de ihhhhh olmaz bana
    Doğrudur, şehir içi makinesi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Olmayan satılmayan gelmeyen bir makinenin neyini alıyorsunuz neyini satıyorsunuz ))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler