Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

50cc'lik motoru 250'lik yapabilir miyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mt125
    Selam özgür insanlar,

Geçenlerde Kuba Trendy Xc 50 aldım ama kuryelik yapmayı düşünüyorum ve cc değerinin yeterli olacağını sanmıyorum, o yüzden sanayiye götürüp piston silindir yaptırcam, sizce artıları eksileri ne olur özgür insanlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    250 lik olmaz neden olmaz ne varyatörünüz kaldırır nede frenleriniz yeteri kadar tutar yakıt muhabbetine hiç girmiyorum bile, bu iş için 100-110 cc yeterli olucaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 lik olmaz neden olmaz ne varyatörünüz kaldırır nede frenleriniz yeteri kadar tutar yakıt muhabbetine hiç girmiyorum bile, bu iş için 100-110 cc yeterli olucaktır.
    Ciddiye alıp cevap vermişsiniz tebrikler

Açtığı konular: http://www.motosiklet.net/forum/sear...rchid=52938076

Ayrıca:
    http://www.motosiklet.net/forum/cokl...k-uyarisi.html

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddiye alıp cevap vermişsiniz tebrikler

Açtığı konular: http://www.motosiklet.net/forum/sear...rchid=52938076

Ayrıca:
    http://www.motosiklet.net/forum/cokl...k-uyarisi.html
    Olsun hocam troll olduklarını biliyorum ama nabayım sıkılıyorum belki yazdıklarım merak eden insanlara ulaşır diye yazıyorum ama bu troll olanların gündelik yaşamını çok merak ediyorum nasıl yaşıyorlar diye.
    mavellen bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam sorduğunuz soru "Dünyaya ebat olarak Japon gibi gelmişim nasıl zenci olabilirim?" gibi olmuş. Her ne kadar ilim, fen artık gelişmiş de olsa otobur tavuskuşundan etobur şahin çıkarmak imkansız.
    espresso, Alman_, Yayan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı ImamBayildi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam özgür insanlar,

Geçenlerde Kuba Trendy Xc 50 aldım ama kuryelik yapmayı düşünüyorum ve cc değerinin yeterli olacağını sanmıyorum, o yüzden sanayiye götürüp piston silindir yaptırcam, sizce artıları eksileri ne olur özgür insanlar

250'lik yapmayı o kadar da gözünüzde büyütmeyin. Önce motordan başlamalısınız. Motosiklet üzerinde mutlaka XC 50 yazan bir yer vardır. Bir reklamciya gidip sağlam bir folyodan "2" kestirin ve 50'nin önüne yapıştırın. Oldu size XC 250. Böylece rahat rahat kuryelik yaparsınız

Bu işlemi kırtasiyeden aldığınız 2 stickeri ile de yaparsınız ama bir süre sonra soyulmalar başlayacaktır. Bir süre 250'lik olan motor, sticker soyulunca yine 50'lik olur. O yüzden çok tavsiye etmem.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sorduğunuz soru "Dünyaya ebat olarak Japon gibi gelmişim nasıl zenci olabilirim?" gibi olmuş. Her ne kadar ilim, fen artık gelişmiş de olsa otobur tavuskuşundan etobur şahin çıkarmak imkansız.
    Hocam onların büyütücü kremleri satılıyor, o kremleri motorun üstüne sürsek silindir hacmi büyür mü acaba?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam onların büyütücü kremleri satılıyor, o kremleri motorun üstüne sürsek silindir hacmi büyür mü acaba?
    Hocam o işlere aldanmamak lazım, eskiden "İspanyol sineği" diye bir nane vardı da gençken kızın tekine içirmiştim. Hatun zehirlendi de evden kovdum, evde ölmesin diye.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o işlere aldanmamak lazım, eskiden "İspanyol sineği" diye bir nane vardı da gençken kızın tekine içirmiştim. Hatun zehirlendi de evden kovdum, evde ölmesin diye.
    O ne ki diye gogıl yaptım, şimdi ekranda bol bol bayan azdırıcı damla reklamları çıkacak hocam. Teessüf ederim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sanayide sihirli değnek varsa olur tabi neden olmasın ?

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250'lik yapmayı o kadar da gözünüzde büyütmeyin. Önce motordan başlamalısınız. Motosiklet üzerinde mutlaka XC 50 yazan bir yer vardır. Bir reklamciya gidip sağlam bir folyodan "2" kestirin ve 50'nin önüne yapıştırın. Oldu size XC 250. Böylece rahat rahat kuryelik yaparsınız

Bu işlemi kırtasiyeden aldığınız 2 stickeri ile de yaparsınız ama bir süre sonra soyulmalar başlayacaktır. Bir süre 250'lik olan motor, sticker soyulunca yine 50'lik olur. O yüzden çok tavsiye etmem.
    İşi bilenin hali başka gerçekten çok teknik açıklama olmuş. Hani nasıl derler böyle popoya böyle sandalye diye çok güzel teknik açıklamışsınız ..Hocam sizin teknik bilginiz çok iyi bu konuda acaba arkadaş 2500 lük yapabilir mi bir de 0 kestirse ne dersiniz olur mu acaba?
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Bence direkt 1000rr motoruyla swaplayın daha sonra yükseltmeye uğraşmazsınız. Hem paketleri daha hızlı götürerek sürümden de kâr edersiniz...

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Başlık troll mü bilmem ama merak ettim içeriği. En fazla kaç cc ye çıkartılıyor ?
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık troll mü bilmem ama merak ettim içeriği. En fazla kaç cc ye çıkartılıyor ?
    Orjinal piston sekman kiti mevcut, 80cc.
    Nasate bunu beğendi.
    4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Değişik bir psikoloji.

İnsanlar böyle takılarak nasıl bir tatmine ulaşıyor? Enteresan doğrusu.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modelden modele degismekle birlikte, 80cc, 100cc, 110cc yapilabilen modeller var sanirim. Daha fazlasi teknik acidan anlamsizlasiyor zaten.
    Nasate bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşi bilenin hali başka gerçekten çok teknik açıklama olmuş. Hani nasıl derler böyle popoya böyle sandalye diye çok güzel teknik açıklamışsınız ..Hocam sizin teknik bilginiz çok iyi bu konuda acaba arkadaş 2500 lük yapabilir mi bir de 0 kestirse ne dersiniz olur mu acaba?
    Hocam aslında 2500cc de mümkün ama her motora uygulanamiyor malesef. Bazen model adını tam grenajin bitimine doğru sağa yapistiriyorlar. O zaman yanina bir "0" daha ekleyip 2500 yapamıyoruz. Ama yerden kazanmak adına dört tane 1 koyup "1111cc" yapılabilir. Hem az yer kaplar hem de 50cc'ye bayağı verimli olur :D
    DickName bunu beğendi.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Mopedlere uyguluyorlar; aynı motordan beş tanesini yan yana çalışacak şekilde birleştirme yapan birilerini bulursunuz mutlaka ama ruhsata da işletmeniz gerekir zira polis çevirmelerinde durum anlaşılabilir.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    hazır elin değmişken 600cc yap tam olsun

Motosikleti
    CUB
    Yap, yapabilirsen 2 gün sonra haberlere çıkarsın...
    Ama 50cc motoru 250cc yaptı diye değil

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)