Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosikletiniz ne kadar yakıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Geçtiğimiz haftasonu Bursa/ Çanakkale turumuz vardı. Pulsar ns 200 ile 3,5 lt civarı yaktım. 760 km civarı yol yaptık 511 tl yakıt aldım
    F54 ve xmail16 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9dan aşaya yakarsa mühendislik efsanesi olur 2500cc gerçi çok devir çevirmeye gerek kalmıyor hatta vitesi 6ya sabitleyin hiç ugraşmayin vites atmakla falan gider yani
    Valla girdik bu işe artık yakacak yapacak bir şey yok. Tork efsane zaten, vitesle uğraştırmayacak bir motor + quick shifter vardı, ilk kez kullancam yormaz gibime geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de alacaktim da yakittan cok lastik masrafin olabilir

Sadece avon uretiyor ve fiyati 18.000 tl,bittin sen
    Bu kadar verdik, yılda veya iki yılda bir 18bin verilir artık yapacak çok bir şey yok.

Motosikleti
    Svartpilen 250
    2021 Yamaha D'elight deposu 5,5 litre benzin alıyor, hesaplamalarıma göre fullediğimde 290 km yol gittim. 100kmde 1,8 2 arası yakıyor sakin sürüşlerde. Zaten İstanbul gibi bir yerde isteseniz de agresif süremiyorsunuz trafikte.
    espresso ve xmail16 bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f

bakımlarını geciktirmiş olabilirsin motorun :D
    Yağ daha 2000 km sine yeni girdi, hava filtresi 2 hafta önce değişti servisten. lastik basınçları iyi kilo aynı ama yakıt arttı :D

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2021 mt09 euro 5 ile efsane gerçekten.eğerki ben az yakıcam 110 civarı giderim az yaksın kardeşim dersen 4 litre aşası çok kolay.3.8 civarı 110 sabit gidilir daha da az yakabilir çook enteresan.euro 5 motorlara sahip cihazlar inanılmaz bir esneklik veriyor kullanıcıya.şunu yakarım diyemicem hala yeni motor ama 2018 euro4 mt07 ile çok yakın diyebilirim 4.7 5.5 litre arası şehir içi kafama göre sürüşte.euro 5 olsun çamurdan olsun az yakıcağı garanti
    Bu deidklerin doğruysa az yakıyor diye NC almanın bir mantığı kalmıyor, hem NC'ye göre çok çok çok eğlenceli bir motor hem de istenirse az da yakabiliyormuş, daha ne olsun. zaten uzun yolda tura çıkınca NC ile aralarındaki fark olsa olsa 1litre/100km olur, Tracer9'un ataklığı ve eğlencesine değer.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    şehir içi 4.5litre yakıyor 100km de. termostat sorunlu değişecek bakalım düşecek mi..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu deidklerin doğruysa az yakıyor diye NC almanın bir mantığı kalmıyor, hem NC'ye göre çok çok çok eğlenceli bir motor hem de istenirse az da yakabiliyormuş, daha ne olsun. zaten uzun yolda tura çıkınca NC ile aralarındaki fark olsa olsa 1litre/100km olur, Tracer9'un ataklığı ve eğlencesine değer.
    ama şöyle nc de ki kıstas 4 ile 5 litre arası gider gelir bassanda arası o kadar açılamaz.mt09 da da 4 ile 8 litre arası olur örnek olarak.performans zevk amaçlı bir motorun bu kadar az yakması bence olay olan.ben tura çıkıcam geze geze gidicem önemli olan ekonomi diyorsan yeni seride 4.mod var 75 hp güce düşürüyor dahada az yakıyor.ben 4.2 litre yaktığım zaman tam ama yumuşak güçteydi 3. mod 120hp oluyor oda.aynı yolu mod 4 de 3.8lt ler gayet kolay olurdu.başka bir yazıştığım arkadaşım ktm duke 890 ile 3.5 litre yaktı.1 silindir az olunca dahada düştü verisi oda muhteşem bir değer.özellikle büyük cc euro 5 sürenler çok acayip rakamlar veriyorlar.bizzat takip ettiğim sancopanco kanalı bazen turlarındaki yakıt verilerini paylaşıyorlar.euro4 160hp mt10 8.5 litre yakmış ama ducati v4steetdigter 210hp 6.7 ltre triumph speedtriple 180hp 1200cc 6.2 lt yakmış.2 litre fark var ve daha güçsüz motora sahip.yeni 2022 mt10 verisi eskisinen 2 litreye yakın daha az mesela euro 5 farkı
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc750x 3.5 la 5.5 arası kullanıma göre. Şehir içi 3.5 yakıyor söylentisi yalanmış.
    3.5 lt söylentisi yalan değil hem 700 hem 750 kullandım şehir içinde o veriyi yakalamak çok zor değil uzun yolda çok kasmadan 110 km/h ile 14 lt ile 430 km yol yaptım daha fazlasını denemek için cesaret edemedim benzin aldım 13 lt benzin aldı
    nc kendi sınıfında değil bence genel olarak motosiklet tarihinin en ekonomik yakıt tüketen motosikleti
    nc tam bir ekonomi motosikleti
    blueway2 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

2021 model dominar 400 gecen yaz karadeniz turu yaptim 2500 km ozaman benzinin litresi 7.80 civarindaydi 730 tl lik benzin aldim genellikle 110 120 km civari gittim aralarda 3 5 dakikaligina 150 160 kmlere ciktim ortalamam 3.7 litre

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.5 lt söylentisi yalan değil hem 700 hem 750 kullandım şehir içinde o veriyi yakalamak çok zor değil uzun yolda çok kasmadan 110 km/h ile 14 lt ile 430 km yol yaptım daha fazlasını denemek için cesaret edemedim benzin aldım 13 lt benzin aldı
    nc kendi sınıfında değil bence genel olarak motosiklet tarihinin en ekonomik yakıt tüketen motosikleti
    nc tam bir ekonomi motosikleti
    Şimdi şehir içi denildiği zaman akla direk trafik geliyor. Örnek olarak Mahmut bey ataşehir arası otoban giden adam çok rahat 3-3.5 lt yakar. Mecidiyeköy levent maslak arası trafikte gidipde o rakamları yakalaması çok zor. İkiside şehir içi diye geçiyor. Evet gerçekten az yakıyor Tracer700le aynı yolu aynı hızlarda peş peşe gittiğimiz zaman 3.9nc 5.2 tracer 700 takmıştı. Zaten nc almamdaki amaç ekonomi
    blueway2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)