Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir motosiklet almak ne kadar zor olabilir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Bir heves ile ehliyetimi aldım ve motosikletime kavuştum tam 2.5 senedir kullanmakta olduğum motorumu değiştirme kararı aldım ve burada daha önce konu açtım. Bir şeyler oldu ve kredi çekemedim dolayısı ile motor alamadım bütçemi 40bin yaptım ama inanın bu paraya bile motor bulamıyorum benim durumuma göre alabileceğim en iyi motor ns200 bütçeme göre 2014 model 40bin km olanları var. biraz altında ise cbf150 var inanın bu piyasa nereye gidecek çok korkuyorum. Artık motosiklet orta sınıf insanın bile erişemeyeceği duruma geliyor Allah sonumuzu hayır etsin bu gidişle altıma broadway alacağım 100.000 tl ye.
    ekte görünen resim 2012 model 50binde cbr 250 ye ait
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah yardımcınız olsun, maalesef dün almış olmak bugün almaya göre avantajlı, fiyat ne olursa olsun bugün almak da yarın alacak olmaya göre avantajlı.

Milletin almaktan korktuğu, kaliteli ama popüler olamayan markaların modellerine bakın diyeceğim ama onların da fiyatları uçtu. Satılamayan motorun fiyatının kademeli bir biçimde hep artması muhtemelen sadece Türkiye'ye özgü bir durumdur.
    espresso, M.balibey ve ozanturk bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kardeşim senin adına üzüldüm, ama genele konuşmam gerekirse çok daha beterini hak ettik. Halka hiper enflasyon nedir anlatmaya çalışırken "yahu gardaşım sen ne diyon, herşey iyi gidiyo, reis ehonomi eyi diyosa eyidir, o işini bilir" diyordu bu ülkenin yaklaşık yüzde 50 lik kısmı.

"Hep ekonomi konuşmayın, burası motor forumu" diyordu yine bu malum kesim. Gelin bu kardeşimizle (alamadığı) motor hakkında sohbet edin şimdi.

Halkımız hiper enflasyonu uygulamalı öğreniyor. Malum uygulama yapılmadan öğrenilen bilgiler kalıcı olmuyor, uygulamalı eğitim daha iyidir. Ayçiçekyağı kuyruğu, ucuz ekmek kuyruğu, akaryakıt kuyruğu... Nasıl? uygulamalı eğitim güzelmiş değil mi?

Kurunun yanında yaş da yanar diye bir atasözü var. Devletten nemalanan tuzu kuru ihaleci tayfa dışında maalesef halkın maddi olarak hali hiç iç açıcı değil. Sıfır otomobil, araba, ev almayı geçtim insanlar artık 2. elleri de alamaz hale geldi.

Ama üzülerek yine söylüyorum, hak ettik mi? Ettik kardeşim ettik. Bir gemi okyanusun ortasında batarsa suçlu suçsuz bakmaksızın herkes boğulur. Bizler işte o gemideki kişileriz ve maalesef batmayı hak ettik...

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Duygularımıza tercüman oldunuz
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim senin adına üzüldüm, ama genele konuşmam gerekirse çok daha beterini hak ettik. Halka hiper enflasyon nedir anlatmaya çalışırken "yahu gardaşım sen ne diyon, herşey iyi gidiyo, reis ehonomi eyi diyosa eyidir, o işini bilir" diyordu bu ülkenin yaklaşık yüzde 50 lik kısmı.

"Hep ekonomi konuşmayın, burası motor forumu" diyordu yine bu malum kesim. Gelin bu kardeşimizle (alamadığı) motor hakkında sohbet edin şimdi.

Halkımız hiper enflasyonu uygulamalı öğreniyor. Malum uygulama yapılmadan öğrenilen bilgiler kalıcı olmuyor, uygulamalı eğitim daha iyidir. Ayçiçekyağı kuyruğu, ucuz ekmek kuyruğu, akaryakıt kuyruğu... Nasıl? uygulamalı eğitim güzelmiş değil mi?

Kurunun yanında yaş da yanar diye bir atasözü var. Devletten nemalanan tuzu kuru ihaleci tayfa dışında maalesef halkın maddi olarak hali hiç iç açıcı değil. Sıfır otomobil, araba, ev almayı geçtim insanlar artık 2. elleri de alamaz hale geldi.

Ama üzülerek yine söylüyorum, hak ettik mi? Ettik kardeşim ettik. Bir gemi okyanusun ortasında batarsa suçlu suçsuz bakmaksızın herkes boğulur. Bizler işte o gemideki kişileriz ve maalesef batmayı hak ettik...
    YAMAHA

Enflasyon artmaya devam edicek bence.Ekonomik olarak stakflasyona gidiyoruz gibi geliyor benin düşünceme göre.

Temiz CBF 150 en mantıklı seçim olur sizin durumunuzda. 250 lik motoru alsanız bile masraf cikaririsa fatura daha büyük olur.

Motosikleti
    rks blazer 50cc
    Alıntı istanbuls34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir heves ile ehliyetimi aldım ve motosikletime kavuştum tam 2.5 senedir kullanmakta olduğum motorumu değiştirme kararı aldım ve burada daha önce konu açtım. Bir şeyler oldu ve kredi çekemedim dolayısı ile motor alamadım bütçemi 40bin yaptım ama inanın bu paraya bile motor bulamıyorum benim durumuma göre alabileceğim en iyi motor ns200 bütçeme göre 2014 model 40bin km olanları var. biraz altında ise cbf150 var inanın bu piyasa nereye gidecek çok korkuyorum. Artık motosiklet orta sınıf insanın bile erişemeyeceği duruma geliyor Allah sonumuzu hayır etsin bu gidişle altıma broadway alacağım 100.000 tl ye.
    ekte görünen resim 2012 model 50binde cbr 250 ye ait
    http://<a href="https://www.hizlires...9t.png</a></a>
    hocam rks nin çok güzel modelleri geliyor 40 000 civarı gördüm yanlış bilmiyorsam tavsiye ederim kesinlikle bakmalısın...

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    etin kilosu 200tl olduğuna göre çokta şaşırmamak lazım artık.alışın fiyatlara yeni türkiyedeyiz daha da kalkıncaz seneye

freedom25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250 (2017)
    her şey hayal oluyor artık dostlar benden tavsiye malınıza sahip çıkın

Motosikleti
    Arkadaşlar ciddi bir şey soracağım sıfır drif 125L mi alsam ? Bunların sonradan cc yükseltimi mümkün mü acaba ? Az önce 30 bin tl ye mondial Z one 180 gördüm kafayı yemek üzereyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Dip not 150 mh drift var 2018 hali hazırda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

[IMG][/IMG]

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günümüz piyasasında %20'den daha üst ucuza gelmıyorsa ikinci el alınmaz.

Aksesuarlar vs. vs. hesaba katmayın bile.

Adam Ns200 satıyor 2020 model , full aksesuar 12 bin km. Sıfırı ile aynı para. neymiş aksesuar varmış. hadi lan oradan.
    espresso ve istanbuls34 bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    ...mondial Z one 180 gördüm ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Dip not 150 mh drift var 2018 hali hazırda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

http://<a href="https://www.hizlires...bq.jpg</a></a>
    Tavsiyem: "-Kesinlikle Uzak Dur"
    istanbuls34 ve espresso bunu beğendiler.
    ...

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günümüz piyasasında %20'den daha üst ucuza gelmıyorsa ikinci el alınmaz.

Aksesuarlar vs. vs. hesaba katmayın bile.

Adam Ns200 satıyor 2020 model , full aksesuar 12 bin km. Sıfırı ile aynı para. neymiş aksesuar varmış. hadi lan oradan.
    istanbulda yaşıyorum çalınmasından korkuyorum ve her saba işe giderken kullanacağım, birde bütçe çıkmıyor yoksa hiç düşünmeden sıfır alıcam aklımda var. Geçen sene r25 50bin iken bile çok diyordum şimdi ns 200 aynı paraya satılıyor gelecek sene de 100bin olmasını hayal bile edemiyorum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Pulsar'ın yedek parçası, servis imkanı, 2. el değeri yadsınamaz ama "250 cc motor alırım en az 1-2 sene kullanırım, al-satçı değil biniciyim" derseniz geçmişte kullandığım Sym Wolf 250'yi bir alternatif olarak tavsiye edebilirim. 30-35.000 TL bandında iyi motor hala bulunuyor, tabi ki piyasası çok olmadığından çetin bir pazarlıkla daha düşük bir rakama satın alabilirsiniz. Alacağınız motor için lastik dahil ortalama bir 5000 TL bütçe de detaylı bir bakım için kenara ayırırsanız çok rahat edeceğiniz, az yakan, tipi fena durmayan, kaliteli bir motorunuz olur.
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    yaza bu fiyatları mumla arayacağız..

istanbulda yaşıyorum çalınmasından korkuyorum ve her saba işe giderken kullanacağım, birde bütçe çıkmıyor yoksa hiç düşünmeden sıfır alıcam aklımda var. Geçen sene r25 50bin iken bile çok diyordum şimdi ns 200 aynı paraya satılıyor gelecek sene de 100bin olmasını hayal bile edemiyorum.

Su an mh150 kullanıyorsn, bende ns200 den önce vulture 150 kullanıyordum, benzer durumdayız. ns200 'e gectiğimde bir derin "oh be hayat varmıs" dedim mesela. Ama mt25'e bindiğmide "ulan ns200 ne çöpmüş" dedim. V-strom'a bindiğmide de mt25'e "motor mu ulen bu" dedim.

Olayın sonu yok.

Bütçe kısıtlı ise ns200 al geç, düzgün bakımla 60-70 bin km'e kadar götürür sorunsuz.

Koyacak yerde önemli tabi, garajınız yoksa kapı önüne vs. koyacaksanız cok uçuk modeller almayın.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar'ın yedek parçası, servis imkanı, 2. el değeri yadsınamaz ama "250 cc motor alırım en az 1-2 sene kullanırım, al-satçı değil biniciyim" derseniz geçmişte kullandığım Sym Wolf 250'yi bir alternatif olarak tavsiye edebilirim. 30-35.000 TL bandında iyi motor hala bulunuyor, tabi ki piyasası çok olmadığından çetin bir pazarlıkla daha düşük bir rakama satın alabilirsiniz. Alacağınız motor için lastik dahil ortalama bir 5000 TL bütçe de detaylı bir bakım için kenara ayırırsanız çok rahat edeceğiniz, az yakan, tipi fena durmayan, kaliteli bir motorunuz olur.
    [IMG][/IMG]
    Wolf piyasası da bir garip hocam ama onu muhtemelen alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su an mh150 kullanıyorsn, bende ns200 den önce vulture 150 kullanıyordum, benzer durumdayız. ns200 'e gectiğimde bir derin "oh be hayat varmıs" dedim mesela. Ama mt25'e bindiğmide "ulan ns200 ne çöpmüş" dedim. V-strom'a bindiğmide de mt25'e "motor mu ulen bu" dedim.

Olayın sonu yok.

Bütçe kısıtlı ise ns200 al geç, düzgün bakımla 60-70 bin km'e kadar götürür sorunsuz.

Koyacak yerde önemli tabi, garajınız yoksa kapı önüne vs. koyacaksanız cok uçuk modeller almayın.
    Şu anda 40 bine 2020 model 100 binde var 2014 model 20 binde var ne alacağımı şaşırdım wolf 250 de kesinim belki denk gelirsem iyi durumda bir CBR 250 de alabilirim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    250/200 cc kadar gitmesede,Tvs rtr180 alinabilir,karaduzen sistem 17 hp,sorunsuz bir blok yapisi var.yedek parça sorunu da yok.

150 cc lerden her turlu güclu bir makina.

Duşuk km temiz denk gelir.
    tommygun bunu beğendi.

2017 üstü 30 bin altı bulursan al

sym güzel alet, piyasası yok.

crf zaten kral

Motosikleti
    250r
    SYM wolf almak büyük bir sabır işi. Uzun süre takip ettim ben de alım aşamasında, temizinin iyi fiyata denk gelmesi inanılmaz zor, zaten olanda çok durmuyor haliyle. Kolay gelsin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)