Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

170 boyla honda crf 250 rally

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 250D
    Arkadaşlar yaklaşık 173 boyum var bu boyla crf rally alsam amatsörlere falan herhangi bir işlem yapmadan rahatlıkla kullanabilir miyim? Sanırım seleye falan müdahale edilebiliyor yol gösterirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motor zaten hafif motor, durduğunuzda sağ ayağınız arka frende, sol ayağınız yerde, motorunuz da hafif eğik oldu mu sıkıntı yaşamazsınız. Hiç sele ya da amortisöre müdahale gibi şeylere gerek yok, sizden daha kısa boylu hanımlar Gs kullanıyor. Siz de işin tekniğini biliyorsunuzdur, muhtemelen biraz pratikle alışırsınız.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Benim boyum da 173, kisa boy ile CRF deyince ilk aklima gelen sudur;

shorts desteklemiyormus.

https://www.youtube.com/shorts/xYNcVovp4mU

Kız arkadaşım 1.55 boyla 2 yıldır crf rally kullanıyor hiç şikayet ettiğini duymadım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çok çöküyor CRF 250'ler, o yüzden sorun olmaz.

Motosikleti
    Artık yok
    İlk motosikletim rally idi, sizinle aynı boydayım 80 kiloydum. Ben de sizin gibi tereddüt ettim başlarda, ancak hiçbir sorun yaşamadım. Rahatlıkla kullanıp gezersiniz.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    şu unutulmamalı herkesin bacak boyu aynı değil.
    benim de boyum 177 ama xt660r kullanasım vardı bu benzinler son 1 yılda deli gibi artmasaydı ama benim bacak boyum üst vücuda göre daha kısa kalıyor. bazı insanların da bacak boyu daha uzundur. kadınlar bu konuda daha şanslı. genelde bacak boyları çok uzun olduğundan 166 boyuna rağmen benimle aynı bacak boyuna sahip bir kadın görmüşlüğüm var.(hatta ablam yav neden uzatıyorsam ahaha) düşününce garip gelebilir ama bu normal şartlarda dikkat çeken bir şey değil. sadece dikkat edilsin diye söylüyorum.

bence o motora binmeden bunu düşünemeyiz. xt660ın üstüne binmeden misal emin olamicam. ben de yüksek motor seven biriyim xt660 olmasa bile bir gün üzerine binip görmek lazım. hiç yoktan ayak ucundan sağlam yere basabiliyorsak belli de tecrübe varsa yapabiliriz.
    kısaca boy üzerine bir yorum yapılması saçma olur.
    benim başka tanıdığım bir kız arkadaşım var boyu 1.72 bacak boyu benden baya uzun. kendi benden 5 santim kısa olmasına rağmen şimdi bu kız crf 250yi iki ayağı da tam yere basarak kullanır. umarım anlatabildim

edit: hatta aklıma gelmişken bir örnek daha vereyim. benimle aynı boyda erkek arkadaşım var o da tam yere basarak kullabilir. üst vücudu yok çocuğun. çok ciddiyim bacaktan ibaret
    s0me0ne bunu beğendi.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Boyum 1.69 ve 4 yıl crf250L kullandım. Başlarda zorlandım ama çok sürmedi. Alışılıyor yani.
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    Tenere700
    Benim boyum 1.75 kilomda 76 civarı. Ayağımda enduro bot olmasına rağmen tam taban yere basamıyorum, hafif parmak ucu olarak kalıyor. Motorsiklet çökme eğilimi gösteriyor bu kesin, ama ayağın yere basacak kadar çökmesi sanırım kaç kilo olduğunla ilgili.

Bu arada orjinal yay ile kullanıyorum. İkinci el alacağını varsayarak alacağın motorsiklette sert yay var mı yok mu önceden sorsan iyi edersin, çünkü crf'lerde çökmemesi için sert yay taktırmak oldukça popüler. Sert yay ile belki daha can sıkıcı olabilir yükseklik.

Ama boyum biraz daha kısa olsaydı da yine de alırdım, çok sorun olmaz bence.

Motosikleti
    N/A
    Düz yolda 1.60 da kullanır ama arazide minimum 180 ister o motor

Motosikleti
    mt 07
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu unutulmamalı herkesin bacak boyu aynı değil.
    benim de boyum 177 ama xt660r kullanasım vardı bu benzinler son 1 yılda deli gibi artmasaydı ama benim bacak boyum üst vücuda göre daha kısa kalıyor. bazı insanların da bacak boyu daha uzundur. kadınlar bu konuda daha şanslı. genelde bacak boyları çok uzun olduğundan 166 boyuna rağmen benimle aynı bacak boyuna sahip bir kadın görmüşlüğüm var.(hatta ablam yav neden uzatıyorsam ahaha) düşününce garip gelebilir ama bu normal şartlarda dikkat çeken bir şey değil. sadece dikkat edilsin diye söylüyorum.

bence o motora binmeden bunu düşünemeyiz. xt660ın üstüne binmeden misal emin olamicam. ben de yüksek motor seven biriyim xt660 olmasa bile bir gün üzerine binip görmek lazım. hiç yoktan ayak ucundan sağlam yere basabiliyorsak belli de tecrübe varsa yapabiliriz.
    kısaca boy üzerine bir yorum yapılması saçma olur.
    benim başka tanıdığım bir kız arkadaşım var boyu 1.72 bacak boyu benden baya uzun. kendi benden 5 santim kısa olmasına rağmen şimdi bu kız crf 250yi iki ayağı da tam yere basarak kullanır. umarım anlatabildim

edit: hatta aklıma gelmişken bir örnek daha vereyim. benimle aynı boyda erkek arkadaşım var o da tam yere basarak kullabilir. üst vücudu yok çocuğun. çok ciddiyim bacaktan ibaret
    Benim boyumda 1.65 aynı senin gibi bacak boyum kısa mt07 2,5cm sele düşürmesi ile parmak uçlarım yere değiyor. düz yolda hiçbir sıkıntı yok
    Ama motoru geri çekmek bir işkence Hele bir tatlı bir rampa varsa ileriden dönüp gelmek lazım )
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı s0me0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim boyumda 1.65 aynı senin gibi bacak boyum kısa mt07 2,5cm sele düşürmesi ile parmak uçlarım yere değiyor. düz yolda hiçbir sıkıntı yok
    Ama motoru geri çekmek bir işkence Hele bir tatlı bir rampa varsa ileriden dönüp gelmek lazım )
    vallah bacak boyum tam olsa da ybr için dik yokuşlarda ayağım yere anca ucuyla basıyor. ki zaten normal şartlarda dahi iyi bir yokuşta motoru geri çekmek çok zor. ben yüksek motor alayım duracağım rampaya girmem ama ne olur ne olmaz diye öncesinde bir antrenman yapmak lazım. direkt götün sol lobunu dışarı atarak bacakla bir şekil tutma antrenmanı yapmak lazım yoksa yokuşun tepesinden aşağı doğru motorla yuvarlanabiliriz
    s0me0ne bunu beğendi.

Motosikleti
    mt 07
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallah bacak boyum tam olsa da ybr için dik yokuşlarda ayağım yere anca ucuyla basıyor. ki zaten normal şartlarda dahi iyi bir yokuşta motoru geri çekmek çok zor. ben yüksek motor alayım duracağım rampaya girmem ama ne olur ne olmaz diye öncesinde bir antrenman yapmak lazım. direkt götün sol lobunu dışarı atarak bacakla bir şekil tutma antrenmanı yapmak lazım yoksa yokuşun tepesinden aşağı doğru motorla yuvarlanabiliriz
    Honda msx ormanda patika yollarında dediğin gibi çok düşmüşlüğüm var
    natijax bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)