Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptım yaya yolun ortasına koştu

Motovento
    REKLAM ALANI

Yaya yoluna 30 metre kala yaya yola koşuyor sağdaki aractan kurtulup sol şeritteki bana çarpıyor fren yapıyorum ama fren izi olmadığı için (o esnada baktilarmi onunda hatirlamiyorum ama kaymadi motosiklet kaysam daha kötü olurdu çarptıktan 3-5 metre

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Sonra yalpalayarak durdum fren izi yok diye 2 mizde hatalı bulunmuş kadın 2 ay sonra davacı oluyor 2 ay calisamadim diye benimise. Burnum bile kanamadı bu kazada tazminat öder miyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun hocam Allah beterinden korusun.

Süreç nasıl olur bilgim yok, o nedenle fikrim de yok.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    fren izi yok ne demek lan.

araba mı bu, niye fren izi arıyorlar.

motosiklet kazasında fren izi olmaması daha iyi. araba gibi değil bunlar kaydığı zaman biraz ileride durmuyor.
    eğer kaysaydı daha büyük kazalara sebep olabilirdi.bunu bilmiyorlarmı.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İkiniz de hatalı bulunduysanız karşı dava açın Psikolojim bozuldu, olur olmaz yerde önüme yaya atlayacak gibi hissediyorum, arada bir motoru kenara çekip sakinleşmeye çalışıyorum deyin.
    -Black- ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkiniz de hatalı bulunduysanız karşı dava açın Psikolojim bozuldu, olur olmaz yerde önüme yaya atlayacak gibi hissediyorum, arada bir motoru kenara çekip sakinleşmeye çalışıyorum deyin.
    Bunu söylerse ehliyeti alıp tekrardan sağlık raporu istemesinler hocam...

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı mete333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaya yoluna 30 metre kala yaya yola koşuyor sağdaki aractan kurtulup sol şeritteki bana çarpıyor fren yapıyorum ama fren izi olmadığı için (o esnada baktilarmi onunda hatirlamiyorum ama kaymadi motosiklet kaysam daha kötü olurdu çarptıktan 3-5 metre

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Sonra yalpalayarak durdum fren izi yok diye 2 mizde hatalı bulunmuş kadın 2 ay sonra davacı oluyor 2 ay calisamadim diye benimise. Burnum bile kanamadı bu kazada tazminat öder miyim
    Muhtemelen bir avukat/sigortaci kadini arayip, "kaza yapmissiniz, para alabilirsiniz" demistir, o da dava acmistir. Ben kendi basima motosikleti devirip ayagimi burkmustum, hastane aciline gittigimde motosiklet kazasi yazildi haliyle. 1-2 ay sonra kazanin oldugu ildeki 2 tane avukatlik burosundan arandim, "motosiklet kazasi gecirmissiniz" filan dediler. Nereden bilgi aldiniz diyorum bilgi vermiyorlar. Baroya sikayet icin baro para istiyor ilginc bir sekilde, yoksa sikayet edecektim KVKK sebebiyle. Kaza bilgisini hastane disinda bir yerden almis olmalari mumkun degil cunku. Bunlara para icin bilgi ucuran serefsizler var.
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    MT25 2016
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen bir avukat/sigortaci kadini arayip, "kaza yapmissiniz, para alabilirsiniz" demistir, o da dava acmistir. Ben kendi basima motosikleti devirip ayagimi burkmustum, hastane aciline gittigimde motosiklet kazasi yazildi haliyle. 1-2 ay sonra kazanin oldugu ildeki 2 tane avukatlik burosundan arandim, "motosiklet kazasi gecirmissiniz" filan dediler. Nereden bilgi aldiniz diyorum bilgi vermiyorlar. Baroya sikayet icin baro para istiyor ilginc bir sekilde, yoksa sikayet edecektim KVKK sebebiyle. Kaza bilgisini hastane disinda bir yerden almis olmalari mumkun degil cunku. Bunlara para icin bilgi ucuran serefsizler var.
    aynen bu durum olmuştur.

başıma geldi, karşı taraf %50 ben %50 suçluyuz. 2 ay sonra bilmem ne avukatlık bürosundan arıyorlar. 8 bin lira tazminat istemeler falan. yok bugün öderseniz 4 bine kapatırız. dedim şirket avukatımla görüşün, bir daha aramadılar.
    -Black- bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    bu tarz kazalardan sonra evet bazı avukatlar arıyor, benimde başıma geldi, vekalet alıp ,sigorta şirketinden tazminat alıyorlar, hatta bu tazminatları cebine indiren bazı avukatların haberi yapılmıştı, hukuk sisteminin geldiği son nokta
    sen karşı taraf ile konuş ,yüzde elli olunca ikinizde de suç oluyor ama sen rapor almadığın için karşı taraf avantajlı ,davayı araştır, sana mı sigorta şirketine mi dava açılmış
    detaylı yazmayayım ,senin de motorun hasar almıştır ,yaptırdığına dair faturanı v.b al ,karşı taraf ile konuş durumu anlat, ikimizde uğraşmayalım de çünkü eşit sonuçlanırsa avukat masrafları size binecek ,böyle durumda avukatlar kazanamayacağı davaya girmiyor ,avukat bunu bildiğinden diğer mağduru aramış hemen

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne tezgahlar dönüyor bu işlerde hem de bazı hukukçu geçinenler tarafından
    -Black- bunu beğendi.

Teşekkür ederim sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Avukatsiz olarak savcılığa suç duyurusunda bulunmuş sadece benide aradılar en az 10-15 kere bende birşey olmadığını söyleyince direk kapatıyorlar tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Kaysaydi yan yatar şekilde duserdim muhtemelen çok kötü sonuclanirdi hem yaya için hem benim için burnum dahi kanamadı.motor sürmeyen adamın bunları bilmemesi normal gibi

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    UYAP Vatandaş Girişi

Buradan bak bir kere hakkında açılmış bir dava var mı?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elden sakın para verme. bunların aklına cakallık geliyor sonrasında böyle yapıyorlar.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Yaralanmalı yada ölümlü kazalarda mağdur taraf tazminat talep edebiliyor. Kusur oranınıza göre bu bedel trafik sigortanızdan belli bir limite kadar karşılanıyor. Sigorta limitini aşan kısım ise kazayı yapan sürücüden talep edilebiliyor.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde dava sigorta şirketine açılmalı ama ne yazık ki bu işten rant sağlayan ahlak yoksunu bazı avukatlar şahsa açıyor ,dava açılmasından belli bir süreye kadar itiraz hakkı var yoksa mevzuyu kabul etmiş oluyorsunuz. Üstelik elime evrak ulaşmadı falan da kabul edilmiyor. Ülkemde ki güzel olaylardan biri daha.

yaya geçidi harici bir yerde yola atlayan birine çarpsak bizde mi suçlu oluyoruz

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nick.dll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaya geçidi harici bir yerde yola atlayan birine çarpsak bizde mi suçlu oluyoruz
    Kamera varsa iş değişir ancak yaya geçitlerinde yavaşlama zorunlulugu oldugu için carptıgında suclu sen oluyorsun
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)