Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ekipman.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı Sawtelle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat yalnız rocket ısınır. Fethiyeyi 1 derece de siz eklersiniz söyliyim :D
    Şaka bir yana motorunuz gelince haber ederseniz burdan turlarız güzel olur.

Evet bir roket görüyorum sahilde arada muhtemelen o dediğiniz. Zaten nadir bir motor. Başka da yoktur.

Triumph for the ride! ����
    Hahaha. Tabi motor gelsin, arkadaşlık gönderdim size, buluşur, görüşür, turlarız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruroc Atlas'ı nerede bulabilirim, TR'de bir türlü bulamadım internet üzerinden, yönlendirebilirseniz çok sevinirim gerçekten.

Motorum Triumph Rocket 3 GT, Nisan ayında gelecek (gelmesini bekliyorum), önden ekipmanları alacağım. Shoei modelleri nedense çok hitap etmedi bana, daha çok Ruroc ve bu AGV'ler hoşuma gitti.

Bot konusunda TCX güzel görünüyor, korumasının da iyi olduğunu varsayarak listeme ekledim. Teşekkür ederim yorumlarınız için.
    Ruroc Atlas'ın 4.0 versionu Haziran'da hazır olacakmış gördüğüm kadarıyla. Türkiye'de varlardı geçen sene ama Facebook sayfaları kapanmış, nedenini anlamadım. Tavsiyem Ruroc'u listeden çıkarman yönünde olur. (Çok ağır görünüyor. 1600 4/- 50gr)

Shoei NXR2 veya GT-Air 2 tavsiye ederim. Rocket 3 GT için aerodinamisi çok iyi ve kafanı yormayacak bir kaska ihtiyacın var.

İlk mesajda belirttiğin Drake Super Air pantolon tam isteğine göre bir seçim, bunu da ayrıca belirtmek isterim.

https://www.dainese.com/tr/en/motorb...summer&start=1
    Metehan48 bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruroc Atlas'ın 4.0 versionu Haziran'da hazır olacakmış gördüğüm kadarıyla. Türkiye'de varlardı geçen sene ama Facebook sayfaları kapanmış, nedenini anlamadım. Tavsiyem Ruroc'u listeden çıkarman yönünde olur. (Çok ağır görünüyor. 1600 4/- 50gr)

Shoei NXR2 veya GT-Air 2 tavsiye ederim. Rocket 3 GT için aerodinamisi çok iyi ve kafanı yormayacak bir kaska ihtiyacın var.

İlk mesajda belirttiğin Drake Super Air pantolon tam isteğine göre bir seçim, bunu da ayrıca belirtmek isterim.

https://www.dainese.com/tr/en/motorb...summer&start=1
    Teşekkür ederim bilgilendirme için, bende hiç bir yerde bulamamıştım Ruroc Atlas'ı. Bulamayacağımı biliyordum çıkardım listeden.

O kaskları da inceleyeyim, peki ceket hakkında ne düşünüyorsunuz, pantalon ile beraber set olarak düşünmüştüm onları. Gerçi bir çok alternatif önerisi geldi şuan, aralarından hangisini alacağım konusunda çok kararsızım.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bilgilendirme için, bende hiç bir yerde bulamamıştım Ruroc Atlas'ı. Bulamayacağımı biliyordum çıkardım listeden.

O kaskları da inceleyeyim, peki ceket hakkında ne düşünüyorsunuz, pantalon ile beraber set olarak düşünmüştüm onları. Gerçi bir çok alternatif önerisi geldi şuan, aralarından hangisini alacağım konusunda çok kararsızım.
    Ben Rev'it! tercih ediyorum. Tailor Made ürünler tasarlıyorlar. Ama TR'de ulaşmak zor yurt dışından yapıyorum alışverisi. Revit, Dainese, Alpinstars gibi markalar premium markalardır. Fakat çok fazla replikası da vardır ülkemizde.

Bu sebeple bilinen, onaylı mağazalardan alışveriş yapmak lazım.

Pantolonun ceketi bu:
    https://www.dainese.com/tr/en/promot...%2FWHITE&cgid=

Bu kombinle gidilecekse aşağıdaki parçalar daha anlamlı olur;
    Bot:
    https://www.dainese.com/tr/en/motorb...or=BLACK&cgid=

Son olarak içlik:
    https://www.dainese.com/tr/en/motorb...THRACITE&cgid=
    Metehan48 bunu beğendi.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Dainese Torque D1 kullandım dainese botları baya iyi.

Kısa eldivene o kadar para vermeyin revit bakın daha uyguna var. Kalitesi de aynı.

Motosikleti
    Alıntı Luc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Rev'it! tercih ediyorum. Tailor Made ürünler tasarlıyorlar. Ama TR'de ulaşmak zor yurt dışından yapıyorum alışverisi. Revit, Dainese, Alpinstars gibi markalar premium markalardır. Fakat çok fazla replikası da vardır ülkemizde.

Bu sebeple bilinen, onaylı mağazalardan alışveriş yapmak lazım.

Pantolonun ceketi bu:
    https://www.dainese.com/tr/en/promot...%2FWHITE&cgid=

Bu kombinle gidilecekse aşağıdaki parçalar daha anlamlı olur;
    Bot:
    https://www.dainese.com/tr/en/motorb...or=BLACK&cgid=

Son olarak içlik:
    https://www.dainese.com/tr/en/motorb...THRACITE&cgid=
    Öneriler için teşekkür ederim.

Arkadaş tavsiyesi üzerine Mototaş mağazasına giderek ve deneyerek alım yapmayı planlıyorum, oda oradan satın alım yapmış, tabi bu full Dainese tercih edersem veya yine gidip farklı önerilen markaları da inceleyip bakabilirim.

İnternet üzerinden almak istemiyorum çünkü şuan 112.5 kilodan 99'a düştüm ve tahmini Nisan sonuna 85-90 arasına düşeceğim ve bu kiloya uygun alışveriş yapmam gerekiyor. Denemeden alma şansım yok, kendi nazarımda öyle bakıyorum en azından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dainese Torque D1 kullandım dainese botları baya iyi.

Kısa eldivene o kadar para vermeyin revit bakın daha uyguna var. Kalitesi de aynı.
    Sizde dahil olmak üzere kimse eldiveni önermedi o fiyata, dikkate alacağım.

Bot konusunda belki yazmış olduğum linkteki botu değil ama yine Dainese tercih edebilirim biraz daha uygun fiyatlı. Gerçi bir kaç tane daha daha uyguna gelecek bot tavsiyesi aldım, onlardan da tercih edebilirim büyük ihtimalle.

Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Cbr650R
    Merhaba, fikir açısından kendi kullandığım ekipmanları ve tecrübelerimi paylaşmak isterim. Bariyerlerde son bulan basit ama can yakan kazamda beni uzun bilek korumalı eldivenlerim bariyerlerin keskin kenarlarından korudu kaza sonunda eldivenimin bilek jiletle kesilmiş gibiydi ancak işini yapmışlardı, uzun racing botlarımın üst kaval koruma yeri de büyük ölçüde kaval kemiğimin kırılmasından korudu, yine de çok şiddetli olduğu için kaval kemiğim biraz ezildi, ancak o gün o ayakkabılar olmasa idi ne olurdu bilemiyorum. Evet yazın bazen çok sıcak, evet konfor istiyoruz ama arkadaşların bahsettiği gibi kaza anında düşeceğimiz açıyı, yeri, şiddeti seçemiyoruz maalesef. Kevlar kot konusu; full kevlar kotum var, yazın gerçekten çekilmiyor doğru. Bu yıl full fileli rider denim efil modelini de ekledim yazın onu deneyeceğim. Uzun bot-kısa bot vs. alacaksan, tavsiyen perforated / vented denen delikli yapı yada hava kanalları olanlara da bakman, yazın sıcaklarda çok rahat edersin (tabii su vs. geçirecekler yazlık tavsiyem bu sadece). Ben uzun yol yada performans sürüşlerimde ekstra dizlik takıyorum ki kaval kemiğimi tam örtsün açık yer kalmasın, belki kulağa fazla geliyor ancak kazayı ve acıyı çeken bilir :-). Son olarak çok atlanan ancak sanırım en başlarda gelen bir ekipman; omurga + göğüs yada en azından sadece omurga koruma. Diğer bahsettiğimiz bir çok ekipman bizi sürtünmeye karşı koruyacaktır evet, ancak çarpma-düşme-çarpışma durumunda göğüs kafesi, hayati yer olan omurların olduğu yer düşme-çarpma-çarpışma anında açık ve savunmasızlar.
    tommygun ve Metehan48 bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Şu ekipmanın toplam fiyatı 29bin tl gibi.Kredi çekip almak lazım 36 ay vadeli.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    -eldiven bir tik daha uzun olabilir ve avuc icinde slider denek parca olabilir, dusme esnasinda kaymayi sagladigi icin cok yararli

-botlar gayet guzel, bundan daha kisa birsey bakmayin

-mont iyi ama kisa, bel kismi dusme aninda surtunmenin etkisiyle yukariya siyrilabilir, ozaman dogrudan teniniz asfalta surtecektir
    mumkunse daha uzun ve pantolona fermuar bile baglanan bir mont bakin

-pantolon gayet iyi

- kaski mumkunse cene acilir almayin, kaza aninda acilma riski olabilir yada siz acik unutursunuz yada acik birakirsiniz.
    dusmelerde ilk darbe alan yer bas bölgesi icin genelde 52% oranla cene bölgesi oluyor
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kinky Kylie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, fikir açısından kendi kullandığım ekipmanları ve tecrübelerimi paylaşmak isterim. Bariyerlerde son bulan basit ama can yakan kazamda beni uzun bilek korumalı eldivenlerim bariyerlerin keskin kenarlarından korudu kaza sonunda eldivenimin bilek jiletle kesilmiş gibiydi ancak işini yapmışlardı, uzun racing botlarımın üst kaval koruma yeri de büyük ölçüde kaval kemiğimin kırılmasından korudu, yine de çok şiddetli olduğu için kaval kemiğim biraz ezildi, ancak o gün o ayakkabılar olmasa idi ne olurdu bilemiyorum. Evet yazın bazen çok sıcak, evet konfor istiyoruz ama arkadaşların bahsettiği gibi kaza anında düşeceğimiz açıyı, yeri, şiddeti seçemiyoruz maalesef. Kevlar kot konusu; full kevlar kotum var, yazın gerçekten çekilmiyor doğru. Bu yıl full fileli rider denim efil modelini de ekledim yazın onu deneyeceğim. Uzun bot-kısa bot vs. alacaksan, tavsiyen perforated / vented denen delikli yapı yada hava kanalları olanlara da bakman, yazın sıcaklarda çok rahat edersin (tabii su vs. geçirecekler yazlık tavsiyem bu sadece). Ben uzun yol yada performans sürüşlerimde ekstra dizlik takıyorum ki kaval kemiğimi tam örtsün açık yer kalmasın, belki kulağa fazla geliyor ancak kazayı ve acıyı çeken bilir :-). Son olarak çok atlanan ancak sanırım en başlarda gelen bir ekipman; omurga + göğüs yada en azından sadece omurga koruma. Diğer bahsettiğimiz bir çok ekipman bizi sürtünmeye karşı koruyacaktır evet, ancak çarpma-düşme-çarpışma durumunda göğüs kafesi, hayati yer olan omurların olduğu yer düşme-çarpma-çarpışma anında açık ve savunmasızlar.
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim, hemen hemen herkesin dediği gibi uzun eldivene döneceğim, özellikle omurga+göğüs koruma şiddetle tavsiye ediliyor ki onları da alacağım, ekledim listeme. Motoru alır almaz 1000km'den biraz daha fazla yol yapacağım 2 gün içinde, o yüzden full korumalı ekipmanlarımı tamamlayıp çıkacağım bu yola. Ceket, pantolon ve bot konusunda bir çok farklı öneri geldi, hepsini didik didik ediyorum hala araştırıyorum, hava alması şart yaz sıcağında. Kaldı ki Fethiye yazın 50 dereceleri geçebiliyor yer yer. Tek sefer de nokta atışı tamamlamam gerekiyor ekipmanları, daha çok yaz için tercihim, buranın kışı 2 ay bilemedin 3 ay olsun, onun dışında hava hep yumuşak ya da sıcak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ekipmanın toplam fiyatı 29bin tl gibi.Kredi çekip almak lazım 36 ay vadeli.
    Nakit alıcam usta, 36 ay vade beni öldürür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -eldiven bir tik daha uzun olabilir ve avuc icinde slider denek parca olabilir, dusme esnasinda kaymayi sagladigi icin cok yararli

-botlar gayet guzel, bundan daha kisa birsey bakmayin

-mont iyi ama kisa, bel kismi dusme aninda surtunmenin etkisiyle yukariya siyrilabilir, ozaman dogrudan teniniz asfalta surtecektir
    mumkunse daha uzun ve pantolona fermuar bile baglanan bir mont bakin

-pantolon gayet iyi

- kaski mumkunse cene acilir almayin, kaza aninda acilma riski olabilir yada siz acik unutursunuz yada acik birakirsiniz.
    dusmelerde ilk darbe alan yer bas bölgesi icin genelde 52% oranla cene bölgesi oluyor
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Kaskı bir kapalı bir açık alacağım, açılabilir olanı açıkcası şehir içi kullanım, kapalı kaskı uzun yol için düşünüyorum. Riskleri biliyorum ama yine de alacağım galiba. Daha önceden yarım kask kullanıyordum, o beni korumuştu yine şehir içi bir kazada. Buna güvenmemek lazım tabi ama..

Mont ve eldiven konusunda da değindiğiniz yerleri dikkate alacağım, çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)