Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kısa süreli kullanım için en az zaman/fiyat kaybı bakımından hangi model

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese merhaba,

Daha önce kullandığım motorumun( f650gs) 20 bin TL'ye yaklaşan tamir masrafı çıkarması nedeniyle motoru ustaya sattım. Şu an tekrar motor alma arifesindeyim ancak aksilik olmazsa Ekim gibi yurt dışına taşınacağım için bu sefer uzun süreli kullanım yerine sadece 5-6 ay kadar motordan mahrum kalmamak adına bir ihtiyaç söz konusu.

Kısa süre sonrasında satacağım için piyasası hızlı ve daha az değer kaybına uğrayacak mantıklı motoru bulmaya çalışıyorum. ikinci el için 60 bin TL'ye, sıfır için 100 bin TL'ye kadar çıkabilirim ama tabi ne kadar az bağlarsam benim için o kadar iyi olur.

Bu süre içerisinde yılda 3-4 kez İstanbul-İzmir de yapıyor olacağım. Hem uzun yolda çok yormayacak, hem de satarken en az süre/fiyat kaybını sağlayacak bir motor almak istiyorum.

Benim arasında gidip geldiğim modeller cbr 250, mt 25, inazuma ve satımı zor olsa da ninja 250R bunlar haricinde bir model öneriniz veya alternatif bir öneri iletebilirseniz çok makbule geçecektir.

Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    en hızlı alıp satabileceğiniz motosiklet grubu bana sorarsanız xmax forza gibi orta segment scooterlardır. hatta 2. el 100k verebilirim derseniz xmax 300 hem şehisiçi hem şehirdışı biçilmiş kaftan

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Piyasa hızı olarak MT-R25 serisi hızlı satılan motosikletlerden, Eğer scooter bakmak istersenizde denildiği gibi Xmax ve Forza modellerine bakılabilir.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    R25'in piyasası hızlı ama Mt25'in piyasası o kadar hızlı olmayabilir. Ninja 250 R ve İnazuma'nın satış hızlarının daha da düşük olduğunu tahmin ediyorum.
    levend84 bunu beğendi.

cevaplar için teşekkür ederim. Scooter düşünmüyorum. CBR 250 daha düşük bütçesiyle öne çıkıyor ama sanırım gerek çıkarabileceği maliyet gerek yaş/km itibariyle o kadar mantıklı olmuyor galiba

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı b0ddah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Daha önce kullandığım motorumun( f650gs) 20 bin TL'ye yaklaşan tamir masrafı çıkarması nedeniyle motoru ustaya sattım. Şu an tekrar motor alma arifesindeyim ancak aksilik olmazsa Ekim gibi yurt dışına taşınacağım için bu sefer uzun süreli kullanım yerine sadece 5-6 ay kadar motordan mahrum kalmamak adına bir ihtiyaç söz konusu.

Kısa süre sonrasında satacağım için piyasası hızlı ve daha az değer kaybına uğrayacak mantıklı motoru bulmaya çalışıyorum. ikinci el için 60 bin TL'ye, sıfır için 100 bin TL'ye kadar çıkabilirim ama tabi ne kadar az bağlarsam benim için o kadar iyi olur.

Bu süre içerisinde yılda 3-4 kez İstanbul-İzmir de yapıyor olacağım. Hem uzun yolda çok yormayacak, hem de satarken en az süre/fiyat kaybını sağlayacak bir motor almak istiyorum.

Benim arasında gidip geldiğim modeller cbr 250, mt 25, inazuma ve satımı zor olsa da ninja 250R bunlar haricinde bir model öneriniz veya alternatif bir öneri iletebilirseniz çok makbule geçecektir.

Şimdiden teşekkür ederim.
    5-6 ay icinde hem satin alip kullanip hem de zarar etmeyeceginiz motosikletler muhtemelen MT25 olur. Ama alim/satim/ikinci el durumlarinda Xmax dover. Forza 250 Xmax'e gore biraz daha az gidiyor ikinci elde muhtemelen ama onu da kisa surede satmaniz mumkun.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    R25 mt25 mt07 nmax pcx xmax hiç birinde zarar edilmez.zaten yaz geliyor ne alirsan al en kötü 0a0 çıkarsın

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    En son çıkan (2016 ve üzeri) CBR250R' lardan birini alıp hafif bakım sonrası canını almadan kullanıp zarar etmeden, hatta TL bazında üzerine kar dahi bırakarak satabilirsiniz. Seçenekleriniz içinde en makulü budur.

herkese teşekkürler bende bu modeller arasında kalmıştım. Bunlardan temizini alıp geçeceğim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2.el ilk gelen seri 35hp lik dominar 400 de olabilir.

Veya 0 km Ns200 de alinabilir.

Ns200......

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25'in piyasası hızlı ama Mt25'in piyasası o kadar hızlı olmayabilir. Ninja 250 R ve İnazuma'nın satış hızlarının daha da düşük olduğunu tahmin ediyorum.
    Reis,daha düne kadar mt25 le işim olmaz diyordum,keşke zamanin alip atsaydim samanliğa
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)