Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

böyle saçmalık görülmedi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bugün otoparktan çıktım kendi şeridime geçtim kaskımın vizörünü kaparken tam o esnada yandan bir araba benim şeride girip bana çarparak beni şeridin dışına itti. düşmedim sıkıntı yok. başta şoktan dolayı sinirlendim anlık kafan mı güzel dedim. indi arabadan. neyse problem yok kendi hatan sıkıntı yok yoluna bak dedim. bu adam birden plakamın fotoğrafını çekince anlatamam deli sinirlendim.

hem benim şeridime girip bana yandan çarpıyor ve bana şunu diyor. seni görmedim orada yoktun öyle olsan yandan nasıl çarpayım arkadan geldin çarptın dedi bana. ben daha da sinirlendim mevzuyu anlatıyorum adam plak gibi aynı şeyi diyor sen arkadan çarptın. benim sinirlenme dozajım arttıkça iftira atıyorsun moduna girdikçe en son kabul edip fotoğrafı silip gitti. fotoğrafı çekip gitmek nedir? çekeceksen polisi de arayacaksın. acelem olduğu için hemen gitmek istiyorken(zaten motorda problem yok) adam fotoğrafımı çekerek beni dellendirerek 30 dakikamı çaldı. fotoğraf çekiyor ben arabaya baktırıcam problem var mı yok mu ona göre karar vericem diyor

lan neye karar vereceksin. bana çarpan sensin hayatımda böyle ruh hastası görmedim.
    neyse konu şu.
    benim plakamı çekse bana arkadan çarptı dese ileride bu şekil hatalı olarak beni göstertebilir miydi? fotoğrafı sildirttim ve yüzde yüz haklıyım.
    şu an düşününce kanıtlayamaz gibi geliyor sonuçta o zaman herkes bunu yapabilir ama o an aşırı sinirlendim bu harekete.

başta pardon dese geçip gitse zerre sinirlenmeyeceğim şey bana iftira konumuna gelince gerçekten dayanamam buna. orada susacak birini bulsa yedirecek belki de.
    anlayamadığım nokta kendi şeridimde giderken beni nasıl görmeyip çarpıyor ve 30 dakikamı çalıyor ben onu anlayamadım bu nasıl aptala yatmaktır. sanki adam öldürücez özür dile geç git. içimi dökesim vardı. daha saçması varsa buyursun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Ona arkadan aracına hasar verecek şiddette çarpıp , tekerinin düz basıp sakin bir şekilde sağa çekme ihtimalin bir hayli düşük olduğu için,seni şikayet etse bile kendini rahat bir şekilde savunursun.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun. Ben şaşırmadım; çünkü araba sürücüleri bizleri gerçekten de görmüyorlar. Adam gelip ona çarptığınıza samimiyetle inanıyor olabilir, gerçekten de uyanıklık yapmıyordur yani. Hayatınızı seviyorsanız lütfen görünmez olduğunuz varsayımıyla sürüş yapın, benden demesi...
    natijax, bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    teşekkürler ilginiz için.
    ben de aslında şaşırmadım çok normal geliyor ama işte direkt veya dolaylı fark etmez mevzu iftira izlenimini aldığında tutamadım kendimi. saçmaydı yaşandı bitti. aslında görünmez olduğumu varsayarak sürüş yapıyorum ama bu yaşanılanda benim pek yapabileceğim bir şey yok. düşünmeme şans tanınmadı.
    şeridin sağ çizgisine yakın sürerken birden sol şeritten üzerime kırıp bana yandan çarpıyor ve bu esnada anında sağa çekerek duruyorum. zaten arabanın sağ önünden arkaya kadar çiziliyor. adam benim şeridime girerken bana çarpıyor ön yolcu koltuğundan arka yolcu koltuğuna kadar çizildi.

mevzu bu. böyle düşününce de görmemiş olması çok komik. yani ben sollamak için geçerim önüme kırar bşaka bir şey. zaten önde olan benim ahaha

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Aynen Cyan'ın söylediği gibi , 4 ve fazlası araç sürücüleri bizleri GÖRMÜYORLAR. Bizim kendi güvenliğimiz için olması gerekenden daha da fazla çaba
    sarfetmemiz gerekiyor. Gerçi bazıları da ,göre göre görmedim dese de bizim o konuda yapabilecek bir şeyimiz yok. O yüzden bizlerin her türlü olasılığı hesap
    ederek sürüş yapmamız gerekiyor. Bütün 2 tekercilere güvenli sürüşler ve sabır
    diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

4 ve fazlası tekerli araç sürücüleri şeklinde olacaktı.
    natijax bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Geçmiş olsun, Allah beterinden sakındırsın. Size çarpan insan tam kanser edicek bir insana benziyor, kullanıcı adam kör noktanın ne olduğunu bilmeyen sürücülerden biri, ne olursa olsun dönüşlerde ve manevralarda hem ayna hemde kafa kontrolü ile sağlanmalıdır. Nasıl birşeyse adama birşey anlatamamanız, malesef kendi hatasını kabullenmeyen bir sürü insanlar var halbuki kabul edip devam edilseydi hiç birini yaşamazdınız. Eğer olayında orda bi kamera kaydı falan varsa onlardan isteyin, insanların sağı solu belli olmaz hiç sebepsiz yere size bu olaydan başınıza dert açmasın.
    natijax bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kolayı vardı, sen de polisi arıyorum, beni düşürdün, tutanak tutturup hastaneye gidip rapor alıcam. TK olarak sınıflandırıp seni mahkemeye vericem diyecektin, hatta bunu yapacaktın. Böylesine iyi gider.
    natijax, espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artık telefonlarda çöp kutusu var, sildiyse bile 10 gün içinde geri alabiliyor

Sinirlenecek birşey yok, cünkü motosiklet olarak biz bu muameleye mahkumuz.

Forumda defalarca demişimdr, muhtemel başka bir motorcunun delirttiği araba soförünün hıncı sana denk geldi.
    natijax bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık telefonlarda çöp kutusu var, sildiyse bile 10 gün içinde geri alabiliyor

Sinirlenecek birşey yok, cünkü motosiklet olarak biz bu muameleye mahkumuz.

Forumda defalarca demişimdr, muhtemel başka bir motorcunun delirttiği araba soförünün hıncı sana denk geldi.
    Bu işler öyle yürüyorsa bizi sinirlendiren başka bir sürücünün hıncını da birilerinden çıkarmamızda sıkıntı yok demektir. Ha yok öyle yürümüyorsa yapılacaklar bellidir.

Adam başkasına kızdı da acısını benden çıkartacak diye empati yapıp "-Tamam abi vur beni öldür beni süründür yeter ki için hoş olsun" diyecek halimiz yok.
    bursalıali bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işler öyle yürüyorsa bizi sinirlendiren başka bir sürücünün hıncını da birilerinden çıkarmamızda sıkıntı yok demektir. Ha yok öyle yürümüyorsa yapılacaklar bellidir.

Adam başkasına kızdı da acısını benden çıkartacak diye empati yapıp "-Tamam abi vur beni öldür beni süründür yeter ki için hoş olsun" diyecek halimiz yok.
    Okudugumuzu anlamamız lazım önce abi . Yukarda empati yap ya da adam haklı tarzı birşey demedim.

sinirlenecek birşey yok dedim ki evet yok. Bu arkadaşın başına gelen şey cogu motorcunun başına geliyor, haklıyken haksız muamelesini her kazada , sürtüşmede yaşıyoruz zaten. KAfaya takmaması lazım.

Son kurdugum cümle ise adamın bunu neden yaptıgı ile alakalı idi, haklı oldugunu belirterek söylemedim bunu zaten.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Görmek için yapılması gereken başka bir şey var. Bunu öğrenmedi Türk insanı.
    natijax bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.

natijax bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Fotoğrafla iş yapılacaksa yoldan geçen aracın fotoğrafını çekip yaptıralım da ne yaptıracağız. Böyle bir durumda tutanak olması lazım. Çarpıp kaçan biri olsa plakasını polise verince adamı getirip tutanak tutturuyorlar bildiğim kadarıyla. Ulaşamazsa polis kendisi tutanak tutuyor olabilir.
    natijax bunu beğendi.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse konu şu.benim plakamı çekse bana arkadan çarptı dese ileride bu şekil hatalı olarak beni göstertebilir miydi? fotoğrafı sildirttim ve yüzde yüz haklıyım.
    Çarptı ve kaçtı şeklinde tutanak tutturması lazım bunun için tek taraflı olarak. Bunu yapması için olayın olduğu en yakın karakola gidip yapar bu işlemi. (Tabii polis madem çaprtı kaçtı nasıl foto çekmeye vakit boldun vs diye bir sorgu yapması durumu ihtimal dahilindedir.)

Diğer türlü ya kendi aranızda ya da polis çağırarak tutanak tutmanız gerekir.

Kask kamerası bu gibi durumlarda çok değerlidir. Bence tüm motosiklet sürücülerinde kask kamerası olması gerekiyor. Çok geçmiş olsun.
    ozanturk ve natijax bunu beğendiler.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Motosikleti
    domicik 400 ug
    herkese teşekkürler ilgisi için. evet o an fotoğraf çekmek nedir "ya polis çağır ya da fotoğrafı sil" deyince çağırmaya da taraf olmadı saçma durumdu. en sonunda kabul etmese polis çağırıp etraftaki kamera varsa kayıt almaktı düşüncem neyse ki pes etti sildi defoldu gitti.

bilgiler için ve düşünceler için tekrar teşekkür ediyorum kamera olayına da gelirsek ne yalan söyleyeyim almak istesem de maalesef benim kafa yapımda saçma takıntılar var. misal bir şeyi kullanan kesim genelde apaçi ise soğuyorum. kamera takan motorcular genelde apaçi ve dışarıdan apaçi bu izlenimi verdiği için biraz da alasım gelmiyor(bu tabii ki benim kusurum aslında. yanlış bir düşünce) ama belki ileride alabilirim hala bazen düşünüyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Geçmiş olsun.
    natijax bunu beğendi.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    yazan oldumu bilmiyorum silinen fotolar silinmiş olmuyor, tekrar klasöre alınabiliyor.
    bu nedenle vurdu kaçtı yapabilecek kişilik bozukluğuna sahip çok var memlekette.
    geçmiş olsun.
    bunları düşünüp kafa yormayın, geçmiş gitmiş olsun.
    birisi sizin fotoğrafınızı çektiyse sizde eşit koşulda onun fotoğrafını çekmeyi unutmayın. plakaya plaka yüze yüz.
    natijax ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    anında çektim benimkini çekince ve silmedim duruyor hala. dişli görünce geri adım attı sanmıyorum çakallık yapabileceğini. haklısınız kafaya takmaya gerek yok. ne olursa olsun kavga etmemeye, millet hata yaptığında dahi direkt yolumuza bakmaya devam. hep böyle süren biriyim. mecburi konuşmak zorunda kaldım. geçti gitti.
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

Çok fazla şeref yoksunu var piyadada hayatımda bu şeref yoksunu insanlardan birine letgoda dolandırılarak ve sonra zorla zar zor paramı geri alarak denk gelmiştim.Ağır onun bunun çocuğu karaktersiz ve omurgasız dünyaya hiçbir faydası olmayan hatta yaşama haklarının bile sorgulanması gereken insanlığa tamamen zarar veren din dil ırk farketmeksizin hepsinn ortak noktasının kalleşik ve omurgasızlık olduğu bir güruh bunlar.Uzattım biraz ama aklıma gelince yaşadıklarım bir sinirin bozuldu.Gözümün çine baka baka yalan söyleyenmesi iyice sinir ediyo.
    natijax bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anında çektim benimkini çekince ve silmedim duruyor hala. dişli görünce geri adım attı sanmıyorum çakallık yapabileceğini. haklısınız kafaya takmaya gerek yok. ne olursa olsun kavga etmemeye, millet hata yaptığında dahi direkt yolumuza bakmaya devam. hep böyle süren biriyim. mecburi konuşmak zorunda kaldım. geçti gitti.
    Natijax , sabrın için tekrar tebrik ediyorum.
    natijax bunu beğendi.
    bursevi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)