Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

PLAKAM DÜŞTÜ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Arkadaşlar merhaba, motosikletimin plakasını gece dağlık bir yolda düşürmüşüm. Bursa'da yaşayanlar bilir Yenişehir- İnegöl arasında. Plakanın yasal işlemlerini araştırdım fakat bazı arkadaşlarım plakacıdan app olarak çıkart vs dediler. Bu bana çok mantıklı gelmiyor. Sizin fikriniz ve tecrübeleriniz nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yasal yollardan bu işi halletmeniz çok daha doğru olur, eğer eski plakanız bir suç işinde kullanılırsa başınız ağrıyabilir.
    isoozdmr, tommygun, levend84 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Yasal işlemleri yaptırın. Plaka kaybolmuş olduğu için tekrar yeni plaka numarası çıkacak. Rujsat da yenilenecek haliyle. Noterde yapılabiliyor sanırım. En yakın notere giderseniz onlar yönlendirirler.

app plaka çıkartmak da çözüm ama plakanızı bulan birinin başka araca takıp sonra belalı işlere girişmesinde sizin başınız ağrıma ihtimali de var.
    isoozdmr ve Cyan bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben değiştirmiştim, App plaka en basit ve az masraflı bir çözüm ama, ileride geçmediğim köprü ve otoban, yemediğim ceza için para ödemek istemem.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Düşürdüm. Dönüş yolunda aradım bulamadım. 2018 senesinde.
    App çıkartılabilirdim ama yapmadım. Kötü senaryo ; Sonrasında benim plakayı alıp suç işlernirse ben ne yapacaktım.? Kanıtlayana kadar 7 takla atardım.
    Gittim emniyete. Yeni bir ruhsat kağıt parası verdim. Sıradan bir plaka verdiler. Gittim bastırdım, taktım.
    not: şimdi ruhsatı falan hep noter verdiği için acaba emniyet yerine oraya mı gidersin onu bilmiyorum.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Geçen sene 2 defa düşürdüm. Yasal yollardan değiştirdim. Önce karakola gidip dilekçe doldurdum kayıp olduğuna dair sonra emniyet müdürlüğüne gittim. Oradan sistemden noter e gönderdiler yeni ruhsat yeni plaka bastırdım. İşlem bitti. Sağlam düşmeyecek şekilde plakalık aldım.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yeni plaka alınca çerçeveli plakalık alırsınız içine de silikon sıkıp kapatırsınız bir daha düşmez
    bu plakalara vida olayı yasaklandı düşürme olayları çoğaldı
    Cyan, espresso, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bir yerde okumuştum.
    App plaka yaptırıp. Yaptırılan plakayı ezip büzüp, plakam eskidi diye yenisi ile değiştirmek daha kolay oluyormuş
    fazil bunu beğendi.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    ilk önce baglı bulundugunuz bölgenın karakol yada polis merkezine gidin ve plakayı düsürdüğünüzü söyleyin.
    onlar kayıp plakayı sisteme girerler ancak ondan sonra 2-3 gün sonra notere gider yeni ruhsat ve plaka için başvururusunuz.
    masraflı olur diyorsanız kötü niyetli birinin eline eline gecen plaka başınızı daha çok agrıtır.
    geçmiş olsum.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Şu plaka kaybetme mevzusunda hep şu deniyor.Kaybettiğin plakayı biri alıp suç işlerse.Arkadalar şuç işleyecek adam çıkıp yolda düşmüş plakamaı arayacak.Yada yolda plaka bulan biri alıp kendi arabasınamı takacak.
    Şuç işlecek adam plakayı değil kökünden aracı çalıyor.Yok illa plaka takacaksa verir üç beş bir şey yaptıtırı app plaka yapar yapacağını.

Batturik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesglicsAV
    Yakın zaman da ben de kaybettim.
    Bütün işlemleri noter başlangıcıyla yapıyorsun diye biliyorum.
    Plakanı bulup götürürsen plaka yenileme hakkının birini kullanmış oluyor ve 50-75tl civarı bir ücrete yaptırabiliyorsun.
    Plakan kayıp ise 500-650 tl civarı bir ücret ödeyip ruhsat ve yeni plaka alıyorsun.

SoloMoto2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 Xmax 250 - 2022 MV Agusta TVL
    Çok yeni aynı sebepten bende değiştirmek zorunda kaldım. APP bana da söylendi aklıma yatmadı, arkadaşların söylediği sebeplerden ötürü. Önce en yakın karakola gidip düşüp kaybolduğunu beyan ediyorsunuz orada yapılan işlemlerden hemen bir notere gitmem söylendi. Noter'de yeni ruhsat ve plaka basım kağıdı verildi ve oradan da bir plaka basım yerinden alıp taktırıyorsunuz. 2021 Kasım ayında bu işler bana 225 Noter + 25 TL plaka masrafı ve harcadığım bir kaç saate patladı.
    espresso bunu beğendi.
    Motor demek, yolda olmak demek.
    Önce güvenlik sonra keyf.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Nurda yasal sürecten bahseden kişileri gercekten tanımak ıstıyorum ınsanları nıye zor yola sokuyolar anlamıyorum hayatınızda kac kere kaybolan plakayla bi olay yasandıgını gordunuz lutfen ınsanların parasını piç etmeyin , kardeşim star plaka yaz google a muhurlu plakanı kargoyla yolluyolar maslakta dukkan kargoyla heryere gonderırler

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Batturik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zaman da ben de kaybettim.
    Bütün işlemleri noter başlangıcıyla yapıyorsun diye biliyorum.
    Plakanı bulup götürürsen plaka yenileme hakkının birini kullanmış oluyor ve 50-75tl civarı bir ücrete yaptırabiliyorsun.
    Plakan kayıp ise 500-650 tl civarı bir ücret ödeyip ruhsat ve yeni plaka alıyorsun.
    siz herhalde arabanızın bir plakasını kaybettiniz.
    4 teker ise dogru,ruhsat degişmeden aynı plakayı kullanıyorsun
    2 teker isi plakayı kaybetsen hem plakan hemse ruhsatın degişiyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nurda yasal sürecten bahseden kişileri gercekten tanımak ıstıyorum ınsanları nıye zor yola sokuyolar anlamıyorum hayatınızda kac kere kaybolan plakayla bi olay yasandıgını gordunuz lutfen ınsanların parasını piç etmeyin , kardeşim star plaka yaz google a muhurlu plakanı kargoyla yolluyolar maslakta dukkan kargoyla heryere gonderırler
    Plaka kaybolması gibi bir basit konu yüzünden yasadışı iş yapmayı ben doğru bulmuyorum. İlle devletle zıtlaşılacaksa plak gibi konular dışında çok daha önemli konular var. O konular varken plaka gibi bir konuda standart işlemi yapmak daha mantıklı. Zaten başımız ağrıyor bir de bu saçma nedenle ağrımasın diyoruz bu yüzden yasal süreç neyse onu yapın başınıza dert açmayın diyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz herhalde arabanızın bir plakasını kaybettiniz.
    4 teker ise dogru,ruhsat degişmeden aynı plakayı kullanıyorsun
    2 teker isi plakayı kaybetsen hem plakan hemse ruhsatın degişiyor.
    Plaka kayıp değilse ama hazarlıysa, mesela buldunuz ama yolda üzerinden kamyon geçmiş yamulmuş vb. ya da vida deliği yüzünden muayeneden geçmez yenileyeyim dediğinizde eski hasarlı plaka ile notere gidince noter imha etmek üzere hasarlı plakayı teslim alıp yeni plaka çıkartmak için gerekli belgeyi veriyor. Bu arkadaş da bunu demek istemiş sanırım. Plaka komple kayıpsa noterde ruhsat da plaka numarası da değişiyor haliyle.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    plakanın düşmesi nasıl bu kadar çok yaygın olmuş çözemedim. katlanır plaka tarzı şeyler mi yapıyor bu plakasını düşüren kişiler yoksa bildiğin motoru aldığında kendisiyle gelen plaka bildiğin düşebiliyor mu? enteresanmış. bir dahaki motora bindiğimde bir plakamı kontrol edeyim sallanıyor mu acaba
    ha yok mevzu katlanır plaka ise. ki onu da bilmiyorum sadece sonradan işlem yapmışlar ve sağlam yapmamışlar diye düşürmüşlerdir düşüncesiyle söylüyorum, ne kadar illegal plakasını kapatma meraklısı adamlar varmış sözlükte. benim bilgisizliğime verin şaşırdım vallah.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar illegal plakasını kapatma meraklısı adamlar varmış sözlükte. benim bilgisizliğime verin şaşırdım vallah.
    Genclik, delikanlilik, enerji fazlasi, adrenalin vs gibi sacma sapan anahtar kelimelere denk geleceksin hocam.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakanın düşmesi nasıl bu kadar çok yaygın olmuş çözemedim. katlanır plaka tarzı şeyler mi yapıyor bu plakasını düşüren kişiler yoksa bildiğin motoru aldığında kendisiyle gelen plaka bildiğin düşebiliyor mu? enteresanmış. bir dahaki motora bindiğimde bir plakamı kontrol edeyim sallanıyor mu acaba
    ha yok mevzu katlanır plaka ise. ki onu da bilmiyorum sadece sonradan işlem yapmışlar ve sağlam yapmamışlar diye düşürmüşlerdir düşüncesiyle söylüyorum, ne kadar illegal plakasını kapatma meraklısı adamlar varmış sözlükte. benim bilgisizliğime verin şaşırdım vallah.
    Plakalıkta çerçeve olmazsa ya da plakada yamukluk varsa düşüyor. Dediğim gibi 2 defa düştü geçen sene 2.el aldığım motoru kontrol ettiğimde plaka yamuktu dedim düşer bu satan kişi bir şey olmaz dedi. Bir kaç ay sonra düştü. Sonraki de bu yine düşer dedim. Ustaya delik açalım dedi. Kabul etmedim. Çerçeveli plakalık aldım takarken bile rahat girmedi. Şimdi düşme ihtimali yok. Önceki aynı marka model motorda plakalık çerçeveli idi 50 bin km dir düşmedi. Silikon, vida vs atmaya gerek yok. Yeter ki çerçevesi sağlam olsun.
    natijax, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Arkadaşlar öncelikle son yorumlara istinaden şunu söylemek isterim, plakam katlanır değil ki zaten ns 200 kullanıyorum öyle birşeye ihtiyaç duymadım. Gençlik vs demişsiniz kısmen o yaşlarıda geçtim 36 yaşındayım. Birde benim plakalığım çerçevesiz değil standart olması gerektiği gibiydi fakat benim geçtiğim yollar okadar kötüydükiplakayı kaybettiğim rotada, hızım biraz fazla olsa muhtemelen dengemide bozabilirdi. Devlet sağolsun plaka düştü diye bize yapıştırmayı biliyor fakat yollar patates tarlası...
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı isoozdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle son yorumlara istinaden şunu söylemek isterim, plakam katlanır değil ki zaten ns 200 kullanıyorum öyle birşeye ihtiyaç duymadım. Gençlik vs demişsiniz kısmen o yaşlarıda geçtim 36 yaşındayım. Birde benim plakalığım çerçevesiz değil standart olması gerektiği gibiydi fakat benim geçtiğim yollar okadar kötüydükiplakayı kaybettiğim rotada, hızım biraz fazla olsa muhtemelen dengemide bozabilirdi. Devlet sağolsun plaka düştü diye bize yapıştırmayı biliyor fakat yollar patates tarlası...
    İlk başta benimde standarttaydı. Bakıma gittiğimde servis yeni olan çerçeveli takmıştı. Ben Üsküdar beykoz sahil yolunda hızlı gitmeden de düştü. Hızdan ziyade bozuk yollar sebep oluyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)