Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250cc aldım psikolojim bozuldu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    evet aldım... ormancılık okurken son dönem okulu bırakıp altımdaki 200cc motoru cb125ace ile takasladım ve trendy0la girdim... 3-4 aydır biriktirdiğim para ve bir miktar borçla suzuki Inazuma aldım...

böylece 2018(motorlu bisikletle beraber 2017)de başlayan motosiklet hayatımda 4 sene sonra 125cc devri sona erdi derkeeen,

aldığımda benzin 13-14 arasıydı şimdi benzin 22 oldu, alırken zincir dişli pazarlığı yapmıştık o sıra 1000 küsür liraydı şimdi 2000 olmuş, ben en son motul kullandığımda 5100 50 7100 70 liraydı şimdi 7100 120 lira olmuş...

şu an motor otoparkta yatıyor iki haftada bir anca çıkarabiliyorum... bakım kmsi yaklaşıyor...

tüm bu finansal etkenler beni 250cc ve üstü motosikletten soğuttu,125ten kendim soğudum zaten...

20 yaşındayım ve şimdiden mt07,cbf600,cbr600f gibi hayalini kurduğum motorlar hayal olarak kalacak diye düşünüyorum...
    Thesinner83 ve ozanturk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Maalesef reisimizin faiz sebep enflasyon, sonuç politika faizi % 15 den, % 14 e düşecek ey nas diye çıktığı yolda gelinen nokta bu. Eyyy naaaaas!
    DickName, evural ve ozanturk bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benzin için yapacak birşey yok ama zincir dişli setinizi muadil ürün kullanıp daha uyguna mal edebilirsiniz. Umarım lastikleriniz ve akünüz sağlamdır.
    espresso bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    İnazuma 125 likten çok fazla yakmaz..125 lik 4 litre yaksa 250 lik 5 litre yakar.. O kadar da abartmayın canım..
    Biz naapalım ? Asıl isyan etmesi gereken biziz..

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Şimdi daha 20 yaşındasın iki tane motosikletin var şükür etmiyorsun diyen tipler çıkabilir.
    Çünkü adamların idrak yolları kapanmış.
    İpi sapı 250 cc motosikletin yürütme maliyetleri neden bu hallere geldi diye sorgulamazlar.
    espresso, Mr.wind, birbilent ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    20 yaşındayken inazuma almışsın daha ne istiyorsunki,sat o zaman aldığın fiyatın üzerine satıp 125 liğe geri dön,zor değil ,psikoloji bozacak bir durum göremedim ben

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çıkar telefonunu
    potasyum, birbilent, burakrak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi daha 20 yaşındasın iki tane motosikletin var şükür etmiyorsun diyen tipler çıkabilir.

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 yaşındayken inazuma almışsın daha ne istiyorsunki
    MekoZeko, Kerem34_, birbilent ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Ben öleyim o zaman
    yılda hiç yapmıyorsam 30 bin yapıyorum.
    6 bin de bir 4 litre yağ her 15 binde takım lastik her 15 ila 20 bin arası zincir dişli değişiyorum
    yağ felan çok koymuyor da lastik en ucuz yerde 5600 tl'cik.
    var yaptığım yola göre benzini sen hesapla

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Sonra diyorlar ki niye gençler ülkeyi terketmek istiyorlar.
    Kardeşim, okulunu bitir, avrupa'da geçerli olabilecek bir meslek edin, yabancı dil de öğren ve bir an önce gitmeye bak sen de.
    MT7 gibi motosikletler avrupalı gençler için part time işlerde çalışıp rahat rahat alıp canını çıkarmaya çekinmeden rahat rahat kullanabilecekleri modeller.
    Mr.wind, YasinC, Ezio41 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    çıkart motorunu(telefonunu) bak bak zındığa bak sen. motorun var ve hala dert yanıyor. bizim zamanında bayramda kiralık bisiklet kuyruğuna girerdik. hey gidi günler heyy...
    şaka bir yana söylediğin her şeyin aynısını söylüyorum. cbf 150 den mt-25 e geçmiştim ben de. normal şartlarda dl650 hayalim vardı ama rüyalarımda görür oldum. yaşın daha genç, şimdiden ilerisi için yolunu çizmeye başla. biz bu kadarını beklemiyorduk ama sen yaşıyorsun. ister yurt dışı ister yatırım yap ama mutlaka bir şeyler yap
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    benim de bu yaz için xt660r veya x hayalim vardı çöp oldu. 125cc kesinlikle bırakasım var çünkü çekilecek çile değil. o yüzden fikrim 250 kaydı. belki 250 wolf alırım kim bilir. o da az yakıyordu.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Öğrenci insana motosiklet çok zor ben sırf motosikletin eksikleri olmasın ve yürütebiliyim diye sosyal yaşamımdan vazgeçiyorum eksiklerini tamamlıyım benim olmasada güzellikle bineyim diye, ne dışardan yemek yiyebiliyorum nede dışarda arkadaşımla rahat rahat bir kafede oturabiliyorum hiç birini yapamıyorum çünkü çoğu zaman param olmuyor, Motosiklet fuarına heves ediyorum gitmek istiyorum ama onun içinde arabaya jant almıştım çıkan jantlarımı satarsam gidebilirim yoksa gidemem, Avrupalı-Amerikalı yaşıtlarıma bakınca dertsiz tasasız bir hayat yaşadıklarını görünce sorgulamaya başlıyor ordaki çoğu yaşıtlarımda yaşını gösterirken ben daha 20li yaşlarıma gelemeden 25-30 yaşında duran bir sıfatım var (çoğu tanımayan insan böyle diyor) çoğu gençlerin artık hevesi kalmadı aslında hepsi diri dursada çoğu bitmiş usanmış hatta ölmeden ölmüş durumdalar, bu insanlar bunları hakketmiyor, halbuki ülkemiz milletimiz çok iyi toprağı suyu coğrafyası herşeyi ile mükemmel durumda ama tek biri bu güzelliklerin hepsini vardan yok etti, artık durumumuza bitkinliğimiz karşısında kelimeler anlamsız kalıyor.
    mattiadestro, espresso ve natijax bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğrenci insana motosiklet çok zor ben sırf motosikletin eksikleri olmasın ve yürütebiliyim diye sosyal yaşamımdan vazgeçiyorum eksiklerini tamamlıyım benim olmasada güzellikle bineyim diye, ne dışardan yemek yiyebiliyorum nede dışarda arkadaşımla rahat rahat bir kafede oturabiliyorum hiç birini yapamıyorum çünkü çoğu zaman param olmuyor, Motosiklet fuarına heves ediyorum gitmek istiyorum ama onun içinde arabaya jant almıştım çıkan jantlarımı satarsam gidebilirim yoksa gidemem, Avrupalı-Amerikalı yaşıtlarıma bakınca dertsiz tasasız bir hayat yaşadıklarını görünce sorgulamaya başlıyor ordaki çoğu yaşıtlarımda yaşını gösterirken ben daha 20li yaşlarıma gelemeden 25-30 yaşında duran bir sıfatım var (çoğu tanımayan insan böyle diyor) çoğu gençlerin artık hevesi kalmadı aslında hepsi diri dursada çoğu bitmiş usanmış hatta ölmeden ölmüş durumdalar, bu insanlar bunları hakketmiyor, halbuki ülkemiz milletimiz çok iyi toprağı suyu coğrafyası herşeyi ile mükemmel durumda ama tek biri bu güzelliklerin hepsini vardan yok etti, artık durumumuza bitkinliğimiz karşısında kelimeler anlamsız kalıyor.
    Dertlerini paylaşıyor ve sana fuara gitme demekle yetiniyorum. Fuar parasıyla motora bin, arkadaşlarınla gez. Emin ol eskiden de boş ortamdı, artık markalar da gelmeyecek ekstra boş ortam olacak. GS için su şişesi tutucuya 2000 lira falan vereceksen ayrı, o zaman gidilebilir.
    espresso bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    orta sınıf olan tabi artık orta sınıf kaldıysa, aynı durumu farklı cc'lerde yaşıyoruz, kendi adıma motorumu satıp 3 silindir bir makinaya geçeyim diye düşünüyordum hatta satışa dahi koydum, üstüne de ekleyip tiger 660 ya da tracer 900 alma planım nakitim de var ancak bakım ve parça maliyetlerini düşündükçe bu sefer de diyorum ki ne salaklık yapıyorsun, elindeki makina şuan harika hatta bunu da sıkıntı olarak görüyorsan 250cc bir xmax al onunla idare et, her şey ateş pahası, pcx 150 bile cazip geliyor, yakıt cimrisi bir aracın yoksa uzağa gidemedikten sonra elektrikli scooter şehir içinde en ideali neredeyse..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    37 yasindayim. Batiya ve uzak doguya gore genc, ama ortadogu coplugune gore orta yasliyim.

Memur cocugu olarak ve kendim de ogretmen olarak butun hayatim hesap kitap ile gecti.

Beynimin bir bolumu sadece ekonomi, fiyat-performans, kampanya, ucuzluk, tasarruf gibi konulardan sorumlu.

Bu bolum oyle "surda firsat varmis devreye gireyim" seklinde calismiyor maalesef.

Arka planda surekli calisip, bataryanin monakoyan uygulamalar gibi surekli calisiyor bu bolum ve gunumun icine siciyor, hayati bana zehir ediyor.

Bu bolum ayrica bolca gelecek kaygisi pompaliyor ve "anı" yaşamani engelliyor. Tam birseyden keyif alicam, kafamda simsekler cakiyor ve "tasarruf modundan cikildi pis fakir" uyarisi beynimi yiyor.

Genc kardeslerim firsatinizi bulunca degil, firsatinizi yaratin ve şu leş ortadogudan arkaniza bakmadan kacin gidin.

Omur gecip gittikten sonra mikmisim milliyetciligini de, "kalip mucadele edecegim" mentalitesini de, ampulunu de, ampul fetisi ruh hastalarini da.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dertlerini paylaşıyor ve sana fuara gitme demekle yetiniyorum. Fuar parasıyla motora bin, arkadaşlarınla gez. Emin ol eskiden de boş ortamdı, artık markalar da gelmeyecek ekstra boş ortam olacak. GS için su şişesi tutucuya 2000 lira falan vereceksen ayrı, o zaman gidilebilir.
    Ben fuarı daha çok premium markalar için gitmek istiyorum ha birde İstanbul için, malesef çok çevrem yok genellikle tek tabanca takılan bir insanım, fuarda vakit geçirip günün geri kalanı ile İstanbul'da takılıp Bursa'ya geri dönüş yaparım hatta 1 geceyi de İstanbul'da geçirebilirsem tadından yenmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    37 yasindayim. Batiya ve uzak doguya gore genc, ama ortadogu coplugune gore orta yasliyim.

Memur cocugu olarak ve kendim de ogretmen olarak butun hayatim hesap kitap ile gecti.

Beynimin bir bolumu sadece ekonomi, fiyat-performans, kampanya, ucuzluk, tasarruf gibi konulardan sorumlu.

Bu bolum oyle "surda firsat varmis devreye gireyim" seklinde calismiyor maalesef.

Arka planda surekli calisip, bataryanin monakoyan uygulamalar gibi surekli calisiyor bu bolum ve gunumun icine siciyor, hayati bana zehir ediyor.

Bu bolum ayrica bolca gelecek kaygisi pompaliyor ve "anı" yaşamani engelliyor. Tam birseyden keyif alicam, kafamda simsekler cakiyor ve "tasarruf modundan cikildi pis fakir" uyarisi beynimi yiyor.

Genc kardeslerim firsatinizi bulunca degil, firsatinizi yaratin ve şu leş ortadogudan arkaniza bakmadan kacin gidin.

Omur gecip gittikten sonra mikmisim milliyetciligini de, "kalip mucadele edecegim" mentalitesini de, ampulunu de, ampul fetisi ruh hastalarini da.
    Güzel konuştun hocam, ağzına sağlık.
    lam77 ve Mr.wind bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burası muz cumhuriyeti. aramıza hoşgeldin.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkede şartlar öyke bir hale geldi ki, 250 cc üstü motora binmek haram oldu. 250 cc iyidir. Hem sizi trafkte geri bırakmaz hem de olabildiği kadar düşük maliyetlidir. Tercih ettiğiniz motosiklet kilosu ve silindir sayısından dolayı muadillerine göre biraz daha yakıt harcayabilir o kadar. Uzun ömürlü, sağlam ve güvenilir bir motosiklet almışsınız. Güle güle kullanın, keyfini çıkarın, bu şartlarda olabildiği kadarıyla tabi.

Bir de hacim yükselttikçe bütün sorunlarınızdan kurtulabileceğinizi düşünmeyin, bazı sorunlar çözülecek ama yerlerine yenileri gelecek. Büyük her zaman daha iyi olmuyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)