Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Orjinal egzoz ve custom egzoz hakkında görüşleriniz...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha mt25
    Orjinal egzoz ve custom egzoz hakkında görüşleriniz nelerdir mt25 sahibiyim teker bilmeyeninden egzozumu otoyola çıkana kadar bağırtmayan sonrasında devirli kullanan biriyim sorun şu ki dün arkamdan gelen bmw 1200gs li abimiz beni kenara çekti sivil polismiş iyi niyetli bir abi olduğundan ve askere gidecek olmamdan dolayı ceza yazmadı bağlamaktan vaz geçti veya öyle dedi neyse abiler yakalanma korkusu sardı beni
    artıları fark ediliyoruz ve yol veriliyouz eksileri de böyle büyük cc memurlarımızın çevirmesi görüşleriniz nelerdir iki gündür düşünmekten kendimi alamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Düşük cc motorda custom egzoz ne olursa olsun, hangi marka olursa olsun çok kötü. İnsan belki tapagaz 150-160 o motorla çok süper ses çıkardığını sanabilir ama vallahi değil. Trafikte duyulur olmak bahanesi de son birkaç senede moda oldu. O iş de hikaye, trafikte nerede durması gerektiğini bilmeyen ne kadar süremeyen adam varsa egzoz gürültüsünden medet umuyor. Bir de bu custom egzoz değişiminden sonra kaç kişi subapları vs o yeni egzoza göre ayarlıyor? Muhtemelen 1000 kişide 1
    oialdemir, Motoseverrr, DickName ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha mt25
    cc nin önemi yok zevk meselesi güvenlik konusu ise yayaların bile yola atladığı şu zamanda ne yapsak faydasız kurallara ya hepimiz uyalım ya da hiçbirimiz uymayalım.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Eski bir R25 kullanıcısı olarak şunu tüm samimiyetimle söylüyorum, R25 e orjinali dışında takacağınız tüm egzozlar sadece sülalenize sövülmesine yarayacak, hiçbir güzel ses alamayacaksınız, boşuna uğraşmayın.

Belki siz sürerken fazla anlamıyorsunuz ama her aragaz verdiğinizde millet "bu ne ya? yine açık egzozlu cup mı geçiyor aq?" diye alenen sövüyor, emin olabilirsiniz

Tanıdıklarımdan r25de birçok farklı egsoz deneyen oldu, tiger, GPR, akrapovich, SC project, devil vs... Hiçbiri 600cc benzeri tok ve güzel bir ses vermedi. Çoğu da üst devirlerde kulak tırmalayıcı, sanki çin malı cup motora açık egzoz takmışçasına iğrenç bir ses veriyordu.

Bu sebeple r25 ve mt25 sahibi genç arkadaşlar, boşuna egzoza para vermeyin, orjinal haliyle kullanın şunu. Biliyorum 600cc, 900cc, 1000cc makinelerdeki sesi arıyorsunuz ama r25/mt25 den o ses gelmiyor, boşuna kasmayın kendinizi.

Ayrıca bu işin ceza boyutu da var, cezası da az buz değil. Gelin yol yakınken vazgeçin bu sevdadan, benden sizlere bir abi tavsiyesi

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Bence en cok ses cıkaran egzozu taktırın. Burada orjinal egzoz diyenlerin hepsi sizi çekemeyen tipler.. Hayata bir daha mı gelecegiz, sonucta sokak arasında bagırtmıyorsunuz ve 80 i pek gecmiyorsunuz..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    bu konuda tavrım nettir asla değişmez

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen o gürültülü egzozla benim evimin önünden bir geç bak o zaman sana nasıl boş yapılırmış nasıl saçmalanırmış uygulamalı olarak nasıl göstereceğimi görürsün.
    hiç kimse kusura bakmasın beni evimde bağırta bağırta geçen şerefsizin biri rahatsız ederse o egzozu ona sıcak sıcak motosikletiyle birlikte sokarım
    o zaman ciyak ciyak bağırırsınız bu ülkede kanun nerede diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

hocam aynı şeyi diyorum.
    yani açık açık gürültü var ve insanlar rahatsız oluyor.
    bu kadar basit.
    bunun için ekstrem şeylere gerek yok.
    ayrıca o mahkeme kararını veren hakimi de alıp oturtup iyice bir egzoz manyağı yapmalılar ki bir daha apaçinin biri egzoz cezası bozmaya geldiğinde has.... ordan desin.

bunların fakir olanı cg nin egzozunu matkapla delip gece yarıları ortalığı inletiyorlar. farkı para vermiş olması

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Açık egzoz ile bir kere uzun yol yapın Sonra kendiniz sökersiniz zaten
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    O sivil polis olduğunu iddia eden mankafaya gelişine bir tane çaksaydın keşke. Polislerin kimlik gösterme mecburiyeti vardır. Öyle kalkıp sana da ceza yazamaz. Trafik ekibi çağırması lazım. Öyle geri zekalı ve şarlatanlara inanmayın, inandırmayın!..

Gelelim senin egzoz mevzuna... Her zaman söylüyorum burada ve saçma sapan fikirlerle çatışıyoruz. Yaptığın hareketin sorumluluğunu göze alıyorsan yap, sorumluluğunu göze alamıyorsan yapma...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Sahsi fikrim mt 25 ve r25 de spor egzos guzel ses vermiyor.mt 07 de veriyor...baskalarinin rahatsiz olmasi bir kenara buyuk ihtimal cevirmede ceza yersin...
    Onun disinda bazi egzoslar var cakma 800 lira olanlar falam,ya da orjinal farketmez,bunlara susturucu takinca orjinalnegzosdan bir tik yuksek ve bir tik kalin ses veriyor o sekilde kullanabilirsin

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Ben orjinallik seviyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler