Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

En kaliteli 150cc scooter silindir markası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Arkadaşlar scooterim yağ yakıyor, 150cc gy6 çinli gurup silindir piston , silindir kapağı vs yedek parçalarda tavsiye edeceğiniz marka nedir, malum bir dünya marka var ama hiç olmazsa çinlinin iyisini alayım diyorum, hangi marka kalitelidir yada en iyisidir, bilgisi olan varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim bilgim yok, bilgisi olan arkadaşlar elbet yazacaktır.

Geçenlerde forumda konusu da geçti Volta Rm5 motor revizyonu yapan Ankaralı Ruhi Usta'nın videosunu izledik. O videoda epey Gy6'dan bahsetmişti de aklımda kalmış. Video linkini aşağıya bırakıyorum, en kötü adama video altına soru olarak sorun, cevap verir diye düşünüyorum.

https://youtu.be/K2h6tTuuoZY
    YERUÇAĞI, levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sağol tşk. Sorayım bakalım
    tommygun bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Marka dan bağimsiz,

Taiwan veya vietnam mali silindir takimi öneririm.
    tommygun, YERUÇAĞI ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar scooterim yağ yakıyor, 150cc gy6 çinli gurup silindir piston , silindir kapağı vs yedek parçalarda tavsiye edeceğiniz marka nedir, malum bir dünya marka var ama hiç olmazsa çinlinin iyisini alayım diyorum, hangi marka kalitelidir yada en iyisidir, bilgisi olan varmı
    Ben sizde xmax var sanıyordum.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    en kalitesini sorarsan türkiyede yok ama ebayda vs bulursun taida ve ttmrc markadır 2 side tayvan malı direk tayvan üretimi sağlam markadır ama tuzludur türkiyede 350 tl olan orada kargo vs derken 1200 1500 arası gelir

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka dan bağimsiz,

Taiwan veya vietnam mali silindir takimi öneririm.
    Bir markası vardır muhakkak, mesela sct, msr, knt, veya rik gibi,, internette araştırıyorum ama hiç bir bilgi bulamadım, bir marka olsaydı o marka üzerinden arama yapardım

Motosikleti
    ......
    Bir markası vardır muhakkak, mesela sct, msr, knt, veya rik gibi,, internette araştırıyorum ama hiç bir bilgi bulamadım, bir marka olsaydı o marka üzerinden arama yapardım
    https://www.doganmotor.net/scooter-1...orjinal-taiwan

Ara sor bakalim
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en kalitesini sorarsan türkiyede yok ama ebayda vs bulursun taida ve ttmrc markadır 2 side tayvan malı direk tayvan üretimi sağlam markadır ama tuzludur türkiyede 350 tl olan orada kargo vs derken 1200 1500 arası gelir
    Yok dışardan getirtmekle ugraşamam astarı yüzünü geçer, ben türkiyede olanın kalitelisini sordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Tm sağol aradığım böyle bişeydi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizde xmax var sanıyordum.
    O eskidendi yaw, hatta xmax i satıp 750 integra bile almıştım, fakat memleketteki evi tadilat etmek zorunda kaldım ve mecburen sarıp parasını ona kullandım,, ayaklarımı yerden kessin diyede kağıt üstünde 50 cc görünen ama gerçekte 110 cc olan arora vesta50 modelini 2018 de almıştım , sonra 150 cc piston gömlek ve kapak alarak motora taktık 150 cc olmuştu motor,, 4 senedir daga taşa vurdum motoru, romorg bile çektim köyde ama yağ yakmaya başladı o yüzden kaliteli silindir markası arıyorum
    berk_cglr ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    @Yeruçaği

Aradin mi?parça durumu vs?

Perno çap ve boy ölcüsünude sor

Resimde orjinal taiwan gibi duruyor,piston tepesinde A class alaşim ibaresi var,muhtemelen malzeme kalitesi iyidir.

Motorun uzerindeki biyel kolunu kullanacak misin?

Tavsiyem,yeni biyel kol alman.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    @Yeruçaği

Aradin mi?parça durumu vs?

Perno çap ve boy ölcüsünude sor

Resimde orjinal taiwan gibi duruyor,piston tepesinde A class alaşim ibaresi var,muhtemelen malzeme kalitesi iyidir.

Motorun uzerindeki biyel kolunu kullanacak misin?

Tavsiyem,yeni biyel kol alman.
    yok daha almadım, havaların kötü gitmesi müsade etmiyor havalar az düzelsin söküp durumuna bakıp öyle alacağım,12 bin km önce 110cc silindir piston söküp 150cc silindir piston setini taktık,yani 12 bin km oldu ve 12 binde silindir segman aşınıpta yağ yakmaması lazım,onun için söküp durumuna bakıp gerçekten silindir segman vs aşınıp yağ yakıyorsa yukardaki silindir kitinden almayı düşünüyorum

belkide sadece sibop lastikleri kavrulmuş ve ordan yağı pistona veriyorda olabilir,boşuna silindir değişmekte istemiyorum,sibop lastiklerinden olması büyük ihtimal,,işte söküp açılınca çıkacak ne olduğu

biyel kolunu değişmeyi düşünmüyorum,motor daha 19 bin km de , 40-50 binde falan motoru komple söküp elden geçirmeyi düşünüyorum,gerekirse o zaman değişirim
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    yok daha almadım, havaların kötü gitmesi müsade etmiyor havalar az düzelsin söküp durumuna bakıp öyle alacağım,12 bin km önce 110cc silindir piston söküp 150cc silindir piston setini taktık,yani 12 bin km oldu ve 12 binde silindir segman aşınıpta yağ yakmaması lazım,onun için söküp durumuna bakıp gerçekten silindir segman vs aşınıp yağ yakıyorsa yukardaki silindir kitinden almayı düşünüyorum

belkide sadece sibop lastikleri kavrulmuş ve ordan yağı pistona veriyorda olabilir,boşuna silindir değişmekte istemiyorum,sibop lastiklerinden olması büyük ihtimal,,işte söküp açılınca çıkacak ne olduğu

biyel kolunu değişmeyi düşünmüyorum,motor daha 19 bin km de , 40-50 binde falan motoru komple söküp elden geçirmeyi düşünüyorum,gerekirse o zaman değişirim
    Haklisin usta,

Supap keceleri yagi siyirmadan silindir yanma odasina atiyordur.

Acaba yeni silindir takilirken,piston sekmanlarinin agiz yonune dikkat edildi mi?
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Haklisin usta,

Supap keceleri yagi siyirmadan silindir yanma odasina atiyordur.

Acaba yeni silindir takilirken,piston sekmanlarinin agiz yonune dikkat edildi mi?
    sibop keçeleri olduğuna emin gibiyim.silindir seti takılalı 12 bin km yi geçti,segmanların yönü yanlış olsaydı hemen anlaşılırdı,

ya yağ segmanı veya segmanlarda kırık var yada en büyük ihtimal sibop keçesidir,kapağı sökünce çıkacak meydana ama sökmeye fırsatım olmuyor,motoru devamlı kullanıyoruz hiç boş günü yok,

birde oturduğum daire kardeşlerimle ortak oldugundan satılığa çıkarmıştık ve kapora alındı ,artık bizde kendimize daire baktığımız için hergün emlakçı emlakçı sokak sokak motorla gezip daire aradığımız için motoru sökemiyorum,şimdilik yağ ekleyip devam ediyorum mecburen
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)